Skoči na vsebino

Arai čelade


robberrt

Priporočene objave

Veliko zanimivosti sem prebral glede Arai-jevih čelad in ste mi kar veliko pomagali.Zanima me pa še nekaj.A kdo ve modelno leto za ARAI RX7 CORSAIR HAYDEN oz. ali se mi jo izplača kupiti za 430 euro? prodajalec v italiji pravi,da je cena te čelade po ceniku 893 euro,zato mi nekaj smrdi,so pa že ljudje kupovali od njega in pravijo,da je roba pristna arai-jeva.malo sem nezaupljiv,a če je že zdaj stara 2 leti ali več,pol bo mal kriza...prodajalca pa še nisem kontaktiral glede letnice izdelave.NImam sicer neke velike sile in se bom poskusil obrniti tudi na g.Pintarja,ki ga toliko omenjate.Bolje dober šlem na glavi kot dat več denarja za motor.Zato prej kupim čelado,pa potem motor....malo glupa teorija,a običajno daš ves keš za motor,pol pa zmanjka dinarčkov za dobro opremo :naughty: .Kakorkoli,hvala za vaše odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponky,

pri Araiu (in Shoeiu) se vedno uradna priporočena cena močno razlikuje od tiste pri trgovcih. Navzdol, hvala bogu.

Glede staranja pa tako. Če bo čelada 10 let v omari v spalnici ji ne bo hudega, če bo pa 4 leta na cesti, naredila z lastnikom 50.000 km od +46 na Sardiniji in Siciliji pa navzodol, doživela poplave čez Apenine in podobno, bo po 4 letih preprosto razšlampana. To se je letos zgodilo moji SZ F, ki gre tako v pokoj.

Pri Araiu je omeniti še to, da so nekateri uvozniki in distributerji za posamezno državo tako, na pol resni (italijanski je za sigurno). Podobno velja za ex mehanika dirkačev kraljevskega razreda (v 70. ih), ki je uvoznik za Evropo. K temu dodajte še to, da je Arai družinsko podjetje z domicilom na Japonskem, katerega obsedenost je ameriški in ne evropski trg.

Obilo zabave pri nakupu sicer izvrstnih čelad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor,sicer pa sem se danes usedel v avto in se odpeljal v Staro Gorico (IT), k Pignolo moto shop,kjer sem probal in ene in druge.Zanimivo je,da mi nobena arai kljub pravi številki ni stala na glavi kot bi si želel.Spredaj mi je tako stiskala ličnice,da skoraj nisem mogel zapreti ust brez da bi se ugriznil vanje.Pa sem v glavnem probal model RX-7...Potem mi je gospa za primerjavo dala isto številko Shoei XR-1000, pa Z-One in še najnovejšo X-Spirit,in vse so mi vsaj spredaj stale na glavi veliko manj natrpano in še vedno zelo udobno.Zdaj je samo vprašanje moje odločitve, a verjetno bom šaltal na Shoei.Poleg tega so Arai-eve čelkade že 25 let v isti školjki in nse ne spreminjajo razen na zunaj in ventilaciji skoraj nič.Zanima me pa še nekaj in sicer:

-gospa trdi,da so športni modeli kot XR-1000 ali pa Arai RX-7 veliko glasnejše od drugih modelov,ker imajo okrog tiste spojlerščke pa to....zdaj me zanima ali je to res?

pri x-spirit ali Z-one pravi,da so veliko tišje,je pa res,da tudi precej dražje

-ima kdo ali Z-one ali X-pirit,da mi pove kako se obnese?

-je Arai čelada res malo neposrečena s tistim nosnikom,ki je menda pri vseh modelih prenizko? Pa ali se res rosi vizir?

-kako se torej obnese tista zadeva(ne vem natančnega imena),ki jo pri vseh boljših modelih Shoei dobiš zraven in jo pritrdiš na vizir in se tako vizir res nikoli ne zarosi

Resda imam cel kup pomislekov in vprašanj,ampak res bi rad kupil tisto,kar bo najboljše za mojo glavo. Ampak vsi vsega nikoli ne bomo vedeli... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupi TISTO čelado, ki ti sede tako kot mora... al si vendar bedak, ki bo kupil firmo, ki si jo je zapičil v trapasto glavo pa čeprav bo zaradi tega imel med vožnjo odprta usta. :stupid:

PA NEHITE s tiso magično mejo 7 let pol je pa konc...MOTOŠOP BAJKERJI :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ali se res rosi vizir?

-kako se torej obnese tista zadeva(ne vem natančnega imena),ki jo pri vseh boljših modelih Shoei dobiš zraven in jo  pritrdiš na vizir in se tako vizir res nikoli ne zarosi

:yes: vsaj meni se je na xr1000, kljub temu da sem mel na vizirju namontiran pinlock

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@lina ....al si vendar bedak, ki bo kupil firmo, ki si jo je zapičil v trapasto glavo :oops:

Da o teh modelih ne vem prav veliko,bo že držalo,nisem si pa nečesa zapičil v glavo oz. zakaj bi le bil bedak? :nono: Zato sem tudi šel probat in eno, in drugo.To pa je itak jasno,da bo vsak hvalil tisto kar njemu najbolj odgovarja..Ampak zato pa tudi obstoja tale forum,da izveš česar ne veš... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnjih 20 000km mam rx 7bla bla bla rr ali dandanes corsair

- se mi ne rosi

- se mi ne zdi nič kaj glasno

- mi ne pritiska niti ličnic (kot npr. ostale ne bom pisal imen)

- mi ne stiska čela in povzroča glavobolov

- vizirja imam 2 in oba sta kljub miljon napadov črmljastih zadev kot nova in se tudi z lahkoto očistita in nista baš občutljiva na praskanje ob čiščenju

- šipca se lepo zapira

- lepo sede na glavo

- mi ne zlomi ušes ko jo dajem na glavo

- ima smiseln podaljšek ki deluje pod brado, da v mrzlejših dneh ne zebe v brado

- zapiranje mi je všeč na tak način še nekako najbolj

Ljudje imamo različne oblike glav. Baje. Ni čelada kriva... hvala bogu, da se za vsakega nekaj najde... če pa že koga kaj tišči pa je pač, zanj nek drug standard... za vsakega se nekaj najde...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponky,

naredil si pametno potezo ko si šel k šjori v Gorico, ki je moja takorekoč prijateljica. Oba s sinom sta zelo korektna in vse kar rečeta je preverjeno v družini.

Arai in Shoei čelade so po notranjem ustroju precej drugačne. Jaz in moja Mačka ne moreva prehvalit Arai glede notranje udobnosti, najin 18 letnik pa ne Shoei. In bolj ko smo poskušali vekslati, vedno je bil enak rezultat, midva Arai (odprte in zaprte), Anže pa Shoei (1000 ko), ki mu je s pin lockom (mladci se potite da je kaj) neproblematična tudi v jeseni.

Imam pa občutek, da je Arai malce zaspal pri mlajši populaciji, ki ima očitno drugače modelirane glave kot mi "starci". Ti si že tretji primer te vrste. Da o dizajnu niti ne govorimo (za mladino).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala,Ceco.Lepših poslikav so mi sicer Arai,a kot sem rekel,težko bi jo prenašal,da vbi se kar naprej grizel v ličnice,sicer pa je bila L čisto prava zame.Ampak me vedno bolj meče na Shoei.Zdajle malce preverjam cene še po nemčiji in drugje po italiji.Ampak moram pa reči,da si je gospa res vzela čas in se mi posvetila skoraj dve debeli uri,prinesla mi je pokazat skoraj vse kar imajo in o vsaki povedala kup informacij.

Ceco,lahko računam nate,da mi zrihtaš še kakšen popust,če se jo odločim kupiti pri njih? ;) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti samo reči, da si prišel v trgovino na priporočilo onega gospoda iz Ljubljane, ki ima Hondo Valkyrie in hodi s soprogo na dopust v Toskano in Amalfi, pa bodo že znali obračunati, da boš ti zadovoljen in da bodo tudi oni imeli kaj od tega. In glede na tvoje poste bi človek rekel da si poštiman in uglajen, zato ti bo lažje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponky

kar naprej grizel v ličnice :hmm:

najmanjši problem pri Araiki je da prilagodiš ličnice.preverjeno in narejeno :OK: z original materjalom

če pa se ne motim pa se da kupit?? tudi različne mere ličnic

Popravljeno . Popravil advokat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar sem jaz gledal v trgovini,pa ravno tega ni imelo,obloga je sceloma.Mogoče se kaj odvzame od znotraj,tega mi niso povedali na kakšen način se da tole odpraviti.Se pa da menjavati ličnice pri Shoei.Kar sem seznanjen,moraš menjati celo notranjost (pri Arai) oz. po moje bi g.Pintar to verjetno vedel.Ga bom poiskusil še enkrat kontaktirati glede tega problema,pa bomo videli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ličnice se sigurno da menjati pri Arai, samo odvisno kateri model imaš. Pri Astro R in Corsair (oz. RX 7xx)se da menjati različno debelino ličnic in pa tudi kompletno notranjost, iz prve roke.

Za ostale modele pa res najbolš da zavrtiš Pintarja :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pintar mi je povedal takole:

Ličnice so pri Arai čeladi najmanjši problem, ker se dobijo po številkah..Če je tako hudo, to potem kaže na to, da morda potrebujete model Signet GT ali morda Maverick, ki je širši v predelu ličnih kosti.

Zdaj pa še nekaj: imam možnost dobiti nerabljeno in praktično novo čelado X-Spirit model Norick5 TC-2, ki pri nas stane 200k, v ITA je najmanjša cena okrog 850 EURO.

Čelada je bila tej osebi podarjena skupaj z metaliziranim vizirjem, nima pa garancije in nobenih papirjev,pa tudi PINLOCK manjka in spodnji ščitnik za brado.Malo sem skeptičen,a cena je tista,ki me mika.Ta oseba čelade ne rabi,rabi pa denar,zato mi jo je pripravljena prodati za 500 EURO oz. 120k sit.Naj povem,da je to najboljši model čelade pri Shoei trenutno.Imel sem jo na glavi,vendar je prav cena bila tista,zaradi katere sem nakup opustil.

SE MI IZPLAČA RAZKIRATI BREZ GARANCIJE ZA TAKO DOBRO ČELADO IN TAKO CENO?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponky a si se probal peljat s to čelado, najbolje jo je sprobat na motorju, s katerim se boš pol vozil in takrat najbolj vidiš ali je to to, omenjena čelada je res top model ampak ni rečeno da ti bo tudi ustrezala, ker tudi 120k sit ni malo denarja in za ta denar dobiš tudi čelado kakšne druge znamke z garancijo in papirji, še posebej sedaj, ko se bodo začele razprodaje in in bodo cene močno okleščene :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maverick je hudooo odprta čelada in je pravzaprav čelada za dirt track rejsanje (tam se potiš kot hudič). Če nimaš poštene zaščite za veter ti zna biti močno žal.

S šjoro Pignolo se da zmenit, da se zapelješ z izbrano čelado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prac,ceco,samo gospa Pignolo jo ima za 894 euro ali nekaj podobnega,kar je veliko več...tam je itak ne bi kupil...tale je pa nekje v LJ..sam odločit se moram pa jo it iskat....ampak resno ne vem kaj naredit.. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali so učki,

ali ti tako salamensko pade na glavo,

ali je morda RVC,

ali je kaj tretjega (hočem to čelado pa pika)?

Nakupovanje ponavadi ni čisto razumsko dejanje. Ženske ga dostikrat uporabijo za flikanje samozavesti, moški pa ponavadi kupujejo zadeve kot bi bile IGRAČE, za katere pa ni nujno da jih res rabijo.

Na koncu koncev je čelada del obvezne opreme, ki pa v funkcionalnem smislu preprečuje sončarico in omogoča lažje življenje v pišu vetra.

Pa srečno pri nakupu, whatever boš kupil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnjih 20 000km mam rx 7bla bla bla rr ali dandanes corsair

- se mi ne rosi

- se mi ne zdi nič kaj glasno

- mi ne pritiska niti ličnic (kot npr. ostale ne bom pisal imen)

- mi ne stiska čela in povzroča glavobolov

- vizirja imam 2 in oba sta kljub miljon napadov črmljastih zadev kot nova in se tudi z lahkoto očistita in nista baš občutljiva na praskanje ob čiščenju

- šipca se lepo zapira

- lepo sede na glavo

- mi ne zlomi ušes ko jo dajem na glavo

- ima smiseln podaljšek ki deluje pod brado, da v mrzlejših dneh ne zebe v brado

- zapiranje mi je všeč na tak način še nekako najbolj

tudi sam imam že leto in pol RX7 - Corsair in moram zgoraj omenjeno samo potrdit, čeprav lahko dodam, da se je v več kot 20.000 km notranja obloga že precej podala - nadpovprečno, to pa ni preveč vzpodbudno.. ličnice sem podložil s 5mm pintarjevo spužvo in je situacija precej boljša..

vseeno po resnici povem, da je to prva čelada s katero sem dobil tako prepričljiv občutek, kot da je nimam na glavi, udobje si zasluži pet zvezdic!!

vseeno bom nekaj dodal:

bateman je že v prvi vrstici omenil da se ne rosi, kar pa jaz ne morem prav 100 odstotno potrdit, kajti pri manjših hitrostih (do 40 km/h) se začne vizir meglit, še posebej zjutraj, ko so temperature nižje in je več vlage.. zelo nerodno za vožnjo po mestni gneči, kjer so hitrosti nizke...

najbolj pa me jezi, ker pin-lock ponuja konkurenca že skoraj pri cenenih čeladah, Arai pa niti v samem vrhu ponudbe ne ve kaj je to.. paradoks.. :|

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Porka pipa BiciMiX ! Kaj nismo tega že dali skozi :? :D

Prva povezava, ki se mi je odprla, ko sem v strica googla napisala "pin lock arai", je ta (poglej na dno strani).

Dejstvo je, da pinlock za Araike obstaja ! Tudi leto dni nazaj, ko smo ga mi kupovali, je že obstajal.

Torej resnično ne razumem kje tiči problem :hmm:

Bom pa še enkrat poudarila, da se mi pred 'brisanjem' vezirja z nekim čistilom (iz strani mojega norca :wub: ) ni ta nikoli rosil (tudi ko je deževalo ne). Od usodnega dne naprej pa :angry2: . Vseeno pa ni panike..(v mejah normale). Za milimeter privzdignem vezir in se stvar uredi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

@robberrt: Super prezračevanje, zelo učinkovit spojler, hitro menjavanje vezirja, tiha,...

Obnese se super, kot vse araike :blush:

Imam občutek, da pokrije več tilnika kot recimo moja (astro r) kar ji štejem v velik plus.

Fant je zelo zadovoljen z njo, kljub temu da zelo komplicira glede vezirja in vročine.. Prva čelada nad katero nima pripomb :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vreme letos res ni bilo ugodno za motor, vendar sem naredil ene tri daljše fure (200-300km). Dva meseca imam čelado Maverick. S čelado sem sicer zadovoljen, čeprav imam občutek utesnjenosti, vendar imam čuden občutek še kak dan po daljši vožnji. Glava kot bi bila mravljinčasta, rahla vrtoglavica... Sem razmišljal, da je mogoče premala čelada. Ima kdo kako podobno izkušnjo?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!