Skoči na vsebino

Arai čelade


robberrt

Priporočene objave

Če bi prebral vse njegove poste, tudi po ostalih temah, bi videl, da mulček razpravlja o stvareh o katerih nima pojma. Tukaj razpravljamo o čeladah znamke Arai in če bi prebral pravila tega forumu, bi razpravljali o čeladah znamke Arai. Ne pa, da pametujemo o tem ali so petnajstletniku kupili najdražji model Dainesovih škornjev, Arai čelado za 900 eur, kombinezon za 1200 eur in podobno. Če v Novem mestu starši otrokom v tem starostnem obdobju kupujejo tudi takšno zaščitno opremo, ste res nadstandardni. V Mariboru dobijo poleg "mopeda" še čelado, pa jakno in rokavice. Ostalo pa - pričam ti priču. Pa kljub temu marsikateri nima čelade na glavi, ker pravi, da ga potem nihče ne vidi.

Sicer pa smo mulčku dali možnost, da nas vse postavi na laž in ob svoj post priepi še svojo sliko v opremi.

Eko, živ dokaz da ko vidiš oz. tu drugi povemo da nimaš prav, spremeniš temo!

Kje za kur××piše da so mu starši kupli opremo?

Kaj zaboga ima to veze?

Važno je to da si je fant(tako ali drugače) privošču dobro opremo, ki mu bo služla še vrsto let, ti se mu pa smeješ ker ima 50ccm. Tomosove specialke so šle blizu 200km/h, pa so ble 50ccm. Ni vrag da navit 50ccm ne gre 100km/h.

Patetično. V eni temi kako dobro je met hudo opremo, naj si prvoščmo čimveč kar lohk, tle pa kozlarija?

Res se mal zamisli nad svojimi posti... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gattolina...jst mam pa mitota pa komi ga vzdržujem pa sm si usen kupu x-lite 801 pa zdej bom še dainesa pa škorne pa usek upu...bom dau za opremo tok k za motor..pa kaj...hočm ostati živ ob padcu...očitno ga še nisi meu da take prbijaš...sicer pa ker si oče vzemi svojemu mulcu čelado in use...pa mu jst kupm R1..sam če se bo loh brez opreme vozu... aj kul?

soft en :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gattolina...jst mam pa mitota pa komi ga vzdržujem pa sm si usen kupu x-lite 801 pa zdej bom še dainesa pa škorne pa usek upu...bom dau za opremo tok k za motor..pa kaj...hočm ostati živ ob padcu...očitno ga še nisi meu da take prbijaš...sicer pa ker si oče vzemi svojemu mulcu čelado in use...pa mu jst kupm R1..sam če se bo loh brez opreme vozu... aj kul?

soft en :angry:

Ne vem, kaj ti naj rečem. Zaščitna oprema je poleg previdnosti edino, kar motorist lahko še stori zase. Zato sem prvi, ki zagovarja nakup opreme. Vrhunske. Ne maram pa, da nekdo, ki je še ves smrkav pod nosom pametuje o izdelkih, ki jih ne doseže. Pa saj je jasno. Kje pa boš pri petnajstih našel 800-900 eur denarja ? Za čelado? Lepo te prosim. Saj gre samo za to. Nihče ne govori več o kvaliteti ali nekvaliteti, argumentirano, izdelkov Arai, ampak za dokazovanje, da je za Shoei in Arai škoda denarja, ker so ostali enako dobri in pol cenejši. Daj, preberi malo poste za nazaj. Poglej rubriko Škornji. Ista zgodba.

Če pa govoriš o mojem mulcu, ti povem, da bo imel motor takrat, ko ga bo lahko sam vzdrževal (servisiral, menjaval gume, plačeval zavarovanje itd, si kupil opremo). Lp

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj ko berem teme v OPREMI, bolj mi gre na :SS :SS :SS

Predlagam, da se vsa tale debata prestavi v kako drugo temo (recimi gattolina&co. VS vsi ostali), tukaj pa naj se piše samo o ARAI čeladah( isto velja za škornje, izpuhe in ostale teme, kjer se trenutno pametuje). Bemu, a ste res tko otročji, da se vam ne da nič dopovedat. Pa nehejte že enkrat "kdo bo koga", pa težit, naj nekdo nekomu opravičit in tko naprej.

Pišite raje konstruktivne poste in ne NABIJAT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj ko berem teme v OPREMI, bolj mi gre na :SS :SS :SS

Predlagam, da se vsa tale debata prestavi v kako drugo temo (recimi gattolina&co. VS vsi ostali), tukaj pa naj se piše samo o ARAI čeladah( isto velja za škornje, izpuhe in ostale teme, kjer se trenutno pametuje). Bemu, a ste res tko otročji, da se vam ne da nič dopovedat. Pa nehejte že enkrat "kdo bo koga", pa težit, naj nekdo nekomu opravičit in tko naprej.

Pišite raje konstruktivne poste in ne NABIJAT!!!

Točno tako. Očitno pa jim, najstnikom, tega ne moreš dopovedati. A kako bodo razpravljali o čeladah Arai, če jih niti v živo še niso videl. Popolnoma se strinjam s teboj. Dajmo, fantje! Pustite nas, da kakšno konstruktivno rečemo o Arai. Prosim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj ko berem teme v OPREMI, bolj mi gre na :SS :SS :SS

Predlagam, da se vsa tale debata prestavi v kako drugo temo (recimi gattolina&co. VS vsi ostali), tukaj pa naj se piše samo o ARAI čeladah( isto velja za škornje, izpuhe in ostale teme, kjer se trenutno pametuje). Bemu, a ste res tko otročji, da se vam ne da nič dopovedat. Pa nehejte že enkrat "kdo bo koga", pa težit, naj nekdo nekomu opravičit in tko naprej.

Pišite raje konstruktivne poste in ne NABIJAT!!!

se podpišem...

največja zasluga pa gre g. gattolini, ker počasi forum spreminja v pravo štalo z njegovim klobasanjem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se podpišem...

največja zasluga pa gre g. gattolini, ker počasi forum spreminja v pravo štalo z njegovim klobasanjem....

Vidiš, klobasanje in nabijanje, so neutemeljene trditve. Povej, kaj je narobe, kje sem pihnil mimo, kje si zmišljujem...Dokumentiraj in v trenutku bomo videli, kdo blebeče in kdo ima argumente? Pošteno? Daj, da vidiva!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem bil v moto trgovini kjer prodajajo Arai, Nolan, X-lite, AGV, Suomi, HJC in Nitro. :P

Po primerjavi vseh čelad lahko napišem, da (brez voznje) nojbolj prepriča Arai, sledi mu X-lite potem pa Hjc, Suomi, Agv in Nitro.

Arai je po mojem mnenju najboljša čelada kar se jih da kupit.

Če je vredna razlike 350€(Rx-7) od X-lite pa bom še razmislil.

Ampak dejstvo pa je da je Arai zelo zelo dobra čelada.

:topic: Tud X-lite je sam ne tolk :blush:

lp

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem bil v moto trgovini kjer prodajajo Arai, Nolan, X-lite, AGV, Suomi, HJC in Nitro. :P

Po primerjavi vseh čelad lahko napišem, da (brez voznje) nojbolj prepriča Arai, sledi mu X-lite potem pa Hjc, Suomi, Agv in Nitro.

Arai je po mojem mnenju najboljša čelada kar se jih da kupit.

Če je vredna razlike 350€(Rx-7) od X-lite pa bom še razmislil.

Ampak dejstvo pa je da je Arai zelo zelo dobra čelada.

:topic: Tud X-lite je sam ne tolk :blush:

lp

T

Joj, Thonda, zdaj pa te bodo "poznavalci" popljuvali. Arai dobra čelada? Jaz jim to razlagam že tri dni. A so argumenti 15-18 letnih poznavalcev tako "prepričljivi", da sem se nehal bosti z njimi.

P.S. Zdaj zares. Arai je vrhunska. Definitivno. Je pa še zmeraj zelo draga. Ne vem zakaj. Shoei so spravili v RS na sprejemljivo cenovno raven. Arai pa je še vedno v višavah. Če je vredna več od ostalih? Koliko glav pa imaš? Samo eno. Če imaš finance, kupi. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako. Očitno pa jim, najstnikom, tega ne moreš dopovedati. A kako bodo razpravljali o čeladah Arai, če jih niti v živo še niso videl. Popolnoma se strinjam s teboj. Dajmo, fantje! Pustite nas, da kakšno konstruktivno rečemo o Arai. Prosim.

Že ves čas te sprašujem ZAKAJ je Arai boljša, pa mi ne znaš ali nočeš odgovoriti.

Včeraj sem bil v moto trgovini kjer prodajajo Arai, Nolan, X-lite, AGV, Suomi, HJC in Nitro. :P

Po primerjavi vseh čelad lahko napišem, da (brez voznje) nojbolj prepriča Arai, sledi mu X-lite potem pa Hjc, Suomi, Agv in Nitro.

Arai je po mojem mnenju najboljša čelada kar se jih da kupit.

Če je vredna razlike 350€(Rx-7) od X-lite pa bom še razmislil.

Ampak dejstvo pa je da je Arai zelo zelo dobra čelada.

:topic: Tud X-lite je sam ne tolk :blush:

lp

T

Verjamem, ampak tvoj post ni argumentiran(torej je samo tvoje subjektivno mnenje), a lahko poveš zakaj se ti zdi Arai boljša od X-Lite, Suomy, AGV? Lažja? Lepša? boljše sede na bučo? Oblazinjenje in material v notranjosti primernejši? A lahko razložiš. Prosim. Zame.

Joj, Thonda, zdaj pa te bodo "poznavalci" popljuvali. Arai dobra čelada? Jaz jim to razlagam že tri dni. A so argumenti 15-18 letnih poznavalcev tako "prepričljivi", da sem se nehal bosti z njimi.

P.S. Zdaj zares. Arai je vrhunska. Definitivno. Je pa še zmeraj zelo draga. Ne vem zakaj. Shoei so spravili v RS na sprejemljivo cenovno raven. Arai pa je še vedno v višavah. Če je vredna več od ostalih? Koliko glav pa imaš? Samo eno. Če imaš finance, kupi. Lp

Eko, še enkrat, povej mi ZAKAJ je Arai dobra čelada!

Prou res težim ja :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no dejmo zaključit to debato, pa da bo gato vesel...

....arai ob padcu ostane cel, medtem ko se vse ostale pri identičnem padcu razsujejo :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no dejmo zaključit to debato, pa da bo gato vesel...

....arai ob padcu ostane cel, medtem ko se vse ostale pri identičnem padcu razsujejo :angry:

Aja?

Kupi kdo X-Lite? Malo rabljena :D O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po primerjavi vseh čelad lahko napišem, da (brez voznje) nojbolj prepriča Arai, sledi mu X-lite potem pa Hjc, Suomi, Agv in Nitro.

Če se le da, probaj preizkusit različne čelade med vožnjo in se pol odloči, saj čelade ne kupuješ zato, da bi v njej gledal tv sredi dnevne sobe .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že ves čas te sprašujem ZAKAJ je Arai boljša, pa mi ne znaš ali nočeš odgovoriti.

Verjamem, ampak tvoj post ni argumentiran(torej je samo tvoje subjektivno mnenje), a lahko poveš zakaj se ti zdi Arai boljša od X-Lite, Suomy, AGV? Lažja? Lepša? boljše sede na bučo? Oblazinjenje in material v notranjosti primernejši? A lahko razložiš. Prosim. Zame.

Eko, še enkrat, povej mi ZAKAJ je Arai dobra čelada!

Prou res težim ja :evilgrin:

ti bom jaz odgovoril v čem je prednost Arai.. vsaj po moji izkušnji..

sicer sam nosim X-lite, prej sm imel 2x nolan model in sem zelo zadovoljen s to znamko

, sem imel pa samo priložnost naredit par km z Arai..

oblika školjke v prerezu (pogled iz sprednje strani) je bolj elipsasta, tako da ti da občutek kot, da se ti zatakne na vrat, veliko težje jo spraviš na glavo, ko pa sede čelada na mesto, je veliko bolj udobna in hkrati močno fiksirana kot osale, ker ti leži na večji površini glave.. občutek imaš kot da ti je glava zlezla bolj globoko noter, kot pri ostalih znamkah, s tem postane pri visokih hitrostih manj nemirna, tresljajev in vrtinčenja je manj kot pri ostalih pa tudi manj hrupa udira do ušes, to je v bistvu vse...

vizir in mehanizem, oblazinjenje, zapenjanje, zračenje.. pri teh lastnostih pa nima nobene prednosti pred konkurenco... mogoče je korak za ostalimi...

vsekakor se ne bi odločil za nakup, čeprav daje odličen občutek... mogoče, če bi se ukvarjal z dirkanjem po motodromih, za vsakdanjo cesto uporabo so druge znamke na isti stopnji. mogoče s kakšno tehnično rešitvijo še korak naprej...

po moje, se zaradi te oblike školjke, zmanjša tudi krog kupcev, ki jim paše na obliko glave

torej sedaj naj vsak sam pri sebi razčisti če je ta občutek udobja taka prednost ali ne.. samo v tem je bistvena razlika pred ostalimi znamkami....

Popravljeno . Popravil rebel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prednosti arai čelad je med drugim tudi ta ,da ima 6 velikosti kalupov,tako da se za vsako bučo najde prava

velikost. Druge znamke čelad imajo dva ali tri vrste kalupov,ostalo kompenzirajo z debelino pene v notranjosti čelad. Po več kot 20 ih letih motoriranja sem preizkusil kar nekaj čelad,vendar odkar imam araiko niti pomislim ne,da bi kupil kaj drugega. Sploh pa ni primerna primerjava z nolanom ker nolan proti araju je kot fičo proti bmw

lp dare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz če bi imel priložnost probat arai bi jo rad primerjal z xr 1000 z katero sem res zelo zadovoljen, zanima me le, kako se arai obnaša npr nad 150km/h ali več, mislim glede trušča v čeladi katera je tišja, drugače ne čutim prav nobene potrebe po menjavi. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo koga prepričuje, rad bi izvedel zakaj je Arai vredna 200€ več. Enostavno. Če mi pa tisti, ki tako goreče zagovarjate da je Arai najboljša čelada tega ne znate povedat, pol očitno tudi sami ne veste zakaj imate Arai.

Jaz ne vem, če je vredna 200 evrov več. dejstvo pa je, da pač več stane. :devil:

Najboljša čelada je pa itak tista, ki si jo lahko privoščiš in ki ti potencialno reši glavo - pa magari na njej piše Unior Zreče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že ves čas te sprašujem ZAKAJ je Arai boljša, pa mi ne znaš ali nočeš odgovoriti.

ZATO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti bom jaz odgovoril v čem je prednost Arai.. vsaj po moji izkušnji..

sicer sam nosim X-lite, prej sm imel 2x nolan model in sem zelo zadovoljen s to znamko

, sem imel pa samo priložnost naredit par km z Arai..

oblika školjke v prerezu (pogled iz sprednje strani) je bolj elipsasta, tako da ti da občutek kot, da se ti zatakne na vrat, veliko težje jo spraviš na glavo, ko pa sede čelada na mesto, je veliko bolj udobna in hkrati močno fiksirana kot osale, ker ti leži na večji površini glave.. občutek imaš kot da ti je glava zlezla bolj globoko noter, kot pri ostalih znamkah, s tem postane pri visokih hitrostih manj nemirna, tresljajev in vrtinčenja je manj kot pri ostalih pa tudi manj hrupa udira do ušes, to je v bistvu vse...

vizir in mehanizem, oblazinjenje, zapenjanje, zračenje.. pri teh lastnostih pa nima nobene prednosti pred konkurenco... mogoče je korak za ostalimi...

vsekakor se ne bi odločil za nakup, čeprav daje odličen občutek... mogoče, če bi se ukvarjal z dirkanjem po motodromih, za vsakdanjo cesto uporabo so druge znamke na isti stopnji. mogoče s kakšno tehnično rešitvijo še korak naprej...

po moje, se zaradi te oblike školjke, zmanjša tudi krog kupcev, ki jim paše na obliko glave

torej sedaj naj vsak sam pri sebi razčisti če je ta občutek udobja taka prednost ali ne.. samo v tem je bistvena razlika pred ostalimi znamkami....

Pa jebotee, kje si bil do zdej!

Hvala za odgovor, slišal sem da imajo Araike višje "čelo", dejansko je vizir višji, da ko ga pičiš še vedno nekaj vidiš... To verjetno prinese nova testiranja in vse tko naprej.

ZATO.

Aaaa, dobr da vem .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prednosti arai čelad je med drugim tudi ta ,da ima 6 velikosti kalupov,tako da se za vsako bučo najde prava

velikost. Druge znamke čelad imajo dva ali tri vrste kalupov,ostalo kompenzirajo z debelino pene v notranjosti čelad. Po več kot 20 ih letih motoriranja sem preizkusil kar nekaj čelad,vendar odkar imam araiko niti pomislim ne,da bi kupil kaj drugega. Sploh pa ni primerna primerjava z nolanom ker nolan proti araju je kot fičo proti bmw

lp dare

no saj ... spet en, kot tisti filozof Gatto štajerski... mogoče ti je prav tista 6 številka kalupa zato vidiš tako prednost... name Arai ni naredila vtisa

s tem da fičo ima 5 let garancije !! bmw paa... :slap:

probaj zadnje modele vsaj 5ih proizvajalcev in potem lahko poveš ...

recimo tako opevana SHOEI XR-1000, barva Joust TC-1, cena s popustom je bila 390€, sem jo probal in za prvi vtis ni primerjave z italianskim Vemar ki stane samo 160€ :eek: ... vemar veliko boljše tesni, manj hrupna .. debelejši vizir ima, teža je skoraj ista.. za tako razliko v ceni ne vem če mi lahko shoei ponudi več, vsaj v 30.min. na motorju takrat ni ..

probal sem tudi AGV model STEALTH.. in tudi ne vem zakaj stane 260€.. vizir je kot folia za biškote zavijat..

jaz sem našel čelado zase, ki pač ponuja določene karakteristike in komponente za ugodnejšo ceno kot ostali proizvajalci..

in zame se vsa zgodba tukaj konča... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no saj ... spet en, kot tisti filozof Gatto štajerski... mogoče ti je prav tista 6 številka kalupa zato vidiš tako prednost... name Arai ni naredila vtisa

s tem da fičo ima 5 let garancije !! bmw paa... :slap:

probaj zadnje modele vsaj 5ih proizvajalcev in potem lahko poveš ...

recimo tako opevana SHOEI XR-1000, barva Joust TC-1, cena s popustom je bila 390€, sem jo probal in za prvi vtis ni primerjave z italianskim Vemar ki stane samo 160€ :eek: ... vemar veliko boljše tesni, manj hrupna .. debelejši vizir ima, teža je skoraj ista.. za tako razliko v ceni ne vem če mi lahko shoei ponudi več, vsaj v 30.min. na motorju takrat ni ..

probal sem tudi AGV model STEALTH.. in tudi ne vem zakaj stane 260€.. vizir je kot folia za biškote zavijat..

jaz sem našel čelado zase, ki pač ponuja določene karakteristike in komponente za ugodnejšo ceno kot ostali proizvajalci..

in zame se vsa zgodba tukaj konča... ;)

Eko, konstruktiven post.

Rebel :OK: :worship:

Gattolina- upam da se iz njegovega posta naučiš nekaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tista čelada, ki ti najbolj na pisker pade... tista je prava. Danes slabih proizvajalcev čelad ni; so dobri in boljši. Ne bom konkreten, ker se potem lahko spet kregamo, kot se kregajo nekateri friki (ne, moj CANON je pa boljši od tvojega NIKONa, pa več sm dal zanga, pa širokokotno objektiv ima, pa bla bla bla...).

Še enkrat: čelada, katera ti v vožnji daje občutek varnosti in udobja, ta je prava :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prednosti arai čelad je med drugim tudi ta ,da ima 6 velikosti kalupov,tako da se za vsako bučo najde prava

velikost. Druge znamke čelad imajo dva ali tri vrste kalupov,ostalo kompenzirajo z debelino pene v notranjosti čelad. Po več kot 20 ih letih motoriranja sem preizkusil kar nekaj čelad,vendar odkar imam araiko niti pomislim ne,da bi kupil kaj drugega. Sploh pa ni primerna primerjava z nolanom ker nolan proti araju je kot fičo proti bmw

lp dare

Točno tako. Podpišem takoj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tista čelada, ki ti najbolj na pisker pade... tista je prava. Danes slabih proizvajalcev čelad ni; so dobri in boljši. Ne bom konkreten, ker se potem lahko spet kregamo, kot se kregajo nekateri friki (ne, moj CANON je pa boljši od tvojega NIKONa, pa več sm dal zanga, pa širokokotno objektiv ima, pa bla bla bla...).

Še enkrat: čelada, katera ti v vožnji daje občutek varnosti in udobja, ta je prava :grim

Ne, Brdavs. Ti si sigurno golobradec in nimaš pojma. Zatorej si kupi Arai, to je BMW proti fičotam. :slap:

Zakaj, nevem :D Tko so rekli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!