Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

Kot so ti že napisali, je H4 žarnica s tremi priključki namenjena tako za dolg snop, kot za kratekga.

Če si od blizu ogledaš žarnico (ko ni v reflektorju) boš opazil, da ima eno nitko "zasenčeno" s koščkom pločevine. Ta zaslon je na spodnji strani in omejuje svetlobni tok, ki bi sicer nadaljeval pot navzdol. Svetloba, ki potuje navzgor, se odbije od parabole in potem osvetljuje spodnji del cestišča.

Druga nitka ni zastrta, je nekoliko odmaknjena od prve in v klasični luči (dolga+kratka) stoji skoraj točno v gorišču parabole. Če je prižgana ta nitka, luč sije z dolgim snopom.

Očitno so konstruktorji tvojega motocilka uporabili H4 žarnico samo za kratko luč, za dolgo pa so uporabili drugo žarnico H7. Zato je en kontakt prost.

Namesto H4 (kombinirana) bi najbrž lahko našli žarnico, ki ima samo nitko za kratke luči. Jaz je še nisem videl, vendar zagotovo obstaja. Vendar so take žarnice mnogo manj pogoste in posledično gotovo dražje od klasične H4.

LP, martin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprasanje ceprav ni glih v tej temi....kupil bi set malih led diod k pridejo nad tabloco za kawasaki ZRX 1200R ce mi lahk kdo s tem pomoga kje se to kupi in koliko stane :?

Hvala za odgovore :)

lp

Ve kdo? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je gdo mogoče že preizkusil Philipsove MotoVision žarnice o katerih je nekaj napisanega v Maksiinformatorju ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam en problem. Na motorju sem zamenjal žmigavce in sedaj mi je pri enem crknila žarnica. Problem pa je ker mislim da je to ena ne ravno standardna. Oznaka je H21W 12V

Kaj mislite, kje naj začnem iskati?

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam en problem. Na motorju sem zamenjal žmigavce in sedaj mi je pri enem crknila žarnica. Problem pa je ker mislim da je to ena ne ravno standardna. Oznaka je H21W 12V

Kaj mislite, kje naj začnem iskati?

IPB Slika

TC Motoshop, 980 SIT. Drugje jih nisem dobil...

Nabavi žmigovce na gumi (vibracije). Jaz te žarnice menjam na 1000KM :grrr

Popravljeno . Popravil Bagghinchk
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je gdo mogoče že preizkusil Philipsove MotoVision žarnice o katerih je nekaj napisanega v Maksiinformatorju ?

hm.. če ti sedaj žarnice svetijo OK, jih jaz osebno ne bi menjala. Pri teh Motovision je snop čisto drugačen - sveti bolj belo, dlje, najbolj razsvetljen je kvadrat nekaj metrov pred teboj, čisto ob motorju pa je bolj temno :D Jaz sem zadovoljna z njimi, ker so bile prve žarnice na motorju živa katastrofa pri vožnji ponoči..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm.. če ti sedaj žarnice svetijo OK, jih jaz osebno ne bi menjala. Pri teh Motovision je snop čisto drugačen - sveti bolj belo, dlje, najbolj razsvetljen je kvadrat nekaj metrov pred teboj, čisto ob motorju pa je bolj temno :D Jaz sem zadovoljna z njimi, ker so bile prve žarnice na motorju živa katastrofa pri vožnji ponoči..

Ponoči se ne vozim prav dosti. Bolj me ta žarnica zanima zaradi svetlobe (rdečkasto - oranžne), ji jo oddaja podnevi in s tem poveča vidljivost motorja za ostale udeležence v prometu.

Kje si to žarnico kupila in kakšna je bila cena? Naši lokalni prodajalci avto-moto opreme za to žarnico še niso slišali ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm, jaz ne opazim nobenega rdečkasto-oranžnega odtenka :D

svetloba je pa definitivno bolj (naravno) bela in bleščeča

žarnico sem kupila v Trstu, je pa tukaj pri nas celo cenejša!

Nekje 4.500sit bi naj stala..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je mala slika ampak se vseeno vidi odtenek Motovision žarnic. Sam sem zelo zadovoljen z njimi,še posebej izboljšanje je ponoči. Pri nas jih majo v Euroton-u.

lp vuk

post-5882-1161261735.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pomoč. Malo prej me je poklical naš lokalni avto-moto prodajalec in mi vesel sporočol, da jih je nekje izvohal in bojo naslednji teden v trgovini. Cena: 3.600,00 SIT.

Bolha, gre za odtenek barve v paraboli motocikla, ne na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolha, gre za odtenek barve v paraboli motocikla, ne na cesti.

To sem štekala, ampak podnevi se vsaj pri meni ne zazna tega odtenka :)

post-5182-1161284846_thumb.jpg

post-5182-1161284985_thumb.jpg

post-5182-1161285061_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil BolhA^
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TC Motoshop, 980 SIT. Drugje jih nisem dobil...

Nabavi žmigovce na gumi (vibracije). Jaz te žarnice menjam na 1000KM :grrr

Hvala za info!

Sem šel gledat, pa pravijo da jih drug teden dobijo, tko da se bom pač takrat oglasil.

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam en problem. Na motorju sem zamenjal žmigavce in sedaj mi je pri enem crknila žarnica. Problem pa je ker mislim da je to ena ne ravno standardna. Oznaka je H21W 12V

Kaj mislite, kje naj začnem iskati?

IPB Slika

To so halogenske žarnice za žmigavc. Dobiš to in pa še marsikako drugo žarnico v trgovini Osram v Mostah blizu pizerije pinki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

:?

No mene tudi zanima kakšne so ugotovitve in kakšni je končni sklep se splača ali ne? :?

Rabu bi pa H4 MotoVision!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

zakaj nekateri žarometi (s H4 žarnico) nimajo parabole, drugi pa?

Vsak žaromet ima parabolo,namreč parabola je notranji svetleči del razlikujejo se samo stekla.Če je steklo gladko-ravno,mora biti oblikovana parabola in obratno parabola ravna steklo oblikovano.Vse to je zaradi asimerične zasenčene luči,da nam osvetljuje bolj desni del cestišča,samo za dolgo luč se uporablja luč z glatko parabolo in glatkim steklom.

O Xenonu nebi pisal mislim ,da je bilo že dovolj napisanega sebi in ženi sem vgradil Xenon,namreč kupil sem avtomobilski komplet H-7 za 180 EUR Tako sem dobil 2Xžarnica,2X štarter-transformer in 2X napeljavo.Namontiral v parih minutah in je res OK nevem kako bo čez 2 leti na tehničnem verjetno bo potrebno montirati nazaj H-7 ,kar pa nepredstavlja neke težave saj kabli ostanejo nepoškodovani - samo preštekaš.Na ebeyu je dosti teh luči (Koreja,Amerika itd.)samo na koncu ko prišteješ še DDV,carino in porto prideš kar na 160 EUR. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha

sem mislil, da se tisti kapici nad žarnico reče parabola :slap:

torej, kako se reče tej kapici in zakaj jo eni imajo, drugi pa ne?

Tista kapica v žarnici je nad nitko zasenčene luči,nitka za dolgo luč je iza te kapice in jo kapica neovira. Namreč vedno gori samo ena nitka,če bi gorele obe nitki hkrati bi bila za rflektor temperatura prevelika ,in bi se reflektor poškodoval(pregrel).Pri xenon H-4 žarnici se ta kapica,ko prešaltaš na dolgo luč s pomočjo vgrajenega elektromagneta pri H-4-Xenon žarnici zasuče za 90 stopinj,in tako šalta dolga kratka in gori vedno samo ena nitka.Pri motorjih z dvema H-4 žarnicama na eni strani šalta dolga kratka na eni pa nažge samo kadar je dolga in v takem primeru ima H-4 odzadaj priključena samo dva kabla namesto tri.Pri motorjih z dvema reflektorjima in H-7 žarnicama, kar je danes najpogosteje,ablend vedno gori (tu se montira Xenon),ko nažgemo še dolgo luč ostane ablend (Xenon)goret in gorijo obeluči. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne v žarnici - nad/pred žarnico, v žarometu.

Ta zaščita pred žarnico je samo zaradi precejšnje temperature,da se parabola manj greje in steklo,kajti ko nenadoma začne daževati ali kako drugače špricne na steklo voda postoji pri večji temperaturi stekla večja nevarnost,da bi se poškodovalo (počilo). :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!