Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

mam od Osram SilverStar...svetilnost je odlična ga ni avta ki bi me prekašal(če vozi zamano)...sploh ker na fazerki gorita obe luči vedno.....ponoči mi cesto osveti sijajno, pa še vsi odsevniki na cesti mi zasvetijo po par 100 m prej....

ka mas to une kao +50%?

A bi lahko trdil, da res sveti 30 ali 50% vec?

a je cist bela svetloba?

Kako je z vidljivostjo kamenckov in drobnega peska ponoci na cesti?

Kolega je nabavil neke modre, resda sveti modro, ampak ponoci vidis doostiii slabse...baje kamenckov sploh ne opazi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je z vidljivostjo kamenckov  in drobnega peska ponoci na cesti?

Stvar dioptrije... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka mas to une kao +50%?

A bi lahko trdil, da res sveti 30 ali 50% vec?

a je cist bela svetloba?

Kako je z vidljivostjo kamenckov in drobnega peska ponoci na cesti?

ja to so te...sveti definitivno več...ful več...ker ponavadi ko se zvečer vozmo moram it jst prvi ker motorje pred mano moti....ni čist bela svetloba..je pa blizu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidi se popolnoma vse-js nimam pojma kaj zaene znamke mam. Je pa tista plava oz. sveti popolnoma belo svetlobo. Vidi se pa vse, pesek, lukne, zalivke, tudi miši k grejo čez cesto :P pa ne bele :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkusnje z zarnico OSRAM COOL BLUE?

Aha, sem jo ravno pred parimi dnevi dal v sestrinega Puntota (H1, kratko). Vtis, razen tega, da sem za več kot 2k SIT revnejši, ni nobene razlike od sosednje (Philipsove se mi zdi, čist navadne iz Petrola).

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je mogoče kdo kej s neonskimi žarnicami oziroma s street light seznanjen.

Če ma kdo kake podatke, kje bi to v sloveniji dobil, ga prosim če jih poseduje. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

A je že kdo slučajno menjal originalne žarnice z tistimi "blue-light" ali podobnimi.

Če je me zanimajo kakšne so izkušnje. :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo slučajno menjal originalne žarnice z tistimi "blue-light" ali podobnimi.

Če je me zanimajo kakšne so izkušnje.  :hmm:  :hmm:

Neke 'blue' žarnice sem imel v avtu in sem jih hitro menjal - svetilnost je manjša kot navadne H4, pa še svetloba je taka, da se luknje in neravnine na cesti zelo slabo vidijo.

Sedaj pa uporabljam tako v avtu kot na motorju Osram Silverstar (+50%), s katerimi sem zelo zadovoljen. Če pa jih kupiš on-line, pa niti niso tako zelo drage...

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo slučajno menjal originalne žarnice z tistimi "blue-light" ali podobnimi.

Če je me zanimajo kakšne so izkušnje.  :hmm:  :hmm:

jst mam tud osram silverstar...in so zakon...svetijo ful dobro in odsevnike na cesti vidiš brez uporabe dolgih luči...priporočam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud sam imam na guzziju neko 30% +n varianto, sam se mi zdi, da je bolj fora v temu kako je narejena luč-parabola motorja. Se mi zdi da sedaj ta žarnica sveti res nekoliko bolj belo in ne rumeno, vendar zaradi tega ne vidim nič bolje ker mi to ne omogoča parabola, ki ima sicer širok a prekratek snop svetilnosti. Tako, da pomoje ni ravno fora v žarnici.Če pa luč dvignem, so pa nasproti ali pa pred mano v avtu vsi slepi. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v avto sem glih butnu filips blue vision, nekje 3.500sit/kom, sem moral nekaj kompenzirat, drugače ni šans da bi dal ta denar za svetilo

če si zunanji opazovalec, vidiš tako modrikasto belo svetlobo, ki odstopa od navadnih halogenk, ni pa še čisti ksenon look

v osvetlitvi vozišča ne opazim kake razlike, mogoče so znaki rahlo bolje vidni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Mene pa zanima kako je z menjavo sprednjih luči. Ne z zamenjavo žarnic, ampak celotne luči. Razmišljam da bi ob menjavi oklepov ven izrezal drugačne odprtine in vstavil drugačne luči. Nekaj v stilu Ducatija 749/999. Torej dve majhni okrogli postavljeni ena nad drugo...

Gre se za podobno predelavo kot pri nakedih, ko menjajo eno veliko luč za dve manjši...

Zanima me pa kako je z registracijo tega... :hmm:

Je tak projekt mogoč?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problemov ni, če imajo luči, ki jih boš montiral A-test in homologacijo.

To se pozanimaj pri prodajalcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No, na NSRki naj bi ble dve 25W žarnice, nevem če je to res, pa vseeno, rad bi jih zamenjal z nekimi močnejšimi, ker ponoči ne vidim nič, še očala k mam je res obupno...

Zanima me razlika med ksenonskimi in halogenskimi žarnicami...

A recimo modre ali rdeče so kej prepovedane? Da ne bom imel problemov z udbo :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za osvetljevanje ceste so dovoljene le bele luči. Enako velja za pozicijske/parkirne. Modre v nobenem primeru razen xenon luči, ki imajo običajno modri odtenek. Rdeče spredaj nikakor, le zadaj. Tudi tiste tako željene modre pozicijske luči niso dovoljene. Prav tako "modro obarvane" H4 ne.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam xeonsko rdečo pa se super vidi ponoči. Glede problemov s policaji pa mislim da nebi smelo bit... BTW, v kompletu sem dobil 2 žarnici in gor je pisalo Blue Laser light. Jaz jo lepo dam v motor in ugotovim da je rdeča. Tudi tista druga v kompletu je rdeča in zdej čudno zgleda ker imam pozicijsko modro, žarnico pa rdečo... heh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoč bi pomagal če odlimaš tist izolirtrak z luči :D

men dost redno crkuje zadnja žarnica,baje bi blo ok če bi dal not led žarnice.a je treba kej spreminjat napeljavo al pašejo v isto ležišče?kolk $$$?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoč bi pomagal če odlimaš tist izolirtrak z luči :D

men dost redno crkuje zadnja žarnica,baje bi blo ok če bi dal not led žarnice.a je treba kej spreminjat napeljavo al pašejo v isto ležišče?kolk $$$?

Ni izolir trak, luči mi pa že tko al tko ful preveč gor svetijo, dolge so praktično neuporabne! Tko da tist če je gor al ne, isti k××××!

Mislu sm tiste ki imajo samo odtenek rdeče ali modre, zdej sm neki prčkal in se mi zdi kukr da so take kot zadej :BUA:

neki takega:

B209.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa ne znam, nikjer ne piše, noben mi ne zna povedat, prej sm gledu pa ni nobenga šraufa al kej?!?! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah mal poglej pa mogoče masko lahko tudi dol das vem pa da ma mito spodaj med obema lučema skozi masko tako luknico glih za imbus s katerim nastavljas visino.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ponavad je tko kt je jezojan napisal,morebit kšn šrauf za štelanje višine.drgač pa snemi dol masko in poglej če bi se dal kej nardit,a si mojstr a nisi :D

barvne luči pa jst ne bi dajal,boš mel pol kurbirsko rdečo nsr-ko :P kvečjemu za parkirno luč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne,če bi dal bi dal tako hladno modro, ksenon style, sam itak ne morm če so navadne žarnce

A kdo ve če se dobi močnejše kot 25W in kolk močnejše?

Take so zgleda:

32930Zarnica.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!