Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Toliko registriranih motorjev kolikor jih bo pa letos v začetku marca pa že dolgo ni bilo :OK:

Zdaj pa samo pamet v glavo in na cesto :) SREČNO .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej si res izviren, ni kaj :angry: . Ampak brezveznih postov je v tej temi že preveč. Kje si (boš) pa ti zavaroval? Če se ti uspe zmenit za kakšen popust glede na tvoj brezhiben videz, mi pa povej. Imam namreč več kot dovolj razlogov, da še jaz kaj zaslužim... :grim Čeprav naknadno... Bom že očaral kakšno na šaltarju... :headbang:

Tko brezvezen k tvoj (pa ne vem kje ti razbereš iz posta da imam brezhiben videz??? ĆE se pa hočeš sam promoverat da si fejst dec pa dej..... sam ne mene not upletat).....drgač pa danes in ZM za 150 eur....30 bonusa in 50 popusta...član motokluba...motor pa ima 53 kw. Over and out iz tele limonade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim nasvet, naj zavarujem AO+ ali naj naredim nezgodno zavarovanje voznikov in potnikov.

AO+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko registriranih motorjev kolikor jih bo pa letos v začetku marca pa že dolgo ni bilo :OK:

Moj je bil vsakega Marca.... za velik denar

letos pa za mal drobiža!

Popravljeno . Popravil DrM - FJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm že agentu prej reku...da letos ni poceni...letos je zmerno ;)

prejšnja leta je blo pa oderuško...mislmo kok je zdej pocen...pač če je najprej tok drago pa daš neko stvar na zmerno ceno se usakmu zdi pocen :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej si res izviren, ni kaj :angry: . Ampak brezveznih postov je v tej temi že preveč. Kje si (boš) pa ti zavaroval? Če se ti uspe zmenit za kakšen popust glede na tvoj brezhiben videz, mi pa povej. Imam namreč več kot dovolj razlogov, da še jaz kaj zaslužim... :grim Čeprav naknadno... Bom že očaral kakšno na šaltarju... :headbang:

Meni je bil njegov post zabaven.

Evo, da še jaz vprašam - kaj se mi bol splača pelat v maribor na sedež ZM pa tam registrirat, al za 40 evrov več it lepo v lublani na sedež triglava, pa se tam zmenit?

Vsa mnenja dobrodošla ... je ne bo nič pametnega, grem jutri

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je bil njegov post zabaven.

Evo, da še jaz vprašam - kaj se mi bol splača pelat v maribor na sedež ZM pa tam registrirat, al za 40 evrov več it lepo v lublani na sedež triglava, pa se tam zmenit?

Vsa mnenja dobrodošla ... je ne bo nič pametnega, grem jutri

Pa sej imaš na Dunajski sedež ZM zraven gospodarskega rastavišča, tam se da vse narest!!! :fredy:

Popravljeno . Popravil nofrus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo še jaz malce--

danes popoldne sem klical kar nekaj lokacij--amzs LJ, ZT verovškova, ZT Kranj, AS Trzin, Ci&Ca teh. pregledi, ZM lj----na vseh tehničnih NIMAJO POJMA o kakšnih extra popustih (delajo po starem), ZM pa v glavnem ne zavarujejo (moraš posebej iti na ZM). verovškova pravi da je VSE PO STAREM in da bodo več vedeli 8.3. Kranj pravijo "ja, nekaj je, kar pridte, se bomo že zmenili" kar pomeni da nekaj bi dali, pa noben ne ve koliko. Edino ZM je rekla tako kot je znano---ker imam avto pri ZT, na motorju pa 30%, letos dobim pri njih 35% in 40 % popusta (nisem član kluba).

tako da me resno zanima če ne bo kdo dobil extra položnice za doplačilo od ZT :cry:

čakat (do 8.) al ne čakat--- TO je zdaj vprašanje :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če je že kdo registriral motor nad 72kW in koliko je plačal letos (jaz lani okrog 150000 sit), oziroma če mi kdo pove (kakšen zastopnik na forumu), koliko me bo stala registracija če imam avto zavarovan pri ZT (20% popusta) in nisem član moto kluba? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če je že kdo registriral motor nad 72kW in koliko je plačal letos (jaz lani okrog 150000 sit), oziroma če mi kdo pove (kakšen zastopnik na forumu), koliko me bo stala registracija če imam avto zavarovan pri ZT (20% popusta) in nisem član moto kluba? .)

88kW, enojna zav. vsota, brez AO+, ZM = 153,30 €

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

88kW, enojna zav. vsota, brez AO+, ZM = 153,30 €

D.

hm...

kateri premijski razred si imel/imaš sedaj? Član kluba da/ne...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm...

kateri premijski razred si imel/imaš sedaj? Član kluba da/ne...?

Ne vem več, kateri PR sem imel prej (15% bonusa menda), zdaj imam PR4. Član kluba - :yes:.

Avto je seveda tudi zavarovan pri ZM in je v PR4.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

88kW, enojna zav. vsota, brez AO+, ZM = 153,30 €

D.

Kje pa imaš zavarovan avto in koliko imaš popusta, ali si član/ica moto kluba?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem več, kateri PR sem imel prej (15% bonusa menda), zdaj imam PR4. Član kluba - :yes: .

D.

pol se pa ujema. Mene bi prišlo premijski popust 35% + 40% popusta ca 240 €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol se pa ujema. Mene bi prišlo premijski popust 35% + 40% popusta ca 240 €

81 kW - premijski popust 45% + 50% popusta kot član kluba - AO, AO+, zelena karta,odkup prve škode za AO & AO+ me je prišlo 278,31 EUR, Zavarovalnica Maribor

Popravljeno . Popravil vuk76
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Issi lepo prosim za odgovor

Danes bil na ZT-na avtu imam 40% to je 06PR-ta BONUS prenesel na MOTOR kjer sem imel 0% oz 14PR-

dobil še 50% popust za nepovračilo denarja pri odjavi(kar je OK)potem še neke popuste za pakete.:življensko,...itd aja AVTO mam zavarovan pri ZT plačal za ČOPER nekaj čez 100 EUR-

NO na polici od motorja piše 06PR-TO SMO ČAKAL BRAVO TRIGLAV-sam me pa zanima:

ALI MI LAHKO NA BILO KAKO FINTO VZAMEJO PR.RAZRED DRUGO LETO -SORY SEM PAČ MALO SKEPTIČEN

KER ŠE ZDAJ NE MOREM VERJET-PO VSEH TEH ŠTORIJAH????????????????????

Issi -plis

Zaenkrat lahko rečem--------TRIGLAV JE ZAKON--------------aja danes že naredil okoli 180 Kilometrov.

Kot smo v tej temi že nekajkrat ponovili; popusti so komercialna zadeva, za katero vam nihče ne jamči, da bo drugo leto spet. BONUS pa imate definitivno (razen če povzročite nesrečo in ga posledično pač izgubite).

Mene pa zanima, če je že kdo registriral motor nad 72kW in koliko je plačal letos (jaz lani okrog 150000 sit), oziroma če mi kdo pove (kakšen zastopnik na forumu), koliko me bo stala registracija če imam avto zavarovan pri ZT (20% popusta) in nisem član moto kluba? .)

ZM d.d. 367,91€ (če bi prenesel avto 257,53€ če se včlaniš v kak klub 214,60€)

AS d.d. ( če se zavežeš, da ob poteku preneseš avto k njim) 245,27€

Triglav d.d. kdo ve? Odvisno kako si bo razlagal začasna navodila agent na katerega boš naletel. Uradna verzija šele 8.3.2007

Popravljeno . Popravil Issi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo še jaz malce--

danes popoldne sem klical ..... ZT Kranj, .... Kranj pravijo "ja, nekaj je, kar pridte, se bomo že zmenili" kar pomeni da nekaj bi dali, pa noben ne ve koliko. ....

Ne vem, koga si ti klical v KR.... sm bil danes tam in sklenil zavarovanje.... seveda sem prej poklical, teta na drugi strani vse kristalno jasno povedala... tko da ne bluzit :nono:

Aja, pa še to sm pozabu: vse je imela na listu napisan (premijski razred, popusti v procentih)

Popravljeno . Popravil Brdaus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj pa moja zgodba.

Včeraj sem spraševal na forumu, če lahko druga zavarovalnica ne prizna PR od ZM. Pa so rekli da PR velja povsod. Danes grem prej iz službe - direktno na ZM PE Kranj.

Sprašujem, če dobim 30% bonusa (PR), ker sem član AMZS (trenutno imam PR 14 - torej 0%). Rekli so "Seveda, saj je AMZS tudi klub!"

Sprašujem: "Torej lahko čez par let grem na drugo zavarovalnico in bom tam imel že 40%?"

Odgovor: "NE! Bonus (oz. premijski razred) ki ga bomo Vam PODARILI, velja SAMO V NAŠI ZAVAROVALNICI! In o tem obvestimo vse stranke pri podpisu pogodbe..."

Sprašujem "Kako pa v zavarovalnici Triglav bodo vedli, da imam podarjen bonus?"

Odgovor - "Izmenjujemo se s podatki"

Rečem "Hvala za info" in grem v Adriatic, kjer imava z ženo oba avta. Ženin ima 15% bonusa, moj 0%. Sprašujem, če lahko "skopiram" bonus od avta še na motor. "Ja", pravijo. Sprašujem "Ali je problem če je avto ženin?" Možakar pravi "Problem - tega pa ne bomo odobrili, ne prenašamo (kopiramo) bonusa med družinskimi člani. Tega ne delamo, ker tako predpisujejo pravila in se striktno tega držimo!" Sprašujem "Kaj pa vaš prenesen z avta bonus - tudi ne velja pri drugih zavarovalnicah?" Nekam kliče, dobi odgovor in reče "Velja - to je navadni PR, ampak žal ne moremo prenesti bonusa z avta od žene!"

Pa še nekaj, na Adriatiku za zamenjavo zavarovalnice zahtevajo odjavo-prijavo vozila. Pravijo, da ne morejo prekiniti polico, dokler ne prinesem odjavlenega prometnega.

Na Adriatiku je tudi povedal, da na ZM so lagali, da so podatkovno povezani z Triglavom, da Triglav tega noče, in da se izmenjujejo s podatki samo Adriatic-Maribor-in se ne spomnim še kdo, ampak brez Triglava.

Na koncu sem spet šel na ZM in sem zavaroval za par mesecev, ker do takrat imam začasno bivanje.

Veliko sem napisal - ali lahko kdo komentira glede "podarjenega" bonusa? Issi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj pa moja zgodba.

Včeraj sem spraševal na forumu, če lahko druga zavarovalnica ne prizna PR od ZM. Pa so rekli da PR velja povsod. Danes grem prej iz službe - direktno na ZM PE Kranj.

Sprašujem, če dobim 30% bonusa (PR), ker sem član AMZS (trenutno imam PR 14 - torej 0%). Rekli so "Seveda, saj je AMZS tudi klub!"

Sprašujem: "Torej lahko čez par let grem na drugo zavarovalnico in bom tam imel že 40%?"

Odgovor: "NE! Bonus (oz. premijski razred) ki ga bomo Vam PODARILI, velja SAMO V NAŠI ZAVAROVALNICI! In o tem obvestimo vse stranke pri podpisu pogodbe..."

Sprašujem "Kako pa v zavarovalnici Triglav bodo vedli, da imam podarjen bonus?"

Odgovor - "Izmenjujemo se s podatki"

Rečem "Hvala za info" in grem v Adriatic, kjer imava z ženo oba avta. Ženin ima 15% bonusa, moj 0%. Sprašujem, če lahko "skopiram" bonus od avta še na motor. "Ja", pravijo. Sprašujem "Ali je problem če je avto ženin?" Možakar pravi "Problem - tega pa ne bomo odobrili, ne prenašamo (kopiramo) bonusa med družinskimi člani. Tega ne delamo, ker tako predpisujejo pravila in se striktno tega držimo!" Sprašujem "Kaj pa vaš prenesen z avta bonus - tudi ne velja pri drugih zavarovalnicah?" Nekam kliče, dobi odgovor in reče "Velja - to je navadni PR, ampak žal ne moremo prenesti bonusa z avta od žene!"

Pa še nekaj, na Adriatiku za zamenjavo zavarovalnice zahtevajo odjavo-prijavo vozila. Pravijo, da ne morejo prekiniti polico, dokler ne prinesem odjavlenega prometnega.

Na Adriatiku je tudi povedal, da na ZM so lagali, da so podatkovno povezani z Triglavom, da Triglav tega noče, in da se izmenjujejo s podatki samo Adriatic-Maribor-in se ne spomnim še kdo, ampak brez Triglava.

Na koncu sem spet šel na ZM in sem zavaroval za par mesecev, ker do takrat imam začasno bivanje.

Veliko sem napisal - ali lahko kdo komentira glede "podarjenega" bonusa? Issi?

Kaj naj rečem? Kup nepreverjenih podatkov ljudi, ki si ne upajo priznati, da nečesa ne vedo ampak raje govorijo na pamet. Žal.

Pa pojdiva po vrsti;

Bonus je bonus in ni važno na kateri zavarovalnici ga imaš. Ko imaš enkrat na polici napisano "PR 4" to velja na vseh zavarovalnicah. Kako si do tega prišel ni važno (razen če si z goljufijo o katerih sem že pisala in se odkrijejo).

Bonus se med zakoncema prenaša po splošnih pogojih, ampak ne tako, kot si si zamislil. Žena ti lahko podari svoj bonus na avtu - na avto. (v naslednjem koraku ga pa ti preneseš na motor ;) )

Glede na to, da sta na ASu, je to izvedljivo z najmanjšim problemom, ker se pri njih lahko tudi sredi leta prenese bonus, žena doplača razliko, ti dobiš pa povrnjeno. Ne more pa ti ga ona podariti direktno na drugo premijsko skupino - skupino vozil, v tvojem primeru z avta na motor.

Povezanost zavarovalnic kar se tiče podatkov... Zavarovalnice si med sabo izmenjujejo sezname "nezaželenih strank" (neplačnikov, škodarjev,...) Kadarkoli menjaš zavarovalnico, podpišrš izjavo, da na prejšnji zavarovalnici nisi povzročil škode v zadnjem zavarovalnem letu in si dejansko upravičen do premijskega razreda, vpisanega na polici. Vsaka taka polica se preverja na prejšnji zavarovalnici. In če se ugotovi, da si imel škodo in jo zamolčal, je agent krit, saj si s podpisom izjave jamčil da govoriš resnico, Torej se ne terja agenta za doplačilo, pač pa tebe. To je stalna praksa. Ampak ne v takem smislu, kot ti je rekel žal premalo poučeni referent...

Za prekinitev police je na vseh zavarovalnicah potrebna ali odjavljena prometna (kadar je vozilo odjavljeno) ali fotokopija police novega lastnika (kadar je registrirano vozilo prodano). Tak je postopek, brez tega ne gre nikjer.

Popravljeno . Popravil Issi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konc te limunade /tisti ups mi je prej ušel/.

Jutri grem na ZM prestavit avto in reg. motor (celo moj agent ZT mi je to svetoval, ker itak nimam avta na ZT....Tilio se mi pa ne da čakat)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jaz imam za pivo Te častim :grim

nimaš kaj razmišljat pred 3 tedni na ZM :P

verjemi da ceneje ne bo nikjer :grrr

če pa bo ....častimmmmmmmmmmm :beer2:

in to na ridah 5 gajb

nč nm razlagav, ampak jaz sem dobil bolj ugodno ponudbo oziroma tudi realizacijo zavarovanja od tebe

samo še čakam da gremo na ride kjer nas bo čakalo 5 gajb, kjer nas častišššššššššššššššššššš :beer2:

sj vem zdej boš pa firbčen :slap: :kva1: :kva1: :kva1:

zdej se mi pa res ne da več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot zaprisežen Triglavovec bom šel verjetno na ZM. će bo AMZS dovolj O.K, , sicer se pa tako in zakom mislim včlaniti v novomeški klub.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obvezno zavarovanje + AO+ stane reci in piši 236,70 EUR (FJR 1300)! Plačal sem še zeleno karto..... nekaj manj kot 5 eur!

Ob prijetnem kramljanju z agentko na šaltarju v Kranju sem dobil še 4% na cash, 7% na mali paket in ven pade zgornja cifra!

Do 8. 3. veljajo ti pogoji, potem se bo zavarovanje pocenilo, samo vprašanje je kako bo s popusti - baje bodo nekoliko nižji! Tako mi je neuradno zaupala gospa za šaltarjem! Zavarovalne police pa ne morete dobiti nikjer drugje, kot na poslovalniicah Triglav - do 8.3!

I

Operacijo "zavarovanje in registracija 2007" je dans uspelo opraviti tudi meni in lahko popolnoma pritrdim vsemu, kar je napisal DrM - FJR.

Bil sem po vsej prežvečeni salati postov tik pred tem, da uidem po dooooooolgih letih zvestobe z vsemi šestimi kolesi k ZM.

Telefonarjenje naokrog pa je razkrilo lokacijo obstoja večkrat omenjene ugodne triglavske variante, s katero sem se izognil komplikaciji v obliki odjav/prijav avta.

Torej: zavarovanje ZT za najvišji razred (nad 72 kW):

-vključujoč AO, AO+, NMV (dodatno nezg. zavarovanje voznika in sopotnika-stane le 8,85€)in zel. karto

-s kopiranjem avtobonusa (50 %=novopridobljeni PR4 :OK: :OK: :OK: )

-s 4%popustom za takojšnje keširanje

-s 7%popustom na mali paket

-s 50%komerc.popustom :whistle:

-s 6,5% davkom

plačal 245,11€. :photo:

ZT se vede kot ZDA s svojimi poddržavami; kar se v eni enoti sme in zmore, se v drugi ne da. Lokalni šerifi pa so agenti, ki krojijo pisana in žigosana pravila po svoje. :BUA: Nisem nič kaj ponosen, da sem vernik/plačnik tako načelne D.D.

Do 8.3. še obstaja upanje za ZT-jevce z zajetnim bonusom na avtu in brez bonusa na motu, ki bi radi zavarovali za pošteno ceno in ostali tam kjer so.

Dober ZT naslov: kranjski AMZS.

Če kdo rabi ZT agenta, ki to uredi brez predsodkov, naj mi reče na PM.

Lahko pa kot jaz do 8.3. stestirate svojega ZT agenta. Moj je padel na izpitu ("PR4 se ne da"); sledi mu kazenska zamenjava. :yes:

Sorry za veliko nakladanja v tem predolgem postu.

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj je padel na izpitu ("PR4 se ne da"); sledi mu kazenska zamenjava. :yes:

:hooray: :hooray:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!