Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Ahh sori nism vidu da je v postu ze omenjen ao+ :D je ok cena ja. Sam nevem kako je s savino asistenco.. meni pri triglavu za podobno(cenejso) zrihtajo bolso asistenco. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, ukica said:

Ahh sori nism vidu da je v postu ze omenjen ao+ :D je ok cena ja. Sam nevem kako je s savino asistenco.. meni pri triglavu za podobno(cenejso) zrihtajo bolso asistenco. 

Imajo zdaj po novem tudi na Savi "ta hudo" asistenco Premium, ki ti krije do 1.000 EUR in še vse ostalo, ampak je to bolj primerno za tiste, ki potujejo po tujini, za tukaj po Sloveniji pa je tudi osnovna asistenca "luksuz". ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse to je fajn .. kako se pa pol izkaže, ko morajo kaj narest, je pa druga stvar

zavarovalnice dajejo full popustov, pa ne zato ker nas/vas majo radi ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, maus said:

vse to je fajn .. kako se pa pol izkaže, ko morajo kaj narest, je pa druga stvar

zavarovalnice dajejo full popustov, pa ne zato ker nas/vas majo radi ;)

 

Hm, jaz sem pa mislil, da mi je dala tako ugodno ceno, ker sem ji bil všeč  :love1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kawalir pravi:

Hm, jaz sem pa mislil, da mi je dala tako ugodno ceno, ker sem ji bil všeč  :love1:

če bi to prevladovalo, bi meni plačali vsaj 2.000 €, da imam zavarovano pri določeni zavarovalnici :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da zavarovati samo izpuh na motorju?  Glede na to,da je izpuh vreden pol toliko kot cel motor in da je ob morebitnem padcu prvi na vrsti,da ga nastrada bi blo mrbit fajn met zavarovano? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, ProdriveR said:

A se da zavarovati samo izpuh na motorju?  Glede na to,da je izpuh vreden pol toliko kot cel motor in da je ob morebitnem padcu prvi na vrsti,da ga nastrada bi blo mrbit fajn met zavarovano? :)

Samo ugibam.. verjetno bo potrebno kasko zavarovati ter nato pod opremo se sportni izpuh posebi obkljukati in seveda placati? :)  

Nebo poceni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je vpisan v homologacijski kartonček, je zavarovan po defolt kasku, oziram v primeru tvoje nekrivde po polici povzročitelja. Seveda če se gre za manjše vrednosti: primer norec ti zmečka izpuh.

Kasko pa mora bit (v primeru tvoje krivde), valda ti je jasno in če pa bo totalka ( ga itak pušneš, ker se s tabo pogajajo o vrednosti motocikla. Neglede na krivca nezgode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri kasku mora biti dodatna oprema dodatno ovrednotena in zavarovana ;)

v primeru kraje dobiš po evrotaksu ;)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak kos dodatne opreme mora biti posebej napisan na polici, prav tako mora biti doplačana premija za te dele. Drugače se pri likvidacije škode obračuna serijska oprema. Govorim v primeru kaska. 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, JamesTheMan pravi:

Vsak kos dodatne opreme mora biti posebej napisan na polici, prav tako mora biti doplačana premija za te dele. Drugače se pri likvidacije škode obračuna serijska oprema. Govorim v primeru kaska. 

če ti drug povzroči škodo... pol je pa druga pesem ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, maus pravi:

če ti drug povzroči škodo... pol je pa druga pesem ;)

 

Takrat pa "obesiš" gor še za vsaj pol mopeda dodatnih delov. 2x akrapovica pa tud ce en sploh ni priklopljen. :panic:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, maus pravi:

če ti drug povzroči škodo... pol je pa druga pesem ;)

 

ja, ponavadi je podobna žalostinki. Vsaj v mojem primeru jim je bilo 2 jurja gor al dol....aja, raj dol. Potem sem pa moral dokazovat koliko bi bil 10mesecev star moped z 20kkm vreden :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

ja, ponavadi je podobna žalostinki. Vsaj v mojem primeru jim je bilo 2 jurja gor al dol....aja, raj dol. Potem sem pa moral dokazovat koliko bi bil 10mesecev star moped z 20kkm vreden :(

 

će ti ga plunejo nimaš  kaj ... če maš pa razbitino ... vsaj nekaj maš... lahko pridobiš račune poškodovane opreme ... neki se da prodat ... če ni ... pol ni :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans sem šel narest izračun in me AO, AO+ in asistenca  (osnovna za 10€) pri savi pride 107€. Kar se mi zdi kr okej. Mi je naredila še izračun za triglav in je bil kr konkretno dražji. Me pa zanima, kak je postopek če se kasneje odločim ,da bi zaradi kakšne daljše ture po tujini uzel "tadražjo" asistenco? A doplačam tistih 36€, al se prišteje 26€ k trenutni, al se premija zmanjša glede na mesece, ki so pretečeni (npr za 8.mesecev)??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, ProdriveR pravi:

Dans sem šel narest izračun in me AO, AO+ in asistenca  (osnovna za 10€) pri savi pride 107€. Kar se mi zdi kr okej. Mi je naredila še izračun za triglav in je bil kr konkretno dražji. Me pa zanima, kak je postopek če se kasneje odločim ,da bi zaradi kakšne daljše ture po tujini uzel "tadražjo" asistenco? A doplačam tistih 36€, al se prišteje 26€ k trenutni, al se premija zmanjša glede na mesece, ki so pretečeni (npr za 8.mesecev)??

Plači ta drago pa mirna Bosna.

Mislim, da je tu na forumu en zavarovalni agent. Kontaktiraj ga in verjetno dobiš boljšo ponudbo in ujameš dražjo asistenco

Razlika je en rezervar goriva.

Popravljeno . Popravil notranc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, ProdriveR pravi:

Dans sem šel narest izračun in me AO, AO+ in asistenca  (osnovna za 10€) pri savi pride 107€. Kar se mi zdi kr okej. Mi je naredila še izračun za triglav in je bil kr konkretno dražji. Me pa zanima, kak je postopek če se kasneje odločim ,da bi zaradi kakšne daljše ture po tujini uzel "tadražjo" asistenco? A doplačam tistih 36€, al se prišteje 26€ k trenutni, al se premija zmanjša glede na mesece, ki so pretečeni (npr za 8.mesecev)??

Ravno danes sem imel tak primer. Ker lani še ni bilo te premium asistence imam na aktualni polici samo osnovno. Zato sem poskušal v programu za sklepanje narediti doplačilo in si pokasirati dražjo asistenco, vendar ne gre. V sistemu je blokada. Šele ko so mi v strokovni službi izredno odobrili, sem si lahko po dnevih preračunal in naredil doplačilo (do 15.7. nekaj čez 11eur). Razliko pri stari asistenci se ne vrača.

Popravljeno . Popravil JamesTheMan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, ProdriveR pravi:

Dans sem šel narest izračun in me AO, AO+ in asistenca  (osnovna za 10€) pri savi pride 107€. Kar se mi zdi kr okej. Mi je naredila še izračun za triglav in je bil kr konkretno dražji. Me pa zanima, kak je postopek če se kasneje odločim ,da bi zaradi kakšne daljše ture po tujini uzel "tadražjo" asistenco? A doplačam tistih 36€, al se prišteje 26€ k trenutni, al se premija zmanjša glede na mesece, ki so pretečeni (npr za 8.mesecev)??

O kakšnem stroju pa je govora? Kolk kW kolk kubikov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SAVA:

obvezno,  asistenca MOTO premium, AO+ , 127kw, 1301ccm, zelena karta..........106, 27€ par dni nazaj

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33 minutes ago, DAMI34 said:

SAVA:

obvezno,  asistenca MOTO premium, AO+ , 127kw, 1301ccm, zelena karta..........106, 27€ par dni nazaj

Đabe, to seveda s 50% popustom, ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎16‎.‎3‎.‎2018 ob 12:55, maus pravi:

vse to je fajn .. kako se pa pol izkaže, ko morajo kaj narest, je pa druga stvar

zavarovalnice dajejo full popustov, pa ne zato ker nas/vas majo radi ;)

 

Jaz te imam rad!:love1:

pred 47 minutami, berlingo66 pravi:

O kakšnem stroju pa je govora? Kolk kW kolk kubikov?

Povrnjen dobiš neporabljen del premije za asistenco in doplačaš boljšo asistenco za toliko časa kot je do poteka police(prorata)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, bambi61 pravi:

Jaz te imam rad!:love1:

Povrnjen dobiš neporabljen del premije za asistenco in doplačaš boljšo asistenco za toliko časa kot je do poteka police(prorata)!

Za katero zavarovalnico to pišeš? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, bambi61 pravi:

Jaz te imam rad!:love1:

vem .. mene majo radi vsi zavarovalničarji ... pa v moto trgovinah tut .. še kakšna punca me ma rada, ker vsi mislijo, da mam full dnarja :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!