Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

@Capiromzy - zanimivo, glede na to da carinikov na tej meji ni že od 01.05.2004 in da carina nikoli ni imela opravka z cestno prometnimi zadevami....... :blush:

@Franci1 - enake cene kot v Eurotonu, go figure :?

Drugače pa :eek: (oke na pecle)

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Capiromzy - zanimivo, glede na to da carinikov na tej meji ni že od 01.05.2004 in da carina nikoli ni imela opravka z cestno prometnimi zadevami....... :blush:

Ja,ja zaj... sm se , policaj je bil, vendar sedel v tisti kočici v kateri smo bili vajeni carinikov :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4700 ni glih malo :huh:

Upam da je vredno, grem dans iskat.

Pa če nebo svetlo tak kot eni hvalite, vas bom vse dal čez koleno pa po nagi riti :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

vidim, da je govora o kvalitetnejših žarnicah...

grem zadnjič do mojega prodajalca motorjev in ga povprašam, če ima halogen žarnice za moj motor. pa mi reče, da on pa tega že ne drži, da drži samo original yamahine žarnice. ko ga povprašam po ceni, mi pove, da je 2900 sit/kom. jst pa rabim dve. nakar mu povem, da jih pa na bencinski prodajajo za 600 sit/kom in da bom raje kupila na bencinski. in potem mi začne težit, kk so yamahine žarnice boljše in da zdržijo dlje... pa sem ga uprašala, če mi da garancijo, da bojo zdražale dle, kot ostale. pa je reku, da to pa ne, sam da tistim, katerim jih je prodal, še noben ni pršu po nove...

no in veste, koliko so mi zdržale? obe kratki (imam žarnice kratko/dolge) sta mi zdržali manj kot 3400 km!!! a je potem to kvaliteta, za katero se splača dat 2900 sit/kom)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ko ga povprašam po ceni, mi pove, da je 2900 sit/kom. jst pa rabim dve. nakar mu povem, da jih pa na bencinski prodajajo za 600 sit/kom in da bom raje kupila na bencinski. in potem mi začne težit, kk so yamahine žarnice boljše in da zdržijo dlje... pa sem ga uprašala, če mi da garancijo, da bojo zdražale dle, kot ostale. pa je reku, da to pa ne, sam da tistim, katerim jih je prodal, še noben ni pršu po nove...

no in veste, koliko so mi zdržale? obe kratki (imam žarnice kratko/dolge) sta mi zdržali manj kot 3400 km!!! a je potem to kvaliteta, za katero se splača dat 2900 sit/kom)

Hoj!

In si šla po nove (k istemu prodajalcu)? Najbrž ne .)

Torej je prodajalčeva izjava "sam da tistim, katerim jih je prodal, še noben ni pršu po nove..." še zmeraj drži :naughty: Škoda, ker ga nisi vprašala, ZAKAJ še nihče ni prišel po nove :lol1:

Jaz rezervne žarnice ponavadi kupim kar na bencinski, tako za avto, kot za motor... Dvomim, da je kakšna drastična razlika v svetilnosti. :grrr

Pa brez zamere

LP, martin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja itak da ni razlike...

seveda jih nisem kupla... sej nisem nora...

baje da ma en prodajalc pri slovenj gradcu halogen žarnice za moj motor... nisem jih še kupla, ker bom šla verjetno jutri po te halogen... so mi pa crknale zadnjič, ko sem se peljala... potem sem ga pa parkirala in se nisem še nč pelala, tak da jih tut nisem rabla... bom pa vsekakor jutr neki kupla... pa ne original!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz sm tud neki podobnga kupu v Louisu, se ne spomnem sam vem da sem vzel tisto H4 ki v % največ poveča svetilnost. Upam da resr bolje svetijo, saj jaz v garaži tega nisem opazil, po temi pa se še nisem vozil z motorjem.

Tisti % bolj malo pomagajo. Krivulja občutljivosti očesa je logaritemska in ne linearna, zato se tudi +50% svetilnosti pozna bistveno manj, kot daje na prvi pogled slutiti številka. Marketinški nateg pač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti % bolj malo pomagajo. Krivulja občutljivosti očesa je logaritemska in ne linearna, zato se tudi +50% svetilnosti pozna bistveno manj, kot daje na prvi pogled slutiti številka. Marketinški nateg pač.

Bo kar nekaj takega, sem kupil montiral in pogruntal, da je isto s...... Bo vseeno treba dodatne luči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim, da je govora o kvalitetnejših žarnicah...

grem zadnjič do mojega prodajalca motorjev in ga povprašam, če ima halogen žarnice za moj motor. pa mi reče, da on pa tega že ne drži, da drži samo original yamahine žarnice. ko ga povprašam po ceni, mi pove, da je 2900 sit/kom. jst pa rabim dve. nakar mu povem, da jih pa na bencinski prodajajo za 600 sit/kom in da bom raje kupila na bencinski. in potem mi začne težit, kk so yamahine žarnice boljše in da zdržijo dlje... pa sem ga uprašala, če mi da garancijo, da bojo zdražale dle, kot ostale. pa je reku, da to pa ne, sam da tistim, katerim jih je prodal, še noben ni pršu po nove...

no in veste, koliko so mi zdržale? obe kratki (imam žarnice kratko/dolge) sta mi zdržali manj kot 3400 km!!! a je potem to kvaliteta, za katero se splača dat 2900 sit/kom)

Veš kaj ti povem NAIVNA SI, ti bi dala za 2 žarnici 5800 ker ti je oni rekel da so "bolj kvalitetne" nikoli v življenju ne dam tolko če lahko dobim 2 isti žarnici za majn kot 1000 sit.

Sem dal not tote žarnice ko majo na tomos servisu, pa mi drži že 4000 km pa še več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj ti povem NAIVNA SI, ti bi dala za 2 žarnici 5800 ker ti je oni rekel da so "bolj kvalitetne" nikoli v življenju ne dam tolko če lahko dobim 2 isti žarnici za majn kot 1000 sit.

Sem dal not tote žarnice ko majo na tomos servisu, pa mi drži že 4000 km pa še več...

Fantek, naj ti povem da se motiš; je razlika v kvaliteti, zatorej tudi v ceni. Sem kupoval žarnice (za avto in motor) v Leclercu in Sparu po par sto tolarčkov in jih menjaval vsaka dva meseca. Te, ki sem jih kupil v Osramu za malo več $, so notri že pol leta.

In še kar svetijo...

Še nekaj; pri žarnicah so pomembne ure in ne kilometri (sploh, če se voziš brez luči :devil: );

in še nekaj; žarnice +50%, imajo tudi krajšo dobo od navadnih (kar piše ponavadi tudi na embalaži).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še nobena žarnica Osram (navadna,silverstar...) mi v avtu in motorju ni pregorela prej kot po 20.000km, tako da tisti ki menjate žarnice pod temi številkami, vam svetujem da mal pogledate vaš štrom.

Na motorju mam Silverstar, ker se motor lepše vidi od spredaj, zdej bom nabavu še dve ledici za pozicijske. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alora na Gsx-r 600 04 model imam zgoraj H4 spodaj pa H7.

Zgornja ima 3 kontakte spodnja pa samo dva. Ker nimam original napeljave sem povezal zgornjo zarnico da mi deluje kot dolga, spodnjo pa kratka.. Tisti krogec.

Sedaj ko imam kratke luči mi sveti samo spodnji krogec, v primeru da vklopim dolge luči pa sveti oboje in tisti krog z H7 in zgornja H4 žarnica, pravilno povezano ?

namreč skrbi me ker en kontakt na zgornji žarnici ni povezan pa vseno deluje, nevem točno zakaj je.

Domnevam da sveti spodnja žarnica H7 za kratko, ter le malo H4 (zgornja luč). Ko pa uklopim dolge se mi mi delujejo vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

H4 žarnica je dvopolna, se pravi ima not dve nitki, tko da H4 je dolga in kratka v eni, zato ne vem zakaj imaš še H7 :?

pa narobe maš zvezano, če ti dela kratka bim mogla svetit samo ena nitka v H4, ko pa dolga pa H7 pa druga nitka v H4, vse 3 ne smejo goret

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eko, tam ki piše dolga je noter žarnica H4 in ima 3 konektorje vklopi se samo tedaj ko daš stikalo za dolgo luč gor.

Spodaj je žarnica H7 deluje vedno, deluje kot kratka luč.

Pri zgornji žarnici, H4 ima 3 konektorje, povezana sta samo dva, tretji nevem zakaj je .

Videl pa sem že na marsikateri sliki da sveti samo tisti krog spodaj.

Zakaj je potem 3 konekt ?

post-9669-1160401464_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprasanje ceprav ni glih v tej temi....kupil bi set malih led diod k pridejo nad tabloco za kawasaki ZRX 1200R ce mi lahk kdo s tem pomoga kje se to kupi in koliko stane :?

Hvala za odgovore :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha razumem, ti maš narobno žarnco noter, ti ne rabiš dajat not H4 ampak ali še eno H7 ali pa H3,H1,...

glej....H4 je žarnica za tiste žaromete, kjer rabiš samo eno žarnico in ne dveh, saj je v H4 žarnici kratka in dolga, če jo daš ven not vidiš, da ima dve žarilni nitki, zato ima 3 konektorje, eden za kratko, eden za dolgo, minus pa je skupen

ker pa maš ti 2 luči, moraš imet za vsako luč posebej žarnico, zato ne rabiš met H4 žarnice ampak eno od zgoraj naštetih

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aham !

Hvala za pojasnilo, vendar je bila taka luč že z originalu v maski, bom pa še minus dal skupni, tega nisem razumel kako povezat še en konektor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!