Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

pred 14 urami, Shillien pravi:

eno vprašanje mam glede teh motorističnih zavarovanj, v primeru padca (pa da je samo materialna škoda ne pa tudi kakšna poškodba itd itd), je enako kot pri avtu in ni treba klicati policije? ali je za uveljavljanje obvezno da se pokliče policijo na kraj padca, nesreče kakorkoli?

Lej, če želiš uveljavljati kasko, pokliči policijo. Brez debate. 

lp,mz

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nimaš kasko in padeš ti pa zavarovalnica itaq ne krije stroškov in ne rabiš klicat policije a ne? (Govorim pri samo materijalni škodi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Shillien pravi:

Če nimaš kasko in padeš ti pa zavarovalnica itaq ne krije stroškov in ne rabiš klicat policije a ne? (Govorim pri samo materijalni škodi)

itak, haha, zakaj bi jo? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Shillien pravi:

Če nimaš kasko in padeš ti pa zavarovalnica itaq ne krije stroškov in ne rabiš klicat policije a ne? (Govorim pri samo materijalni škodi)

Imaš prav. Nič ne krijejo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za materialno škodo, oz nesreče 1 stopnje, ni potrebno klicati policije, kar vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, DAMI34 pravi:

Za materialno škodo, oz nesreče 1 stopnje, ni potrebno klicati policije, kar vem.

jaz sem bil enakega mnenja. Pa se je lani kolega zaletel v betonski korit pri cca 30kmh... ker ni mislil da je toliko hudo, se je odpeljal. Šel na zavarovlanico, totalka.... in so mu zavrnili izplačilo, ker jim ni omogočil ugotavljati ali je bil alkoholiziran... čudno. Od takrat jaz priporočam da s ekliče policija in se izogne tem neumnostim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za uveljavljanje škodnega zahtevka iz kasko zavarovanja obvezno policijski zapisnik. Alko test zaželjen za izogib komplikacijami pri uveljavljanju škodnih zahtevkov. Info brat zavarovalničar.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Quest pravi:

Za uveljavljanje škodnega zahtevka iz kasko zavarovanja obvezno policijski zapisnik. Alko test zaželjen za izogib komplikacijami pri uveljavljanju škodnih zahtevkov. Info brat zavarovalničar.

no, drug kolega pa uveljavljal kasko parkirišče... brez zapisnika... vse BP. ista zavarovalnica kot zgoraj opisano.

Tko da, ravno zaradi tega priporočam policijo. Škodit ne more.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno je uveljavljanje iz pakirišča (tam ti krijejo škodo, ki ti jo neznani storilec s svojim avtom ali drugim vozilom povzroči na tvojem, parkiranem vozilu). Pomeni, da sem lahko pijan ko axa, motor imam parkiran in mi ga nekdo drug rukne. Zato tu nima veze alkotest, ker je motor stal parkiran. Če pa hočeš uveljavljati iz kaska (si padel med vožnjo), pa je potreben policijski zapisnik, ker ti bodo dali policaji pihat, kar boš kasneje potreboval kot dokaz, da nisi bil med vožnjo pod vplivom alkohola. 

Problem klicanja policije je samo to, da zastonj ne bodo prišli. Tak da lahko pričakuješ kazen zaradi neprilagojene hitrosti, pa tudi če si se pripeljal po polžje ali te je zrediralo na olju. No, razen če padejo sami, potem so pa krive ceste, višja sila itd. 

Popravljeno . Popravil J.a.m.e.s
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, DAMI34 pravi:

Za materialno škodo, oz nesreče 1 stopnje, ni potrebno klicati policije, kar vem.

Kaj pa je to nesreča 1. stopnje? Verjetno brez poškodb in gre za materialno škodo do določene višine?

Govorim o nesreči z avtom. Imam samo kasko, brez linij. Ko sem povozil psa je bil avto še vozen. Nisem poklical policije. Zavarovalnica ni nič komplicirala. 

Ga je pa verjetno zmeraj boljše imeti kot pa ne. :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, motozajebant pravi:

jaz sem bil enakega mnenja. Pa se je lani kolega zaletel v betonski korit pri cca 30kmh... ker ni mislil da je toliko hudo, se je odpeljal. Šel na zavarovlanico, totalka.... in so mu zavrnili izplačilo, ker jim ni omogočil ugotavljati ali je bil alkoholiziran... čudno. Od takrat jaz priporočam da s ekliče policija in se izogne tem neumnostim.

Vsekakor je bolje se 100% strinjam, ni pa nujno, zavarovalnice so pa kot sem povedal, nič točnega, vedno so neka pogajanja, če se le da se bodo izmikali plačilu. Tak al tak se običajno s cenilcem pregovarjaš. Sem mel kar en kup opravka z njimi, od službenih vozil, do mojih privat, do razbitih vozil na parkirišču. Neznani storilec.

Tako da, potrebno je sicer prebrat pogoje in kaj je uveljavljal, ampak nikjer se mi zdi, da ne piše, če maš kasko, da moraš predložiti tudi test alkohola.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, J.a.m.e.s pravi:

Eno je uveljavljanje iz pakirišča (tam ti krijejo škodo, ki ti jo neznani storilec s svojim avtom ali drugim vozilom povzroči na tvojem, parkiranem vozilu). Pomeni, da sem lahko pijan ko axa, motor imam parkiran in mi ga nekdo drug rukne. Zato tu nima veze alkotest, ker je motor stal parkiran. Če pa hočeš uveljavljati iz kaska (si padel med vožnjo), pa je potreben policijski zapisnik, ker ti bodo dali policaji pihat, kar boš kasneje potreboval kot dokaz, da nisi bil med vožnjo pod vplivom alkohola. 

Problem klicanja policije je samo to, da zastonj ne bodo prišli. Tak da lahko pričakuješ kazen zaradi neprilagojene hitrosti, pa tudi če si se pripeljal po polžje ali te je zrediralo na olju. No, razen če padejo sami, potem so pa krive ceste, višja sila itd. 

lej, konkreten primer, mam kasko, podrsam avto pri vožnji iz garaže. Nikjer, res nikjer nisem zasledil, da rabim policijski zapisnik. Seveda ga je fajn imet, ni pa nujen. Je fotr šel z odprtimi vrati ven iz garaže (valda jih je zvil ob zid), so vse priznali.

Pri motoristih, zna biti problem, ampak potem bi bilo fajn imet še test na droge. :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Scarabeo 500 pravi:

Kaj pa je to nesreča 1. stopnje? Verjetno brez poškodb in gre za materialno škodo do določene višine?

Govorim o nesreči z avtom. Imam samo kasko, brez linij. Ko sem povozil psa je bil avto še vozen. Nisem poklical policije. Zavarovalnica ni nič komplicirala. 

Ga je pa verjetno zmeraj boljše imeti kot pa ne. :)

 

ne vem natančnega naziva klasifikacij nesreč, vendar tista pod točko1 zavzema če se ne motim manjšo materialno škodo, brez poškodovancev, za katero ni potrebno klicati policije...ampak v izogib zajebancijam jo je bolje klicati, ker včasih si tut tisti ki prizna krivdo premisli.

Recimo tvoj primer niso komplicirali, nekomu drugemu bi..zavarovalnice jebiga. Meni je pred leti najedal, da počeno vetrobransko (udarec kamen) ni v vidnem polju in zavrnil izplačilo. Sem poklical nazaj in povedal, da celo firmo prenesem k drugi zavarovalnici, je bilo izplačilo stekla takoj urejeno.

Je šofer zapeljal v vodo (poplave) zaribal motor. Niso hotel nič izplačati, dokler se nismo izpogajali na 50:50. Vsak pol :D

Je naš kamion prehiteval drugega in ta je zapletel po cesti in našega izbil v jarek. Cenilec: ne bomo plačali, ker je premal vidno, kam vas je kamion udaril. Dokler nisem klical šoferja povzročitelja in je on šel na zavarovalnico pričat. Pa kasko smo mel na kamionu.

Prigod z njimi kolikor hočeš. Še najbolje je: škoda na parkirišču, pa četudi si u jarek letel sam. :P

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Shillien pravi:

Se na motorju tudi da zavarovat parkirisce al je to pod kasko? Ce se da kaksna je cena za ti zavarovanje? (Okvirna).

v tejle temi smo kr nekaj agentov zavarovalnic zapisali, predlagam da se nanje obrneš na ZS.

Drgač pa gugl ima splošne pogoje kaska za vsako zavarovalnico, pa marsikatera tudi kaljuljator za približni izračun. Ampak jaz vedno raje osebno komuniciram.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, J.a.m.e.s pravi:

Eno je uveljavljanje iz pakirišča (tam ti krijejo škodo, ki ti jo neznani storilec s svojim avtom ali drugim vozilom povzroči na tvojem, parkiranem vozilu). Pomeni, da sem lahko pijan ko axa, motor imam parkiran in mi ga nekdo drug rukne. Zato tu nima veze alkotest, ker je motor stal parkiran. Če pa hočeš uveljavljati iz kaska (si padel med vožnjo), pa je potreben policijski zapisnik, ker ti bodo dali policaji pihat, kar boš kasneje potreboval kot dokaz, da nisi bil med vožnjo pod vplivom alkohola. 

Problem klicanja policije je samo to, da zastonj ne bodo prišli. Tak da lahko pričakuješ kazen zaradi neprilagojene hitrosti, pa tudi če si se pripeljal po polžje ali te je zrediralo na olju. No, razen če padejo sami, potem so pa krive ceste, višja sila itd. 

buksel jaz :) 

napisal objavo, predno sem mučnil z glavo, haha... imaš prav ja :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

v tejle temi smo kr nekaj agentov zavarovalnic zapisali, predlagam da se nanje obrneš na ZS.

Drgač pa gugl ima splošne pogoje kaska za vsako zavarovalnico, pa marsikatera tudi kaljuljator za približni izračun. Ampak jaz vedno raje osebno komuniciram.

 

to itaq, logično, samo nisem hotel morit nekoga za vprašanja ki ga mogoče kdo od vas ve, torej a je mogoče na motorju zavarovanje parkirišča, ali je to samo v sklopu kaska?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Shillien pravi:

to itaq, logično, samo nisem hotel morit nekoga za vprašanja ki ga mogoče kdo od vas ve, torej a je mogoče na motorju zavarovanje parkirišča, ali je to samo v sklopu kaska?

nism zihr (al pa ja) posebej ni možno. Pa kasko ma take razpone za motorje, da res nimaš pojma kok je. Pa še dražje kot avto. 

Je pa eno zavarovanje, kjer je krita samo kraja to je Vigo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Shillien pravi:

Se na motorju tudi da zavarovat parkirisce al je to pod kasko? Ce se da kaksna je cena za ti zavarovanje? (Okvirna).

Pri Savi se da pri motornih kolesih od posameznih kombinacij zavarovati samo kombinaciji J (stekla, luči in ogledala) in D (naleti divjadi in domačih živali). Parking je samo v sklopu kaska. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam primer, ko hoče zavarovalnica za en del škode (praska) poravnavo namesto menjave dela. Seveda bom vložil pritožbo, ker vozilo ni v prvotnem stanju in vrednost vozila pade precej več kolikor mi oni hočejo dat. Imam sploh kaj možnosti, da pritožbi ugodijo ? Se je kdo že zajebaval s tem ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Markko pravi:

Imam primer, ko hoče zavarovalnica za en del škode (praska) poravnavo namesto menjave dela. Seveda bom vložil pritožbo, ker vozilo ni v prvotnem stanju in vrednost vozila pade precej več kolikor mi oni hočejo dat. Imam sploh kaj možnosti, da pritožbi ugodijo ? Se je kdo že zajebaval s tem ?

ne poravnava.. 

priznati ti morajo popravilo poškodovanega dela - ličanje in barvanje..zaradi praske nikakor ne priznajo menjavo plastike - to da - le v primeru , če je plastika počena..

merilo za zavarovalnice je eurotax.. 

pelješ na popravilo na pooblaščen servis in se oni potem poračunavajo z zavarovalnico ter imaš račun za popravilo..

dejansko bi se moral nestrinjat ob sami cenitvi.. 

pusti nepodpisano poravnavo..če je sedaj 107e bo čez en mesec 147e..in potem 163e..potem pa greš na zavarovalnico in zahtevaš šefa , ki je podpisal zadnji dopis za poravnavo ter mu poveš , da bodo dobili motor v popravilo do originalnega prek odvetnika čez 7-10 dni.. če so moji zneski cca. potem bi moral dobiti za eno prasko 187e.. več pa brez tožbe pozabi.. 

tožba : sodni izvedenec med 200 in 500e .. odvetnik - vprašaj ga koliko..sodna taksa - ne vem.- vprašaj.

če dobiš neugodnega sodnika in izvedenca  si lahko takoj ob min 500e ..v slabem pa 1000e ..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ostalo so sicer priznali samo en del pri vilicah, ki ni plastičen (nek aluminij pomoje) pa nočejo menjati, dvomim pa da se da to kaj barvat. Glede same cenitve kaj dosti besede nisem imel, saj sta se agent in servis sama med sabo dogovarjala kaj je za popravit in kaj ne. Danes dobim po pošti za podpisat poravnavo za ta del za 100eur. Baje, če ni na pritožbi žig odvetnika ne jebejo dosti. Probal bom sicer vseeno, verjamem pa da kaj dosti možnosti nimam, kot zvišati poravnavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 7. 7. 2020 ob 15:07, Shillien pravi:

Se na motorju tudi da zavarovat parkirisce al je to pod kasko? Ce se da kaksna je cena za ti zavarovanje? (Okvirna).

 

Ob 7. 7. 2020 ob 17:22, J.a.m.e.s pravi:

Pri Savi se da pri motornih kolesih od posameznih kombinacij zavarovati samo kombinaciji J (stekla, luči in ogledala) in D (naleti divjadi in domačih živali). Parking je samo v sklopu kaska. 

 

 

tudi pri Triglavu isto...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!