Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

kako se lahko parabola manj greje če je ,,zaščita" na drugi strani?

in zakaj nimajo tega vsi žarometi?

Men se res neljubi več pisat,nikakor ne nehaš spraševat,glej pojdi v knjižnico,pa kupi ali si sposodi knjigo Motorno vozilo izdala tehnična založba Slovenije Ljubljana 1997 na srani 337,338,339in340 imaš o reflektorjih čuda napisanega. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sprašujem, ker nisem dobil odgovora.

zakaj bi trošil čas in bencin za pot do knjižnice ter denar za članarino, če mogoče obstaja nekdo, ki mi lahko to tukaj odgovori?

a ni forum ravno temu namenjen?

saj če ne veš oz. se ti ne da, ti ni treba kar na silo nekaj odgovarjat, bo že kdo drug. ali pa tudi ne, nič hudega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je že kdo dal xenon v svoj motor?

Namreč v suzukija gsx-r 1000 2006 bi dal xenon kit pa me zanima, če ima kdo s tem izkušnje?

poglej tukaj....xenon kit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanima me kaj je bolje od žarnic Osram silverstar ali Philips MotoVision. Kupil bi eno do teh dveh ampak me zanima če to sploh kaj učinkuje oz. če je sploh kakšna razlika.

Xenon nebi dal kajti je povno dela s tistimi trafoti, ki jih moraš tlačit pod masko. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Xenon nebi dal kajti je povno dela s tistimi trafoti, ki jih moraš tlačit pod masko. :)

tocno 1/2 urce. ali 3 ure, ce trikrat razkopas pol elektrike, preden pokapiras, da rabis samo razdeliti dva konektorja in 4 spet speti. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tocno 1/2 urce. ali 3 ure, ce trikrat razkopas pol elektrike, preden pokapiras, da rabis samo razdeliti dva konektorja in 4 spet speti. :doze:

Točno 1/2 urce montaže in 120€ dražje od Osram silverstar ali Philips MotoVision:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno 1/2 urce montaže in 120€ dražje od Osram silverstar ali Philips MotoVision:?

Ja, ampak tudi 3x svetlejše... Xenon oz. HID (Hidh Intensity Discharge) je čisto druga tehnologija, ki dejansko da precej več svetlobe kot halogenske žarnice - in to pri manjši porabi!

SilverStar pa je samo majhna variacija stare tehnologije, ki sicer da eno malenkost več svetlobe, a nikakor ne 1,5x, kot jo reklamirajo. Podobno tudi MotoVision - pri tej gre predvsem zato, da bi naj vzbujale malce več pozornosti ostalih udeležencev v prometu, ker so pač 'drugačne'.

Jaz zaenkrat uporabljam Silverstar, a me HID neznansko vleče. Edini veliki minus je to, da niso legalni. :(

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanima me kaj je bolje od žarnic Osram silverstar ali Philips MotoVision. Kupil bi eno do teh dveh ampak me zanima če to sploh kaj učinkuje oz. če je sploh kakšna razlika.

Xenon nebi dal kajti je povno dela s tistimi trafoti, ki jih moraš tlačit pod masko. :)

Na ebayu imaš xenon za 80 EUR +porto,to je garnitura za avto, leva+desna stran,garnituro lahko uporabiš za dva motorja pogoj je,da imata oba motorja enaki žarnici (H-1,H-4 ali H-7)jaz sem kupil pri kolegu je avtomehanik in vgrajuje v avte.Jaz sem namontiral na oba motorja,montaža je res enostavna ca 20 min.

Je pa res trafo malo velik,samo toliko prostora sem ravno našel pod levo plastiko glej sliko,namerč kable ni dobro podalševati,original so dolgi ca 50 cm.

Ps:za tehnični pregled nebo problema zamenjaš žarnici in daš nazaj stari šteker,ki se pri montaži ne poškoduje OK.

post-9445-1171140305_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ampak tudi 3x svetlejše... Xenon oz. HID (Hidh Intensity Discharge) je čisto druga tehnologija, ki dejansko da precej več svetlobe kot halogenske žarnice - in to pri manjši porabi!

SilverStar pa je samo majhna variacija stare tehnologije, ki sicer da eno malenkost več svetlobe, a nikakor ne 1,5x, kot jo reklamirajo. Podobno tudi MotoVision - pri tej gre predvsem zato, da bi naj vzbujale malce več pozornosti ostalih udeležencev v prometu, ker so pač 'drugačne'.

Jaz zaenkrat uporabljam Silverstar, a me HID neznansko vleče. Edini veliki minus je to, da niso legalni. :(

D.

Jaz bi moral dat 2 trafota in 2 luči kot pri avtu ker imam H4 žarnice in mi obe svetita. Fora je v tem da ponoči se tako ali tako ne rad vozim in če bi kupoval HID bi jih kupil za avto. Tako da me bolje mikajo Silverstar ali pa Philipsove. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno 1/2 urce montaže in 120€ dražje od Osram silverstar ali Philips MotoVision:?

njihihihihihhihihihi....... ce mi pokazes kako navaden zaromet raz- in spet sestavis in menjas zarnico v manj kot 2 min :grrr ...... kaj sele pri poloklepu; no way josé :nono: :grrr

€ 150.- mi je vredna vidljivost ponoci in vidnost cez dan. pa ce se samo enkrat letno peljem ponoci (kar se ne).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

njihihihihihhihihihi....... ce mi pokazes kako navaden zaromet raz- in spet sestavis in menjas zarnico v manj kot 2 min :grrr ...... kaj sele pri poloklepu; no way josé :nono: :grrr

€ 150.- mi je vredna vidljivost ponoci in vidnost cez dan. pa ce se samo enkrat letno peljem ponoci (kar se ne).

Mogoče gdaj kasnej trenutno bom kr na običnih žarnicah oz. na imitaciji :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je kdo že slišal tole-->namreč sem bral na CRO forumu da je en dal to Xenon žarnico not pa ko se je prvič malce dalj časa peljal po dežju ga je začelo rukat ko prasca :kva2: :kva2: :kva2:

...namreč xenonke majo zelo veliko startno napetost, se pa dogaja da med svetenjem ugasnejo in takrat elektronika poskrbi da takoj spet prižgejo nazaj s napetostnim sunkom par tisoč voltov - v žarnico in vate če preveč šlataš premočeno balanco... :wacko: :xx: :unsure: pa tudi med delovanjem imajo dosti preko 12V---tudi preko varne meje 60V (a ni cca 70-90 V? ) Če si do kože premočen skupaj z mopedom te tudi to kar pošteno žgečka :naughty:

Popravljeno . Popravil sleeperman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

noja...načeloma res .)

samo veš kako so eni občutljivi...jih strese statika pri avtu pa skor dol padejo....taki bi dobil pospešek v levo al pa desno, definitivno pa ne naprej, razen čez balanco :blink:

lahko pa bi se na ta način zelo hitro naučil vožnje po zadnjem(seveda je predpogoj dost močan moped) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem lansko leto naredil ca. 5000 km s HID-zarnicami in tudi enkrat nisem ne cutil in ne opazil kaksnega "rukanja". se cukanja ne.

nobene spremembe napram normalni voznji, razen seveda SVETLOBE pred motorjem. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je kdo že slišal tole-->namreč sem bral na CRO forumu da je en dal to Xenon žarnico not pa ko se je prvič malce dalj časa peljal po dežju ga je začelo rukat ko prasca :kva2: :kva2: :kva2:

...namreč xenonke majo zelo veliko startno napetost, se pa dogaja da med svetenjem ugasnejo in takrat elektronika poskrbi da takoj spet prižgejo nazaj s napetostnim sunkom par tisoč voltov - v žarnico in vate če preveč šlataš premočeno balanco... :wacko: :xx: :unsure: pa tudi med delovanjem imajo dosti preko 12V---tudi preko varne meje 60V (a ni cca 70-90 V? ) Če si do kože premočen skupaj z mopedom te tudi to kar pošteno žgečka :naughty:

Če mojster montira mojstrsko robo, ni čudno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:?

Zanima me kje se da kupit poziciske lučke, ki bi svetile čimbolj belo svetlobo.

Sedaj imam navadne 5W12V in svetijo grdo rumeno :BUA:

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem ti povedati konkretno. Vsekakor pa za lepo belo svetlobo pri nizki moči pridejo v poštev bele LED (diode).

Videl sem že rešitev, ko je tip v okov žarnice nacinil tri bele LEDice zaporedno in za njimi še pravi uporček. Tako "doma narejeno" žarnico je preprosto vstavil v luč in to je to.

LP, ma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja za pozicijsko so 3 zadost sam za kratko luc pa bi rabu kr mal vec pa bi te ful prslo k so drage k hudic te ledice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:)

Zanima me če ima gdo kakšne novejše primerjave med žarnicami :?

Zanima me kajti kupil bi rad poceni in dobro :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa še jest

uporabljam Philips vision plus.zelooo zadovoljen!!

sam ma krajšo življensko dobo :? ....pri cca. 20.000km se je pojavilo tole :hmm:

[attachmentid=91962]

taka bi pa mogla bit...

[attachmentid=91963]

sicer še vedno sveti enako :?

sam jo bom iz preventive raje zamenal d ne bom kje ponoči ostal brez luči...

zame vredna $$

lp

bi rad poceni in dobro :D

:? :hmm: :hmm: :nono:

naj me kdo popravi če se motim.......

post-10693-1171627683_thumb.jpg

post-10693-1171627734_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Miha Z.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam na svojem motorju žarnice H7 in H3, pa me zanima, če se da kje dobit kakšen komplet, ki bi vseboval ti dve žarnici (+ ostalo), pa da je škatla taka, da gre vsaj pod sedež, ne da rabiš v kufer tiščat. Take ta velike sem videl, jih majo v Šparu :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabi na rezervne žarnice.

Tudi, če jih imaš s seboj, je cel cirkus, da žarnico zamenjaš.

Ne prideš zraven, pa da se na glavo postaviš.

Saj imaš spredaj kratko in dve meglenki.

Če crkne kratka, sta meglenki čisto dovolj, da podnevi domov prideš in ponoči tudi.

Dolge pri tem gostem prometu pa skoraj ne moreš uporabljati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabi na rezervne žarnice.

Tudi, če jih imaš s seboj, je cel cirkus, da žarnico zamenjaš.

Ne prideš zraven, pa da se na glavo postaviš.

Saj imaš spredaj kratko in dve meglenki.

Če crkne kratka, sta meglenki čisto dovolj, da podnevi domov prideš in ponoči tudi.

Dolge pri tem gostem prometu pa skoraj ne moreš uporabljati.

:OK:

A komplet seboj imet pa ni obvezno ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!