Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
samobb

Luči, žarnice...

Recommended Posts

krisko
Ob 9. 10. 2018 ob 4:58, Janez BMW pravi:

Foog light u7 ali u5 ali u2

Pa da nimajo 3 načinov delovanja. (link prosim)

(ali se jih lahko veže na ključ torej ko daš kontakt zalaufaš se prižgejo. in ko ugasneš mašinco se ugasnejo)

u7 naj bi bile najmočnejše a so mi kar velike za bmw r120rt

Hvala LPJ

Zdravo, jaz sem na GS-a nataknil U7 (z obročkom). Tri načini delovanja sploh niso problem, se mi zdi celo prednost za podnevi močnejše, ko imaš sonce v hrbet, ponoči pa preklopiš na manj. Napeljavo sem naročil prek E baya in ima že varovalko, rele in stikalo. Iz releja je že puščena žica ki jo povežeš na canbus (gs ima dodaten AUX pod oljnim hladilnikom, vtič 11 eur v Avtovalu. ). Po cca pol minute ko vzameš kontakt tudi luči ugasnejo. Na isti rele sem pol še navigacijo zvezal pa tud lepo deluje. Za zvezat sem nabavil superseal kontakte, ki sem jih dal na stran luči,  tako da tudi menjava ne bo kdaj kasneje problem.  Ti prilimam fotko pa stvari ki sem jih nabavil. Je pa veliko o tem napisanega tudi v temi BMW GS do 2013. LP

IMG_20181018_142925.jpg

61X+ee2GhiL._SX425_.jpg

index.jpg

power_connector.jpg

krisko
pred 8 urami, Janez BMW pravi:

FANTASTIČNO SI TO ZRIHTAL. Hvala za slike. se beremo,  oz kar slišimo gsm na pm.

LPJ

Ni problema, ce bos kaj naročal edino pazi da bos pravo barvo luči izbral ker meni so prvo modro poslali....mam pa rezervrno ohišje :)

Edited by krisko

MitcH'
smasher

Ne ni fantastično zrihtal, ti censtni endurerji samo vsem po vrsti SVETIJO V OČI,  samo zato da "so bolj vidni".

KAJ PA HOMOLOGACIJA teh bočnih bleščil?

Borutt
pred 45 minutami, smasher pravi:

Ne ni fantastično zrihtal, ti censtni endurerji samo vsem po vrsti SVETIJO V OČI,  samo zato da "so bolj vidni".

KAJ PA HOMOLOGACIJA teh bočnih bleščil?

Glede homologacije lahko v eni drugi temi prebereš, da je homologiranje in vpisovanje nekaj odvečnega ter potratnega in, da nimata veze z varnostjo in še manj s konjskimi dirkami. 

Luči morajo biti nastavljene, da ne bleščijo. Da nisem oftopik. 

ChuckNorris

Je kdo nadgradil navaden žaromet z LED žarnico?

Je to sploh legalno brez homologacije?

Sigurno da sveti bolje kot navadna halogenka, ampak kam sveti?? Se to sploh obnese brez projekcijske leče al sveti vsepovsod, samo tja ko treba ne?

DAMI34
pred 9 minutami, ChuckNorris pravi:

Sigurno da sveti bolje kot navadna halogenka, ampak kam sveti?? Se to sploh obnese brez projekcijske leče al sveti vsepovsod, samo tja ko treba ne?

nelegalno, vsaj kar sem prebral že za led sijalke, drugače pa so že predelovali fantje in je tudi nekaj opisanega o tem. uporabi iskalnik

Nightmare
11 hours ago, ChuckNorris said:

Ravno včeraj sem študiral o tem saj je moja luč na nivoju namizne sveče in sem prišel do tega.:

https://www.osram.com/ecat/LEDriving HL H4 Gen2-LED high and low beam lamps-Cars-Automotive Lighting/com/en/GPS01_3143585/PP_EUROPE_Europe_eCat/ZMP_4059096/

Sicer je zadeva še vendo nelegalna ampak glede na znamko mislim, da je tole najbolše kar lahko dobiš v tej izvedbi.

Lp, Samo

smasher

Jaz sem vzel siluxove, so bile cca 30€ ojrov in vredu svetijo, tudi čip je po lokaciji tam kjer je nitka drugače, tako da ni nekega večjega raztrosa svetlobe, tam kjer je nebi smelo biti.

ps: pomembna stvar, preverite prej če je dovolj prostora za hladilna rebra da se lahko spoh vtakne žanico notri, pri nekaterih novih avtih je taka jeba že navadno žarnico spravit, tako malce večjo stvar pa ne vem kako bi šlo.

Edited by smasher

DAMI34

tale zadeva, ko je govora o LED se mi zdi zanimiva:

https://auxito.com/products/mt1-h4?fbclid=IwAR3xadAgG_ePT7crPBzyWd4ajXfskO59sfdIzizmnRpZCr3Fq15v_WaFSS8

ima že pravo podnožje, pa naj bi bila za motocikle

176363080_Breznaslova.thumb.png.9d97f0f89df81685d3837e4d2fb230ad.png

nejc74
On 7/18/2019 at 9:19 PM, ChuckNorris said:

Imas legalne zadeve, samo ti cena ne bo vsec, zamenjat moras namrec celotno luc :)

Nightmare
1 hour ago, DAMI34 said:

tale zadeva, ko je govora o LED se mi zdi zanimiva:

https://auxito.com/products/mt1-h4?fbclid=IwAR3xadAgG_ePT7crPBzyWd4ajXfskO59sfdIzizmnRpZCr3Fq15v_WaFSS8

ima že pravo podnožje, pa naj bi bila za motocikle

176363080_Breznaslova.thumb.png.9d97f0f89df81685d3837e4d2fb230ad.png

Načeloma imajo LED žarnice velika hladilna rebra, ventilator itd, da zadeva sploh deluje ob vsem pregrevanju. Malo sem skeptičen, da tile majhni hladilni kanali zadoščajo za hlajenje elektronike v zaprti luči.

Lp, Samo

DAMI34
pred 7 minutami, Nightmare pravi:

Načeloma imajo LED žarnice velika hladilna rebra, ventilator itd, da zadeva sploh deluje ob vsem pregrevanju. Malo sem skeptičen, da tile majhni hladilni kanali zadoščajo za hlajenje elektronike v zaprti luči.

Lp, Samo

enako, ampak recimo, da gre tehnologija naprej, pa garancija je eno leto..lahko je pa samo finta, nisem preverjal internetne strani

HyperJack

LED sijalka z vgrajenim ventilatorjem, o drugih se niti ne bi pogovarjal. Top zadeva. Pazite le, kako je konstrukcijsko narejena sijalka (tanjši kot je del na katerem je ledica), manj je temnih lis.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• MdAzz
      Sem si kupil dvojne gume za GS-a, pa so ene viška med oglasi.
    • MdAzz
    • MiNa
      Premontira vulkanizer, centriram pa sam. Vzamem si čas, pregledam še ležaje, semeringe vse lepo namastim in sestavim. Za tak poseg na "gumikliniki" ponavadi ni časa. Jaz ga imam pa na pretek...
    • Snečer
      Gume sam premontiraš?
    • MiNa
      Sestavljanje... V oba kraka dolil predpisano količino "mešanice" olja in sestavil nazaj ter vse skupaj privil na križe. Da se vilice pred zatezanjem lepo "uležejo" sem vstavil os in šele potem vse vijake na križih in mostičku, zatisnil na predpisano vrednost. Mostiček je tudi nosilec prednjega blatnika. Vse zatisnjeno na prave vrednosti. Seveda je sledil še pregled prednjih čeljusti in zavornih ploščic. Najprej vse razstavim očistim z namenskim čistilom, namažem z namensko pasto in preverim, če je vse OK. Ploščice so še precej nad oznako za izrabljenost, ker je vse BP sestavim nazaj... tako, še premontaža gume in potem...
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!