Skoči na vsebino

Arai čelade


robberrt

Priporočene objave

Sicer se mi pa vse bolj poraja primerjava Araik s tistimi sesalniki (mislim da so znamke Kirby), za katere odšteješ okoli 500 kiloSITov, pa navsezadnje le sesajo, tako kot vsi drugi. Luksuz se plača. In tudi pri Araikah verjetno proizvodna cena ni bistveno višja kot kaka primerljiva druge znane znamke.

Če se motim me znalci (ki zdaj po predavanjih poznate vse prednosti Araik) razsvetlite. Ampak vnaprej povem, da vam ne mislim plačat :naughty:

Zastonj predavanje.

Zgodovina Arai-a sega v leto 1937 ko je ata Hirotake Arai naredil prvo čelado za japonski trg (toliko o Nolanovi reklami o kopiranju Japoncev). Podjetje je čisto družinsko in ga vodi njegov sin Michio "Mitch" Arai, ki je tudi uvedel znameniti ovalni Arai logo. Pred tem so imele čelade logo "H.A." in so predmet visokih cen pri zbirateljih.

Zgodba Arai-a v Evropi se začne leta 1981, ko je Ferry Brouwer, mehanik Phila Reada, Billa Ivya in Takazume Katayame obiskal Arai tovarno kot posledico pojavljanja teh čelad na GP dirkah. Čelade je Arai začel uvažati v Evropo na današnji dan leta 1983.

Gre za izjemno konzervativno podjetje, ki praktično ves dobiček usmerja v razvoj in raziskave. Vse čelade (zunanje školjke) so izdelane ročno, prav tako poslikave. Vse kontrole proizvodnje so s človeškim faktorjem in vse školjke, ki presegajo toleranco +/- 3 dkg teže so avtomatično izvržene iz proizvodnje. Proizvodnje ne nameravajo seliti npr. na Kitajsko ali Taiwan (cenena delovna sila), ker menijo, da ne morejo zagotavljati ustrezne kvalitete. O kakšnih polikarbonatnih čaladah sploh ne razmišljajo.

Imajo tri različne proizvodne linije. Za domači trg, USA in Evropo. Ne da so samo velikosti školjk drugačne, tudi struktura fibre je drugačna za vsak trg posebej glede na varnostne standarde.

Za konkurenco imajo edino Shoei, kot tudi Shoei njih, s to razliko, da si Shoei upa na trg dati tudi kaj bolj revolucionarnega (modularno čelado npr.). Pa Shoei pati od tega ker je star samo toliko kot jaz npr. in pojavnost v Evropi imajo od začetka 90 -ih naprej šele. Od ostalih proizvajalcev spoštujejo le Nolan s serijo X Lite, za katero pravijo, da ima "zanimivo" razmerje cena/kvaliteta.

V nečem imaš prav andrej. Gre za kultni na roko narejen izdelek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:ph34r: Zdravo družba! A se kermu tale sneg preseda? Ce se ne bo kmal stopu, bomo imel od PC-jev vsi tko kvadrataste oči, da ne bodo šle v čelade he,he.. No, k stvari: Slucajn mi je ratal na IMOT-u med vso draginjo zvrtat Arai Astro čelado na eni razprodaji.. Za znosnih 299 Eurjev. Sam zlodji niso imel za prodat temnih vizirjev.. Na tastari Maverick Araiki sem ga nosu non-stop, na tanovo pa ne paše :( Mislim da jih g. Pintar iz zgornje reklame ponuja za pribl. 16 tisoč, ampak - halo! Za kakšen namig v stilu " Italijanska naveza" bom hvaležen. Zihr je že pred mano kdo brskal naokrog za to rečjo??

Thanks...

PS:

Sneg je za v hladilnik..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj končno sprobal novo Araik-o! :kva2: (sicer zelo kratka turca, 3km)

POHVALE:

Precej tišja in mirnejša glede na predhodnico, verjetno tudi zato, ker mi je bla prejšnja prevelika (sprobal do 140 km/h).

SLABOST:

Ko se ustaviš se prec začne rosit vizir! (pr Nolanki tega nisem poznal) Bo treba en FogCity!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za predavanje ceco! Nisem vedel vsega tega.

Proud to wear an Arai.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jast imam Araiko RX7. Stara je 5 let in sem več kot zadovoljen. Zanima me edino nekaj, baje je potrebno na par let pašček menjat. A to drži!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jast imam Araiko RX7. Stara je 5 let in sem več kot zadovoljen. Zanima me edino nekaj, baje je potrebno na par let pašček menjat. A to drži!?

Na 5 let je smiselno že čelado zamenjat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na 5 let je smiselno že čelado zamenjat ...

yep. sicer odvisno od casa, katerega je celada prebila na tvoji glavi, a po 5 letih bi pocasi mislil na zamenjavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne prosim nasedat propagandi (ponavadi samih izdelovalcev čelad), da je po petih letih treba zamenjat čelado (razen, če ni bila "na tleh"). Če je problem v peni in oprijemljivosti, se da to tudi drugače uredit, kot da daš spet 100.000 za čelado...

Bite in!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problem samo v padcih, problem je ker s konstantnim nošenjem pač švicamo v čelado in to jo uničuje počasi (preverjeno, moja tko fuč, da sem moraj že po dveh letih menjat podbradno zaščito in nosno zaščito.

Potem so tu bencinski hlapi, ki niso zanemarljivi.

No pa seveda najbolj nevarna stvar sončna svetloba z UV žarki, če maš čelado po nekaj ur na dan celo sezono na tikvi, potem ni hudič, da je v petih letih ne obsevaš v taki meri, da bi se lahko že pojavle spremembe, mogoče ne ravno na high-end čeladah, sigurno pa na brizganih.

Aja tudi razne kompozitne lubice majo življenjsko dobo, saj je tam problem glede staranja materiala. vsaj v vojski so nam zatežil da kevlar (pa tud spectrashield in podobne kemijske mojstrovine) zdržijo določen čas, okrog - 5 let, potem jih je pa treba nujno zamenjat, pa četud te niso niti enkrat v telovnik ponesreči zadel :yea2: ).

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne prosim nasedat propagandi.......

stari sorry. mislim, da moje lastne izkusnje niso ravno "propaganda" (13let&veckot260.000kmnamotorjupress). ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje ste bili vsi tisti mojstri, ki ste se tolk bunili o neinformiranosti o Araikah? Danes je bilo predavanje o celadah (J. Pintar in B. Kompare) v Medvodah, poleg predavanja o varni voznji (B. Legan), prvi pomoci, Novih Dunlopkah ipd. Guess what, vse je bilo zastonj.

Verjetno je pa vseen lazje na motosvetu sprasevat za nasvete o celadah tiste ki se nam da pridet na take stvari.

BTW Lanski model moje celade je pri Pintarju znizan za prib. 30.000 sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stari sorry. mislim, da moje lastne izkusnje niso ravno "propaganda" (13let&veckot260.000kmnamotorjupress). ;)

Nisem mislil omalovaževati tvojih izkušenj :notworthy: :) , le da je moje mnenje drugačno. Ti materiali (kevlar, ipd.) niso tako blazno minljivi in občutljivi, kakor velja splošno prepričanje. Notranjost (pena) je pa druga zadeva.

Ampak: kakor komu paše. Araika bo še kar nekaj časa na moji tintari .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stari sorry. mislim, da moje lastne izkusnje niso ravno "propaganda" (13let&veckot260.000kmnamotorjupress). ;)

:notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Notranjost (pena) je pa druga zadeva.

v tem je ravno problem in od tega je odvisen obcutek pri nosenju. ko zacne celada "plesati" na glavi ali zamenjas notranjost (kolikor vem tega serijsko ne ponuja noben proizvajalec) ali zamenjas celado. od tega je tudi odvisno koliko dolgo ti "zdrzi" celada. meni npr. se nobena ni zdrzala vec kot 3 leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v tem je ravno problem in od tega je odvisen obcutek pri nosenju. ko zacne celada "plesati" na glavi ali zamenjas notranjost (kolikor vem tega serijsko ne ponuja noben proizvajalec) ali zamenjas celado. od tega je tudi odvisno koliko dolgo ti "zdrzi" celada. meni npr. se nobena ni zdrzala vec kot 3 leta.

Ko ze govorimo o Araikah - menjava notranjosti je del servisa. Hocem reci to storitev imas ponujeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje ste bili vsi tisti mojstri, ki ste se tolk bunili o neinformiranosti o Araikah? Danes je bilo predavanje o celadah (J. Pintar in B. Kompare) v Medvodah, poleg predavanja o varni voznji (B. Legan), prvi pomoci, Novih Dunlopkah ipd. Guess what, vse je bilo zastonj.

Pa saj veš da je do medvod bilo za večino predaleč,pa slabo vreme je bilo (sončno) pa mraz je bil (5+C) pa danes je bila polna luna itd :cry:

Včeraj sta predstavnika uvoznika za čelade nolan in Arai v Preski res povedala kako pikantno podrobnost ki jo boste težko zasledili po katalogih in reklamnem gradivu. kogar ni bilo včeraj v Preski mu je lahko žal :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ze govorimo o Araikah - menjava notranjosti je del servisa. Hocem reci to storitev imas ponujeno.

YES!!! That's what I'm talking about! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kupujem temni vizir za Arai Maverick - ima morda kdo nasvet, kje je to možno in najugodneje kupiti?

In še kakšna izkušnja z zatemnjenim vizirjem bo tudi dobrodošla...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mozno: pri Pintarju ali Vombergarju -Kranj (toniran cca 12kSIT, metaliziran cca. 20kSIT)........kolk je to kaj "najceneje" ne vem, kar se tice priporocil pa tut vsak drugace pravi, sam se ze kak mesec dni sprasujem DA ali NE; sporoci, ce bos nabavil, kako se obnese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, glede vizirja ti lahko pa js povem.

Prejšn tedn sm za mojo araiko kupu temen vizir (dark tinted), ker tistga pol zatemnjenga nism hotu, ker vem da ga pol zihr ne bi menu k bi se razvadu pa še ne zdi se mi dost zatemnjen.

sama vožnja s takim vizirjem pride u poštev sam k je lep vreme, more bit kr dost sončka. Men je najbolj všeč, ker zdej velik bolj vidm tiste odseke na cesti kjer se menata sonce in senca, ker prej u senco nism nč vidu k sm z enim učom škilu.

U glavnem men se ful obnese, res pa je da mam jst na cbrki dost placa da ga dam lahko pod zadn zic,tko da mam lahko oba skoz zravn. B) .Ker če tega placa nimaš zna bit jeba, če se zvečer še kje ustavš, ker ko je tema bol mal vidš oz. skor nč.

aja, kupu sm ga pr Vombergarju, oz. sm ga mogu it iskat k Pintarju :D , stane pa 12600 sit.

Ps: Pa še kul zgleda B) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, glede vizirja ti lahko pa js povem.

Prejšn tedn sm za mojo araiko kupu temen vizir (dark tinted), ker tistga pol zatemnjenga nism hotu, ker vem da ga pol zihr ne bi menu k bi se razvadu pa še ne zdi se mi dost zatemnjen.

sama vožnja s takim vizirjem pride u poštev sam k je lep vreme, more bit kr dost sončka. Men je najbolj všeč, ker zdej velik bolj vidm tiste odseke na cesti kjer se menata sonce in senca, ker prej u senco nism nč vidu k sm z enim učom škilu.

U glavnem men se ful obnese, res pa je da mam jst na cbrki dost placa da ga dam lahko pod zadn zic,tko da mam lahko oba skoz zravn. B) .Ker če tega placa nimaš zna bit jeba, če se zvečer še kje ustavš, ker ko je tema bol mal vidš oz. skor nč.

aja, kupu sm ga pr Vombergarju, oz. sm ga mogu it iskat k Pintarju :D , stane pa 12600 sit.

Ps: Pa še kul zgleda B) B)

Odlično, hvala obema! Takšen nasvet sem rabil! Cena se mi zdi sprejemljiva in mislim, da bom kar nabavil. A lahko prosim še za kakšen tulifon od Vombergarja ali Pintarja? Če gre za prepovedano reklamo, ne vem... mogoče na PM?

A se še dobi vizirje za Arai Maverick? Na netu jih ni nikjer več v prodaji, v Polotu pa tudi ne...

Hvala. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično, hvala obema! Takšen nasvet sem rabil! Cena se mi zdi sprejemljiva in mislim, da bom kar nabavil. A lahko prosim še za kakšen tulifon od Vombergarja ali Pintarja? Če gre za prepovedano reklamo, ne vem... mogoče na PM?

A se še dobi vizirje za Arai Maverick? Na netu jih ni nikjer več v prodaji, v Polotu pa tudi ne...

Hvala. :)

Jest mam tut zatemnjen vizir. Zaenkrat se nisem dozivel, da bi mi bil v korist. Edino kar lahko recem o njem je, da absolutno ne vidim peska na cesti, sploh ce je malo temnejse barve. Sicer zgleda fancy, ampak ta hip se mi prasi na polici, ker raje zgledam malo slabse in se pri tem ne ubijem. Na Grobnik ga bom pa sigurno vzel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!