Skoči na vsebino

Arai čelade


robberrt

Priporočene objave

  • 1 leto pozneje...

Sem jo hotel pa sem se odločil za Shoei GT-Air, zaradi temnega vizirja, ki ga ima Araika na zunanji strani in me ni prepričal. Zunanji vizir zatemni manj kot notranji in ko je dvignjen, NAJ BI ustvarjal določene vibracije. Pravim naj bi, ker je nisem nikoli sprobal na motorju, le v trgovini sem jo imel na glavi. Pa tudi nevem... zjutraj se odpraviš na pot (temno/oblačno) in imaš dvignjen temni vizir. Med vožnjo se ti napopajo mušice in umazanjiha na taprozorini vizir, potem pa spustiš temnega čez umazanijo?!?! nevem.

Mene tudi zanimajo praktične izkušnje uporabnikov :) 

https://www.revzilla.com/motorcycle/arai-pro-shade-system

https://www.revzilla.com/motorcycle/arai-signet-q-pro-tour-helmet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Yamaha 09 pravi:

Si mogoče kdo lasti Arai QV-PRO čelado ? je vredna svojega denarja ?

Ta model je narejen za podolgovato in ne za tipično evropsko obliko glave, zato OBVEZNO preiskusi, če ti sploh sede na glavo.

Pintar ima testne čelade, tako da jih lahko tudi sprobaš med vožnjo.

Če je vredna svojega denarja? Hmm, moja prva araika ima 150k+ km za sabo in je še vedno 'kot nova'. Iz tega vidika 500€ ni dosti :)

Sicer pa sem tudi jaz skeptična zaradi zunanjega vizirja, predvsem sumim, da ustvarja šumenje in večji zračni upor, ko je dvignjen. Bi jo bilo definitivno fajn poiskusiti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na tole z vizirjem pa niti pomislil nisem, da bi lahko bil problem... ja tole s preizkušanjem se zavedam in tudi ne mislim vržti 500+eur za nekaj kar nebo dobro sedlo na mojo glavo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, 3nity said:

Če je vredna svojega denarja? Hmm, moja prva araika ima 150k+ km za sabo in je še vedno 'kot nova'.

Kolikokrat si zamenjal notranjost? Moja je po 60.000km zelo zdelana. Predvsem ličnice se zelo posedejo in čelada zaradi tega ni več tako tesna in varna. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre bolj za tanjšanje podloge, kot trganje le te. Ko se podloga poleže in s tem stanjša, postane čelada notri večja in nima več prave funkcije varovanja v primeru padca. Lahko ti celo pade z glave. Vprašaj Pintarja, ti bo razložil!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raje kot nove inserte sem kupila novo čelado.

Pri zadnjem servisu mi je Pintar dejal točno tisto kar sem zapisala. Stara čelada mi ne pleše na glavi, tudi ličnice so tesne, edino ovratnik je razmehčan. Z 'kot nova' sem ciljala na to, da nima vidnih znakov obrabe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...
  • 2 let pozneje...

Kaj se kaj dogaja z Arai v sloveniji?? Pintar ravno nima neki updejtane strani, drugje pa sploh ne vem, kje jih še imajo?? Nekaj jih imajo v AS domžale, še kje?? Moja Araika je že kar v letih, sicer sem še vedno super zadovoln z njo, sam mrbit bi bilo že zaradi varnosti fajn razmišljati o kaki novejši.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 4. 1. 2020 ob 20:22, ProdriveR pravi:

Kaj se kaj dogaja z Arai v sloveniji?? Pintar ravno nima neki updejtane strani, drugje pa sploh ne vem, kje jih še imajo?? Nekaj jih imajo v AS domžale, še kje?? Moja Araika je že kar v letih, sicer sem še vedno super zadovoln z njo, sam mrbit bi bilo že zaradi varnosti fajn razmišljati o kaki novejši.

Dr. Moto ima tudi Arai

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil tam ja, pa v AS-u. Samo ponavadi je Pintar ponudil zelo zelo dobro ceno :) Drugače pa malce pogledujem za Chaser X, sam se še ne morem odločit, ali mi je všeč ali ne ? Tisti zračnik po sredini, mi preveč štrli ven... sej vem, da sem mogoče preveč pikolovski , sam useen ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 10. 2017 ob 21:25, motolover pravi:

Vidim Arai Tour X4. Kako se ti obnese?

Super čelada, zelo zračna in kljub šildu zelo tiha ...

 

0.jpg

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!