Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

pred eno uro, ANDRE1 pravi:

Pozdravljeni,

ker je čas zimskega spanja razmišljam o tem, kaj bi namestil namesto originalne žarnice v sprednjo luč.....oziroma kako izboljšati svetilnost. Čeprav imam motor zelo kratek čas, sem opazil, da je svetilnost prednjega žarometa v temi zelo slaba. 

Kaj priporočate, kakšen led kit? Kako pa je s stranskima, dodatnima lučema ki jih veliko uporabnikov takih motorjev namesti ?

nekateri montirajo tudi xsenon žarnice, nekaj ADV 990 sem že videl z njimi, v zadnjem času pa je moderna instalacija LED žarnice. tule je nekdo montiral v Z900 in je zelo zadovoljen:

 

https://www.z900forum.com/index.php/topic,815.0.html

ps. vse je pa "kao ilegalno"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ANDRE1 pravi:

Pozdravljeni,

ker je čas zimskega spanja razmišljam o tem, kaj bi namestil namesto originalne žarnice v sprednjo luč.....oziroma kako izboljšati svetilnost. Čeprav imam motor zelo kratek čas, sem opazil, da je svetilnost prednjega žarometa v temi zelo slaba. 

Kaj priporočate, kakšen led kit? Kako pa je s stranskima, dodatnima lučema ki jih veliko uporabnikov takih motorjev namesti ?

Miklavc je lepo opisal možnosti. Sam sem najprej montiral kitajski HID, svetilo je dobro, vendar so bile težave s prižiganjem, potrebno je bilo odvzeti kontakt in spet pognati motor, verjetno nisem bil edini s takšnimi težavami. Potem sem zmontiral kitajsko LED žarnico, s katero pa sem kar zadovoljen. Touratechove meglenke sem demontiral, ker jih nisem uporabljal, poleg tega so grdo vibrirale pri določenih hitrostih, sem pa pod lučjo, namesto tiste mrežice, namestil kitajsko LED luč, ki sveti skupaj z dolgo lučjo in sem načeloma zadovoljen.

Če želiš lahko poiščem link do LED žarnice.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za odgovore, iščem neki rešitev ki bo dokaj poceni, se pravi bom najprej poskusil z zamenjavo žarnic, mogoče kak kit, potem pa odvisno kako bom zadovoljen . 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

se še komu zdi da imajo novejši motorji bistveno pre majhne in švohotne pozicijske luči zadaj?

Sem že parkrat opazil da pri novih motorjih tako stiskajo zadnje luči da dokler ne zabremza se ga sploh en vidi. Danes sem se vozil v somraku nazaj iz istre, in sem hotel že blendat italjanu na nekemu BMFju, da nima luči, ko sem prišel cca 15m do njegove riti sem opazil da 3 ledice (ok morda 6) neki brlijo nad blantikom. 

Ali je res težko proizvajalcem namenit nekaj prostora ali svetilnosti za zadnjo luč?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred 43 minutami, tomash pravi:

sem včeraj naročil brez ventilatorja. pravijo na siluxu, da ni potreben. Ko dobim stestiram in javim.

Jaz v zaprt žaromet v nobenem primeru ne bi nameščal LED sijalke brez nameščenega ventilatorja. Pa ne pozabi can bus driverja, ker predvidevam, da tvoj moped že ima can bus?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, HyperJack pravi:

Jaz v zaprt žaromet v nobenem primeru ne bi nameščal LED sijalke brez nameščenega ventilatorja. Pa ne pozabi can bus driverja, ker predvidevam, da tvoj moped že ima can bus?

lp

Žarnica ima nekaj v zvezi s canbus. Dobim konec tedna, pa da vidimo. Misliš, da led bolj greje kot halogen? Če ne bo šlo bomo probali še z ventilatorjem. Sicer so to bolj zimski projekti, ampak nekaj je treba kar naprej prčkat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, tomash pravi:

Žarnica ima nekaj v zvezi s canbus. Dobim konec tedna, pa da vidimo. Misliš, da led bolj greje kot halogen? Če ne bo šlo bomo probali še z ventilatorjem. Sicer so to bolj zimski projekti, ampak nekaj je treba kar naprej prčkat.

Če imaš canbus potem potrebuješ can-bus driver. Če rabiš javi, mam driverje na zalogi (sem tudi sam pred kratkim odkrival znanstveno fantastiko glede LED.a za v avto/motor). LED sijalka se že v osnovi ne greje toliko kot halogen, je pa res, da je odvisno tudi kako je LED sijalka narejena.

V kolikor LED sijalka nima vgrajenega ventilatorja, mora biti zadnji del sijalke nameščen izven žarometov. Namreč, za zagotovitev dolge življenske dobe sijalke, je potrebno poskrbeti za primerno hlajenje LED čipov.

Če ti ni odveč, lahko pošlješ sliko katere sijalke si nabavil, ti takoj povem, ali bodo dobre ali ne za žaromete s parabolo.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, HyperJack pravi:

Če imaš canbus potem potrebuješ can-bus driver. Če rabiš javi, mam driverje na zalogi (sem tudi sam pred kratkim odkrival znanstveno fantastiko glede LED.a za v avto/motor). LED sijalka se že v osnovi ne greje toliko kot halogen, je pa res, da je odvisno tudi kako je LED sijalka narejena.

V kolikor LED sijalka nima vgrajenega ventilatorja, mora biti zadnji del sijalke nameščen izven žarometov. Namreč, za zagotovitev dolge življenske dobe sijalke, je potrebno poskrbeti za primerno hlajenje LED čipov.

Če ti ni odveč, lahko pošlješ sliko katere sijalke si nabavil, ti takoj povem, ali bodo dobre ali ne za žaromete s parabolo.

lp

https://www.silux.si/izdelki/dodatna-oprema/avto-zarnice/led-zarnice/zarnice-led-h7/4314011/zarnica-h7-led-6500k-60w-9-32v-2-kosa-ty-model

tole reklamirajo, da je all in, ker je majhna napram konkurenci

neke prehude prednosti ni napram klasični, porabo ima 30W, navadne so 55W al kolko.

tu piše, da že ima canbus upore, pomeni, da ne javlja napake. za mojega bi sicer potreboval brez uporov, ker je na varovalke.

mogoče za probat, kaj praviš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, HyperJack pravi:

Če imaš canbus potem potrebuješ can-bus driver. Če rabiš javi, mam driverje na zalogi (sem tudi sam pred kratkim odkrival znanstveno fantastiko glede LED.a za v avto/motor). LED sijalka se že v osnovi ne greje toliko kot halogen, je pa res, da je odvisno tudi kako je LED sijalka narejena.

V kolikor LED sijalka nima vgrajenega ventilatorja, mora biti zadnji del sijalke nameščen izven žarometov. Namreč, za zagotovitev dolge življenske dobe sijalke, je potrebno poskrbeti za primerno hlajenje LED čipov.

Če ti ni odveč, lahko pošlješ sliko katere sijalke si nabavil, ti takoj povem, ali bodo dobre ali ne za žaromete s parabolo.

lp

Sem kar po telefonu naročal. Verjetno mi bodo tole poslali. Če ne bo OK dam pa v kakega caferacerja al pa na "bicikl".

 

https://www.silux.si/izdelki/dodatna-oprema/avto-zarnice/led-zarnice/zarnice-led-h7/3623308/led-zarnice-h7-12v-18xsmd-bela-2-kosa

 

Drugače pa predlagaj, kaj bi bilo sigurno vredu. Pa bomo to nabavli. lp

Popravljeno . Popravil tomash
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

https://www.silux.si/izdelki/dodatna-oprema/avto-zarnice/led-zarnice/zarnice-led-h7/4314011/zarnica-h7-led-6500k-60w-9-32v-2-kosa-ty-model

tole reklamirajo, da je all in, ker je majhna napram konkurenci

neke prehude prednosti ni napram klasični, porabo ima 30W, navadne so 55W al kolko.

tu piše, da že ima canbus upore, pomeni, da ne javlja napake. za mojega bi sicer potreboval brez uporov, ker je na varovalke.

mogoče za probat, kaj praviš?

Kaj reklamirajo in kaj je dejansko je to druga pesem. Govorim iz lastnih izkušenj (kupljeno v Syluxu) in vam vsem želim prihranit čas in nepotrebne stroške.

Prednost je ta, da sveti veliko veliko bolje kot halogen, poleg tega pa še frajersko zgleda bela svetloba. Za "ukanit" can bus se ne uporabljajo več upori (le te se izjemno grejejo tudi do 70 °C in jih je treba vijačiti na kovino) ampak se uporabljajo can bus driverji, (elektronika - en velik konkenzator), ki "imitira" porabo klasične žarnice.

pred 1 uro, tomash pravi:

Sem kar po telefonu naročal. Verjetno mi bodo tole poslali. Če ne bo OK dam pa v kakega caferacerja al pa na "bicikl".

 

https://www.silux.si/izdelki/dodatna-oprema/avto-zarnice/led-zarnice/zarnice-led-h7/3623308/led-zarnice-h7-12v-18xsmd-bela-2-kosa

 

Drugače pa predlagaj, kaj bi bilo sigurno vredu. Pa bomo to nabavli. lp

Tole ne bo ok. To je zeeelo star tip LED sijalk, te sploh odsvetujem. Povej katero podnožje imaš H7? Ti bom svetoval kaj kupit.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, HyperJack pravi:

Kaj reklamirajo in kaj je dejansko je to druga pesem. Govorim iz lastnih izkušenj (kupljeno v Syluxu) in vam vsem želim prihranit čas in nepotrebne stroške.

Prednost je ta, da sveti veliko veliko bolje kot halogen, poleg tega pa še frajersko zgleda bela svetloba. Za "ukanit" can bus se ne uporabljajo več upori (le te se izjemno grejejo tudi do 70 °C in jih je treba vijačiti na kovino) ampak se uporabljajo can bus driverji, (elektronika - en velik konkenzator), ki "imitira" porabo klasične žarnice.

Tole ne bo ok. To je zeeelo star tip LED sijalk, te sploh odsvetujem. Povej katero podnožje imaš H7? Ti bom svetoval kaj kupit.

No, kaj pomet predlagaš za versača :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Snecer pravi:

No, kaj pomet predlagaš za versača :) 

nč...ker tko piše recimo:

Žarnice primerne za "off-road". Za cestno uporabo jih je potrebno homologirati

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, HyperJack pravi:

Kaj reklamirajo in kaj je dejansko je to druga pesem. Govorim iz lastnih izkušenj (kupljeno v Syluxu) in vam vsem želim prihranit čas in nepotrebne stroške.

Prednost je ta, da sveti veliko veliko bolje kot halogen, poleg tega pa še frajersko zgleda bela svetloba. Za "ukanit" can bus se ne uporabljajo več upori (le te se izjemno grejejo tudi do 70 °C in jih je treba vijačiti na kovino) ampak se uporabljajo can bus driverji, (elektronika - en velik konkenzator), ki "imitira" porabo klasične žarnice.

Tole ne bo ok. To je zeeelo star tip LED sijalk, te sploh odsvetujem. Povej katero podnožje imaš H7? Ti bom svetoval kaj kupit.

Imam podnožje H7. Gre za BMW R1200GS Rallye letnik 2012. Torej kaj predlagaš oziroma kateri podatek še rabiš (kje ga dobim)?

Imam dodatne "meglenke" LED in moti me edino to, da od daleč glavna luč sploh ni vidna. Pa sem mislil, da bi še v glavno luč montiral LED.

Torej me je Silux mal nahecal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, tomash pravi:

Imam podnožje H7. Gre za BMW R1200GS Rallye letnik 2012. Torej kaj predlagaš oziroma kateri podatek še rabiš (kje ga dobim)?

Imam dodatne "meglenke" LED in moti me edino to, da od daleč glavna luč sploh ni vidna. Pa sem mislil, da bi še v glavno luč montiral LED.

Torej me je Silux mal nahecal?

Poglej moje linke v enem postu višje.

Če bo kdo kupoval žarnice, imam dva can busa viška in prodam za 10 €/ par.

img20180326071510.jpg

Ledica v žarometu z lečo odlično funkcionira, kako je v žarometu, ki ima odsevnik, je pa druga zgodba, od odsevnika do odsevnika se razlikuje. Treba glih provat...sej zgubiš ne dovolj..25 € pa nekaj časa.

Zakaj ni nujno da bo svetlobni snop iz žarometa z odsevnikom ok? Ker omenjene led sijalke nimajo 360°izstopnega kota svetlobe. Vendar so recimo Oslamp ene iz med boljših kar sem jih preizkusil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, tomash pravi:

Sem kar po telefonu naročal. Verjetno mi bodo tole poslali. Če ne bo OK dam pa v kakega caferacerja al pa na "bicikl".

 

https://www.silux.si/izdelki/dodatna-oprema/avto-zarnice/led-zarnice/zarnice-led-h7/3623308/led-zarnice-h7-12v-18xsmd-bela-2-kosa

 

Drugače pa predlagaj, kaj bi bilo sigurno vredu. Pa bomo to nabavli. lp

Brez veze. Žarnica sicer dela in ne javi napake, sveti pa za en k..... Bo za na bicikl. Naslednja stopnja je halogenka z "belim" snopom in fertik maše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to si res brezveze kupil silux ima svoje LED kvalitetne žarnice za okoli 30€ in so res dobre. Sem dal še ta stare verzije z ventilatorejm v stari avto, sedaj imajo imajo boljše varjante z večjim pasivnim hladilnikom (kar je pomoje boljše, ker če crkne ventilator gre ledica). 

Morda ne grejo tista hladilna rebra pod pokrovček ki ga ima zadaj moto luč? Ker za v avto sem moral malo pobrusit hladilna rebra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Torej ne delam reklame, ampak to naj bi bile solidne LED žarnice: https://www.silux.si/izdelki/dodatna-oprema/avto-zarnice/led-zarnice/zarnice-led-h7/4161920/zarnica-h7-led-n3-6000k-30w-9-32v-2-kosa-2-led-citizen

Jaz sem naročil 3 različne kose iz kitajske  in..... jajaca čiste lepo rečeno. Potem reskiral 30€ za podobne (jaz sem rabil H1), noben ebaj ni prišel niti blizu.

Katera koli žarnica ima navadne COB čipene sveti to nič dovolj. Mislim da sem na svoji se trudil prešteti "čipe" in jih je na eni strani mislim da 32, tako da ima vsaka žarnica 64 "led čipov"

Tako da če kdo reskira z silux varjantami žanic kupite ta bolj resne in bi moralo prav dobro delat.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žarnice primerne za "off-road". Za cestno uporabo jih je potrebno homologirati. Proizvedeno na Kitajskem. Žarnice so v skladu z direktivi CE, RoHs. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je, če plačas pa 80€ za žarnice pa dobiš take še z tuv listkom morda ali pa vsaj od renomiranega proizvajalca, ali pa greš direkt na AMZS in ko ti jih oni vgradijo notri ti potem omogočijo homologacijo. V Sloveniji ne obstaja LED žarnica ki je ni potrebno homologirati, vsako je treba peljati na homologacijo, z enimi bo pač samo enostavneje opraviti homologacijo za ene pa nemogoče. 

Jaz sem samo napisal katere dobro delujejo o legalnosti in birokraciji ni bilo govora. Tiste z SMD ledicami za 15 al 18€, so prav tako nelegalne in še neuporabne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Foog light u7 ali u5 ali u2

Pa da nimajo 3 načinov delovanja. (link prosim)

(ali se jih lahko veže na ključ torej ko daš kontakt zalaufaš se prižgejo. in ko ugasneš mašinco se ugasnejo)

u7 naj bi bile najmočnejše a so mi kar velike za bmw r120rt

Hvala LPJ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!