Skoči na vsebino

Arai čelade


robberrt

Priporočene objave

Za čelade ARAI se kar se mene tiče zelo splača it na Pintar Racing Servis Kranj. Ne samo, da dobiš čelado,.. dobiš vse od naštetega, in pa tudi predavanje zakaj arai in kaj pomeni arai čelada, v svetu čelad. :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za čelade ARAI se kar se mene tiče zelo splača it na Pintar Racing Servis Kranj. Ne samo, da dobiš čelado,.. dobiš vse od naštetega, in pa tudi predavanje zakaj arai in kaj pomeni arai čelada, v svetu čelad. :notworthy:

Že šlišal veliko dobrega o Pintarju in verjamem da je res.

Ampak, če bi dobil pri njemu salonsko, bi blo to še vedno 28kSIT več kot sem jaz dal za njo. No, morda pa je njegovo predavanje vredno 28 kSIT, vendar pa salonske št. ne pašejo na mojo glavo, tako da bi me pol predavanje koštalo nekje 50-60kSIT. To pa je že vsota pri kateri sem se jaz sprijaznil za zgoraj naštete pomanjkljivosti (tudi brezplačen servis).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi sam sem imel podobno situacijo ob nakupu araike na sejmu IMOT, le da sem tam tolikoi casa vztrajal da je sel prodajalec nekam stran od stanta iskat vreco (skatle sem rekel da je ne potrebujem) in prinesel mi je kar dve flaski s silikonom-a kdo ve cemu sluzi ta silikon saj v navodilih nic ne pise, kar se tice vetrne zascite: tisto pri nosu je imela celada ze gor namontirano, spodnji del pa sem ugotovil da je vgrajen v skoljko in se izvlece ven, edino kar pogresam je garancijski list?? Je rekel prodajalec da mi za to velja racun in na moje zacudenje je rekel da je samo 2 leti garancije kljub temu da na podbradnem pascku pise 5 let. Jaz mocno upam da ni to eden tistih primerov na katere opozarjajo na arai spletni strani (pojavljali so se ponaredki).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in na moje zacudenje je rekel da je samo 2 leti garancije kljub temu da na podbradnem pascku pise 5 let. Jaz mocno upam da ni to eden tistih primerov na katere opozarjajo na arai spletni strani (pojavljali so se ponaredki).

LP

Jao. Piše ti, da Arai meni, da je življenska doba čelade 5 let, potem bi bilo pa zelo fino, da jo postaviš na častno mesto v svojem lastnem muzeju. To pomeni, da je ne prodaš, ker je odslužila svoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja, nolan ima 5 let garancije.....tudi arai bi jo lahko imel ce je res tolk dobr :P

Priznam :ph34r: nisem cist detaljno bral, sam videl sem omenjenih 5 let

kakorkoli sem kar malo vazn zdej k mam araiko :OK:

(sej vem da bom kljub temu moral se vedno biti hudicevo previden :grim )

Popravljeno . Popravil soddplah
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker model pa za kolk denarja si kupu na IMOT-u?

sem kupil signetGT za 299€ (forte modra) so mel pa tudi astroJ (arrow rdeca) za 249€, sej mi je mogoce mal zal da nisem rajs astro uzel, ampak nekako se mi je zdelo da mi signet bolj pase na betico, sem pa sprobaval 5 min pred odhodom busa tako da prav veliko casa ni blo za preverjat obe, signet sem najprej videl in sele proti koncu opazil, da imajo tudi astro...kaj pa vem, 50€ je ze scitnik za hrbet od cloverja?!

P.S. prejsnji post lako zbrisete, je prislo do napake, urediti se pa ni dalo....se oproscam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, pogruntal kje se ta zadeva AF2 (aero flap 2) skriva, ki jo arai na netu navaj kot opremo za moj model čelade!

Sam vn iz bradnega dela jo je treba potegnt, pa rata en tak spojlerček!! :blink: :notworthy:

Une zenske tm u AUT pa nimajo pojma, ko sem jim razlagal, da bi to moralo bit zraven! One so mi hotle to naročit kot dodatna oprema pa 15 EUR-tov zaračunat! :angry:

A kdo ve kako se vizir dol sname pri ASTRO/J?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao. Piše ti, da Arai meni, da je življenska doba čelade 5 let, potem bi bilo pa zelo fino, da jo postaviš na častno mesto v svojem lastnem muzeju. To pomeni, da je ne prodaš, ker je odslužila svoje.

Jao. Pise mi, citiram:"This helmet is warranted as serviceable only for the properly fitted first user for 5 years of use, but no more than 7 years from date of manufacture. It should be replaced within 5 years of first use."

Ce me znanje moje anglescine ne vara to pomeni da dajejo 5 letno garancijo prvemu uporabniku, vendar le v obdobju prvih 7 let od datuma izdelave.

Ceco lahko da na tvoji Araiki pise drugace, a tu ni nikjer omenjene 2 letne garancije, in mislim (nisem preprican), da celo na strani od Araia obljubljajo 5 let garancije.

Edina mozna teorija je, da je moja celada ze 5 let lezala na trgovinski polici, posledicno to pomeni da Arai ze 5 let ni zamenjal grafike, saj je na internetni strani grafika signetGT modelskega leta 2003 identicna moji. Torej gre za nateg ali pa za nevednost prodajalcev (upam da slednje).

P.S.

kje pa pise (bi moral) datum izdelave

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, pogruntal kje se ta zadeva AF2 (aero flap 2) skriva, ki jo arai na netu navaj kot opremo za moj model čelade!

Sam vn iz bradnega dela jo je treba potegnt, pa rata en tak spojlerček!! :blink:  :notworthy:

Une zenske tm u AUT pa nimajo pojma, ko sem jim razlagal, da bi to moralo bit zraven! One so mi hotle to naročit kot dodatna oprema pa 15 EUR-tov zaračunat! :angry: 

A kdo ve kako se vizir dol sname pri ASTRO/J?

Jest vem, sam sem bil ocitno tak bebec, da sem si placal predavanje, ki ga ti itak ne rabis... vso sreco v Austriji. (In ja, vem tudi kako se pravilno pere podlogo in kako se nastavlja prileganje vizirja in kako se uporablja defogger).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm Dave, malce zlobno, da nista vidva s Pintarjem kej v zlahti al kako drugace povezana :? Ne saj ne recem kar je fer je fer, ampak poba je cist legalno kupil slem in sedaj pac sprasuje stvari po forumu (ce se mu to zdi kaj vredno bo verjetno naslednjic odsel k Pintarju), ki bi mu jih sicer proizvajalec bil dolzan razloziti! Zakaj pa pravzaprav imamo forum? Mislim, da tudi za to da si pomagamo tako in drugace :friend1:

In ce je slucajno poanta v tem kje je kupil celado in za koliko: mislim da tudi Pintar ne dela zastonj, in ce so se nekateri za voljo prodaje pripravljeni odreci delu zasluzka, zakaj bi potem krivili kupce. Nima smisla sedaj tukaj med nami delati razlike glede na to kje je kdo kaj kupil - vsem je skupna zelja po uzivanju v karseda varni voznji. :afro1:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm Dave, malce zlobno, da nista vidva s Pintarjem kej v zlahti al kako drugace povezana :? .....

Zakaj pa pravzaprav imamo forum? Mislim, da tudi za to da si pomagamo tako in drugace :friend1:

In ce je slucajno poanta v tem kje je kupil celado in za koliko: mislim da tudi Pintar ne dela zastonj, in ce so se nekateri za voljo prodaje pripravljeni odreci delu zasluzka, zakaj bi potem krivili kupce. Nima smisla sedaj tukaj med nami delati razlike glede na to kje je kdo kaj kupil - vsem je skupna zelja po uzivanju v karseda varni voznji. :afro1:

LP

Ja, zakaj pa je pol tale forum Dave?

A bi se mogoče manj poškodoval pri padcu, če bi imel opravljena predavanja by Pintar?? (resno vprašam)

Nikjer nisem rekel, da teh predavanj ne bi rabil in da vse vem. Tukaj je bil odločujoč faktor cena (300EUR ali pa najmanj 130kSIT).

Za nakup opreme v tujini pa sem se odločil na podlagi nasvetov na tem FORUM-u! Skratka, veliko se govori in svetuje, o nakupu v tujini, saj je ta cenejši. Vsa stvar pa se ponavadi vedno vrti samo okol denarja! Morda bi mogli vsi skupaj mal zmanjšat tovrstno reklamiranje in se vprašati zakaj nosimo denar tja, kjer ga je dosti, oz. več kot pri nas! (morda zato, da ga imajo eni še več, mi pa posledično še manj, česar se ne zavedamo, kljub temu da kupujemo cenejšo opremo - jaz sem očitno tudi eden tistih)!

Kar nekaj ljudi je kupovalo opremo v tujini, pa so več ali manj vsi dobili odgovore na vpašanja! Jaz nisem dobil še nobenega konkretnega odgovora. Ali je tako malo uporabnikov Arai-k ali je kaj drugega, morda pa Pintarjeva predavanja niso dovolj :? ? , oz. imam prezahtevna vprašanja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao. Pise mi, citiram:"This helmet is warranted as serviceable only for the properly fitted first user for 5 years of use, but no more than 7 years from date of manufacture. It should be replaced within 5 years of first use."

Ce me znanje moje anglescine ne vara to pomeni da dajejo 5 letno garancijo prvemu uporabniku, vendar le v obdobju prvih 7 let od datuma izdelave.

Ceco lahko da na tvoji Araiki pise drugace, a tu ni nikjer omenjene 2 letne garancije, in mislim (nisem preprican), da celo na strani od Araia obljubljajo 5 let garancije.

Edina mozna teorija je, da je moja celada ze 5 let lezala na trgovinski polici, posledicno to pomeni da Arai ze 5 let ni zamenjal grafike, saj je na internetni strani grafika signetGT modelskega leta 2003 identicna moji. Torej gre za nateg ali pa za nevednost prodajalcev (upam da slednje).

P.S.

kje pa pise (bi moral) datum izdelave

Vara te. Ta čelada nosi s seboj garancijo servisa samo za prvega (pravilno usposobljenega) uporabnika za 5 let uporabe, vendar ne več kot za 7 let od dneva proizvodnje. Čelada mora biti zamenjana v roku 5 let od prve uporabe.

Prvi nauk zgodbe: Dr. Pintarjevo uvodno predavanje je standard Araia (pravilno usposobljen uporabnik!). Enako pesem ti bo zapela gospa v Pignolu v Gorici, tvoje hostarke pa ...

Drugi nauk zgodbe. Ali si pogledal, če imaš všito ECE nalepko? Če ne, imaš lahko čelado (ta pravo!) uvoženo z Japonske, ki pa ima en problem. Školjke (zunanje) za Japončke se bistveno razlikujejo od tistih za Evropejce.

Tretji nauk zgodbe. S trgovcem moraš vzpostaviti osebni odnos. Marsikatero zadevo, ki ni predmet garancije ali zastonj servisa ti bo prezplačno zamenjal, pa še pokramljal boš z njim in izmenjal izkušnje. In tako ne gre samo za denar. Za občutek "popedenanosti" in zaupanja v produkt gre. Pri tebi pa je dvomov že na začetku "preveč" in odnosa do stvari ne boš imel, dokler ne boš 2x prepričan, da je izdelek pravi. Za 10 ali 50 €, ki si jih prišparal. Ali se splača?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam všito ECE nalepko v notranjosti. Žalostno pa je, da so nekateri trgovci tako neusposobljeni, da sem jih moral jaz učiti v trgovini o nekaterih stvareh, kljub temu, da očitno vem zelo malo a Arai-kah.

Pomembna stvar pri vsem tem pa je, da je g. Pintar uvoznik za SLO in mora vso stvar absolutno obvladat in se posvetit vsakem kupca s čimer si širi dober glas v deveto vas!

Ali bi bil deležen istih napotkov tudi pri drugih prodajalcih Arai-k v Sloveniji, kolikor jih pač je?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebi bil... ne bom komentiral kje in kdo in kaj. Bil sem prisoten pri treh nakupih (1x pri Pintarju).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj sem sel mal gledat, da bi si kupil ARAI celado. .....

Ce koga slucajno zanimajo konkretne prednosti teh celad, pa nej vprasa, zdej o tem neki vem.

Na drugi strani te teme je bilo napisano tole zgoraj!

V bistvu me vse to zanima in bi lepo prosil za te informacije. Morda tudi kaj več o vizirju, defogging ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na drugi strani te teme je bilo napisano tole zgoraj!

V bistvu me vse to zanima in bi lepo prosil za te informacije. Morda tudi kaj več o vizirju, defogging ...

Prednosti celade sem ze opisal v tej temi. Vec informacij o vizirju in rosenju je navedenih v knjigi z navodili, ki si jo dobil zraven celade (sej ti ni treba brat, samo opazuj slikice). Dosti informacij je tudi na: ARAI HELMET Europe

[razmisljujoce blodnje v zvezi s teorijo informatike]

Ne nisem v zlahti s Pintarjem. V bistvu je bila cena pri njemu (takrat ko sem kupoval celado) za kakih 50.000 SIT bolj ugodna kot v tujini. Zato sem jo kupil pri njem. Zdej pa bi jo kupil zato, ker mi ponuja celostno storitev (in ne samo celade). Vsakomur svoje, se strinjam, pac ce ti ni tolk pomembno, da ima kak Slovenec kej od tvojega nakupa se men to zdi cist ok, ampak mislim da je to tko kot s free softwerom. Linuxa ne placas, placas pa support. Zdej jest npr. nikoli nisem kupil Linuxa v zivljenju, ampak tudi nisem klical ljudi, ki so ga kupil in jim najprej povedal, da so neumni ker so ful denarja stran vrgli, potem pa zahteval od njih nej mi nudijo podporo, sej so jo placal, ne, zakaj ne bi mel se jest kej od tega.

Forum je namenjen izmenjavi informacij, vendar so po svoji naravi to informacije, ki nic ne stanejo. Ce npr. nekdo najde nacin kako okrog prinesti zavarovalnico in ga uporabi, tega zelo verjetno ne bo objavil na forumu, ker se zaveda, da obstaja tanka crta toleriranja takih dejanj. Ce nategne zavarovalnico en posameznik, se zavarovalnici ne splaca reagirat. Ce jo nategne 500 posameznikov pa se bo ta luknja hitro zaprla, ergo nudenje take informacije posameznika stane. Druga zgodba je seveda, kjer nekdo najde luknjo, ki je ne bo uporabil - potem jo objavi, ker s tem nic ne izgublja.

Ce npr. nekdo placa za tecaj varne voznje, ta tecaj z veseljem opise na forumu, vendar ve, da s tem ni bil nihce oskodovan - Tisti, ki v resnici hocejo dobiti izkusnje, se morajo vseeno it vozit. Nihce pa ne bo naredil zastonj tecaja varne voznje za vse tiste ki se jim ga ne da placat in trdil, da je nivo isti. Ce bo nivo isti, ga bo pa zaracunal.

Upam, da se razumemo - informacije se delijo na forumu, ja. Vendar ne tiste, ki stanejo. Jasno je, da svojim prijateljem nudim pomoc ali informacije (tudi ce sem jih placal) v vednosti, da so oni pripravljeni storiti isto, sam ne bi zdej zamesal clanstva na forumu s prijateljstvom.

Pac, twingo, ne poznam te, vse kar do sedaj vem o tebi je, da mi ocitas, da sem neumen ker sem placal nekaj kar se tebi ne zdi potrebno placat. To vsekakor ni najboljsa platforma za prijateljstvo. Ker me ne veze pogodba z Arai ali komerkoli drugim, da bi moral zastopat njihovo znamko, si pac izbiram komu bom svoje znanje predal in komu ne. Upam da se razumemo.

[/razmisljujoce blodnje v zvezi s teorijo informatike]

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pac, twingo, ne poznam te, vse kar do sedaj vem o tebi je, da mi ocitas, da sem neumen ker sem placal nekaj kar se tebi ne zdi potrebno placat. To vsekakor ni najboljsa platforma za prijateljstvo. Ker me ne veze pogodba z Arai ali komerkoli drugim, da bi moral zastopat njihovo znamko, si pac izbiram komu bom svoje znanje predal in komu ne. Upam da se razumemo.

[/razmisljujoce blodnje v zvezi s teorijo informatike]

Se opravičujem, ampak od kje tebi, da ti jaz kaj očitam!

Vse kar sem hotel je nekaj informacij, dobil pa sem kvečjem očitanje, zakaj nisem kupil čelado pri Pintarju.

Kot študentu mi pa 90kSIT razlike v ceni za isto čelado veliko pomeni, kar sedaj povdarjam že tretjič!

Sicer pa :topic: !

Kasneje lahko moderator to zbriše!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No uredu, vsak ima svoj prav, torej nisem pravilno usposobljen-v to sploh ne dvomim (ce je to tako pomembno, potem se sigurno da priti do tega "predavanja", vsaj proti placilu(ne v obliki nakupa celade) - kdo kaj ve o tem)?

ECE nasitka znotraj ni, je pa nek oranzen nasitek z oznako E4 in se nekimi stevilkami, je pa zadaj pod napisom signetGT tudi napis ECE22-05 (Ceco pravis da se skoljke Japonckov razlikujejo in da je to "en problem" - to v velikosti ali tudi kako drugace?) Sicer pa ce bi bila celada iz Japonske verjetno nebi imela znotraj dveh nasitkov v anglescini z napisi v stilu "warrning.... " :?

O tem koliko sem prisparal ima ocitno vsak svoje mnenje in prav je tako (Dave tudi sam si napisal da si jo kupil pri Pintarju zaradi 50.000 nizje cene kot v tujini), lahko pa vam povem, da so mi oci zazarele kot kakemu dojencku, ko se mi je zazdelo da je araika dostopna tudi mojemu zepu in takrat tut slucajno nisem pomislil da bi jo kupil kje drugje, saj sem cel dan sprobaval razne celade nizjih rangov, poleg pa so se ponosno bohotile araike z cenami 450€+. Morda pa nisem bil dobro informiran o cenah drugod, kot sem ze napisal - na napakah se ucimo.

Upam da ne bo prihajalo dokaksnih zamer, saj bi rad imel cisto vest komurkoli od vas pogledati v oci, ce se slucajno kdaj kje srecamo v zivo, zelo verjetno pa bom od vas potreboval se marsikateri nasvet tudi o drugih moto zadevah :OK:

En lep snezen pozdrav izpod celade :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto kar je zastonj, ni nič vredno. Vedno je bilo tako.

Tako kot npr. Linux? :grrr

Sicer se mi pa vse bolj poraja primerjava Araik s tistimi sesalniki (mislim da so znamke Kirby), za katere odšteješ okoli 500 kiloSITov, pa navsezadnje le sesajo, tako kot vsi drugi. Luksuz se plača. In tudi pri Araikah verjetno proizvodna cena ni bistveno višja kot kaka primerljiva druge znane znamke.

Če se motim me znalci (ki zdaj po predavanjih poznate vse prednosti Araik) razsvetlite. Ampak vnaprej povem, da vam ne mislim plačat :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne mislim nikogar nič razsvetlit. Kupite kaj vam paše. Vam pa povem, da spoštujem, compaco,.. namreč prav oni so me poslal k Pintarju...

Kupte kaj vam paše na glavo in kolk tolk ustrezno,.. za morebitno čim lažje okrevanje ob morebitnem padcu... jaz sem kupil araiko predvsem zarad tega ker so me druge močno pritiskale ob čelo in me je bolela glava... ko sem jo dal na glavo,.. je bil občutek odličen,... ne in ne mislim se spuščat, če je res kaj bolša od X-Lite Nolank Shubertk AGV in ostalih čelad...

Predavanje pa obsega, na kratko kdo je Pintar,.. zakaj Arai, podroben postopek izdelave čelade, dodatna oprema, kako z vizirjem,.. kako rastavit in sestavit vse skupaj, kako je s pranjem, možnost servisiranja, čiščenja, dobro je vedeti,.. da se skoraj vsi rezervni deli dajo dobiti pri njemu, kakor tudi tonirani vizirji... ima tudi par poškodovanih čelad,... zakaj recimo čelada ni namenjena za večkratne padce,.. kaj se zgodi z njo ob padcu,... zakaj lahko absorbira hud udarec oz. trenje in še vedno ostane glava cela... in podobno.

Trajalo je uro in minilo je v minutki... se pa gospodu vidi, da je nor na vse kar diši po bencinu,.. :)

Ni pa grajal v vsem tem nobene druge izdelovalke čelad klub temu, da sem jaz zaradi predhodnega nakupa, hotel "šimfat" prejšnjo znamko,... sam če se gleda res vrhunske čelade,... pol tud ARAI ni tako ogromno dražji,..

Kupil pa sem jo samo zato,.. ker sem verjel v znamko zarad kolegov in ker je na glavi sedela odlično.

Popravljeno . Popravil BaTeMaN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se motim me znalci (ki zdaj po predavanjih poznate vse prednosti Araik) razsvetlite. Ampak vnaprej povem, da vam ne mislim plačat :naughty:

Eko,

v začetku marca te vabim po razstavi mojih čelad. Schuberth, Nolan, FM in Arai. Če imaš veliko glavo, jih boš lahko testiral.

In BTW, vse Arai (in Shoei) čelade so ročno narejene. Zato dobiš še dve obširni reportaži obiskov tovarn Shoei in Suomy za primerjavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot npr. Linux?  :grrr

...

Glej moj post zgoraj.

Linux is free only if your time is worth nothing.

ceco: A lahko se jest pridem mal Valkiro pogledat? (mogoce zamenjava za kak krog?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!