Skoči na vsebino

Motosvet sekcija Dolenjska


Priporočene objave

Zgleda, da sta Piksna in Barth že v Ameriko šla !!!!!

ej, nisva še šla, štart je jutri ponoči. Včeraj je potekalo pakiranje, danes pa samo še malenkosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej, nisva še šla, štart je jutri ponoči. Včeraj je potekalo pakiranje, danes pa samo še malenkosti.

S R E Č N O :worship::worship:

Pa kaj pišta! :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..

..

Piksna, vidim da se izživljaš s Varo, se lahk zmeniva in pridrsam s transalpko enga dne,

pa boš malo razkazal vaše makadame po okolici.

Glede teže in gum te pa čist razumem, to je skoraj problem že pri transalpi.

Sem bil oni dan na servisu in so mi zdej dali gor dokaj cestne gume, tko da bova mal bolj izenačena.

..

..

Ja, me je malo zaneslo po gorjancih, pa sem mogu spoznat mal moped, kako se obnaša. Ja, tudi moj je obut v road varjanto in slajda kadar hočeš, oblladovat ga (in pa sebe!) je pa nekaj druzga. Ampak lušn pa je!

Ja, bova šla mal pogledat kako se pele - še prej pa mislim, da moram nabavit crash-bar. :whistle:

No končno se je kdo prebudil !

Prejšno nedeljo sem prevozil ROUTE69 - solo :rolleyes:

Evo en film od tam:

http://www.motosvet.com/album/play.php?cid=392

Zvečer pa še album uredim !

Zgleda, da sta Piksna in Barth že v Ameriko šla !!!!!

Lepa pot ja. I pa lep disklejmer na začetku - da ne bo mladina z eno roko vozila in filmala... :rolleyes:

Pa še nekaj za pokušno: ROADTRIP SOUTHWEST USA !

Kaj več sproti, največ pa ob vrnitvi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Oj, prijatelji, z nekaterimi smo že kar dolgo "na vezi" (Šarpi :winkiss: , Soncy :winkiss: ), pa še s kom ... toliko, da vas obvestim, na "totem koncu" se bo kmalu dogajalo! :naughty:

Prheftam vam nekaj linkov, pa si poglejte, oglejte, povohajte, preberite ... in pridite!

FESTIVAL LENT 2009

NARODNI DOM MARIBOR

PROGRAMSKA KNJIŽICA FESTIVALA LENT

Moj Folkart je na str. 67, 68 in 69.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ena prošnja.

Ima kdo orodje s katerim bi zakovičil ketno? In bi mi bil pripravljen pomagati zamenjati ketno in zobnike na mojem motorju, naredim lahko sam, samo sem brez orodja :), rabim zadnje stojalo, gedoro 34, tisto za zakovičit pa sprednji zobnik ne vem točno kak vijak ma, vrjetno okol 12-14.

Al pa če kdo ima številko od Barboriča, bi je bil tud vesel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena prošnja.

Ima kdo orodje s katerim bi zakovičil ketno? In bi mi bil pripravljen pomagati zamenjati ketno in zobnike na mojem motorju, naredim lahko sam, samo sem brez orodja :), rabim zadnje stojalo, gedoro 34, tisto za zakovičit pa sprednji zobnik ne vem točno kak vijak ma, vrjetno okol 12-14.

Al pa če kdo ima številko od Barboriča, bi je bil tud vesel.

Pri meni si lahkp vse narediš razen za zakovićit nimam orodja ker ga nisem še NIKOLI rabil namreč vedno vozim kardan razen ženin motor ima ketno in dosedaj sem vse njene motorje prodal predno je bilo potrebno menjati ketno.Mislim,pa da nebi bilo problem dobit za ketno zakovočit Npr. pri Jeršinu,Bogotu,Joškotu sicer pa bi dobili tudi pri Barboriču.Pokliči me na GSM imaš ga v profilu od Barborič Davida pa je GSM: 041/609287

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeršin je na grobniku. Ostalih ne poznam razen barboriča, niti nimam kontakta.

Brumer, če mi uspe jutri dobit kje to za zakovičit, pa če boš imel čas, te pokličem, pa bova probala to poštimat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla Piksna,

vidim, da si se že javil v drugi temi ... kaj se dogaja, nobenga glasu od vaju z Barthom, si že doma ali še kje v tujini? Daj, vrži pa stavkov na forum :yes: , da vidmo, kako sta uživala oziroma kaj se vama je dogajalo zadnji del potovanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Ja, jaz se te dni že rechargam na stari celini, Bart pa preganja Floridčanke... :P

Se opravičujem za zamudo a sem tukaj deležen hladnega tuša te dni. 2 kolega motorista v bolnici v kritičnem stanju, družinski prijatelj hudo bolan v bolnici, še en starejši družinski prijatelj, katerega pa poznam že od malih nog in me je prvič peljal z barkačo, ko sem bil še mladič, pred več kot 20imi leti pa izvem, da umira za rakom. Tako, da sem bil dan in pol na obiskih in po bolnišnicah. Se malo zamisliš kam vse to pelje ?!

Updejt pa je pripravljen na osnovni strani. (KLIK!)

Srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebral prve zapise in izgleda res super. Ja, če bosta imela kakšno potopisno prezentacijo (morda v MK klubu? :whistle: ) bi bilo fino, drugače pa sem tudi jaz za kakšno poglobljeno debato ob piru ...

Sicer pa, Piksna, se ti je kaj kolcalo med tistimi silnimi kilometri s HD po Honda power :naughty: ? Za Bartha sem prepričan, da mu je BMW kar sedel.

Se slišimo. LP!

@ Barth: uživaj :yea1: , tukaj v SLO mamo takšno žalost od vremena, da se ti bo še kolcalo po floridskem soncu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Welcome back, upam da se kmal dobimo na piru in malo opišeta doživeto...

lp

Planiram... (beri vedrim).

Prebral prve zapise in izgleda res super. Ja, če bosta imela kakšno potopisno prezentacijo (morda v MK klubu? :whistle: ) bi bilo fino, drugače pa sem tudi jaz za kakšno poglobljeno debato ob piru ...

Sicer pa, Piksna, se ti je kaj kolcalo med tistimi silnimi kilometri s HD po Honda power :naughty: ? Za Bartha sem prepričan, da mu je BMW kar sedel.

Se slišimo. LP!

..

.

Ja, zadeva je "under construction"... Prezentacija: -if/kje/kdaj/kako pa se bova kaj dogovorla, ko Barth pride nazaj, če ga tam kakšna floridčanka ne "pohopsa"... :naughty:

Glej, po pravici povedano, sem se prva dva dni kar mal ukvarjal z njim. Sej sem takrat tudi B-ju malo zatežil, da naj vendar vozi počasnej,... :rolleyes: Tam nekje 4-5 dan pa me je srečalo in sem začel uživat 105% in moram rečt, da sem spregledal, zakaj so HD-i narejeni tako in taki kot so. To je stroj za uživat, za kruzat, da stegneš noge, da daš vse na pašo (edin tisti del vakuuma med ušesi, ki spremlja promet ne). :whistle:

Moram rečt, da sem pozitivno presenečen nad užitkom med vožnjo, kjer je večino prispeval predvsem sedež, ki je razreda kakovosti/udobnosti kavča. Res, da je FatBoy overall malo trši, z malo več vibracij in z ground-clearancem, da sem v ovinkih po tleh strgal, a kot pravim, če se v ovinek pripelješ brez napora, z užitkom, potem se nisem dotaknil tal, sicer pa se je iskrilo... Electra pa je druga štorija - agregat je isti a je mehko vpet. Tako je vibracij nekje pol manj in tudi g-clearance je višji (narjen je še za sopotnico+veliko prtljage!) tako, da vleke/iskrenja sploh ni bilo. Je pa slabše vodljiv a lahko zadevo omiliš pri počasnih premikih s dobrim obvadovanjem sklopke. Pa občutno premehke prve vilice ima saj se pri zaviranju za moj okus preveč posede in tako mi včasih ni vlival zaupanja. Verjetno je zadeva tudi stvar navade. Sploh pa ker ima Electra boljše zavore +spredaj 2 diska vs. FatBojev 1. Pa še to, ko na FB daš v prestavo (npr. iz prostega teka) se sliši kot bi z kladivom mahnil po menjalniku, pa da ne govorim, da sem na njem na levi nogi dobil žulj od prestavne ročice. A tako pač to gre pri HD in ima vsaka zadeva svoj čar... :wacko:

Sem se vmes tudi malo zamislil in bi se kar upal priznati, da če bi pripeljal svoj moped tja, bi po mojem mnenju v (na pol) nizkem letu "preletel" vse lepote in krivine ter mislim, da preprosto nebi imel časa tako uživati in videti(vsrkati) vse lepote... Kdor me kaj pozna tudi ve kaj mislim in mu je znana moja filozofija, saj se tukaj vozimo tako, da nimamo časa uživati v okolici, se sprostiti in spočiti temveč poskušamo v kratkem času vikenda izživeti sanje, ki so se nabirale med tednom. In tukaj nobena zakonodaja ne bo nič pomagala, preprečila, uredila,...

PS: -pa, da ne govorim, da če si na HD, si v ZDA pravi bajker. (sem na avtopikanetu že prelistal in nekaj za-aral :P )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piksna tole glede "preletavanja" lepot te pa čisto razumem. Zgleda bomo res morali začet vozit motorje naših "dedov".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Že kar nekaj časa nisem nič napisal, pa da ne bomo čist zamrli, nekaj besed in slik iz našega potepanja po otoku Krku.

Za nedeljo smo imeli plan, da se gremo vozit malo po Gorenjski, vendar nas je premamilo povabilo Pingota, pridte na Krk, tam čez vikend postavljama skupaj s Stanetom kamp prikolico.

Dva tri telefone, gremo, in smo šli.

Janko z novo jakno, zgleda da bo vredu za Črno goro, Mateja nove hlače in čevlji, samo malo so trdi, je rekla na koncu, Bojana prva resna fura po atroskopiji kolena, pa Joc, naš novopečeni motorist - častil pijačo,, računalništvo mu glih ne gre najboljše in jaz. Pred tem sem se vozil malo po Pagu, Ugljanu, Pašmanu, Liki, .......................................

Policajev ko dreka na cesti, Delnice - Kočevje - Dvor, vendar smo jim samo malo pomahali, ker smo naše konjičke vozili po pravilih varne vožnje, drugače pa super dan, družba, kakor je rekla Mateja, treba ponovit.

post-13958-1247554728_thumb.jpg post-13958-1247554779_thumb.jpg

post-13958-1247554819_thumb.jpg post-13958-1247554850_thumb.jpg

post-13958-1247554894_thumb.jpg post-13958-1247554924_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zgleda, da se nekateri nč ne vozjo, eni se pa kar nekaj. Bom samo malo ta večje fure opisal.

Moški del 70robert, jankec in Tomaž smo bili v malo v avstriji, route 69, .............................

ženski del Bojana, Mateja in Mojca pa v Bovcu, motozbor, danes pa čez sella neveja, Nassfeld, vilacher alpe via ljubelj - domov.

No na koncu smo se srečali v gostilni Javornik, hvala vam punce za večerjo, 15 avgusta pa gremo na Balkan ( Cro, Bih, SCG, ..... ).

Sedaj sledi še mala renegeracija telesa, pa ene dva piknika za priprave za na balkan, pakirat kovčke, eni morjo še zamenjat gume, malo ketne " našponat ", pa gremo.

Popravljeno . Popravil 70robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No da še jaz malo podprem tole našo temo.

Kje ste kaj ostala ekipa, edino Robert še malo pomaga gor držat.

Robert vidim da ste kr aktivni, še par dni in jo tudi vaš del posadke mahne proti jugi.

Js in Tina sva se ravno vrnila iz nepozabnega tripa po Franciji, no pravzaprav sva bolje obdelala predel Alp in Provanse.

V enem tednu sva prefurala 3300 km, bila na Aguille du Midiju na nmv 3842 m, me je že habilo za kisik, potem z motorjem po najvišjih EU prelazih,( Iseran, La Bonette...) po nekaj dneh sva prišla do juga, kjer sva si med ogledovanjem idilične pokrajine in vasic po Provansi med drugim tudi piknikirala v senci z idiličnim pogledom na dišeča sivkina polja.

Noro lepo, ljudje strašno prijazni, še hočeva tja, čimprej.

Malo za podražit tule, kaj kmalu pa tud kak potopis sledi.

Lp

post-9811-1249933201_thumb.jpg

post-9811-1249933205_thumb.jpg

post-9811-1249933210_thumb.jpg

post-9811-1249933214_thumb.jpg

post-9811-1249933218_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da še jaz malo podprem tole našo temo.

Kje ste kaj ostala ekipa, edino Robert še malo pomaga gor držat.

Robert vidim da ste kr aktivni, še par dni in jo tudi vaš del posadke mahne proti jugi.

Lp

Da začnem od kraja, bral bi še,pisat zgleda da pa je enaml teško. Bova pa midva kaj vsake toliko časa kaj napisala !

Vidim, da je tole po Franciji blo zanimivo :worship: , ko pridem nazaj iz Balkana, se mormo dobit, da karte vržemo na mizo, a ne Piksna, Barth, .........

Drugače se pa že za datum dogovarjajo, Jankec, Pingo, Pero79, Škoporc, ...................... ( baje prvi teden v septembru ), pa za kraj sem tudi izvedel - v Murencah.

Upam,da to niso pozabili in da ni bilo takrat redbula in vodke preveč :naughty: :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Da začnem od kraja, bral bi še,pisat zgleda da pa je enaml teško. Bova pa midva kaj vsake toliko časa kaj napisala !

Vidim, da je tole po Franciji blo zanimivo worship.gif , ko pridem nazaj iz Balkana, se mormo dobit, da karte vržemo na mizo, a ne Piksna, Barth, .........

Drugače se pa že za datum dogovarjajo, Jankec, Pingo, Pero79, Škoporc, ...................... ( baje prvi teden v septembru ), pa za kraj sem tudi izvedel - v Murencah.

Upam,da to niso pozabili in da ni bilo takrat redbula in vodke preveč trance_25_naughty.giftrance_25_naughty.giftrance_25_naughty.gif

RedBull in vodko bi?!?

NI PROBLEMA!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ker je bilo potrebno naštudirat še zadnji izpit, sem moral malo zanemariti motor, zato pa sem včeraj naredil konkretni krog po SLO in AT v stilu izlet v neznano, saj sem se sproti zmišljeval v katero smer.

Krog je potekal tako: Prelepa Dolenjska - Brežice - Bizeljsko - Olimje - Ptuj - Murska Sobota - Maribor - Dravograd - Celovec - Beljak - Trbiž - prelaz Predel - Bovec - Tolmin - Most na Soči - Idrija - Logatec - Prelepa Dolenjska

Start je bil ob 9.30, ceste so bile OK, ogledal sem si centre Ptuja, Maribora, Murske Sobote. V Prekmurju so ceste ponekod nastlane od siliranja in blata s koles traktorjev. V MS sem peljal mimo stavkajočih murinih delavcev, ki so vpili v mikrofon. Avstrijske ceste so kmalu od Dravograda naprej prav uživaške, pa še prometa ni bilo. Najbolj sem užival pa čez Predel in po Posočju, kjer so bile prazne ceste. Od Logatca naprej sem moral zaviti na avtocesto, ker se je naredila že noč. Vrnitev je bila ob 21.30, skupaj 12 ur potovanja, od tega 10ur40min vožnje. 732 km

post-400-12537200403_thumb.jpg

post-400-125372055367_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mene je pa leto čas in vreme pojedel in je zmanjkal za zaključno furo :(

Kaj pa ostala garda?

Ste imeli kake zaključne fure al ste že pospravl mašince.

Moje XX-a še vedno v garaži upa na vsaj nekaj zadnjih km, če je prej ne prodam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem danes izkoristil lep dan in verjetno je bila tole že kar zaključna fur'ca. Slabih 300 km in ruta: NM - Čatež - Litija - LJ - Vrhnika - Logatec - Planinske ride - Cerknica - Kočevje - Dvor - NM.

Temperature so bile ravno še sprejemljive, ceste, razen po mestnih središčih, relativno prazne, tako da je bilo prijetno nizati ovinke drug za drugim.

Zdej pa si bo treba vzet še čas in motorina lepo pripraviti na naslednjo sezono.

@ Ni3ous: dober potopis (Alpe & Provansa) na blogu si napisal, škoda le, da nisi dodal še termina obiska, no, ampak potem sem na forumu zagledal post, pa mi je zdaj tud to jasno. ;) Nice. Morda bo podobna varianta padla spomladi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!