Skoči na vsebino

Arai čelade


robberrt

Priporočene objave

Gattolina-nakladaš

Arai in Shoei staviš v oblake, drugi so tam nekje pri zemlji. Zakaj? Ker so narjeni na Japonskem?

Kako ti veš kako so narejene X-Litke, pa Suomy pa vse ostale po tvoje "podn" čelade?

Praviš da že par letu uporabljaš Shoei in si zadovoljen? Ja normalno da si. Čelada je nekaj vredna, ima dobro oblazinjenje, paše na tvojo bučo(kar je IMO najbolj pomembno), je lahka, dobro prezračena, bla bla bla. Kera v rangu 100k+ BSIT ni taka?

Sam sem imel Shark, zame je bla obupna čelada, Dexu zelo ustreza. Nabavil pre kratkim X-Lite601, in ne boš verjel, kot da je narjena za mojo bučo. In sem zadovoljen z jno lih tolk kot ti.

To da je pa Arai in Shoei toooolk boljša od X-Lite ali AGV pa ne more noben vedet, razen če se vse čelade testira pod istimi pogoji in izmeri tiste vrednosti, karkoli že so. To pa če boš ti enkrat zdrsnu in ti ne bo nč še ne pomeni da je vse od čelade odvisno.

Sem tudi sam padel s tisto 35k BSIT vredno Shark, pa nisem niti vedel da sem užgal z glavo ob tla... čelada ima pa par praskic. In na X-lite bi bil čisto isti klinac, prav tako na Arai.

In to glede rezervnih delov si ga pa tolk mimo vsekal da kr res ni. Na forumu imamo človeka, ki odgovarja večinoma(če ne samo tam) v temi o čeladah. In ugani o kateri znamki se govori? Grex, Nolan X-Lite, ki je BTW ista "korporacija". S tem da kompi čelade popravlja zastonj(zamenja pokvarjen mehanizem, očisti, namaže mehanizem, bla bla...). Še celo vabi lastnike omenjenih znamk na preventivne preglede...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V večini primerov več denarja pomeni več muzike....samo ne verjamem da je (recimo) Astro R toliko boljša od X801-R, da je razlika vredna 50k SIT oz. 208€

jah, odvisno pač.. tudi za ducatija 999 se težko reče, da je vreden 2,5 milijona več od FZ6... pa se mi nekako dozdeva, da je kar vreden ;)

jaz pač se ne čutim nategnjenega, če kupim slučajno Arai. Ene pa bi pač peklo in raje kupijo kaj ceneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še zdaleč ne pravim da Arai niso Ok čelade hočem samo povedat, da ne odgovarjajo vsakemu ( vsaki konstrukciji glave ) V takem primeru je lahk najbolj kvalitetna čelada na svetu a se v njej počutiš za en kur...

Cena pa tudi ni vedno merilo kvalitete

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah, odvisno pač.. tudi za ducatija 999 se težko reče, da je vreden 2,5 milijona več od FZ6... pa se mi nekako dozdeva, da je kar vreden ;)

jaz pač se ne čutim nategnjenega, če kupim slučajno Arai. Ene pa bi pač peklo in raje kupijo kaj ceneje.

K tej 2,5mio razliki ogromno doda tudi samo ime DUCATI. Je res, da ima ducati brembo zavore, ohlins vzmetenje pa še kaj bi se našlo.

Sploh pa ne gre primerjati SS proti ST motorju. Če že, primerjaj R1 z 999....razlika v ceni je še vedno velika....toda tudi na R1 lahko po želji namestiš ohlins vzmetenje, brembo zavore pa bo cena še vedno precej nižja kot 17.300 in še nekaj €.

Tko k je blo tud že velikokrat napisan....kdor bo kupu ducatija, ga bo kupil zato, ker mu tudi ime nekaj pomeni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gattolina-nakladaš

Arai in Shoei staviš v oblake, drugi so tam nekje pri zemlji. Zakaj? Ker so narjeni na Japonskem?

Kako ti veš kako so narejene X-Litke, pa Suomy pa vse ostale po tvoje "podn" čelade?

Praviš da že par letu uporabljaš Shoei in si zadovoljen? Ja normalno da si. Čelada je nekaj vredna, ima dobro oblazinjenje, paše na tvojo bučo(kar je IMO najbolj pomembno), je lahka, dobro prezračena, bla bla bla. Kera v rangu 100k+ BSIT ni taka?

Sam sem imel Shark, zame je bla obupna čelada, Dexu zelo ustreza. Nabavil pre kratkim X-Lite601, in ne boš verjel, kot da je narjena za mojo bučo. In sem zadovoljen z jno lih tolk kot ti.

To da je pa Arai in Shoei toooolk boljša od X-Lite ali AGV pa ne more noben vedet, razen če se vse čelade testira pod istimi pogoji in izmeri tiste vrednosti, karkoli že so. To pa če boš ti enkrat zdrsnu in ti ne bo nč še ne pomeni da je vse od čelade odvisno.

Sem tudi sam padel s tisto 35k BSIT vredno Shark, pa nisem niti vedel da sem užgal z glavo ob tla... čelada ima pa par praskic. In na X-lite bi bil čisto isti klinac, prav tako na Arai.

In to glede rezervnih delov si ga pa tolk mimo vsekal da kr res ni. Na forumu imamo človeka, ki odgovarja večinoma(če ne samo tam) v temi o čeladah. In ugani o kateri znamki se govori? Grex, Nolan X-Lite, ki je BTW ista "korporacija". S tem da kompi čelade popravlja zastonj(zamenja pokvarjen mehanizem, očisti, namaže mehanizem, bla bla...). Še celo vabi lastnike omenjenih znamk na preventivne preglede...

Tako, kot sem že povedal. Govoriti o kvaliteti izdelka je nekaj povsem drugega, kot zagovarjati svojo lastnino. Mene osebno ne moti, če so okusi različni, če ljudje kupujejo različne izdelke in če različno mislijo. Moti pa me, da nekdo kot ti, ki ima motocikel s 25 Kw, pa prosim brez zamere, pametuje o izdelkih, ki so namenjeni motociklom popolnoma drugačnih voznih lastnosti. Za drugačne hitrosti in obremenitve. Kolikokrat v življenju si naredil 1000 km v enem dnevu? Se v tem času vozil skozi različne vremenske pasove, od sončne pripeke do dežja? Verjetno še nikoli. O čem potem govoriva? O sevisiranju čelad pa le toliko; vprašaj mojstra, če ti vizir, vsakič ko ga rabiš, pokloni. Težko verjamem.

P.S. Nikjer pa nisem napisal, da so druge znamke čelad "podn". Daleč od tega. Danes slabih izdelkov ni več na trgu. Nenazadnje je med avtomobilskimi znamka tudi Kia zelo kvaliteten avtomobil, pa se predsedniki večine evropski držav protokolarno še zmeraj vozijo z Mercedesi, Audi-ji, BMW-ji, Peugeoti in Alfami. Zakaj le? Lep dan ti želim.

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ti jih tud ne boš nikol več naredu 1000km v enem dnevu....preveč časa preživiš na temu forumu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ti jih tud ne boš nikol več naredu 1000km v enem dnevu....preveč časa preživiš na temu forumu

Malo si zloben, Stroj. Pa nič zato. Bova poleti preskusila kdo nalaga. Dva gira imamo planirana. Eden v Egipt. Drugi v Afriko. Greš zraven? Hudo bomo "poganjali". Pa ti v živo demonstriram. Vabilo velja. Zares.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nalaga? Glede česa...jst nism nikol reku, da mi je že uspel naredit 100km v enem dnevu. Če pa najdeš koga, ki mu je to uspel nrdit s 50cc, pa vsaka mu čast.

Glede povabila...prav rad, ampak ne letos...ker mam v planu 125 SS motor. Lahko pa kdaj drugič, ko bom že v težji kategoriji ;)

Nekak se mi zdi da smo že zadost off-topic

P.S.: Jst sm preveč dobra duš'ca da bi bil zloben....sem samo realen

Popravljeno . Popravil Stroj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, kot sem že povedal. Govoriti o kvaliteti izdelka je nekaj povsem drugega, kot zagovarjati svojo lastnino. Mene osebno ne moti, če so okusi različni, če ljudje kupujejo različne izdelke in če različno mislijo. Moti pa me, da nekdo kot ti, ki ima motocikel s 25 Kw, pa prosim brez zamere, pametuje o izdelkih, ki so namenjeni motociklom popolnoma drugačnih voznih lastnosti. Za drugačne hitrosti in obremenitve. Kolikokrat v življenju si naredil 1000 km v enem dnevu? Se v tem času vozil skozi različne vremenske pasove, od sončne pripeke do dežja? Verjetno še nikoli. O čem potem govoriva? O sevisiranju čelad pa le toliko; vprašaj mojstra, če ti vizir, vsakič ko ga rabiš, pokloni. Težko verjamem.

P.S. Nikjer pa nisem napisal, da so druge znamke čelad "podn". Daleč od tega. Danes slabih izdelkov ni več na trgu. Nenazadnje je med avtomobilskimi znamka tudi Kia zelo kvaliteten avtomobil, pa se predsedniki večine evropski držav protokolarno še zmeraj vozijo z Mercedesi, Audi-ji, BMW-ji, Peugeoti in Alfami. Zakaj le? Lep dan ti želim.

Torej, če na hitro povzamemo meniš da se čelada "pokaže" pri 1000km na dan ali več. V kar niakkor ne dvomim. Sem imel tudi jaz že dosti tur(okrog 500km)...

Ampak, kako zaboga lahko trdiš da ti X-Lite nebi ustrezala? In da bi recimo po 200km dežja prepuščala na vseh koncih.

Nč te ne kurc×× ampak, zdi se mi da si imel prej neke čudne(mogoče prepoceni) čelade in ko si kupil Shoei/Arai ki ti je slučaaajno zlo lepo sedla na betico, nimaš z njo nekih problemov s prepihom da je pa zdaj to najboljša čelada.

tak vtis mi daješ...

Sam še neki, a si prevozu s kako recimo AGv ali X-lite, seveda ranga 100k BSIT+ kokr sam praviš 1000km na dan?

No v to pa jest dvomim.

Sej nevem niti kaj se pregovarjamo tolk, ampak jest vem da so Arai in Shoei dobre čelade, ampak samo zato ker jih drugi pohvaljo, ker so drage, in ker se strici na MotoGP žvercah vozjo z njimi na buči. Testiral je pa še nisem. In bi jo rad, da vidim, če je res tooolk boljša(v počutju in udobju) od moje X-Litke, ki mi je mimogrede kot vlita. Boljše res nevem če je lahko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, če na hitro povzamemo meniš da se čelada "pokaže" pri 1000km na dan ali več. V kar niakkor ne dvomim. Sem imel tudi jaz že dosti tur(okrog 500km)...

Ampak, kako zaboga lahko trdiš da ti X-Lite nebi ustrezala? In da bi recimo po 200km dežja prepuščala na vseh koncih.

Nč te ne kurc×× ampak, zdi se mi da si imel prej neke čudne(mogoče prepoceni) čelade in ko si kupil Shoei/Arai ki ti je slučaaajno zlo lepo sedla na betico, nimaš z njo nekih problemov s prepihom da je pa zdaj to najboljša čelada.

tak vtis mi daješ...

Sam še neki, a si prevozu s kako recimo AGv ali X-lite, seveda ranga 100k BSIT+ kokr sam praviš 1000km na dan?

No v to pa jest dvomim.

Sej nevem niti kaj se pregovarjamo tolk, ampak jest vem da so Arai in Shoei dobre čelade, ampak samo zato ker jih drugi pohvaljo, ker so drage, in ker se strici na MotoGP žvercah vozjo z njimi na buči. Testiral je pa še nisem. In bi jo rad, da vidim, če je res tooolk boljša(v počutju in udobju) od moje X-Litke, ki mi je mimogrede kot vlita. Boljše res nevem če je lahko.

Poglej Stric Burek svojo osebno izkaznico, jo obrni in na hrbti strani imaš rubriko EMŠO. Poglej prvih 7 številk, odštej datum, ko si naredil izpit za kategorijo A in dobil boš dolžino svojega vozniškega moto staža. Škoda je energije, da razpravljam z devetnajstletnim mulcem. Morda si tiger v svoji generaciji. Nas, starih mačkov, ki imamo samo malce mlajše otroke od tebe, pa ne moreš učiti. Zato nehaj in se lepo obnašaj. Debato s teboj zaključujem. Pa v bodoče malce več spoštovanja, da te ne zatožim staršem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej Stric Burek svojo osebno izkaznico, jo obrni in na hrbti strani imaš rubriko EMŠO. Poglej prvih 7 številk, odštej datum, ko si naredil izpit za kategorijo A in dobil boš dolžino svojega vozniškega moto staža. Škoda je energije, da razpravljam z devetnajstletnim mulcem. Morda si tiger v svoji generaciji. Nas, starih mačkov, ki imamo samo malce mlajše otroke od tebe, pa ne moreš učiti. Zato nehaj in se lepo obnašaj. Debato s teboj zaključujem. Pa v bodoče malce več spoštovanja, da te ne zatožim staršem.

:slap:

Kok si ti smešn!

A te kdo uči? Sam pravm da to hvaljenje Arai in višanje v oblake, napram verjetno vsaj prbližno isto dobrim drugim čeladam je mal nesmiselno. Poleg tega, da nekako nimaš nekih pravih argumentov zakaj je Arai rolk boljša da je vredno dat 200€.

Torej na kratko: Rad bi izvedel kje tiči 200€ več pri Arai, napram X-Lite.

Nič te ne učim, nič te ne kurcam, povem kak občutek mi daješ ko berem tvoje poste.

In ne mi tle o letih. Ker se pogovarjamo o čeladah(o katerih 200% nimam tolk izkušenj kot ti in ostali "stari mački", rad bi sam zvedel zakaj je določena znamka tolk boljša od ene druge znamke, vse top ranga, torej 500€+)

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 1000km te že vse ostalo tko boli, da je čelada še najmanjši problem :D

(omenu sem čelado, lahko bi bila Arai, tko da nisem off topic:D)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 1000km te že vse ostalo tko boli, da je čelada še najmanjši problem :D

(omenu sem čelado, lahko bi bila Arai, tko da nisem off topic:D)

Pri velikih hitrostih je že lepo, če čelada ne šumi in je ne stresa od turbolenc. Na dolgi poti imaš opcije od pihanja pod čelado v obraz, do davljenja voznika s pasom za pritrditev, do nabijanja v obraz vsled močnega vetrnega pritiska v čelni del, do rosenje v mrazu in dežju, do vročine ali ne-vročine vsled dobre kostrukcije ventilacije v čeladi. Prav na takšni poti in ob takšnih ekstremnih obremenitvah spoznaš, zakaj si plačal veliko ali zakaj so nekateri plačali malo. Za 30 do 60 min na motociklu pa je skoraj vsaka čelada super in krasna. Verjemi. Ko imaš čelado 16 dni dan za dnem od 5 do 10 ur na glavi, imaš pisan čas smiliti se sam sebi, če si ga polomil z nakupom. In če je s čelado kaj narobe, so vse ostale bolečine, ki gredo zraven, nepomembne.

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej Stric Burek svojo osebno izkaznico, jo obrni in na hrbti strani imaš rubriko EMŠO. Poglej prvih 7 številk, odštej datum, ko si naredil izpit za kategorijo A in dobil boš dolžino svojega vozniškega moto staža. Škoda je energije, da razpravljam z devetnajstletnim mulcem. Morda si tiger v svoji generaciji. Nas, starih mačkov, ki imamo samo malce mlajše otroke od tebe, pa ne moreš učiti. Zato nehaj in se lepo obnašaj. Debato s teboj zaključujem. Pa v bodoče malce več spoštovanja, da te ne zatožim staršem.

:lol1: ko mački stopiš na rep, zamijavka

burek :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, še zmeraj čakam odgovor, enega ki mi zna razložit...

Če se je gattolina skujal, prosim enega drugega, ki mi zna povedat kje se skriva taka razlika v ceni .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič te ne učim, nič te ne kurcam, povem kak občutek mi daješ ko berem tvoje poste.

In ne mi tle o letih. Ker se pogovarjamo o čeladah(o katerih 200% nimam tolk izkušenj kot ti in ostali "stari mački", rad bi sam zvedel zakaj je določena znamka tolk boljša od ene druge znamke, vse top ranga, torej 500€+)

.)

Boli nas patka za "občutke ob branju postov".

Dejstva so pa preprosta - vemo, katere čelade so najdražje, vemo, katerih se največ proda, vemo, kdo ima ter kakšno zastopstvo pri nas in tudi vemo, koliko se lahko stegnemo. v skladu s tem si kupujemo ali kako drugače zrihtamo te pomembne kose opreme.

Prepričevati eden drugega je nesmiselno, sploh, če gre za opravičevanje lastnih nakupov in iskanje potrditve, da smo "najbolj pametno kupili". Ne obstaja "najbolj" - obstaja pač samo "po svoji pameti in svoji zmožnosti".

En fura Arai, en X-lite, en AGV, en pa HJC. Jaz mam doma HJC, Šubert in Arai, vsako za svoj namen. Ko ždijo na polici, se čelade ne drkajo med sabo v mozak "jaz sem pa najboljši nakup". Pametno molčijo.

:lol1: ko mački stopiš na rep, zamijavka

burek :worship:

sta isti letnik prbližn, a?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boli nas patka za "občutke ob branju postov".

Dejstva so pa preprosta - vemo, katere čelade so najdražje, vemo, katerih se največ proda, vemo, kdo ima ter kakšno zastopstvo pri nas in tudi vemo, koliko se lahko stegnemo. v skladu s tem si kupujemo ali kako drugače zrihtamo te pomembne kose opreme.

Prepričevati eden drugega je nesmiselno, sploh, če gre za opravičevanje lastnih nakupov in iskanje potrditve, da smo "najbolj pametno kupili". Ne obstaja "najbolj" - obstaja pač samo "po svoji pameti in svoji zmožnosti".

En fura Arai, en X-lite, en AGV, en pa HJC. Jaz mam doma HJC, Šubert in Arai, vsako za svoj namen. Ko ždijo na polici, se čelade ne drkajo med sabo v mozak "jaz sem pa najboljši nakup". Pametno molčijo.

sta isti letnik prbližn, a?

Lepo si tole napisal. In iskreno bi bil vesel, če bi ob takšnih temah zares lahko izmenjali kakšno uporabno mnenje. Tako pa ti mulčki nabijajo in pametujejo...Najboljša je bila tista, ko je eden od njih napisal, da je vrgel Arai proč in si kupil NZi. Mislim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ko moji muci stopim na rep, se ji lepo opravičim, pol jo pa še mal pocrklam :)

Ja ja sej vem, zdej pa sm falu, ampak ne bi če bi mački ble ušeč Arai čelade:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@gattolina in SymRu

zdaj pa res ne vem kaj vama ni jasno.....

če se 14 letnik vozi na mopedu brez opreme govorita kako so neodgovorni, da se vozijo brez opreme, če pa kupijo malo boljšo opremo kot je potrebno (da jo bodo mogoče imeli potem še za 125cc ali več) pa je spet vse narobe, ker imajo opremo :?

make up your mind :angry:

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boli nas patka za "občutke ob branju postov".

Dejstva so pa preprosta - vemo, katere čelade so najdražje, vemo, katerih se največ proda, vemo, kdo ima ter kakšno zastopstvo pri nas in tudi vemo, koliko se lahko stegnemo. v skladu s tem si kupujemo ali kako drugače zrihtamo te pomembne kose opreme.

Prepričevati eden drugega je nesmiselno, sploh, če gre za opravičevanje lastnih nakupov in iskanje potrditve, da smo "najbolj pametno kupili". Ne obstaja "najbolj" - obstaja pač samo "po svoji pameti in svoji zmožnosti".

En fura Arai, en X-lite, en AGV, en pa HJC. Jaz mam doma HJC, Šubert in Arai, vsako za svoj namen. Ko ždijo na polici, se čelade ne drkajo med sabo v mozak "jaz sem pa najboljši nakup". Pametno molčijo.

sta isti letnik prbližn, a?

Kdo koga prepričuje, rad bi izvedel zakaj je Arai vredna 200€ več. Enostavno. Če mi pa tisti, ki tako goreče zagovarjate da je Arai najboljša čelada tega ne znate povedat, pol očitno tudi sami ne veste zakaj imate Arai.

:photo:

Symru, a mi lohk še poleg tega poveš kaj imajo leta veze pri debatiranju o čeladah.

In kukr pravi Koci, enkrat tko enkrat drugače. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@gattolina in SymRu

zdaj pa res ne vem kaj vama ni jasno.....

če se 14 letnik vozi na mopedu brez opreme govorita kako so neodgovorni, da se vozijo brez opreme, če pa kupijo malo boljšo opremo kot je potrebno (da jo bodo mogoče imeli potem še za 125cc ali več) pa je spet vse narobe, ker imajo opremo :?

make up your mind :angry:

Ti res verjameš, da so petnajstletniku kupili super sport opremo za na 50 kubični moped? Jaz ne. Sicer pa ima fant zanesljivo kakšno sliko iz svoje, vsaj po komentarjih sodeč, bogate motoristične kariere in jo prilepi zraven. Če je tako, se mu bom jaz prvi opravičil. Do takrat pa se mi zdi, da je vse skupaj bol lovska natega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti res verjameš, da so petnajstletniku kupili super sport opremo za na 50 kubični moped? Jaz ne. Sicer pa ima fant zanesljivo kakšno sliko iz svoje, vsaj po komentarjih sodeč, bogate motoristične kariere in jo prilepi zraven. Če je tako, se mu bom jaz prvi opravičil. Do takrat pa se mi zdi, da je vse skupaj bol lovska natega.

A lahko odgovoriš na K0cijev post?

Ne, raje nabijaš krneki...

A je sploh važno če so mu jo starši kupli ali sam? Ne, ni važno. Važno je da če ima fant denar in če ga hoče porabiti za to da ostane kar se da cel ob morebitnem padcu, poleg tega cilja na to da mu bo oprema služila na 125ccm, 600ccm kasneje, je kvečjemu pameten.

Nekateri pač tega ne razumete. Kljub vaši stari mački starosti .)

Kaj ima tle veze njegova kariera na motorju? To je krneki človek. Torej človek brez izkušenj ne rabi opreme? :blink:

Al kaj hočm s tem povedat?

Popravljeno . Popravil Stric Burek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti res verjameš, da so petnajstletniku kupili super sport opremo za na 50 kubični moped? Jaz ne. Sicer pa ima fant zanesljivo kakšno sliko iz svoje, vsaj po komentarjih sodeč, bogate motoristične kariere in jo prilepi zraven. Če je tako, se mu bom jaz prvi opravičil. Do takrat pa se mi zdi, da je vse skupaj bol lovska natega.

čakaj zakaj je tukaj važno koliko časa se on že vozi :? jaz bi si kupil opremo, pa čeprav bi se vozil samo enkrat na mesec, kaj pa veš kaj se lahko takrat zgodi :huh:

sploh pa zakaj misliš da je kupil opremo, da se zvečer pa tuširanju obuje in obleče vanjo, namesto frotiraste halje in copatk :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čakaj zakaj je tukaj važno koliko časa se on že vozi :? jaz bi si kupil opremo, pa čeprav bi se vozil samo enkrat na mesec, kaj pa veš kaj se lahko takrat zgodi :huh:

sploh pa zakaj misliš da je kupil opremo, da se zvečer pa tuširanju obuje in obleče vanjo, namesto frotiraste halje in copatk :?

Če bi prebral vse njegove poste, tudi po ostalih temah, bi videl, da mulček razpravlja o stvareh o katerih nima pojma. Tukaj razpravljamo o čeladah znamke Arai in če bi prebral pravila tega forumu, bi razpravljali o čeladah znamke Arai. Ne pa, da pametujemo o tem ali so petnajstletniku kupili najdražji model Dainesovih škornjev, Arai čelado za 900 eur, kombinezon za 1200 eur in podobno. Če v Novem mestu starši otrokom v tem starostnem obdobju kupujejo tudi takšno zaščitno opremo, ste res nadstandardni. V Mariboru dobijo poleg "mopeda" še čelado, pa jakno in rokavice. Ostalo pa - pričam ti priču. Pa kljub temu marsikateri nima čelade na glavi, ker pravi, da ga potem nihče ne vidi.

Sicer pa smo mulčku dali možnost, da nas vse postavi na laž in ob svoj post priepi še svojo sliko v opremi.

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!