Skoči na vsebino

Arai čelade


robberrt

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...
hvala za nasvete :OK: :OK: čelada je že doma, sprobana...smeh do uhc :D :D

nasmeh čez cel vizir? :D :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo.

Kupujem novo čelado, pa imam varjanto po kateri bi dobil ARAI RX7 RR za 450 evrov al pa SHOEI Interceptor replica Ukawa za 320 evrov. Sam se bolj nagibam k ARAI. Kaj mi svetujete ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo.

Kupujem novo čelado, pa imam varjanto po kateri bi dobil ARAI RX7 RR za 450 evrov al pa SHOEI Interceptor replica Ukawa za 320 evrov. Sam se bolj nagibam k ARAI. Kaj mi svetujete ?

Kupi obe, pa se ne boš sekiral, ali si tapravo kupil... sicer pa, kolikor di $$$ dopušča. Jaz bi vzel boljšo, lepšo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo.

Kupujem novo čelado, pa imam varjanto po kateri bi dobil ARAI RX7 RR za 450 evrov al pa SHOEI Interceptor replica Ukawa za 320 evrov. Sam se bolj nagibam k ARAI. Kaj mi svetujete ?

katera ti bolje na glavo pase.

s katero se bolje pocutis na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

katera ti bolje na glavo pase.

s katero se bolje pocutis na motorju.

Obe so kot narejeni za mojo glavo, tako da me le zanima ali se splača plačat tistih 100 evrov več za ARAI ?

Popravljeno . Popravil turk
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po besedah odličnega poznavalca čelad, človeka "iz foha" itd., SE splača. Ferrari med čeladami, baje, tale Arai...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po skoraj celodnevnem brskanju po internetu in iskanju raznih testov in primerjav sm se odloču da bo padla ARAI (seveda je k temu pripomogel tudi Nois-ev post :yea2: ).

10x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam ARAI RX 7 RR 1V HAGA REPLIKA -2003 in nebi menjal,.. za nix.

Probal sem jih pa mnogo,.. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelada je doma. Končna cena pa je bla 450 - 90(IVA) = 360 EUR :D

a si jo kupil mogoče v Gorici pri eni starejši ženici....tam sva s kolegom njemu kupila Arai vendar ne vem modela...cena je bila podobna....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaksne so to cene, a niso Arai full drage celade, 360€ = cca 85.000 SIT, tolk stane mal boljsa celada :?, a ma mogoce Arai tut celade nizjega (srednjega) kakovostnega razreda?

No ja, blagor tistim ki jo imajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaksne so to cene, a niso Arai full drage celade, 360€ = cca 85.000 SIT, tolk stane mal boljsa celada :?, a ma mogoce Arai tut celade nizjega (srednjega) kakovostnega razreda?

Saj ni 360, 450 je!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, blagor tistim ki jo imajo

Ja, res je, hvala :lol:

(upam, da se ne sliši preveč samovšečno, ampak sem pof***no zadovoljen z mojo čelado B) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, res je, hvala :lol:

(upam, da se ne sliši preveč samovšečno, ampak sem pof***no zadovoljen z mojo čelado B) )

Ne vem ce sem to ze kje napisal, ampak v enem lanskem Motorcyclistu so objavljeni rezultati neke neodvisne firme, ki ocenjuje zadovoljstvo kupcev z njihovimi celadami. ARAI je zmagala peto leto zapored (zgoraj omenjena firma pa to raziskavo dela peto leto).

Obenem so ARAI celade edine, kjer so na vprasanje: "Ce bi kupovali novo celado, ali bi jo zopet kupili od istega proizvajalca?", z "DA" odgovorili cisto vsi njihovi lastniki. 100% lojalnost znamki - take that to the bank.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si jo kupil mogoče v Gorici pri eni starejši ženici....tam sva s kolegom njemu kupila Arai vendar ne vem modela...cena je bila podobna....

Ne. Ma pa tudi ta ženica neke popuste na stare modele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo izkusnje z ROUTE/GT celado, kaksno info o ceni...? Al pa se boljs, kje se da videti cenik Arai celad pri nas (ce sploh je to na netu)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkušnje z SIGNET/GT?

Razmišljam, da bi jo kupil. Sedanja mi v hladu preveč neprijetno piha "po sinusih".

Glavo imam pa za XXXL.

Jutri jo grem verjetno probat k Barboriču v ŽBK pa da vidim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem ce sem to ze kje napisal, ampak v enem lanskem Motorcyclistu so objavljeni rezultati neke neodvisne firme, ki ocenjuje zadovoljstvo kupcev z njihovimi celadami. ARAI je zmagala peto leto zapored (zgoraj omenjena firma pa to raziskavo dela peto leto).

Obenem so ARAI celade edine, kjer so na vprasanje: "Ce bi kupovali novo celado, ali bi jo zopet kupili od istega proizvajalca?", z "DA" odgovorili cisto vsi njihovi lastniki. 100% lojalnost znamki - take that to the bank.

Z Mačko sva srečneža, ker so nama Arai-ke padle na glavo. Once Arai, always Arai praviva tudi midva.

Ima pa Shoei eno prednost za tiste, ki radi pretikajo vizir - precej bolj enostaven mehanizem natikanja/stikanja in pa flip on čelado, ki je Arai nima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkušnje z SIGNET/GT?

Razmišljam, da bi jo kupil. Sedanja mi v hladu preveč neprijetno piha "po sinusih".

Glavo imam pa za XXXL.

Jutri jo grem verjetno probat k Barboriču v ŽBK pa da vidim.

Ce si resen kupec (to velja tudi za ostale), ti toplo priporocam, da gres k zastopniku za Slovenijo, da ti kej pove o celadi. Ce te zanima kdo je in vse ostalo, poslji PM.

Jest sem sicer bil pri njem vceraj, ker sem si kupil zatemnjen vizir. Se vedno sem navdusen nad storitvijo in clovekom. Spet sem se zadrzal skoraj dve uri. Takoj ko sem prisel v prodajalno, mi je clovek celado vzel iz rok, jo detajlno ocistil (snel dele, ki jih jaz nisem znal), jo premazal in pregledal ter svetoval kje bi lahko se kaj poservisiral (npr. ker vozim brez podkape so licnice ze malo boge, ker jih moja brada stalno brusi). Ko sem rekel, da se mi zdi, da je malo siroka na vrhu moje betice, jo je odnesel v delavnico, dodal na pravih mestih originalno Arai peno, jo prinesel da sem jo preizkusil in jo potem do konca obdelal (jo prilepil na podlago, z originalnim lepilom itd). Na koncu mi jo je se spoliral. Servis je bil zastonj (vse v roku garancije)! Medtem ko sva z mojo boljso polovico cakala, nama je njegova zena skuhala caj in ponudila piskote. Raje ne povem kako poceni je bil vizir.

Mislim, tako se dela. Vem, da ko bom spet kupoval celado, bo to zagotovo pri njemu, ker je to zmagovalna kombinacija - zelo kvalitetna celada, po konkurencni ceni (ki je ista ali nizja kot v tujini), prodaja pa jo clovek, ki ima do svojega posla odnos in pri katerem se pocutis zares domace.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, tako se dela. Vem, da ko bom spet kupoval celado, bo to zagotovo pri njemu, ker je to zmagovalna kombinacija - zelo kvalitetna celada, po konkurencni ceni (ki je ista ali nizja kot v tujini), prodaja pa jo clovek, ki ima do svojega posla odnos in pri katerem se pocutis zares domace.

Hvala na informaciji.

Tudi jaz enako razmišljam, rad bi jo le prej preizkusil, saj mi je NOLAN N93 XXL premajhna. Zato bi rabil XXXL,. (Upam, da bo zadosti).

Sicer pa sem bil s samim odnozom zastopnika zelo, zelo zadovoljen tudi pri NOLANU (Velenje).

Le preveliko bučo imam za njih...

LPD

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala na informaciji.

Tudi jaz enako razmišljam, rad bi jo le prej preizkusil, saj mi je  NOLAN N93 XXL premajhna. Zato bi rabil XXXL,. (Upam, da bo zadosti).

Sej ti bo tako ali tako zmeril glavo, ko se bosta zacela resno pogovarjat... Je pa zagotovo dejstvo, da je bol fajn ce lahko stvar probas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!