Skoči na vsebino

Arai čelade


robberrt

Priporočene objave

glasnost še lahko rešiš s čepki, ampak tiščanje pa bolj težko odpraviš.

fajn za tebe če ti paše ampak jaz osebno čepkov nebi nosil nikoli razen če bi imel tako glasen motor da nebi bilo za zdržat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no saj jaz jih tut ne uporabljam (slišim oz. berem pa, da marsikdo jih), ampak včasih, po kaki daljši turi, ko se več al manj brez postanka (razen tankanje) samo vozim me ušesa malenkost bolijo ko pridem domov. lahko pa da je to od novih rorov, ker prej ko sm mel originale gor tega nisem doživljal :whistle: . se bomo že navadli :D .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če me spomin ne vara je bila, na nekem nemškem testu, Arai RX-7 Corsair čelada med najtišjimi. Čeprav ljudje govorijo da so le-te, športne čelade, najglasnejše.

Če ti notranje oblazinjenje stisne ušesa, zagotovo manj buči v čeladi. Je pa definitivno bolj udobno, če ti uhljev ne stiska toliko. Sedaj pa izbiraj :) Arai je bila edina čelada, ki me na čelu ni tiščala. Tko da se s šumenjem nisem obremenjeval - mogoče se bom na stara leta, skupaj z revmo, ... pa še kaj verjetno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če me spomin ne vara je bila, na nekem nemškem testu, Arai RX-7 Corsair čelada med najtišjimi. Čeprav ljudje govorijo da so le-te, športne čelade, najglasnejše.

glasnost čelade je predvsem odvisna od motorja. športne čelade bodo v praksi najtišje na športnem motorju in nakedu ker so delane za "velik pretok zraka". iste športne čelade so ponavadi lahko glasne na kakem motorju z veliko sprednjo šipo in oklepom ker se tam zrak vrtinči drugače. moja športna čelada je najbolj glasna ravno na motorjih z veliko šipo (ali maxi skuterjih)in tudi zato ne kupim več čelade brez da jo probam na točno tistem motorju ki ga vozim.

zato ker so motorji tako različni in tudi višine voznikov neki testi glasnosti meni ne povejo dosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na bučo že gre na bučo.

Sam iščem namreč čelado ki mi ne bo pihala niti malo na oči pri zaprti ventilaciji. Ponavadi mi piha od spodaj navzgor. kar mi gre na živce vedno bolj... ostalo mi je sekundarnega pomena (cena, glasnost, videz,...).

Zato pač pridejo v poštev od sedaj naprej samo čelade ki jih bom prej poizkusil, pa naj si bo to 400, 600 ali 800€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Žiujo,

ma kdo kake izkušnje z Arai Tour X3/X2?

Ne, noben, in tudi če bi jih imeli, ne bi o tem pisali v temo Arai.

(beri: ja, ampak malo boš moral prebrati tole temo ... ali uporabiti iskalnik.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Imam čelado Arai Chaser. Pri hitrostih nad cca 100km/h prični pihati od brade navzgor, direktno v oči. Ali ima še kdo podoben problem oz, zanima me, če ga je kdo uspel rešiti. Po moje bi zadevo rešil t.i. chin spoiler, vendar pa se ga na to čelado ne da montirati. Ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Greyhound

Z mojo Condor ista izkušnja, ... imam spodnjo zaslonko + nosnik, ... brez učinka.

Zaslonko mi je Pintar dal Nolanovo mrežasto, ker jo za ta model Arai sploh nimajo, :(

V teh dneh jo bom nesel nazaj, naj nekaj poštimajo, ... če nimam očal, se je nemogoče vozit.

lpm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enak problem, in sicer pri RX 7 GP. Imam spodnjo zaslonko pri bradi in tisto pri nosu, a vseeno piha direkt v oči. Čelada je sicer stara eno leto, ampak pihalo je že lani.

Pri prejšni generaciji, torej RX-7 Corsair, tega ni bilo in tudi sicer je bila bolje izdelana...:trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče je tu problem, in ne v čeladievilgrin.gif probaj s kakšnim drugim motorjem (ki ima vetrobransko šipo) če ne piha, si ugotovil problem, če pa je rezoltat isti potem pa je problem v čeladi whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ne sme imeti vrsta motorja toliko vpliva na to, ali fulface čelada "prepiha" ali ne ... Bo zdaj šel zamenjati motor zaradi čelade? Dejstvo je, da je malo čudno, če ti čelada priznane znamke in za takšen denar spušča veter direktno v oči ob neki sploh ne tako veliki hitrosti ... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ne sme imeti vrsta motorja toliko vpliva na to, ali fulface čelada "prepiha" ali ne ... Bo zdaj šel zamenjati motor zaradi čelade? Dejstvo je, da je malo čudno, če ti čelada priznane znamke in za takšen denar spušča veter direktno v oči ob neki sploh ne tako veliki hitrosti ... unsure.gif

po eni strani se strinjam s tabo po drugi pa ne...ah ja naj vsak presodi sam dejstvo pa je da je arai vruhnska čelada worship.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz se pa bojim, da je res kriva čelada. Rx7 je dirkalna čelada. izbor večine amaterskih dirkačev. te čelade MORAJO bit zračne. pretok zraka je v tej čeladi res divji. ko odpreš predno šobo je not pač prepih. nujno potreben prepih pri +35 celzija in med maksimalnim psihofizičnim naporom. Ker se med dirko diha čist drgač kot med kruzanjem po krasu, ima arai več modelov čelad, ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz se pa bojim, da je res kriva čelada. Rx7 je dirkalna čelada. izbor večine amaterskih dirkačev. te čelade MORAJO bit zračne. pretok zraka je v tej čeladi res divji. ko odpreš predno šobo je not pač prepih. nujno potreben prepih pri +35 celzija in med maksimalnim psihofizičnim naporom. Ker se med dirko diha čist drgač kot med kruzanjem po krasu, ima arai več modelov čelad, ne?

Eno je, da je zračna, drugo pa, da piha pri spodnjem robu vizirja noter. Če pa jaz stvari narobe opažam in je to pač prezračevanje, no potem pa je prezračevanje skrajno butasto, ker piha direkt v oči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno je, da je zračna, drugo pa, da piha pri spodnjem robu vizirja noter. Če pa jaz stvari narobe opažam in je to pač prezračevanje, no potem pa je prezračevanje skrajno butasto, ker piha direkt v oči.

nevem kaj ti čem rečt. sam sem probal Arai rx 7 in je nebom kupil iz več razlogov. zračenja definitivno ni med kontra argumenti pri nakupu. meni se zdi vrhunski izdelek. Če ti je trgovec kjer si jo nabavil nemore/nezna dobro naštelat vizirja, moraš morda zamenjat čelado/znamko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno je, da je zračna, drugo pa, da piha pri spodnjem robu vizirja noter. Če pa jaz stvari narobe opažam in je to pač prezračevanje, no potem pa je prezračevanje skrajno butasto, ker piha direkt v oči.

Probi še tole:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Če ti je trgovec kjer si jo nabavil nemore/nezna dobro naštelat vizirja, moraš morda zamenjat čelado/znamko.

:) Za začetek zamenjaj trgovino-trgovca, čelada ni kriva da je trgovc nesposoben.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

elow fantje...

lani sem nabavil novo chaser čelado. uporabljam jo pri vožnji naked motorja. ne vem po kakšni logiki, mi jo je prodajalec prodal oz. svetoval...vendar, tako močno še nisem bil razočaran nad nobeno dodatno opremo...

pri g. pintarju so mi izmerili glavo, svetovali XS (wtf?), ampak ok, ker sem slišal, da je res mojster za te stvari, sem mu popolnoma zaupal kot laik. Ker ni imel ostale spodobne opreme, sem vse nakupil pri Motoraju v Radomljah. Prodajalec res fant od fare, se je potrudil in me oblekel, kakor tudi mojo predrago. Točno tako čelado je imel na zalogi in sem jo kupil (z S podložki)

Sedaj nastane problem pri nošnji čelade. Namreč nekaj stvari je izredno motečih:

-čelada je enostavno premahjna, saj me po eni uri nošnje močno boli pri ušesih, težko premikam čeljust

-ko se voziva 2, mi od sopotnice odbija veter in se sliši samo močan trušč, motorja se skoraj ne sliši

Ko sem probal od kolega drugo čelado Suomy in moram povedat, da je bila to čisto druga zgodba. Probal sem Airoh, Shark in ni bilo takšnih problemov...ne vem, al sem resnično preobčutljiv al je bil kriv moj nakup ali nasvet prodajalca? Seveda, kakšnih 14dni kasneje ko sem kupil motor in sprobal....ko sem šel nazaj v Motoraj, sem prišel na zaprta vrata, da žal čelade se ne da zamenjati?!

Sedaj je minilo že skoraj leto dni, čelada še vedno sameva, kljub oglasom, nisem imel ravno sreče s prodajo...kdo pa še kupi XS čelado (res da so mogoče majhne cifre)

Kaj mi svetujete dragi prijatelji foruma?

lp,Milko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na bučo že gre na bučo.

Sam iščem namreč čelado ki mi ne bo pihala niti malo na oči pri zaprti ventilaciji. Ponavadi mi piha od spodaj navzgor. kar mi gre na živce vedno bolj... ostalo mi je sekundarnega pomena (cena, glasnost, videz,...).

Zato pač pridejo v poštev od sedaj naprej samo čelade ki jih bom prej poizkusil, pa naj si bo to 400, 600 ali 800€.

isti problem, ravno včeraj sem se zapeljal in je bilo resnično tečno sprejemat mrzel zrak direkt v oči...poleti tega res ni bilo za opazit, ker ni bilo tako moteče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz nažalost nimam dobrih besed za Pintarja.

Pred časom mi je navsak način hotel prodati čelado velikosti L,

čeprav mi je čelada opletal sem ter tja ter gor in dol.

Da ne govorim da mi je v zatilju šla roka na komot notri (cela dlan).wacko.gif

Kar je splošen preizkus in bi moral Pintar vedeti kot dirkač.

Toliko v vednost.En velki ---------------------- za pintarja.

Moje mnenje.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!