Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

Vsaka močnejša žarnica poveča tudin segrevanje parabloe kar bi pomoje dolgoročno slabo vplivalo na parabolo in le ta bi postala bol rumena kot bela!

Vsaj pri avtomobilih je tako.Trpi pa tud vse zgoraj našteto tako da ne vem če je sploh smiselno dajat močnejše not pa še večino se podnevi vozimo. :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaka močnejša žarnica ........

....... pa še večino se podnevi vozimo. :grim :grim

hmm... bi rekel da je luč namenjena, da ponoči bolje vidiš, podnevi pa zato, da drugi tebe bolje vidijo. Torej je v obeh primerih priporočljivo oddajat močnejšo in čim bolj opazno svetlobo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaka močnejša žarnica poveča tudin segrevanje parabloe kar bi pomoje dolgoročno slabo vplivalo na parabolo in le ta bi postala bol rumena kot bela!

Vsaj pri avtomobilih je tako.Trpi pa tud vse zgoraj našteto tako da ne vem če je sploh smiselno dajat močnejše not pa še večino se podnevi vozimo. :grim :grim

Meni, pri mojih avtih (2) ni pustilo nobenih posledic, kljub očitnem segrevanju luči in okolice (močnejše žarnice sem imel po cca. 4 leta na avto) in sem vedno vozil z lučmi tudi ko ni bilo še obvezno.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No glede na vaše nasvete, bo ruknu notr kar Osramovo Silverstar Rally H4 (80/100W) pa sej CBR bo zdržala. Je že marskej, bo pa še to :P Če pa žarnica gori 5ur na dan, 50dni, ne bo lih porumenela :hmm: :OK:

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jih ze namontiral in moram rec, da res svetijo neprimerno boljse kot originalne (z bemflna). Sem bil prav presenecen. Kupil v Lj. v Eurotonu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No špica, pol je neki na tem.

Pol pa hitro kupit :OK: :OK: :OK:

Popravljeno . Popravil PERO58
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A je kdo hudiča stestiru že? Cena?

Jaz sem že na dveh audijih parabole menjal ,so se kar stopile ,k sreči sem žarnice vgradil ( H-4 12V 80-100W)na zahtevo stranke sicer bi verjetno moral jaz nositi stroške. Če je parabola plastična lahko vgradite močnejše žarnice (več luxov )polnjene z različnimi plini nesmejo pa biti več watne (povzročajo višjo temperaturo,večjo porabo in obremenitev instalacije).Šenekaj,da ne pozabim več watne žarnice,če je reflektor metalen in dovolj velik (volumen zraka v reflektorju) verjetno bo zdržal s časoma bo malo potemnel,inštalacija se bo malo grela saj mora prenašati dvojno obremenitev,alternator bo tudi zdržal saj je pri vsakem motorju malo rezerve,ampak te 100 Watne žarnice so PREPOVEDANE !!!!!!!!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Danes kupil to čudo v Eurotonu v LJ. Namontiral. Počakal na temo in bil prijetno presenečen. Razlika je takoj opazna, dolge luči skorajda nisem rabil. Priporočam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V mojega "fičota" sem namontiral MotoVision in na moje presenečenje postal viden: :eek:

Do Eurotona sem se peljal po LJ obvoznici z originalno žarnico (vreme sončno). Kot običajno, se mi noben avtomobilist ni umaknil iz prehitevalnega pasu. :angry:

Zamenjam žarnico (kar pred trgovino) in se po isti poti vračam domov. Neverjetno - avtomobilisti se umikajo... :eek: vsi po vrsti... :D slučajno... :? sigurno ne, ker so se umaknili prav vsi. :D

Podnevi, namen dosežen :OK:

Še isti dan jo preizkusim tudi ponoči. :hmm: Po nekaj minutni vožnji sem opazi, da ne pogrešam dolge luči in da pri hitrosti 140 km/h še vedno vidim dovolj dobro za varno vožnjo. :D

Tudi ponoči namen dosežen :OK:

:grim priporočam :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Koliko wattov imajo naprimer H4 žarnice(ali se da izbirati), ker nebi rad poškodoval parabole <_< .

Rabil bi pa okrog 60 W .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdj sm šele prebral celo temo in najdu odgovor :slap: :blush: :blush: :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče za H4 žarnice zanima ta stran http://avtodeli.enakupi.com/search.php?mode=search :OK:

Podrobnosti

Slika je simbolična

Žarnica NARVA H4 RANGE POWER +50%

Avtomobilske žarnice H4 RANGE POWER +50% (RP 50) 12V 60/55W. Svetlobni snop na cestišču je 50% svetlejši in daljši do 20 metrov. Najkvalitetnejše žarnice ta hip!

Rok dobave: 1-3 dni (iz zaloge)

Redna cena: 1.602,00 SIT

Spletna cena: 1.068,00 SIT

(4,46 €) -33%

http://avtodeli.enakupi.com/search.php?mod...arch&page=2

Podrobnosti

Slika je simbolična

Žarnica NARVA H7 RANGE POWER +50%

Avtomobilske žarnice H7 RANGE POWER +50% (RP 50) 12V 55W. Svetlobni snop na cestišču je 50% svetlejši in daljši do 20 metrov. Najkvalitetnejše žarnice ta hip!

Rok dobave: 1-3 dni (iz zaloge)

Redna cena: 3.231,00 SIT

Spletna cena: 2.154,00 SIT

(8,99 €)

Popravljeno . Popravil JerryTDM
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za te žarnice pa ti res ne sme noben težit. in kolko vem imajo vse philipsove žarnice ustrezen certifikat za uporabo v cestnem prometu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes kupil to "čudo" (moto vision) v Euroton-Lj., in cena za kos (H4) je okrog 3500sit <_< Precej- zato upam pa da bom zadovoljen z učinkom, potem mi niti malo ni žal, če pa ne bo opazna razlika je pa škoda denarja.

Moram počakat noč :P

Popravljeno . Popravil CAPIROMZY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A obstajajo tut HB3 žarnice... za mojo petrdo :blush:

Na hitrco pogledou net... pa vidm, da so... samo ne s "čudežno" srajčko.... ve kdo več?

Popravljeno . Popravil Brdaus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri uporabi opazil, da jih kar nekaj misli, da vozim z dolgimi lučmi (nekateri avtomobilisti blendali). Zato sem moral znižati snop...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je blesav carinik na Ljubelju reku da mi bo tablice dol pobral ker vozim z dolgimi :nono: , in sem mu potem dokazal da sem imel prizgane kratke :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Phja, če kdo na Dolenjskem rabi nove Philipsove žarnice, o katerih je govora na začetku teme, lahko kakšno zrihtam :

H7 MotoVision po 3500 sit,

H4 MotoVision po 2800 sit,

H7 ExtraDuty po 2700 sit in

H4 ExtraDuty po 1700 sit.

Seveda je to cena za kos, so pa lepo pakirane vsaka v svoji škatlici, originalna Philips embalaža, seveda.

Mislim, da se jih tako poceni res ne da dobit nikjer.

Ampak se bo moral za to ceno verjetno kar oglasit kdo pri meni, ker pošta, mislim, da je predraga zadeva.

To je to. Vse za večjo varnost na cesti.

Če pa kdo od moderatorjev smatra, da je to oglas, naj ga prosim zbriše.

Jaz sicer mislim, da ni nič narobe, če kdo najde kakšno poceni možnost nabave in to predstavi v temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!