Skoči na vsebino

Arai čelade


robberrt

Priporočene objave

Za moj okus predrage v primerjavi z ostalimi glede na kakovostni razred

V Padovi so zdaj bile za Cca. 380 EUR...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za moj okus predrage v primerjavi z ostalimi glede na kakovostni razred

Brez zamere, katera znamka poleg Arai in Shoei sodi v njun kakovostni razred?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez zamere, katera znamka poleg Arai in Shoei sodi v njun kakovostni razred?

X-lite, Suomy, Nolan, kakor enkrat letno gledam MotorGP, srečujem te znamke tam :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

X-lite, Suomy, Nolan, kakor enkrat letno gledam MotorGP, srečujem te znamke tam :?

Motiš se. Sicer so to res znamke, ki so v prihodu. Kvalitetne, popularne in lepih designov. Toda do Arai in Shoei še malo manjka. Nenazadnje sta ti dve znamki v veliki meri izdelani ročno in vsaka čelada ima podpis delavca, ki jo je izdelal/dokončal. Temu primerna je potem tudi cena. V Moto GP pa so zanesljivo prisotni proizvajalci, ki kaj dajo nase, saj je to tudi najboljša sploh možna reklama zanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in zakaj ni noben omenu suomy nek sm brav da je isto k arai po gafiki jo celo prekaša

sam gafika je od posameznika odvisna kvaliteta pa pomoje da je isti rang

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne gre se za grafiko ampak za način in kvaliteto izdelave...

mislm da tut ne zaostaja za Arai če sploh kej

Popravljeno . Popravil miha
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi res...

Najboljše pa je da vsako poizkusiš na svoji glavi, po možnosti tudi na motorju. Jaz sem preizkusil Nolan, Shoei in Arai ter se odločil za slednjo. Enostavno je najboljše sedla na mojo betico :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toda do Arai in Shoei še malo manjka. Nenazadnje sta ti dve znamki v veliki meri izdelani ročno in vsaka čelada ima podpis delavca, ki jo je izdelal/dokončal. Temu primerna je potem tudi cena.

eeeeee tu mi pa nekaj ne štima. pred nekaj leti sem bil na predstavitvi Arai kjer je bil tudi šef za evropo. kazali so film o izdelavi in na splošno vse o čeladah super prikazali. nikjer ni bilo rečeno nič o kakšni ročni izdelavi (niti ne vem kako bi karbonska vlakna ročno nanašal), vse ostalo je bilo strojno.

edino kar so povedali, da je prednost pri arai v primerjavi z ostalimi (in rekli so da so oni edini) je da je školka pri arai narejena iz enega kosa karbonskega vlakna (nekako se osnova vrti in se nit plete od spodaj gor) in da ima arai edini (mislim da) 5 različnih velikosti školjke, se pravi za vsako cifro svojo (XS,S,M,L,XL) pri drugih pa je manj školjk in je npr, M in L enaka, le da ima M več obloge notri.

nevem kaj bi pri čeladi delal ročno, razen mogoče v kontroli in dodelavi kakšne malenkosti oz odpravi manjših nepravilnosti in nameščanja obloge in raznih sistemov (zračenje, vizir) kar pa itak dvomim da gre strojno.

lahko da se motim, bom vesel vsakega popravka :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eeeeee tu mi pa nekaj ne štima. pred nekaj leti sem bil na predstavitvi Arai kjer je bil tudi šef za evropo. kazali so film o izdelavi in na splošno vse o čeladah super prikazali. nikjer ni bilo rečeno nič o kakšni ročni izdelavi (niti ne vem kako bi karbonska vlakna ročno nanašal), vse ostalo je bilo strojno.

edino kar so povedali, da je prednost pri arai v primerjavi z ostalimi (in rekli so da so oni edini) je da je školka pri arai narejena iz enega kosa karbonskega vlakna (nekako se osnova vrti in se nit plete od spodaj gor) in da ima arai edini (mislim da) 5 različnih velikosti školjke, se pravi za vsako cifro svojo (XS,S,M,L,XL) pri drugih pa je manj školjk in je npr, M in L enaka, le da ima M več obloge notri.

nevem kaj bi pri čeladi delal ročno, razen mogoče v kontroli in dodelavi kakšne malenkosti oz odpravi manjših nepravilnosti in nameščanja obloge in raznih sistemov (zračenje, vizir) kar pa itak dvomim da gre strojno.

lahko da se motim, bom vesel vsakega popravka :blush:

Ne motiš se. V glavnem. Velikanske razlike pa so v obsegu proizvodnje, vložku v kvaliteto proizvodnje, testiranjih, natančnosti izdelave, nanosu barv itd. Poleg tega ne smemo pozabiti, da sta Shoei in Arai japonski produkt, medtem ko so Dainese, Nolan, Suomy, X lite itd italijanski. Če poznoma ta dejstva, je od tu naprej vsaka razprava nesmiselna. Kot bi primerja japonske motocikle z italijanskimi. Le s to razliko, da gre tu za varnost glave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, gattolina, malo manj nabijanja. Recimo X-lite je spodoben italijanski produkt... pa tudi top-modeli Nolan niso za v kanto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motiš se. Sicer so to res znamke, ki so v prihodu. Kvalitetne, popularne in lepih designov. Toda do Arai in Shoei še malo manjka. Nenazadnje sta ti dve znamki v veliki meri izdelani ročno in vsaka čelada ima podpis delavca, ki jo je izdelal/dokončal. Temu primerna je potem tudi cena. V Moto GP pa so zanesljivo prisotni proizvajalci, ki kaj dajo nase, saj je to tudi najboljša sploh možna reklama zanje.

Tukaj si ga pa lepo pihnil. Saj je lepo in prav, da si zadovoljen s svojo znamko ampak žal ni tako, da je tisto kar imaš ti najboljše ostalo pa počasi caplja zadaj. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motiš se. Sicer so to res znamke, ki so v prihodu. Kvalitetne, popularne in lepih designov. Toda do Arai in Shoei še malo manjka. Nenazadnje sta ti dve znamki v veliki meri izdelani ročno in vsaka čelada ima podpis delavca, ki jo je izdelal/dokončal. Temu primerna je potem tudi cena. V Moto GP pa so zanesljivo prisotni proizvajalci, ki kaj dajo nase, saj je to tudi najboljša sploh možna reklama zanje.

Zdejle pa recite kr hočete, vendar v ceni nad 400 EUR bo bolj težko da dobiš kanto od čelade. priznati pa morate da pri Arai prispeva k njeni ceni tudi njeno ime in reklama ne pa sam kvaliteta ( ne me slabo razumet čelade so super ).

Sm zihr da so določeni modeli določenih znam enako če ne še bolj kakovostni.

Na kratko če bi kot je rekel stric Burek na GP in SBK na glavi imelo 50 % pilotov čelade znamke SHIT bi ble takoj to najkvalitetnejše na trgu. Ma ne ga srat no tu ne plačaš zgolj kvaliteto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdejle pa recite kr hočete, vendar v ceni nad 400 EUR bo bolj težko da dobiš kanto od čelade. priznati pa morate da pri Arai prispeva k njeni ceni tudi njeno ime in reklama ne pa sam kvaliteta ( ne me slabo razumet čelade so super ).

Sm zihr da so določeni modeli določenih znam enako če ne še bolj kakovostni.

Na kratko če bi kot je rekel stric Burek na GP in SBK na glavi imelo 50 % pilotov čelade znamke SHIT bi ble takoj to najkvalitetnejše na trgu. Ma ne ga srat no tu ne plačaš zgolj kvaliteto.

Spet komentira nekdo, ki takšnega izdelka nima. Zakaj je tako težko priznati, da je nek izdelek dober, da ima vse komponente vrhunskega produkta, da je bil podvržen najbolj ekstremnim testom? Zakaj je tako težko priznati, da je neka zadeva vrhunska? Zato, ker si takšne čelade ne kupi kdorkoli in tusti, ki je iz takšnih ali drugačnih razlogov ne dosežejo, pač kupujejo en ali več cenovnih razredov nižje. In potem se čutijo ogroženi. Nobena čelada pa ni "shit", "rajngla" ali ne vem kako si že poimenoval. Saj je tudi Samsungov LCD vrhunski izdelek, ki pa ga Phillips trenutno s svojimi LCD-ji daleč prekaša. Je potrebno, po tvoje, zdaj popljuvati Phillips?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kratko če bi kot je rekel stric Burek na GP in SBK na glavi imelo 50 % pilotov čelade znamke SHIT bi ble takoj to najkvalitetnejše na trgu. Ma ne ga srat no tu ne plačaš zgolj kvaliteto.

no je že res, ampak moremo vedet da tako kot ducati v motogp ni enak tistemu v trgovini, tako MotoGP čelade niso nujno enake tistim v trgovinah. vsaj za AGV bi verjel, da rossi po AGV barvami v resnici nosi nekaj drugega.

v motogp so znali na določene avspuhe tudi dat druge nalepke, reklama je reklama :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no je že res, ampak moremo vedet da tako kot ducati v motogp ni enak tistemu v trgovini, tako MotoGP čelade niso nujno enake tistim v trgovinah. vsaj za AGV bi verjel, da rossi po AGV barvami v resnici nosi nekaj drugega.

v motogp so znali na določene avspuhe tudi dat druge nalepke, reklama je reklama :whistle:

Tole za AGV pa si dobro povadal. Večkrat sem imel na glavi njihove TOP modele, pa je bila srednja žalost. Kljub gromozanski ceni, ki je daleč prekašala vso konkurenco. Škoda. Design je dober, barve zanimive, vse ostalo "pričam ti priču". Rossi zanesljivo ne vozi takšne AGV.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole za AGV pa si dobro povadal. Večkrat sem imel na glavi njihove TOP modele, pa je bila srednja žalost. Kljub gromozanski ceni, ki je daleč prekašala vso konkurenco. Škoda. Design je dober, barve zanimive, vse ostalo "pričam ti priču". Rossi zanesljivo ne vozi takšne AGV.

Spet en primer kako smo si različni, sedaj že tretjo leto nosim AGV Ti-Tech(njihov top model) in sem z njo zelo zadovoljen, udobna, tiha, zračna, lepo oblikovana, da ne utruja vratu pa tudi čez idelavo nimam nobenih pripomb.

Prebral sem veliko člankov in ocen o tej čeladi in vsi so imeli podobno mnjenje kot jaz.

Zdaj pa me zanima kaj jo po tvoje loči od srednje žalosti do dobre čelade :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole za AGV pa si dobro povadal. Večkrat sem imel na glavi njihove TOP modele, pa je bila srednja žalost. Kljub gromozanski ceni, ki je daleč prekašala vso konkurenco. Škoda. Design je dober, barve zanimive, vse ostalo "pričam ti priču". Rossi zanesljivo ne vozi takšne AGV.

in seveda AGV že dolgo ni italijanski AGV ampak so vse kupili (znamko in proizvodnjo) malezijci ali indonezijci. ne jaz in ne rossi verjetno ne dama na glavo nekaj kar delajo 10-letni otroci :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in seveda AGV že dolgo ni italijanski AGV ampak so vse kupili (znamko in proizvodnjo) malezijci ali indonezijci. ne jaz in ne rossi verjetno ne dama na glavo nekaj kar delajo 10-letni otroci :nono:

Moja je bila izdelana v Italiji še preden so proizvodnjo preseli v malezijo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato, ker si takšne čelade ne kupi kdorkoli in tusti, ki je iz takšnih ali drugačnih razlogov ne dosežejo, pač kupujejo en ali več cenovnih razredov nižje.

V večini primerov več denarja pomeni več muzike....samo ne verjamem da je (recimo) Astro R toliko boljša od X801-R, da je razlika vredna 50k SIT oz. 208€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma to probam gattolini dopovedat, da se pač velikokrat plača k kvaliteti še ime (dodana vrednost). Nihče ne oporeka, da je Arai vrhunska čelada in vsekakor ena najboljših daleč naokoli. Težava se pojavi samo pri tem, da pa ne moremo reči, da je najboljša in da je vse ostalo korak zadaj. Ok lahko kdo to reče ampak trosi neumnosti. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet komentira nekdo, ki takšnega izdelka nima. Zakaj je tako težko priznati, da je nek izdelek dober, da ima vse komponente vrhunskega produkta, da je bil podvržen najbolj ekstremnim testom? Zakaj je tako težko priznati, da je neka zadeva vrhunska? Zato, ker si takšne čelade ne kupi kdorkoli in tusti, ki je iz takšnih ali drugačnih razlogov ne dosežejo, pač kupujejo en ali več cenovnih razredov nižje. In potem se čutijo ogroženi. Nobena čelada pa ni "shit", "rajngla" ali ne vem kako si že poimenoval. Saj je tudi Samsungov LCD vrhunski izdelek, ki pa ga Phillips trenutno s svojimi LCD-ji daleč prekaša. Je potrebno, po tvoje, zdaj popljuvati Phillips?

Zdej si pa ti mal pameten. Imel eno sezono Araiko Corsair ki raje ne povem koliko sm zanjo plačal in bil razočaran. in ne mi zdej težit, da ne vem o čem govorim. Sam pravim da ni vredna tizga dnarja. Na kratko povedano sm jo zamenjal za NZI, ki se dobro ve kolikšna je razlika v ceni in sm bolj zadovoljen. Za informacijo čelado zamenjam na 3 leta in vzamem vsakič drugo znamko kako naj vem kaj mi odgovarja če tega ne provam vsaj par mesecev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Arai, ki si jo upil novo, si zamenjal za NZi? Vsaka čast. To je pribljižno tako, kot bi novega BMW serji 5, zamenjal za Hyundai Sonato. Ja, res lepa zamenjava. Upam, da boš zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma to probam gattolini dopovedat, da se pač velikokrat plača k kvaliteti še ime (dodana vrednost). Nihče ne oporeka, da je Arai vrhunska čelada in vsekakor ena najboljših daleč naokoli. Težava se pojavi samo pri tem, da pa ne moremo reči, da je najboljša in da je vse ostalo korak zadaj. Ok lahko kdo to reče ampak trosi neumnosti. :headbang:

Nikoli nisem zapisal, da je Arai najboljša čelada med vsemi. Dejstvo pa je, da po kvaliteti, načinu obdelave, uporabljenih materialih in natančnosti posameznih komponent sodi v sam vrh. Jaz osebno že nekaj let uporabljam Shoei in lahko rečem, da sem zadovoljen. Zato moje mnenje o Arai ni pristransko, ampak precej objektivno. Nenazadnje, če nič drugega, so za ti dve čeladi rezervni deli v primerjavi s konkurenco zmeraj dostopni in zelo poceni. Seveda pa noben argument ne zdrži, če nekdo vrže v koš Arai in si kupi NZi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!