Skoči na vsebino

Arai čelade


robberrt

Priporočene objave

Ima pa Shoei eno prednost za tiste, ki radi pretikajo vizir - precej bolj enostaven mehanizem natikanja/stikanja in pa flip on čelado, ki je Arai nima.

Bolj enostavnega in finega načina za snemanje vizirja kot na moji Arai Maverick še nisem srečal... ampak to je le moje skromno mnenje. Hočem reči, meni odgovarja... B)

Aja, pa črna je tudi... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam arai rx7xx že 6let, vsak let na koncu sezone poberem use ven, operem in spomlad je ko nova :yea2: :yea2: :yea2:

arai je bolj za vročino je oreng prepih not, soumy pa uporablam k je bol mraz ampak mi je blo hiter žal ker je arai velik bolša ( je pa suomy pol cenejša )

ARAI FOREVER! :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam arai rx7xx že 6let, vsak let na koncu sezone poberem use ven, operem in spomlad je ko nova :yea2:  :yea2:  :yea2:

arai je bolj za vročino je oreng prepih not, soumy pa uporablam k je bol mraz ampak mi je blo hiter žal ker je arai velik bolša ( je pa suomy pol cenejša )

ARAI FOREVER! :notworthy:  :notworthy:  :notworthy:

Jaz bi ARAI ravno zaradi tega kupil, da ne bo prepiha.

Prepiha me ob hladnejšem vremenu že z N100.

Kaj naj pa sedaj?

P.S.

Sem imel danes SIGNET xxxl na glavi kakih 10 min, pa sem imel čuden občutek, ko sem jo dal dol. Kar malo omotičen, se mi zdi. Moram it še enkrat, da mi Tomaž razloži, kako je s tem.

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi ARAI ravno zaradi tega kupil, da ne bo prepiha.

Prepiha me ob hladnejšem vremenu že z N100.

Kaj naj pa sedaj?

P.S.

Sem imel danes SIGNET xxxl na glavi kakih 10 min, pa sem imel čuden občutek, ko sem jo dal dol. Kar malo omotičen, se mi zdi. Moram it še enkrat, da mi Tomaž razloži, kako je s tem.

Jaz sem to povedal za model rx7xx, ki je čelada narejena za dirke da lahko člouk sploh diha ko se podi po stezi. Ostali modeli so pa bolj za cestno in touring vožnjo z veliko manj prepiha.

Arai je tudi, mislim da edina firma pri kateri dirkači vzamejo čelado z linije in je ista kot jo lahko kupiš, v nasprotju z ostalimi, ki priredijo čelado vsakemu dirkaču posebej. Zagovarjajo popolno kvaliteto :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jet čelada, kjer se prednji del dvigne.

lp

Nima veze z jet čelado. Primer Shoei Syncrotech. Problem teh čelad je v težišču, ki pritiska na tilnik in posledično (lahko) boli glava. Zaradi tega Arai tovrstnih čelad ne dela.

post-22-1074584023.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... modular motorcycle helmet -- also called a flip-up helmet, flip-face helmet, system helmet and other names. Prav imaš, ledeni, razen v "other names" - named by Ceco.

Tema, boysi, tema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ostajamo na temi Arai: zakaj jih ne dela /flip face čelad/.

In BTW: kmalu bom imel RD. Mački sem priglasil predlog darila - Maverick ali Route/GT. Takoj je ugotovila, da ji je Schubertka nelagodna. Zaenkrat me rešuje le njeno nelagodje natikanja integralne čelade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imas kake info o cehah teh dveh celad (predvsem me zanima route/gt)?

No pa ko si ravno omenil schubertko, koliksna je dejansko razlika med S1 in npr. maverick ali route/gt? (razlika v kvaliteti in ceni, kje je to razmerje bolj uravnotezeno)......OK vem da so Arai najbols in oh in sploh.....ampak baje tut S1 ni kar tko(trenutna cena pri nas 92.000), kaj svetujete (upostevajoc cene)?

Vem da je take primerjave tezko delat in da so vazne tudi osebne preference, pa mi podajte saj vasa mnenja, kaj bi vi storili?

Aja pa mislite da bo na IMOT-u kaksna ugodna S1 ali pa Arai?(naj pocakam)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z mačko bova (če bova) šaltatala iz Schuberth Concept čelade, tako, da primerjave ne morem dati. Okvirne cene pri zastopniku Arai za SLo pa so Route/GT 120.000 SIT in Maverick 100.000 SIT. Brez popustov.

Glede predzadnjega vprašanja pa si odgovore poišči v temi o čeladah na splošno. Pa še en link: http://www.motorcyclecruiser.com/streetsur...howtobuyhelmet/

Popravljeno . Popravil ceco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imas kake info o cehah teh dveh celad (predvsem me zanima route/gt)?

No pa ko si ravno omenil schubertko, koliksna je dejansko razlika med S1 in npr. maverick ali route/gt? (razlika v kvaliteti in ceni, kje je to razmerje bolj uravnotezeno)......OK vem da so Arai najbols in oh in sploh.....ampak baje tut S1 ni kar tko(trenutna cena pri nas 92.000), kaj svetujete (upostevajoc cene)?

Vem da je take primerjave tezko delat in da so vazne tudi osebne preference, pa mi podajte saj vasa mnenja, kaj bi vi storili?

Aja pa mislite da bo na IMOT-u kaksna ugodna S1 ali pa Arai?(naj pocakam)

Počak na imot sam morš bit prvi dan tam k je več izbire, najcenej čelada skor ziher :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ostajamo na temi Arai: zakaj jih ne dela /flip face čelad/.

Odgovor je preprost: Ker ne morejo zagotoviti dovolj visoke varnosti in zvocne izolacije, ne delajo flip-up celad. Moja prejsnja celada je bila flip-up. Sem se kar hitro navadil na integralko.

BTW tudi moja polovica je vrgla uc na Arai Maverick.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Lepo bi prosil, če lahko kdo prilima cenika Arai čelad v SLO gor. Vem kdo je uvoznik in ni treba pisati, maila pa mu ne morem poslati, ker me nekaj zeza zadnje čase in ne dela.

Zanima me tudi, če kdo ve kje v Grazu jih prodajajo (bil sem v Louisu, Pucher-u in Auner-u in jih nimajo).

Neko čelado nujno potrebujem. Želel sem Shoei pa imam problem dobiti celo številko XXL, tako da ni bilo nikjer niti ene v tej številki da bi sprobal. Sedaj pa grem v ponedeljek sprobar še Schubert v Lj.

Arai pa nisem našel nikjer in me zato zanima.

Hvala

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me tudi, če kdo ve kje v Grazu jih prodajajo (bil sem v Louisu, Pucher-u in Auner-u in jih nimajo).

Neko čelado nujno potrebujem. Želel sem Shoei pa imam problem dobiti celo številko XXL, tako da ni bilo nikjer niti ene v tej številki da bi sprobal. Sedaj pa grem v ponedeljek sprobar še Schubert v Lj.

Če malo pogledaš po tej temi (ali podobnih) , boš našel celo telefonsko številko gospoda Pintarja, ki je zastopnik za čelade Arai.

PS: naš kolega Ice je zdomec v Grazu in ti lahko verjetno na PM ali pa kar tukaj odgovori na tvoje vprašanje. A ti nisem tega enkrat že rekel, al sem nekomu drugemu trobezljal? :?

PS: nekaj zelo velikih modelov čelad ima tudi firma HJC.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj si meni rekel. Pa sem napisal, da sem bil v 3 trgovinah ki jih niso imeli. Za druge trgovine razen Hein-Gericke pa ne vem. Saj se bom že potrudil.

Za cene pa sem vprašal zaradi tega, ker je lažje imeti napisane kot pa po telefonu vprašati za vse cene on pa bo našteval, našteval, ali pa se mu ne bo dalo in mi bo samo okvirno povedal.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj si meni rekel. Pa sem napisal, da sem bil v 3 trgovinah ki jih niso imeli. Za druge trgovine razen Hein-Gericke pa ne vem. Saj se bom že potrudil.

V villachu v Hein-Gericke so jih lani mel. Samo, konkretno, cena moje celade (Arai Astro/J Arrow Blue) je bila za za dobrih 20.000 visja kot je redna cena pri g. Pintarju.

Okvirne cene pa tako ali tako ze ves: od 90.000 do 200.000, odvisno kateri (cestni) model kupujes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pretekli vikend v Avstriji kupil čelado ARAI ASTRO/J.

Na ARAI internetni strani piše, da vsako njihovo čelado dobiš v škatli skupaj z neko tekočino, nalepko, vrečo in navodili za uporabo. Jaz sem jo dobil samo v vreči brez ostalih stvari. Ko sem jim povedal, kaj piše na netu, niso imeli pojma in so rekli, da pri njih pač to ne drži. Pri tem modelu naj bi bil poleg nosnega ščitnika tudi bradni ščitnik -aero flap - AF2. Pri meni je poleg običen raven bradni ščitnik. Seveda sem jih tudi na to opozoril in ponovno so me ženske samo debelo gledale in rekle, da pri njih noben model nima tega serijsko, vendar le kot dodatno oprema, ki jo je potrebno naročiti. Kazale so mi pravkar dobljeno RX7-RR replico za 710 EUR in tega res ni imela.

Ali vse to drži za avstrijski trg???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!