Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

pred 15 minutami, DAMI34 pravi:

Eno vprašanje:

kaj pomeni pravna zaščita vozniškega dovoljenja v praksi?

Kak primer?

Zavarovalno kritje velja za vsa motorna vozila, za katera je sklenjeno zavarovanje AO pri SAVI, in krije zastopanje:

- v postopkih odvzema vozniškega dovoljenja,

- pri zagroženem odvzemu vozniškega dovoljenja ali

- v primeru prepovedi vožnje, če je postopek posledica prometne nesreče ali prometnega prekrška.

V vseh teh primerih je podano zavarovalno varstvo tudi za zastopanje v postopku za ponovno pridobitev vozniškega dovoljenja, doma in v tujini.

Spodaj sem ti prilepil splošne pogoje. Če bi hotel imeti še več kritij, potem pri Arag-u skleneš paket Promet. https://www.arag.si/zavarovanje-pravne-zascite/promet/

 

Dva primera: 

"Zavarovalca so policisti ujeli pri prehitri vožnji in mu izrekli denarno kazen in kazenske točke. Z izrečenimi kazenskimi točkami je dosegel 18 točk, zaradi česar so mu odvzeli vozniško dovoljenje. Ker je zavarovalec poklicni voznik, je odvetnik vložil vlogo za odlog odvzema vozniškega dovoljenja in uspel."

"Po mnenju policista je voznik osebnega vozila prekoračil dovoljeno hitrost, za kar mu je bila zagrožena denarna kazen 250 EUR in prepoved vožnje za 10 mesecev. Voznik se z navedenim ni strinjal in ker je imel sklenjeno zavarovanje pravne zaščite vozniškega dovoljenja, je zavarovalnica krila vse stroške odvetnika, stroške postopka o prekršku,  zavarovancu pa je bila s pomočjo odvetnika znižana denarna kazen in skrajšana prepoved vožnje."

 

SPPZ 12 SAVA-AO MV.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, J.a.m.e.s pravi:

Zavarovalno kritje velja za vsa motorna vozila, za katera je sklenjeno zavarovanje AO pri SAVI, in krije zastopanje:

- v postopkih odvzema vozniškega dovoljenja,

- pri zagroženem odvzemu vozniškega dovoljenja ali

- v primeru prepovedi vožnje, če je postopek posledica prometne nesreče ali prometnega prekrška.

V vseh teh primerih je podano zavarovalno varstvo tudi za zastopanje v postopku za ponovno pridobitev vozniškega dovoljenja, doma in v tujini.

Spodaj sem ti prilepil splošne pogoje. Če bi hotel imeti še več kritij, potem pri Arag-u skleneš paket Promet. https://www.arag.si/zavarovanje-pravne-zascite/promet/

 

Dva primera: 

"Zavarovalca so policisti ujeli pri prehitri vožnji in mu izrekli denarno kazen in kazenske točke. Z izrečenimi kazenskimi točkami je dosegel 18 točk, zaradi česar so mu odvzeli vozniško dovoljenje. Ker je zavarovalec poklicni voznik, je odvetnik vložil vlogo za odlog odvzema vozniškega dovoljenja in uspel."

"Po mnenju policista je voznik osebnega vozila prekoračil dovoljeno hitrost, za kar mu je bila zagrožena denarna kazen 250 EUR in prepoved vožnje za 10 mesecev. Voznik se z navedenim ni strinjal in ker je imel sklenjeno zavarovanje pravne zaščite vozniškega dovoljenja, je zavarovalnica krila vse stroške odvetnika, stroške postopka o prekršku,  zavarovancu pa je bila s pomočjo odvetnika znižana denarna kazen in skrajšana prepoved vožnje."

 

SPPZ 12 SAVA-AO MV.pdf 115.08 kB · 0 downloads

Super informacija. Torej krijejo odvetnika in stroške, recimo z motorjem nekje skuhaš neumnost, pa je ogroženo vozniško, se pritožiš, pa nekak ohraniš vsaj B ali C kategorijo, če je pomembna za delo. Seveda če pritožba uspe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo pokličeš na številko od Araga, poveš da imaš pri Savi zavarovan motor/avto, poveš številko police in potem oni prevzamejo. Zaenkrat še nisem koristil in upam, da tudi nikoli ne bom. :D 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Samo pokličeš na številko od Araga, poveš da imaš pri Savi zavarovan motor/avto, poveš številko police in potem oni prevzamejo. Zaenkrat še nisem koristil in upam, da tudi nikoli ne bom. :D 

Upam tudi jaz :P je pa fajn vedeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, J.a.m.e.s pravi:

Zavarovalno kritje velja za vsa motorna vozila, za katera je sklenjeno zavarovanje AO pri SAVI, in krije zastopanje:

- v postopkih odvzema vozniškega dovoljenja,

- pri zagroženem odvzemu vozniškega dovoljenja ali

- v primeru prepovedi vožnje, če je postopek posledica prometne nesreče ali prometnega prekrška.

V vseh teh primerih je podano zavarovalno varstvo tudi za zastopanje v postopku za ponovno pridobitev vozniškega dovoljenja, doma in v tujini.

Spodaj sem ti prilepil splošne pogoje. Če bi hotel imeti še več kritij, potem pri Arag-u skleneš paket Promet. https://www.arag.si/zavarovanje-pravne-zascite/promet/

 

Dva primera: 

"Zavarovalca so policisti ujeli pri prehitri vožnji in mu izrekli denarno kazen in kazenske točke. Z izrečenimi kazenskimi točkami je dosegel 18 točk, zaradi česar so mu odvzeli vozniško dovoljenje. Ker je zavarovalec poklicni voznik, je odvetnik vložil vlogo za odlog odvzema vozniškega dovoljenja in uspel."

"Po mnenju policista je voznik osebnega vozila prekoračil dovoljeno hitrost, za kar mu je bila zagrožena denarna kazen 250 EUR in prepoved vožnje za 10 mesecev. Voznik se z navedenim ni strinjal in ker je imel sklenjeno zavarovanje pravne zaščite vozniškega dovoljenja, je zavarovalnica krila vse stroške odvetnika, stroške postopka o prekršku,  zavarovancu pa je bila s pomočjo odvetnika znižana denarna kazen in skrajšana prepoved vožnje."

 

SPPZ 12 SAVA-AO MV.pdf 115.08 kB · 1 download

 

Če sem v vaših splošnih pogojih dobro prebral, velja za nesrečo in prometni prekršek ane? 

Pri Generaliju nekoliko drugače: 

1. ČLEN: ZAVAROVANE NEVARNOSTI (1) Zavarovalnica se zaveže kriti zavarovancu stroške pravne zaščite, kadar je ta potrebna zaradi prometne nesreče z motornim vozilom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, ProdriveR pravi:

Moja lanska polica je taka. Me pa zanima, če je kak problem, če je naveden napačen model (namesto milleR imam RSV 1000 r factory)?

https://drive.google.com/open?id=1TNlP_G8-DKLIYwyOftG861O7cTFzScpR

ker ni kasko so meni pojasnili, da model ni pomemben. Mojega sxa sploh ni bilo v sistemu, ko sem registriral, je kar Z1000 vpisan. Seveda tablica, šasija in ostalo pa je točno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, ProdriveR pravi:

Moja lanska polica je taka. Me pa zanima, če je kak problem, če je naveden napačen model (namesto milleR imam RSV 1000 r factory)?

https://drive.google.com/open?id=1TNlP_G8-DKLIYwyOftG861O7cTFzScpR

Ni panike, največji problem je pri kasku, ker se oprema razlikuje. Predvsem pri avtih je to problem. 

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

ker ni kasko so meni pojasnili, da model ni pomemben. Mojega sxa sploh ni bilo v sistemu, ko sem registriral, je kar Z1000 vpisan. Seveda tablica, šasija in ostalo pa je točno.

Povsem normalno je, da novih avtovo, motorjev ni v centralnem registru vozil in v takšnem primeru, se vozilo vpiše ročno. Tablica je nepomembna, lahko je tudi brez, šasija pa je pomembna in mora biti pravilno vpisana. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri obveznem je pomembno da kubikaža in kw štimajo, saj je od tega odvisen izračun premije. Pri kasku mora štimati vrednost, če slučajno ni takšnega motorja v eurotaxu se ga lahko da naknadno dodati (traja caa. 1 dan) preko eurotax skrbnikov (vsaka zavarovalnica jih ima). Če je nuja in se to ne da takoj urediti, se izbere najbližji približek tvojega motorja in potem ročno doda opremo in zraven napiše zavarovalne vsote posamezne opreme. Važno je, da je zavarovalna vsota prava, saj se od tega obračuna kasko premija. 

Vsi, ki imate sklenjenega Vigota bodite pozorni, da imate na polici napisano vso dodatno opremo. Ker če ti motor ukradejo in dodatne opreme ni na polici, boš dobil izplačilo brez opreme. Prav tako je v sklopu Viga krita kraja posameznih, dobro pritrjenih delov motorja. Npr. če ti nekdo ukrade samo kovčke, auspuh itd. Samo spet morajo biti na polici napisani. Premija zaradi tega ni dosti dražja. 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, J.a.m.e.s pravi:

Pri obveznem je pomembno da kubikaža in kw štimajo, saj je od tega odvisen izračun premije. Pri kasku mora štimati vrednost, če slučajno ni takšnega motorja v eurotaxu se ga lahko da naknadno dodati (traja caa. 1 dan) preko eurotax skrbnikov (vsaka zavarovalnica jih ima). Če je nuja in se to ne da takoj urediti, se izbere najbližji približek tvojega motorja in potem ročno doda opremo in zraven napiše zavarovalne vsote posamezne opreme. Važno je, da je zavarovalna vsota prava, saj se od tega obračuna kasko premija. 

Vsi, ki imate sklenjenega Vigota bodite pozorni, da imate na polici napisano vso dodatno opremo. Ker če ti motor ukradejo in dodatne opreme ni na polici, boš dobil izplačilo brez opreme. Prav tako je v sklopu Viga krita kraja posameznih, dobro pritrjenih delov motorja. Npr. če ti nekdo ukrade samo kovčke, auspuh itd. Samo spet morajo biti na polici napisani. Premija zaradi tega ni dosti dražja. 

Je dovolj pri Vigu da se samo znesek dvigne, al je treba tudi ipremo specificirat? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, vsak kos opreme posebej navedeš in potem vpišeš njegovo vrednost. Npr. Športni izpuh Akrapovič, ZV=800eur.... Na koncu program sam sešteje vrednost celotne opreme in jo prišteje k zavarovalni vsoti motorja. Če bi napisal samo dodatna oprema, in skupno vrednost, se ne bi vedelo kaj spada pod njo in bi znal biti problem ob sami kraji posamezne opreme. 

Jaz mam gor napisano: 

Dodatna oprema: Stranska kovčka Custom Acces tourer 250,00 EUR, Izpuh Highway Hawk Fat pipes 500,00 EUR, Crashbar 200,00 EUR, Sedež gel 250,00EUR, Naslon sovoznika 150,00 EUR, Sprednja maska Batwing, radio + 2x zvočnika 500,00 EUR

Popravljeno . Popravil J.a.m.e.s
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej, kako je pa s kaskom za izpuhe?? Morš met kej ekstra zavedeno, al je dovolj homologacijski ?? Kok sploh to košta za en tak motor kot je moj?? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

James:

Važno je, da je zavarovalna vsota prava, saj se od tega obračuna kasko premija. 

Od ZV se obračuna predvsem odškodnina!

Če bi napisal samo dodatna oprema, in skupno vrednost, se ne bi vedelo kaj spada pod njo in bi znal biti problem ob sami kraji posamezne opreme.

ni problem pri kraji, ampak pri izplačilu odškodnine. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GeeSXer, odvisno iz katere strani gledaš. Meni kot zavarovancu je namen zavarovanja, da ob morebitnem škodnem dogodku dobim povrnjeno ustrezno odškodnino. Zavarovalnici pa je namen, da za določeno zavarovalno vsoto zavarovanega predmeta, dobi ustrezno premijo. Torej, višja je zavarovalna vsota predmeta, višja bo premija. Pišem za kasko. 

pred 11 urami, ProdriveR pravi:

Sej, kako je pa s kaskom za izpuhe?? Morš met kej ekstra zavedeno, al je dovolj homologacijski ?? Kok sploh to košta za en tak motor kot je moj?? :) 

Najcenejša opcija je Vigo. Imaš zavarovan motor in dele motorja v primeru kraje, v primeru požara, 24 urni nadzor nad motorjem na telefonu, ter SOS klic v primeru prometne nesreče. Pošlji mi podatke od motorja na ZS pa ti povem koliko pride. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni ravno klasicen primer zavarovanja.. osnovno mi je jasno - more bit in bo.

Ali obstaja osebno zavarovanje, ki lahko nadomesti ao+ IN krije zavarovanje v primeru obiska dirkalisca? 
 

Razni wizi, corisi tega ne pokrivajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, ukica pravi:

Ni ravno klasicen primer zavarovanja.. osnovno mi je jasno - more bit in bo.

Ali obstaja osebno zavarovanje, ki lahko nadomesti ao+ IN krije zavarovanje v primeru obiska dirkalisca? 
 

Razni wizi, corisi tega ne pokrivajo.

Nezgodno zavarovanje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak upoštevaj, da pri nezgodnem so ponavadi izpleni v €(čeravno nisi sesut do kraja, ali imaš izredno visoko osnovo) precej manjši kot pri AO+

In kaj je bolje? Ja, imeti oboje :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

ampak upoštevaj, da pri nezgodnem so ponavadi izpleni v €(čeravno nisi sesut do kraja, ali imaš izredno visoko osnovo) precej manjši kot pri AO+

In kaj je bolje? Ja, imeti oboje :D

 

Spraševal je, kaj nadomesti AO+, ne kaj je bolje imeti... 

in pri nezzgodi je vse odvisno od paketa. Imaš hude pakete, ki so primerljivi z AO+. S tem da, nezgoda ti velja povsod (so nekatere izključitve oz možnosti doplačila), AO+ pa samo na motorju/avtu, ipd. Tako da, to ne gre primerjati. 

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, motozajebant pravi:

Spraševal je, kaj nadomesti AO+, ne kaj je bolje imeti... 

in pri nezzgodi je vse odvisno od paketa. Imaš hude pakete, ki so primerljivi z AO+. S tem da, nezgoda ti velja povsod (so nekatere izključitve oz možnosti doplačila), AO+ pa samo na motorju/avtu, ipd. Tako da, to ne gre primerjati. 

Fajn je vedeti. Koneckoncev je le govora o motorizmu.

Običajno mamo nezgodna, ki niso neki "hudi paketi". In zato je dobro imeti oboje. Samo to je bila poanta. Pa vprašanje je bilo vezano na vožnjo motorja.

Se pa 100% strinjam, nezgodno velja povsod, AO+ samo na mopedu, oz za vozilo, kjer imaš AO+.

Verjetno še tako hud paket nezgodnega ob predpostavki, da si bil dobro polomljen ter se uspel vrniti v neko normalno stanje, ne vrže ravno nekaj, ker je vse odvisno od tega, kake posledice so ostale (ni posledic, ni denarja). Od izgub udov, zaostajanja gibov, umetnih udov itd..če tega ni, tudi nezgodno nič ne vrže, pri AO+ pa lahko terjaš še bolečine, iznakaženost. Recimo.

Mel sem dve nezgodni(nista bili hudi, osnova samo 25 kek in 35kek), koristil obe. Vse kar sem dobil, je bilo na podlagi meritev zaostajanja giba roke. Za medenico, koleno pa nič.

Zato ne delam primerjave, ampak pojasnjujem situacijo, ki sem jo imel. Mogoče komu pride prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

Fajn je vedeti. Koneckoncev je le govora o motorizmu.

Običajno mamo nezgodna, ki niso neki "hudi paketi". In zato je dobro imeti oboje. Samo to je bila poanta. Pa vprašanje je bilo vezano na vožnjo motorja.

Se pa 100% strinjam, nezgodno velja povsod, AO+ samo na mopedu, oz za vozilo, kjer imaš AO+.

Verjetno še tako hud paket nezgodnega ob predpostavki, da si bil dobro polomljen ter se uspel vrniti v neko normalno stanje, ne vrže ravno nekaj, ker je vse odvisno od tega, kake posledice so ostale (ni posledic, ni denarja). Od izgub udov, zaostajanja gibov, umetnih udov itd..če tega ni, tudi nezgodno nič ne vrže, pri AO+ pa lahko terjaš še bolečine, iznakaženost. Recimo.

Mel sem dve nezgodni(nista bili hudi, osnova samo 25 kek in 35kek), koristil obe. Vse kar sem dobil, je bilo na podlagi meritev zaostajanja giba roke. Za medenico, koleno pa nič.

Zato ne delam primerjave, ampak pojasnjujem situacijo, ki sem jo imel. Mogoče komu pride prav.

Nevem kaj si imel ti. A jaz ti iz svojih informacij povem čisto drugače. Zlomljena roka, izplačilo malo manj kot 1000 EUR. Zlomljen gleženj, malo več kot 1300 EUR... se tudi nezgodna zavarovanja razlikujejo od zavarovalnice do zavarovalnice. 

Moje razmišljanje je recimo kontra tvojemu. Meni je pri nezgodi pomembna invalidnost. Vse ostalo me ne zanima, ker razni zlomi rok, nog, prstkov, ipd me ne gane tisti denar. Bistvo da sem zdrav oz se pozdravim. Nekdo pravi, da zakaj nebi dobil vsaj nekaj denarja, če že moram ležat doma, v bolnici, sem polomljen. Kaj naj s tistim denarjem? Tak al tak ga nič ne nucaš, z njim umret pa tudi nima smisla. 

Pri invalidnosti pa je zadeva drugačna, sploh 100% invalidnost. Tam se ti pa življenje postavi na glavo. In tam je pomembno, da si dobro zavarovan. 

 

ps. Še dodajam, ker sem ravno videl, da ni kek, če ni izgubov udov,....  Triglav je kolegu izplačal denar za polomljen mezinec. Ja, polomljen mezinec. Res da 50 EUR, a vseeno dobil. 

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, motozajebant pravi:

Nevem kaj si imel ti. A jaz ti iz svojih informacij povem čisto drugače. Zlomljena roka, izplačilo malo manj kot 1000 EUR. Zlomljen gleženj, malo več kot 1300 EUR... se tudi nezgodna zavarovanja razlikujejo od zavarovalnice do zavarovalnice. 

Moje razmišljanje je recimo kontra tvojemu. Meni je pri nezgodi pomembna invalidnost. Vse ostalo me ne zanima, ker razni zlomi rok, nog, prstkov, ipd me ne gane tisti denar. Bistvo da sem zdrav oz se pozdravim. Nekdo pravi, da zakaj nebi dobil vsaj nekaj denarja, če že moram ležat doma, v bolnici, sem polomljen. Kaj naj s tistim denarjem? Tak al tak ga nič ne nucaš, z njim umret pa tudi nima smisla. 

Pri invalidnosti pa je zadeva drugačna, sploh 100% invalidnost. Tam se ti pa življenje postavi na glavo. In tam je pomembno, da si dobro zavarovan. 

 

ps. Še dodajam, ker sem ravno videl, da ni kek, če ni izgubov udov,....  Triglav je kolegu izplačal denar za polomljen mezinec. Ja, polomljen mezinec. Res da 50 EUR, a vseeno dobil. 

Zato pa trdim, da je dobro in smiselno imet oboje. Nezgodno zato, ker krije 24ur nezgodo (neglede kje, kaj in s čim), AO+ ker krije še marsikaj drugega (upoštevajoč da si kriv in imel prometno z motorjem)

Zlomljen mezinec (vedno moramo brati tudi pogoje) lahko pri nezgodnem (moto nesreča) vrže 50€, al pa pri AO+ 100x več, je odvisno koliko časa si bil v bolnišnici, trpel bolečine itd..

100% invalidnost vrže pri nezgodnem toliko kot je osnova za izplačilo 100% invalidnosti, če je 25 jurjev bo 25, če maš zavarovano na 75 jurjev bo 75, verjetno se s tem strinjava. AO+ bo navrgel največ 50.

Meni pri odškodnini je bistvo, da ti vsaj malo poplačajo tudi trpenje in rehab, pa da sem čimmanj invalida :D

Da se meni ne bi še 1x zlomila roka, ne bi (sava negodno zavarovanje) dobil nič, ker sem v prvo imel 100% gibljivost, po AO bi pa v vsakem primeru dobil. (AO+ nisem mogel koristiti, ker nisem bil povzročitelj, je pa nekje primerljivo)

Če računam, da je polička za moped z vključenim AO+ cca 100€, se splača imeti AO+. Zelo dobro pa je imeti še tako nezgodno, kot ti praviš. 

Vendar, kar se tiče nezgodnega, bi bilo zelo smiselno zapisat, kateri paket in za kake zneske se priporoča.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

Zato pa trdim, da je dobro in smiselno imet oboje. Nezgodno zato, ker krije 24ur nezgodo (neglede kje, kaj in s čim), AO+ ker krije še marsikaj drugega (upoštevajoč da si kriv in imel prometno z motorjem)

Zlomljen mezinec (vedno moramo brati tudi pogoje) lahko pri nezgodnem (moto nesreča) vrže 50€, al pa pri AO+ 100x več, je odvisno koliko časa si bil v bolnišnici, trpel bolečine itd..

100% invalidnost vrže pri nezgodnem toliko kot je osnova za izplačilo 100% invalidnosti, če je 25 jurjev bo 25, če maš zavarovano na 75 jurjev bo 75, verjetno se s tem strinjava. AO+ bo navrgel največ 50.

Meni pri odškodnini je bistvo, da ti vsaj malo poplačajo tudi trpenje in rehab, pa da sem čimmanj invalida :D

Da se meni ne bi še 1x zlomila roka, ne bi (sava negodno zavarovanje) dobil nič, ker sem v prvo imel 100% gibljivost, po AO bi pa v vsakem primeru dobil. (AO+ nisem mogel koristiti, ker nisem bil povzročitelj, je pa nekje primerljivo)

Če računam, da je polička za moped z vključenim AO+ cca 100€, se splača imeti AO+. Zelo dobro pa je imeti še tako nezgodno, kot ti praviš. 

Vendar, kar se tiče nezgodnega, bi bilo zelo smiselno zapisat, kateri paket in za kake zneske se priporoča.

 

AO+ je meni obveza na vsaki polici. Brez AO+ in asistence nisem še nikomur naredil police.

Težko ti napišem, kateri paket in za kake zneske se prioporča, ker so želje in pričakovanja različne od posameznika do posameznika. Jaz imam zase max paket, predvsem zaradi invalidnosti. To mi je najbolj pomembno, ostalo mi je samo usput. 

Daj mi info Sava nezgodnega zavarovanja, zanimivo, da nisi nič dobil. Lej, od naše zavarovalnice:  

Nadomestilo za zlom kosti**   1.500 EUR 1.500 EUR 1.500 EUR

 

dve ** pa dopolnjujeta, da se izplačilo zavarovalnine določi v skladu s tabelo kosti (že vnaprej pripravljena). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje ni imelo zloma, strogo samo meritve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Moje ni imelo zloma, strogo samo meritve.

verjamem, odvisno od zavarovalnice do zavarovalnice. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

verjamem, odvisno od zavarovalnice do zavarovalnice. 

je bila pa dnevna odškodnina (do 200dni bolniške)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!