Skoči na vsebino

Arai čelade


robberrt

Priporočene objave

Sam nosim bolj osnovni model Arai čelade Nr3 model mislim da je, cena je bila pri nas okoli 60k, v Avstriji sem pa dal cca 45k, tko da se splača iti pogledat mal čez mejo (beri topic trgovine v Avstriji), z njo sem pa maximalno zadovoljen. Dodatno sem kupil še spodnji ščitnik proti vetru in nosni ščitnik, pa ne zamenam za nobemo drugo znamko. Ko bom pa kupil novo bom pa Shoei al pa najverjetneje bolši model Arai...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prosim ne mislit, da mam demarja ko smetja.... Je pa moja naslednja čelada skoraj zagotovo ena od boljših modelov ARAI (quantum f, rx 7rr). Sem bil v trgovinah in naglave dajal različne čelade za direktno primerjavo. No coment. Ko kupujete čelade, probajte še druge, ne samo ene. Edino katere še misem uspel direktno primerjat z ARAI je SUOMY. Kdo ve, morda je vredu.....

Accelerate 'till you see God, then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

ARAI RX7XX design Randy Mamola. Spremljevalka ima enako.

Zal sem mojo uspel podrsati, da ni vec tako lepa-je pa sluzila namenu ( sem kar cutil kako mehko je bilo ko sem udaril ob asfalt ). Arai so vsaj se enkrat varnejse od ostalih celad in so vredne svojega denarja. Vsekakor jo kupite pozimi, ko se da dobiti za manj denarja. Tudi sam sem uporabljal celade, ki so bile glede varnosti primerljive z volneno kapo, sreco sem imel, da sem imel sedaj dobro celado na glavi, ko sem jo res potreboval! Daj malo manj za motor in si nabavi dobro opremo. ne pozabi na usnje in zascito za hrbet, tudi ta mi je zelo pomagala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Arai so vsaj se enkrat varnejse od ostalih celad in so vredne svojega denarja.

Vsaj se enkrat, koliko je to? 101% varnejše, ali se da kaj bolj natančno definirat

Bye

Desmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: Arai so vsaj se enkrat varnejse od ostalih celadKateri pa so tisti kriteriji, po katerih si prišel do tega spoznanja? Da so Arai čelade po kvaliteti iddelave in ugledu na prvem mestu je jasno. Da obstajajo čelade z boljšim blaženjem udarcev tudi!!!

Accelerate 'till you see God, then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...
Primerjava čelad Shark RSR in Arai RX7xx ali quantum?

Komentarji prosim...

LP DAN

Sam imam Arai RX-7RR4 pa sem zadovoljen, nimam nobenih pripomb. Ne povzroča mi nobenih bolečin, šipca se mi ne rosi, veter mi ne piha, glasnost motorja je ravno dost,... jo mam rad :) je lepa :) je draga :)

Kaj naj še rečem. Super jo je met na glavi. Upam, da je ne bom opraskal kdaj,.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTM zanima me kolk glasna je,probal sem že RSR in sem navdušen,ampak vseeno bi še rad kakšno drugo mnenje.

Kdo je zastopnik za Arai,danes sem klical Habatu pa pravi,da so Arai izločili iz prodajnega programa???.

LP DAN

Meni je glasna RAVNO DOVOLJ ! Ne morem z besedami opisat... Mislim pa gre uvoz v slovenijo skozi roke Janeza Pintarja ! Probaj pa še pri Vombergerju. Jaz sem svojo kupil pri Habatu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
Pred dobrim tednom kupil Arai Quantum-replica za 400 eur.

Kupil sem jo v Italiji. Normalna cena je bila 650 eur.

Pri nas enaka stane okoli 140k sit.

Za to ceno sem jo dobil seveda po nekaj 10 min barantanju.

Drugače je pa čelada odlična. Takoj,ko jo preizkusiš, že po

par sekundah vidiš zakaj je Arai tako cenjena znamka.

Pred tem sem preizkusil vse mogoče čelade,samo Shoei ne vem

že več kateri model,se mi je zdel približno tako dober.

pozdrav

Res je super čelada, tud sam jo (nosim)-vozm, ze 2 leti pa je ne zamenjam. Takrat sm pa dal v It. cca. 120k sit+barantanje :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Myself: Arai Maverick :arrow: se čist strinjam: totalno zakon. Dobro izgledujoča in glavi prilegujoča se :P Jo imam na čoperju (drek-pumpa po domače), ne vem kako to zgleda, ampak na daljših vožnjah se pa prileže :mrgreen:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ponostni lastnik Arai Astro/J čelade. Pa me zanima a je kdo barval svojo čelado in če je komu bi me prporočal.

Jaz bi namreč samo za zadnjem delu mel kako slikco ne bi dele barval. Tako bi izgledala res fancy.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čelad ni priporočljivo barvat, ker lahko barva poslabša lastnosti čelade - pri Arai zato izdelujejo poseben model čelad na katerih je posebej označeno, da se jih lahko barva

torej če imaš tak model barvaj, drgač pa rajši ne! :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V navodilih čelade piše, da se jo sme barvati z barvami, ki se sušijo na zraku (nobenih pečic itd.) in da je pred barvanjem potrebno pripraviti mat podlago (fino brušenje), seveda pa je potrebno tudi zaščititi vse zračnike, gume in notranjost.

Ker pa je jaz ne bom barval saj nimam nobenih izkušen s tem me pa zanima kdo bi zanal oz. če se kdo s tem okvarja profesionalno. Pa sploh kolk to stane.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse kar si ice doživljal ob nakupovanju ARAI čelade, je res, saj sem kupil pri istem človeku in doživel enako. Na mojo srečo je to moja prva čelada, ki sem si jo kupil in prejšnih izkušenj s prodajalci nimam. Vendar povsem drži, da je zakon zveš vse pa bistven cenej kot da bi se zapelal k sosedom AU.

Priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse kar si ice doživljal ob nakupovanju ARAI čelade, je res, saj sem kupil pri istem človeku in doživel enako. Na mojo srečo je to moja prva čelada, ki sem si jo kupil in prejšnih izkušenj s prodajalci nimam. Vendar povsem drži, da je zakon zveš vse pa bistven cenej kot da bi se zapelal k sosedom AU.

Priporočam.

V bistvu Dave in ne ice. (ice je samo prestavil moj post v to temo) :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pritrdim ice- ove besede. Tut sam sem bil pri tem človeku, sicer še pred leti pri njem doma v delavnici, ker sem slučajno zvedu da je distributer v Sloveniji. Res se ti posveti in ti s srcem razloži zadevo (se vidi da je od mjhnga v motorizmu!):

Od takrat skoz nosim ARAI - samo dobro o teh čeladah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem prebral tole ice-teovo besedilo je še mene zamikalo da bi šel k temu človeku ene par Arai čelad kupit. :roll: :twisted: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi ne zdi ta zgodbica z Arai-ko nič čudnega. Tam kjer sama kupujem se ti zmeraj posvetijo in ti vse razložijo, drugačnih izkušenj nimam :arrow: :?: :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam imam izkušnjo z gospodom distributerjem.

Slabo izkušnjo :)

Kajti - gospod kot distributer čelad Arai te čelade uvaža in tudi skrbi za ugled blagovne znamke.

Ko sem ga vprašal, če mi lahko zrihta, da vsaj probam čelado Arai Signet GT v velikosti XXXL, mi je rekel, da če ne bo ziher, da jo kupim, je ne bo uvozil. Čeprav sem mu bil pripravljen brez pogajanj v primeru, da bi mi pasala, odšteti 130 jurjev za šlem.

Toliko o tem.

No, sedaj je gospa Vombergar toliko prijazna, da bo čelado naročila, in če mi ne bo prav, je sploh ne rabim kupiti. A ni to že luksuz - v primerjavi z gospodom distributerjem :D ...

Sem pa slišal, da postane hudo prijazen šele, ko vidi denar v roki (tkokotmivsiPRESS) ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!