Skoči na vsebino

Arai čelade


robberrt

Priporočene objave

Kupujem temni vizir za Arai Maverick - ima morda kdo nasvet, kje je to možno in najugodneje kupiti?

In še kakšna izkušnja z zatemnjenim vizirjem bo tudi dobrodošla...

Jaz sem imel na NOLAN-ki temen vizir )ploščico proti rosenju) Najbolj se je obneslo v tunelih, ter, ko me je enkrat dobilo oblačno in dež....Pa nisem mogel snet, ker prozornega nisem imel seboj)

Da o ponoči ne govorim.

Jaz raje prisegam na dobra sončna očala pod sedežem. In ko je sonce, jih dam gor...

LPD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam tut zatemnjen vizir. Zaenkrat se nisem dozivel, da bi mi bil v korist. Edino kar lahko recem o njem je, da absolutno ne vidim peska na cesti, sploh ce je malo temnejse barve. Sicer zgleda fancy, ampak ta hip se mi prasi na polici, ker raje zgledam malo slabse in se pri tem ne ubijem. Na Grobnik ga bom pa sigurno vzel.

V bistvu sem se bal prav takšnih izkušenj z zatemnjenim vizirjem, ampak ga kljub vsemu nujno rabim zaradi trenutnega zdravstvenega stanja :wacko:

Sem pa že izvohal Pintarja in se z njim vse dogovoril, tako da - hvala za referenco!

A morda kdo ve - ali so vizirji Arai čelad med seboj kompatibilni? Npr. da gre iz Corsaira vizir tudi na Mavericka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolkor jaz vem so kompatibilni le nekateri modeli med seboj, cisto vsi pa ne, ampak, ce pravs, da si se ze s Pintarjem menil.......ce kdo to ve je to on

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam tut zatemnjen vizir. Zaenkrat se nisem dozivel, da bi mi bil v korist. Edino kar lahko recem o njem je, da absolutno ne vidim peska na cesti, sploh ce je malo temnejse barve. Sicer zgleda fancy, ampak ta hip se mi prasi na polici, ker raje zgledam malo slabse in se pri tem ne ubijem. Na Grobnik ga bom pa sigurno vzel.

kva pa jz vem, men se zdi da se tud pesk lepo vid. A maš ti temnga al unga k je šajba, k iz unga se pa res bol mal vn vid.

Za kompitabilnost vizirjev sem sigurn da je isti vizir od signetke in mavaricka(sprobano), Corsair ma pa drugo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Da ne bom samo smetil po temi, od včeraj sem tudi jaz ponosen lastnik Arai čelade NR-5 črno-sivo-bela. :afro1:

Najbolj me je presenetilo, kako je tale stvar udobna, kalup je, kot bi merili po moji glavi, sem imel že kar nekaj čelad, pa ni bila nobena niti blizu temu. Glede na mojo enormno velikost glave skoraj nisem mogel verjeti da mi je bila prav velikost XL, no po natančnejšem prebiranju navodil, sem odkril, da ima XL in XXL isto školjko in drugo debelino podloge. V glavnem, super zadeva za super ceno.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če ma keri Freeway model, pa kak se obnese ?

( Predvsem šumnost, udobje,...)

Večino leta se namreč vozim z odprtimi čeladami, zaradi tega me lih vsebolj mika ena dobra kvalitetna čelada.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš dobro odprto čelado si kupi model Beta. Jaz in Mačka jih drgneva kakih 40 tisoč km. Genialna zadeva. Ko se shladi pa integralko - model Condor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena malenkost mačkoljubec,

pri Beti lahko menjaš (debelino) blazinice, ki objemajo spodnji del ličnic. Kajti tovrstne čelade zagrabijo glavo tu. Beta ima tam kjer so ušesa lepo prazen prostor in slišiš, kaj se v okolju dogaja. Je pa presenetljivo tišja glede piša vetra kot recimo Condor (integralka).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje izkušnje glede vizirjev.

Prijateljica ima ARAI Signet / GT jaz RX Corsair in vizirja ne pašeta križem.

Sam imam navaden vizir in popolnoma zatemnjen, ki od prvega mraka ni za vožnjo z motorjem. Vidljivost se zmanjša na slabih 20 metrov v temi in ni važna moč žarometa. jaz pač menjujem.. načeloma pa se tako ne vozim okrog ponoči... preveč "divjadi" na cesti.

Prijatelj ima unega vmes... pol zatemnjenega, in pravi, da je uporaben tudi ponoči... sam nisem probal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V avgustu sem obiskal G. Pintarja, ki mi je prijazno povedal vse o čeladah Arai. Hudič je le ker mi nič ne pše na glavo. Enako kot Shoei me pritisne na glavo L in D pod temenom.

Škoda!

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem imel podoben problem glede ličnic, Shoei Raid mi jih je stisnila preveč (oblika drugače super), NR-5 pa mi jih sicer tudi stisne, samo je že po par dnevih zadeva sprejemljiva- se mi je že uleglo na glavo. :yea2:

No samo, če te pa res preveč stisne, potem je pa kriza.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mustanq, kaj ti imaš Mavericka-T mat barve ali navadno black pearl? Jaz sem tudi ful navdušen nad Arai čelado, jo grem to zimo iskat Mavericka-T, ampak obvezno mat barve. Do sedaj imel Nolan, odlična, sam ni za hitrosti čez 200 - spada v srednji razred.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Maverick ni za hitrosti, še najmanj pa nad 200. To je čelada, v osnovi skonstruirana za dirt track dirke - ameriško verzijo speedwaya, kjer so hitrosti tam do 100 km/h, je pa šelada zelo zelo "luftig" zaradi potenja pri tovrstni športni vožnji (veliko rež, popolnoma odprt podbradni del).

Modni nasvet:

Obožujejo jo street fighter ljubci, ker se njen izgled sklada s podobo in stilom. Bolj drzni kupijo Roof ali Caberg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm a mogoce kdo ve kje bi se dalo dobit nosnik za celado arai quantum f.,,se mi je strgal...pa sm ga pri vonbergerju ze 3x narocu pa cakam ze po leta pa me zanima ali je v slo se kaksn zastopnik za arai da ga grem drugam iskat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

mi lahko prosim kdo napiše čemu je določen model namenjen, ker na netu ne najdem take obširne definicije

lepo prosim O:-)

rx corsair -

astro/r -

astro/j -

signet/gt -

route/gt -

condor -

maverick/t - citiram cecota "v osnovi skonstruirana za dirt track dirke (~100km/h)"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu ga nisem hotela obremenjevati s tako malenkostjo pa sem upala, da mi bo kdo tukaj odgovoril.. no včeraj sem kupila astro r, tako da mi ti podatki ne potrebujejo več :doze:

hvala vseeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes bil v Prebačevem in mi je g. Pintar super zrihtal čelni del obloge, tako da se sedaj popolnoma prilega moji jajčasto-špičasti glavi :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
... no včeraj sem kupila astro r, tako da mi ti podatki ne potrebujejo več...

In ne bo ti zal (moja je zdej stara dve sezoni, pa jo mam se vedno rad...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!