Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

bolj kot berem te članke o xenon žarnicah manj razumem..

se pravi če kupim ta hid xenon set lahko xenon žarnico namontiram v original luč( v mojem preimeru ninja 636 2003) ali rabim kako kako drugo luč? videl sem da se prodajajo po ena žarnica ali pa pa 2.. sedaj če vzamem 2 žarnici lahko eno uporabim za kratko luč drugo pa za dolgo ali nebi šlo?

kai bi lahko kdo prilepil kako sliko kako izgledajo te žarnice montirane na motorju, za lažjo predstavo?

lp marko

Če bi rad strokoven odgovor potem NEPIŠI Ninja 636 AMPAK napiši imam toliko -luči-reflektorjev,kakšne žarnice so notri npr:H-1, H-3, H-4,H-7,H-8,H-10,H11,H-13 itd. Ali ti ablend ostane goret,ko prešaltaš na dolgo,ali gorijo 2-kratke in ko prešaltaš 2-dolge ali samo ena itd.namerč vsak mora točno opisat kao ima vezane luči za strokoven odgovor. :worship:

post-9445-1198520625_thumb.jpg

post-9445-1198520704_thumb.jpg

post-9445-1198520739_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr ne, to ne bo šlo... če imaš navadno inštalacijo, xenon ne moreš uporabiti kot samostojno dolgo luč. Zakaj: ker se predolgo časa "segreva".

@Brumer: Ja, tale lečasta zadeva ima ablend (ki sm jo predelal na 15 stopinj). Zna pa bit težava, če je xenon H1 dalša žarnica od navadne.

Aja, imam pa dvoje takih leč, eno za kratki (to mislim nadgradit) in eno za dolgo (navadna H1)

Si sguren,da pašejo notri H-1 žarnice,namreč jaz sem imel take dodatne luči na V-maxu in so bile notri H-3,ki so precej krajše,če pa so res notri H-1 potem bi verjetno lahko namontiral kratko in dolgo xenon seveda bi moral tako vezat,da bi xenon(abland)vedno gorel,ko motor laufa,dolga pa bi gorela kadar jo uporabljaš v tem slučaju kupiš garnituro xenon H-1 za avto in imaš 2X žarnico,2Xkable in 2X balast OK.Kajti pri nažigu luči je mogoče res potrebno ca 1 sek počakat gori pa takoj skoraj maximalno ,vsaj pri meni je tako.

post-9445-1198521466_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi rad strokoven odgovor potem NEPIŠI Ninja 636 AMPAK napiši imam toliko -luči-reflektorjev,kakšne žarnice so notri npr:H-1, H-3, H-4,H-7,H-8,H-10,H11,H-13 itd. Ali ti ablend ostane goret,ko prešaltaš na dolgo,ali gorijo 2-kratke in ko prešaltaš 2-dolge ali samo ena itd.namerč vsak mora točno opisat kao ima vezane luči za strokoven odgovor. :worship:

saj bi napisal če bi vedel vse to :)

lahko ti povem da imam 2 luči(ločeno kratko in dolgo). ko vklopim dolgo mi kratka še naprej gori. kakšne žarnice pa so pa newem(oznaka H-XY).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vrjetn ne spada v to temo (ne najdem bl primerne), sam usen: ce je poceno steklo od (sprednje) luci - je potrebna menjava kompletne luci ali se da zamenjat samo to steklo??

Moraš demontirat komplet luč in boš videl,če se da parabola odstranit od stekla potem se da sicer moraš zamenjat komplet(steklo z parabolo).Ponavadi se mora pri vseh menjat komplet razen pri kakšnih starejših motorjih se da zamenjat samo steklo.Še to dokler nezamenjaš lepo zalepi s selotejpom tako,da nebo šla notri vlaga in ti bo zelo hitro poškodovalo parabolo. OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj bi napisal če bi vedel vse to :)

lahko ti povem da imam 2 luči(ločeno kratko in dolgo). ko vklopim dolgo mi kratka še naprej gori. kakšne žarnice pa so pa newem(oznaka H-XY).

Moraš pač razdreti in napisat kakšne žarnice so notri,verjetno so obe H-4(ni pa nujno) s tem,da ima desna(ponavadi)samo dva kabla(samo kratka) priključena leva pa tri in so ponavadi(ne vedno)kratka+dolga ali pa imaš eno H-4 in eno H-1 zato moraš razdreti in točno opisat:žarnice,kable(vezavo)in kdaj in kako katera luč gori potem dobiš natančen odgovor OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena od teh dveh je H7, za drugo pa ne vem, možno pa da so obe H7

No zdaj je že malo lažje .Namreč,če ablend ostane goret (in je H-7 )ko prešaltaš na dolgo luč in če je dolga tudi H-7 potem brez problema namontiraš obe xenon H-7 in seveda 2X balast se pravi kupiš garnituro H-7 za avto OK.Pri nas v Nm Fiat servis Gril stane 180 EU ,mislim pa da je to cena z montažo (avto)lahko ga najdeš na netu pa ga sam vprašaj,meni je prodal garnituro (sam montiral)za 160 EU.Lahko pa kupiš na Ebeyu za ca 90 EU.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdaj je že malo lažje .Namreč,če ablend ostane goret (in je H-7 )ko prešaltaš na dolgo luč in če je dolga tudi H-7 potem brez problema namontiraš obe xenon H-7 in seveda 2X balast se pravi kupiš garnituro H-7 za avto OK.Pri nas v Nm Fiat servis Gril stane 180 EU ,mislim pa da je to cena z montažo (avto)lahko ga najdeš na netu pa ga sam vprašaj,meni je prodal garnituro (sam montiral)za 160 EU.Lahko pa kupiš na Ebeyu za ca 90 EU.

se pravi da če sta obe h7 lahko montiram kit od avta..

kljub temu pa sedaj nečesar ne razumem.. cash je napisal da žarnica poterbuje nekje 5-10 s da se ohladi.. to pol pomeni, da bi moral vedno počakat ko bi izkopil dolgo luč?

primer: se peljem z dolgo lučjo, nasproti mi pripelje avto, izkopim dolgo luč, počakam nekaj časa, zopet vklopim dolgo luč..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi da če sta obe h7 lahko montiram kit od avta..

kljub temu pa sedaj nečesar ne razumem.. cash je napisal da žarnica poterbuje nekje 5-10 s da se ohladi.. to pol pomeni, da bi moral vedno počakat ko bi izkopil dolgo luč?

primer: se peljem z dolgo lučjo, nasproti mi pripelje avto, izkopim dolgo luč, počakam nekaj časa, zopet vklopim dolgo luč..

lp

Neukvarjaj se s tehničnimi problemi to je že vse rešeno brez nas pametnjakovičev ti se samo odloči,če si pripravljen to plačat in ne komentirej in ne sprašuj to je sigurno pametna investicija tudi,če si daš samo ablend xenon boš bolj viden na cesti in nikoli več neboš vozil brez xenona. :worship:

Ps tule pa si šenkrat oglej žarnice sploh še tidve označeni vse ostalo glede nakladanje zakasnitev hlajenja itd.je že vse tehnično rešeno in se nesekiraj. :worship:

post-9445-1198611989_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo... sm poslikal: Žarnica H1 (piše tudi na ohišju) in slika notranje blende (predelana na 15 stopinj).

Brumer: a je tale cenik tapravi :hmm: Ker sm gledal komplet xenon za 40€? (naj nebi bla "čajniz" roba)

post-2606-1198619295_thumb.jpg

post-2606-1198619325_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo... sm poslikal: Žarnica H1 (piše tudi na ohišju) in slika notranje blende (predelana na 15 stopinj).

Brumer: a je tale cenik tapravi :hmm: Ker sm gledal komplet xenon za 40€? (naj nebi bla "čajniz" roba)

post-2606-1198619295_thumb.jpg

post-2606-1198619325_thumb.jpg

No vidiš več nas je več vemo.Kar kup ta komlet,ki ti ga je Pjero predlagal je skoraj enak kot moj za 160 EU jaz sem namontiral na dva motorja in sicer na BMW-eja in na ženinega Kawasakija ER-6-N na oba sem dal kratko xenon namesto H-7 žarnice.Na BMW-eju je bil lepo prostor za balast pod levo plastiko pri računalniku,pri Kawasakiju pa sem moral narediti nosilec na levi strani motorja pri mašini. :worship:

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ki je ni ???

Bo bo... mal kasnej, ampak bo :grim

Drgač pa eno strokovno: kje se da kupit kak elektro motor (zaenkrat še sam ne vem, kako se mu reče), samo da ima hiter pomih. Sm pršu na eno hudo idejo :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo bo... mal kasnej, ampak bo :grim

Drgač pa eno strokovno: kje se da kupit kak elektro motor (zaenkrat še sam ne vem, kako se mu reče), samo da ima hiter pomih. Sm pršu na eno hudo idejo :blush:

ŠE ena dodatna informacija za BI-xenon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo bo... mal kasnej, ampak bo :grim

Drgač pa eno strokovno: kje se da kupit kak elektro motor (zaenkrat še sam ne vem, kako se mu reče), samo da ima hiter pomih. Sm pršu na eno hudo idejo :blush:

Za hiter pomik bo najboljši turbo-reakcijski ali raketni motor ne elektro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za hiter pomik bo najboljši turbo-reakcijski ali raketni motor ne elektro.

Sm še neki najdu :blush:

Nekaj temu podobnega

post-2606-1198623757_thumb.jpg

post-2606-1198623769_thumb.jpg

PS: qrc, tisto so šele počasne zadeve, preden se zalaufajo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!