Skoči na vsebino

Arai čelade


robberrt

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Zanimam se za nakup čelade Arai x3 tour. Bim sem že tik pred tem, da jo naročim, pa sem naletel na veliko pripomb nad to čelado. Mi lahko kdo iz prve roke pove če je čelada ok? Uporabljal bi jo ves čas, tako na potovanjih kot za krajše izlete.

Žal čelade nisem testiral, ker to pri naših prodajalcih ni možno..

Popravljeno . Popravil jan999
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelade, ki je ne morem testirat, NE kupim in pika! :grrr

Potem ne boš kupil nič pametnega oz. skoraj nič..razen, če si nadpovprečen smrtnik.

Prosil sem za koristno informacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Hein Gerricke v Gratzu sem videl, da jih prodajajo, poizkusi se tam zmeniti za testiranje, če bo šlo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Hein Gerricke v Gratzu sem videl, da jih prodajajo, poizkusi se tam zmeniti za testiranje, če bo šlo ...

Hvala! Probal sem namreč pri našem uvozniku iz Kranja pa so me po hitrem postopku zavrnili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala! Probal sem namreč pri našem uvozniku iz Kranja pa so me po hitrem postopku zavrnili.

Ko sem kupoval čelado je bil tale model v ožjem izboru, vendar me je odvrnila kar visoka teža Arai čelade. Ker sem imel konstantne bolečine v vratu, ko se imel čelado na glavi, sem iskal nekaj lahkega in sem se potem odločil za Uvex Enduro Carbon ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Tale ARAI Tour X3? Js slabo vidim al je cena 750€?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale ARAI Tour X3? Js slabo vidim al je cena 750€?

Slabo vidiš, 579 eur v eni barvi ( bela, črna, srebrna) in 679 eur v grafiki, Kje pa gledaš te cene? Sigurno ne pri slovenskem uvozniku Pintarju. Če boš tam kupoval ti bo še kakšen novoletni popust stisnu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res sem nahitro kar pogoglal in mi je najdlo to...http://www.avt0.net/_OPREMA/ad.asp?ID=5214988.., je pa res ducati podpisan (750€) ;) . Sicer pa je čelada deleč od mojih finančnih sposobnosti.Sicer pa dvomim da so neke gromozanske razlike v kakovosti, če primerjam z Shoei Hornet DS ter Nolan x-551? Ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res sem nahitro kar pogoglal in mi je najdlo to...http://www.avt0.net/_OPREMA/ad.asp?ID=5214988.., je pa res ducati podpisan (750€) ;) . Sicer pa je čelada deleč od mojih finančnih sposobnosti.Sicer pa dvomim da so neke gromozanske razlike v kakovosti, če primerjam z Shoei Hornet DS ter Nolan x-551? Ali pač?

Zunaj je že novi izboljšan model..tour x4. Cena ista kot za 3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgolj namig: januarja je v Veroni oz. Padovi sejem. Tam se da marsikatera stvar dobit hudo ceneje ( moj primer 2 leti nazaj: Arai Chaser z grafiko - pri Pintarju je bila 550€, tam sem jo dobil za 350€). Je pa res, da se jo ne da stestirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 let pozneje...

Sem imel pred leti Quantum in je bila zelo dobra. Izredno tiha proti športni RX7, katero imam zdaj že drugo.

Prijatelj je lani kupil Rebel model Checker in je zelo zadovljen. Tudi on ima še eno RX7.

Moram dodati še, da so številke pri Arai enake za vse modele.

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem za Pintarja, sem bolj v upanju vprašal, če je še kakšen distributer teh čelad v bližini SLO, kjer se da pred nakupom čelado preizkusit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Pintarju se pred nakupom da čelade preizkusiti (testne seveda).

Ne da bi hvalil ampak to je eden redkih prodajalcev ki dejansko kaj ve o čeladah in jih zna prodajati. Vsaka od modelov ima različno notranjo obliko (popolni krog, podovgovato itd). Potem je pa vse odvisno kašna betico ima kdo. Se pa v večino Arai čelad da dati po 3 različne vložke tako, da se čelada sestavi povsem po merah glave.

 

Imam pa tole čelado:

http://www.racing-service.net/prodajni_program/motoristicne_celade/arai/rebel/

Z čelado sem zelo zadovoljen. Priznam pa da je čelada oz. so vse čelade Arai nekoliko težje od ostalih proizvajalcev. Kvalitetno spadajo v nekoliko višji razred kar pa se tudi na ceni pozna. sem pa mnenja da so danes čelade že toliko napredovale, da je čelada ranga 200eur že povsem zadovoljiva. 

Popravljeno . Popravil Grega Kalan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Po tanovem imam tudi jaz Arai celado... Za model me ne vprasat, ker se mi tud sanja ne :) kupljena pri Pintarju, stric mi je VSEEEE razlozil! Do LJ se je dobro obnesla... Konkretnejsa proba bo ob priliki. Se mi zdi, da je to cisto drugi svet proti Dainese...post-45451-0-13826100-1439887950_thumb.jpg

Grafika pa je... Japonska odlicnost pa taljanska jajca :lol1:

Popravljeno . Popravil NinaBina
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!