Skoči na vsebino

Arai čelade


robberrt

Priporočene objave

  • 2 mesecev pozneje...

Ma ne morm vrjamt kaj so se odločil pr Arai, pa tako sm jih skritiziru, da zdj vzamem nazaj, kar sem nazadnje napisu tko, da pohvalno!!! :worship:

TESTNE ČELADE testna_celada_1_mala.jpg

Arai se je odločil, da bo najboljše prodajalce te blagovne znamke oskrbel s tako imenovanimi DEMO čeladami.

Prvi model v Demo verziji je Quantum. To je letos nova čelada, ki rangira takoj za prestižnim modelom RX7GP.

Demo verzija je rumene barve, na zatilju nosi napis: Ride before you buy ( Vozi se z njo, preden jo kupiš). Ima prosojne stranske pokrove vizirja, da lahko uporabnik vidi mehanizem vizirja in tako vadi snemanje in natikanje. Poudarek je tudi na prezračevanju, da uporabnik zna nastaviti vse ventile po svojih željah.

Predvsem je namen te akcije približati vse prednosti Arai motociklističnih čelad Arai končnemu uporabniku, saj ta velikokrat vsled visoke cene tega izdelka do sedaj ni imel možnosti preizkusiti.

ps.: Jaz in moja sva se že naročila za test Quantum čelade :D

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom pa rekel, da je bil skrajni čas. 600, 700, 800€ pa izdelka nisi mogel niti pošteno stestirati. Pravilna poteza.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mene zanima...Kaj je predvsem razlika med čeladami Viper GT, Chaser, Quantum. za quantum vem da je trenutno za RX-7 najvišji rang, samo za ostali 2 pa ne vm kaj ju loči, ker je men njima 100€ razlike na prvi pogled pa sta po strukturi precej enaki čeladi, quantum sem imel na glavi, super čelada, izjemno zračenje, katera je med njimi torej najbolj "Race" čelada :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če ima kdo kakšne izkušnje z Arai RX 7 Corsair?

Jest jo uporabljam tretjo sezono in sem z čelado zadovoljen, dobra ventilacija notranjosti čelade kar pride zelo prav v poletni vročini, notranja obloga je prijetna in ne draži kože je pralna kar pomeni da jo lahko vzameš ven, dober stranski kot vidljivosti, pri snemaju vizirja iz čelade potrebuješ kar nekaj ročne spretnosti da vizir fiksiraš nazaj na čelado, odlično se obnese pri visoki hitrosti kar se tiče zvočne izolacije je še v mejah normale vendar moraš razumeti da je govora o izrazito športni čeladi je pa vprašaje na katerem motorju boš uporabjal rx7, vsekakor dobra čelada.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svojo, Viper, vozim na naked motorju in je bučanje vetra precejšnje, prav tako zna pihati v čelado. Ko sem jo zadnjič vozil na GSX-R-u se je čelada obnesla PERFEKTNO! Bom mogu motor zamenjat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zanima me ali ima morda kdo izmed vas izkušnje z odprto čelado, konkretno gre za Arai SZ/F na

naked motorju. Ali ima taka čelada preveč prepiha in bi mi raje priporočili integralno? Do katere

hitrosti je taka čelada še "primerna".

hvala za odgovore

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če ima kdo kakšne izkušnje z Arai RX 7 Corsair?

Jest tud mojo že par let matram...

Letos sem ji privoščil servis :)

Menjal vse kar se da, v bistvi ostalo staro samo:

Školjka in mehanizmi.

Notranjost komplet nova in vizir (metaliziran)

vse skupaj 200€ je pa čelada kot nova.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem šel samo enkrat z preklopno čelado na športni motor... :slap: Še tri dni me je bolela glava

Če ba že bo preklopna pa naj bo čim bolša,lažja pa vspodi čim bol zaprta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zanimam se za čelado Arai Quantum. Ta model naj bi nadomeščal Viper GT ("Po predstavitvi Arai-jevega vrhunskega modela RX7GP, so letos prenovili tudi drugi najboljši model Viper GT in mu nadeli novo (že uporabljeno) ime Quantum."), kateri je menda evropska varianta ameriške Arai Profile, ki naj bi bila v Arai ponudbi namenjena bolj podolgovatim glavam.

Interior shape

Ima morda kdo izkušnje s tem ter lahko potrdi/ovrže napisano ali pa svetuje kako drugo čelado primerno podolgovatejšim glavam Arai ali pa katere druge znamke?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimam se za čelado Arai Quantum. Ta model naj bi nadomeščal Viper GT ("Po predstavitvi Arai-jevega vrhunskega modela RX7GP, so letos prenovili tudi drugi najboljši model Viper GT in mu nadeli novo (že uporabljeno) ime Quantum."), kateri je menda evropska varianta ameriške Arai Profile, ki naj bi bila v Arai ponudbi namenjena bolj podolgovatim glavam.

Interior shape

Ima morda kdo izkušnje s tem ter lahko potrdi/ovrže napisano ali pa svetuje kako drugo čelado primerno podolgovatejšim glavam Arai ali pa katere druge znamke?

LP

Najbolj da se oglasiš pri g.Pintarju v Prebačevem pri Kranju. On ti bo znal najbolje svetovat pri izbiri prave Arai čelade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

sem preletel na hitro skozi temo, uporabil iskalnik, pa sem morda vseeno spregledal...ali pa res ni nič.

kje v mb bi si lahko ogledal in pomeril arai celade?

omenjate samo kranj in g. Pintarja, ki je uvoznik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem preletel na hitro skozi temo, uporabil iskalnik, pa sem morda vseeno spregledal...ali pa res ni nič.

kje v mb bi si lahko ogledal in pomeril arai celade?

omenjate samo kranj in g. Pintarja, ki je uvoznik.

BS Ljubljana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo,

zanima me ce kdo ve kaka je bistvena razlika med Arai chaser in novim modelom Chaser - V, al pa je kdo oba testirau pa da pove malo obcutke glede same celade ?

Gledem za nakup nove celade, pa mi od vseh probanih modelov in znamk Chaser (Chaser -V nisem se poskusila) nekako najbolse sede na glavo.Pa se "plus" pr tem modelu je tudi da grejo pocasi iz prodaje pa da se jih dobit za kar dober dnar. Zdej ce je nov model skoraj isti oz. so le minimalne izboljsave, mi je skoda dajat 150eur vec, ce pa so kake konkretne izboljsave pol je pa za razmislit.

Hvala za pomoc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

zanima me ce kdo ve kaka je bistvena razlika med Arai chaser in novim modelom Chaser - V, al pa je kdo oba testirau pa da pove malo obcutke glede same celade ?

Gledem za nakup nove celade, pa mi od vseh probanih modelov in znamk Chaser (Chaser -V nisem se poskusila) nekako najbolse sede na glavo.Pa se "plus" pr tem modelu je tudi da grejo pocasi iz prodaje pa da se jih dobit za kar dober dnar. Zdej ce je nov model skoraj isti oz. so le minimalne izboljsave, mi je skoda dajat 150eur vec, ce pa so kake konkretne izboljsave pol je pa za razmislit.

Hvala za pomoc.

Če prašaš strica googla najde tole:

The completely new Arai ”Chaser-V” motorcycle helmet has been redesigned from the ground up in almost every detail. A matter of evolution instead of revolution, to continue the success of the popular and loved Arai Chaser model. New on the Chaser-V is the new, wide aperture and SAI visor offering a better view on the road, improving both safety and convenience. Comfort is significantly updated by the modified ventilation system. The interior has been improved to better follow the lines of the head, preventing pressure points and offering the necessary tight, yet comfortable fit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do letos marca sem imel na glavi samo nolan N103...

od takrat pa sem "testiral" še X lite X551, pa Shoei Hornet in nazadnje kupil Arai Tour X3.

prilozena je minimalna flaškica - silicone lubricant.

cemu je namenjena?

za mazanje tesnil okrog vizirja ali kaj drugega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do letos marca sem imel na glavi samo nolan N103...

od takrat pa sem "testiral" še X lite X551, pa Shoei Hornet in nazadnje kupil Arai Tour X3.

prilozena je minimalna flaškica - silicone lubricant.

cemu je namenjena?

za mazanje tesnil okrog vizirja ali kaj drugega?

ja, za mazanje tesnil okoli vizirja :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

da še tukaj malo povprašam, zanima me kako ste uporabniki quantum-a zadovolni s čelado? kolko je glasna, kako je z zračenjem in udobjem po večurni uporabi? zanima me a sm jst prav vidla, da ma quantum te blazinice pri licih iz neke vrste spominske pene, ki ni tako občutljiva na obrabo. ker pri sedanji shoei raid II me to da se te ličnice dokaj hitro sploščijo najbolj moti (no pa to da se je ne da prat) in me od tega sklepam po daljši furi boli vrat, ker čelada spet "pokleka", pa tudi svojo varovalno funkcijo tako slabše opravlja.

sicer itak morem it probat če mi sploh paše na glavo tongue.gif, ampak vsaka informacija prav pride, glede na to da je to kr investicija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da še tukaj malo povprašam, zanima me kako ste uporabniki quantum-a zadovolni s čelado? kolko je glasna, kako je z zračenjem in udobjem po večurni uporabi? zanima me a sm jst prav vidla, da ma quantum te blazinice pri licih iz neke vrste spominske pene, ki ni tako občutljiva na obrabo. ker pri sedanji shoei raid II me to da se te ličnice dokaj hitro sploščijo najbolj moti (no pa to da se je ne da prat) in me od tega sklepam po daljši furi boli vrat, ker čelada spet "pokleka", pa tudi svojo varovalno funkcijo tako slabše opravlja.

sicer itak morem it probat če mi sploh paše na glavo tongue.gif, ampak vsaka informacija prav pride, glede na to da je to kr investicija.

Oj

Ne morem ti točno za ta izdelek odgovarjat, lahko ti pa povem da nosim predhodnico, peto sezono in so ličnice skorajda take, kot so bile na začetku. Šumenja, jah ni ga velik, prav tišina pa tudi ni, saj jo vozim na nagcu. Teža pa oblika čelade mi je en velik plus, v kufer gre lepše kot ostale čelade :) to je pa to. Drugo leto bo verjetno nova Araika, če ne bom o preklopni preveč sanju.

lp U.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!