Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

pred 19 urami, GoBobi pravi:

Evo, če ti kaj pomaga, da mi raztolmačiš strašna imena in kode in paketke in koliko sem "preveč plačal", sem prilepil kar slikco moje police.

P.S.: tisto o vrednosti vozila pa vem, da ni pomembno, ampak sem pač natipkal, ker sem mu hotel čimbolj natančno napisat, katere zneske imam na polici in ta je bil pač prvi, ki sem ga opazil :P...

58af1a7c40452_policazaNagico2016(Large).thumb.jpg.b68775739aae66244fdc4e97d2a1b940.jpg

Ajd!

 

Kot sem si mislil imaš obvezno zavarovanje(AO) brez voznika (AOplus) in dodatno nezgodo ter asistenco!Enako zavarovanje stane pri nas 90 EUR!!Zavarovalnica pa je velika reka ki teče skozi Maribor in odvzameš prvi dve črki in nadomestiš z S!

O.K.?!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Arzen pravi:

In koliko se pozna recimo na samem zavarovanju, da doplačaš čimvišjo dnevno odškodnino?

zanemarljivo. Skupni znesek nezgodnega je ponavadi 30€ na polici. kak evrič gor al dol. Dnevna odškodnina pa je lahko 3, 5 in več.

Sedaj pa seštej, do 200 dni se prizna, v primeru moto prometne, jo ponavadi skasiraš celo.

Medtem pa, bi seveda opozoril na naslednje:

nezgodno krije samo (potrebno je brat pogoje, ki so vsako leto slabši) za take, ki se nam uspe rehabilitirat, manjko oziroma zaostajanje gibanja določenega sklepa (le ta mora biti več kot 20%) in potem obračunajo določene procente za določen sklep po pogojih iz osnove.

Prav tako se obračuna izgubo kakega uda ali umeten sklep. 

Ne priznava pa se bolečin, iznakaženosti, zmanjšanja življenske aktivnosti itd. Kar pomeni v grobem, nezgodno ti nekje navrže 10% tega kot ti lahko navrže AO+, ali odškodnina v primeru da je krivec druga oseba.

Nezgodno lahko vrže velike denarje samo v primeru, da postaneš invalid.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, bambi61 pravi:

Kot sem si mislil imaš obvezno zavarovanje(AO) brez voznika (AOplus) in dodatno nezgodo ter asistenco!Enako zavarovanje stane pri nas 90 EUR!!Zavarovalnica pa je velika reka ki teče skozi Maribor in odvzameš prvi dve črki in nadomestiš z S!

O.K.?!

Jaz mam tut pri vas, pa cifre niso tako male. CCa 150€ za GTja. AO, AO+, nezgodno z dnevno odškodnino 10€ in asistenca. Upoštevane vse žive bonifikacije, ker še nikoli nisem dal kupončka od ničesar. Mam pa še 2 avtomobila in hišo pri isti zavarovalnici. Bomo videli, kako se bodo sedaj izprsili pri plačilu odškodnine po dveh policah, cenitev sem opravil včeraj.

Sedaj, če me agent nateguje?? bi bilo fajn da mi poveš, ker ga odkenslam in mi lahko ti narediš polico. Za 2 avta, 2 motorja in hišo. Če bo pa Sava skoparila pri plačilu odškodnine bom pa zihr šel na Triglav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nezgodnem zavarovanju je dnevna odškodnina najdražja postavka. Prav tako je 10eur maksimalno kaj se jo da izbrati. Sam imam dve življenjski polici (samo riziko smrti), nezgodno polico in AO+ tako na avtu kot na motorju. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, JamesTheMan pravi:

Pri nezgodnem zavarovanju je dnevna odškodnina najdražja postavka. Prav tako je 10eur maksimalno kaj se jo da izbrati. Sam imam dve življenjski polici (samo riziko smrti), nezgodno polico in AO+ tako na avtu kot na motorju. 

da, sam za moped pride nezgodno in dnevna odškodnina 10€ točno 31€. Sem pravkar gledal po polici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri motorju je nezgodno zavarovanje cenej ker je omejitev samo na motorno kolo, pri klasičnem nezgodnem zavarovanju pa je krito vsepovsod. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, JamesTheMan pravi:

Pri motorju je nezgodno zavarovanje cenej ker je omejitev samo na motorno kolo, pri klasičnem nezgodnem zavarovanju pa je krito vsepovsod. 

to ja, ampak tukaj teče debata o moto polici z nezgodnim in dnevno odškodnino.

Klasično nezgodno pa velja povsod in je tako kot si napisal, precej drago. Pa relativno slaba izplačila, kar sem že zgoraj napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, DAMI34 pravi:

zanemarljivo. Skupni znesek nezgodnega je ponavadi 30€ na polici. kak evrič gor al dol. Dnevna odškodnina pa je lahko 3, 5 in več.

Sedaj pa seštej, do 200 dni se prizna, v primeru moto prometne, jo ponavadi skasiraš celo.

Medtem pa, bi seveda opozoril na naslednje:

nezgodno krije samo (potrebno je brat pogoje, ki so vsako leto slabši) za take, ki se nam uspe rehabilitirat, manjko oziroma zaostajanje gibanja določenega sklepa (le ta mora biti več kot 20%) in potem obračunajo določene procente za določen sklep po pogojih iz osnove.

Prav tako se obračuna izgubo kakega uda ali umeten sklep. 

Ne priznava pa se bolečin, iznakaženosti, zmanjšanja življenske aktivnosti itd. Kar pomeni v grobem, nezgodno ti nekje navrže 10% tega kot ti lahko navrže AO+, ali odškodnina v primeru da je krivec druga oseba.

Nezgodno lahko vrže velike denarje samo v primeru, da postaneš invalid.

Meni je nek agent omenil,da se bolj splača imeti fajn nezgodno zavarovanje,kjer si krit 24h/dan in ne samo takrat ko si na motorju, kot je pri AO+. Pri tem,da je max vsota pri AO+ okoli 50 000€, med tem ko pri nezgodnem je ta vsota lahko 3x toliko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, DAMI34 pravi:

agent laže, oziroma precej filozofira (če hočeš 3x več mora biti osnova vsaj 150.000€ na polici, pa še to za 100% invalidnost)

 

lej, točno ti bom povedal, ker pravkar terjam še denar po dveh policah in sicer:

-nezgodno po življenski polici, osnova 25k€ (kritje bilokje 24ur) in

-nezgodno po moto polici osnova 20k€

1. vse je odvisno od narave in teže poškodb

2. potrebno je gledati pogoje in max. kritje. Pri AO+ maš do 50000€, pri nezgodnem na moto polici pa povprečno 20000€ za 100% invalidnost, pri individualnih življenskih je pa zlo različno od 20-100k€. Vendar že ko na hitro pogledaš, ti kalkulacija sama pokaže, kje kaj pade. 

3. AO+ je sigurno boljše in več navrže, ker se v njega šteje še marsikaj, kar se v nezgodna ne šteje. Govorim za povprečne poškodbe, kjer človek preživi in ima neke posledice ali umeten zglob. Nezgodno, kot sem pojasnil (2 dni nazaj so tudi meni pojasnili) ima dokaj ostre pogoje in samo merijo zaostalost gibanja sklepov, oziroma priznavajo izgubo prsta, okončine...

Poznam par primerov in tudi izplačila, tako da z gotovostjo trdim AO+, ali pa AO, je absolutno boljši kot pa nezgodno. Zato na motorju obvezno AO+!!!

Vendar!!!

Nezgodno (življensko) bi vsak od nas moral imet, ker se nikoli ne ve, kje se lahko poškoduješ. Zato pridejo prav tudi nezgodna zavarovanja.

Če pa na motor polici dodaš še nezgodno z dnevno odškodnino si reskiral 30€, ki pa lahko tudi prav pride.

Nekje statistika pravi, da obstaja tudi 50x večja verjetnost, da se človek poškoduje na motorju kot v avtu.

Potem pa še čist normalna kalkulacija:

ena ST pnevmatika (zadnja) stane 150€. Prav toliko pride zavarovanje za motor z vključenim AO+ in nezgodnim z dnevno odškodnino, ter AXA asistenca. A ima smisel šparati?

 

 

 

Pa ne da to terjaš še od "xsare"? Traja to :O :twak:  

 

Verjetno je to to, da dokler se zdravljenje ne konča nimaš kej ane?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa si imel zavarovano oz po kateri polici si dobil povrnjeno čelado in obleko?? Kako je če imaš na motorju homologiran aftermarket izpuh??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, ProdriveR pravi:

Kaj pa si imel zavarovano oz po kateri polici si dobil povrnjeno čelado in obleko?? Kako je če imaš na motorju homologiran aftermarket izpuh??

po povzročiteljevi :D (več pa ne bi vedel, ker kasko nimam)

Tudi dodatna oprema na motorju se upošteva, je pa vedno problem s pogajanji o realni vrednosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsa  oprema se lahko dodatno zavaruje na kasko polico. Tako sem jaz imel avtoakustiko in sem doplacal xx% vrednosti vse opreme! (pa priporocljivo je shraniti racune)

 

lp

Popravljeno . Popravil Roger G. Jagger
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Roger G. Jagger pravi:

Vsa  oprema se lahko dodatno zavaruje na kasko polico. Tako sem jaz imel avtoakustiko in sem doplacal xx% vrednosti vse opreme! (pa priporocljivo je shraniti racune)

 

lp

Če sem želel zavarovati dodatno opremo sem moral prvo pokazat račune ,šele potem so mi zavarovali .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem imel nesreco leta 2008. Po kateri imam tudi trajne posledice. Zaradi pomanjkanja denarja sem se takrat dal zavarovati samo dodatno. Cene ao+ so bile takrat okrog 200-250€.

Dobil sem dnevne odskodnine za 1,2 in 3 leto rehabilitacij. Ce se nemotim placajo 200, 150 in 50 dni na leto. Plus ocenjeno invalidnost. Za enake poskodbe in in izvide sem bil ocenjen za 5% razlicno pri Triglavu in MB. 

 

Povzetek od takrat imam vedno ao+. Ce bi imel takrat bi dobil na svoje poskodbe in rehabilitacijo okrog 50k. Zdaj sem pa menda okrog 5k.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, norc 16 pravi:

Tudi sam sem imel nesreco leta 2008. Po kateri imam tudi trajne posledice. Zaradi pomanjkanja denarja sem se takrat dal zavarovati samo dodatno. Cene ao+ so bile takrat okrog 200-250€.

Dobil sem dnevne odskodnine za 1,2 in 3 leto rehabilitacij. Ce se nemotim placajo 200, 150 in 50 dni na leto. Plus ocenjeno invalidnost. Za enake poskodbe in in izvide sem bil ocenjen za 5% razlicno pri Triglavu in MB. 

 

Povzetek od takrat imam vedno ao+. Ce bi imel takrat bi dobil na svoje poskodbe in rehabilitacijo okrog 50k. Zdaj sem pa menda okrog 5k.

Koliko je bila osnova pri nezgodnem in koliko, oziroma kaj so ocenili na 5%?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje - po daljšem času se odločam spet o nakupu motorja, litrskega cestaka. Mi zna kdo, tako od oka povedat, približno koliko stane posamezna postavka pri registraciji (oz. koliko me stane celotna registracija motorja (zavarovanje AO+, cestni sklad, tehnični pregled itd...) za 998 kubikov, cca 130 kilovatov oz. 180 konjev, bonusov za registracijo motorja nimam še nobenih.

Prosim vsaj za približne cene, ker nimam pojma, kako je sedaj s cenami registracije...je že dolgo tega, kar sem nazadnje registriral motor... Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, RSV Mille said:

Eno vprašanje - po daljšem času se odločam spet o nakupu motorja, litrskega cestaka. Mi zna kdo, tako od oka povedat, približno koliko stane posamezna postavka pri registraciji (oz. koliko me stane celotna registracija motorja (zavarovanje AO+, cestni sklad, tehnični pregled itd...) za 998 kubikov, cca 130 kilovatov oz. 180 konjev, bonusov za registracijo motorja nimam še nobenih.

Prosim vsaj za približne cene, ker nimam pojma, kako je sedaj s cenami registracije...je že dolgo tega, kar sem nazadnje registriral motor... Hvala!

400-500e. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi povratnik (po treh letih). In me zavarovanje pride 170€ (AO, AO+ in asistenca), ostali stroški cestnina + tehnični pridejo pa (po AMZS izračunih) 77€. Torej okol 250€. Mam pa 998kubikov in dobrih 100kw. Bonus ti bojo pa skor zihr priznali 50% od avtomobilskega zavarovanja. Če maš kakega uredu agenta se da dost zmenit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, ProdriveR said:

Jaz sem tudi povratnik (po treh letih). In me zavarovanje pride 170€ (AO, AO+ in asistenca), ostali stroški cestnina + tehnični pridejo pa (po AMZS izračunih) 77€. Torej okol 250€. Mam pa 998kubikov in dobrih 100kw. Bonus ti bojo pa skor zihr priznali 50% od avtomobilskega zavarovanja. Če maš kakega uredu agenta se da dost zmenit :)

Prenos oziroma duplikat bonusa ti prenesejo samo na triglavu. Pa se to je pogoj da imas pri njih zavarovan auto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, ukica pravi:

Prenos oziroma duplikat bonusa ti prenesejo samo na triglavu. Pa se to je pogoj da imas pri njih zavarovan auto.

Tilia zdajšnja sava tudi preneseno iz avta. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa z prenosi na drugo osebo ? Dedek ima po informacijah max bonus in dodatni pri Triglavu, živimo na istem naslovu in po nekih podatkih bi se ta bonus lahko nekako prenesel na mene?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!