Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

pred 9 urami, Luka66 pravi:

Ja z wi-fi je  teh krajih tezko  povsod je pa dejanskl ni signala....glede na nepredvideno smolo kolega bomo korigirali plan poti...nekaj bo potrebno spustiti in morda nazaj s trajektom preko crnega morja....danes smo bili pri  njem v bolnici v Tbilisiju...zlomljena rama in pet reber pŕi nizki hitrosti....noro..caka na operacijo in potem z letalom domov....asistence  in vsa ostala nezgodna zavrovanj imajo drobni tiska.....eno srnje....tako da bomo jutri posraufali GS, ki je bil prepeljan iz Mestje s kombijem da bo vozen in pride kolega z letalom iz SLO da ga odpelje z nami domov. Ogledali smo si glavno mesto Tbilisi, stari center z novimi arhitekturnimi obkekti OK vse ostalo kot cela drzva bogo..... jutri tura  na sever po stari vojaski cesti na Gergeti Trinity church  in kampiranje v divjini....potem pa proti Armeniji....promet je res katastrofa na motorju vseskozi v nevarnosti k se vozi na mm in po sistemu kdo si vec upa...zato prakticno vsi avti poskodovani....treba zelo pazit.

 

 

 

 

 

 

@Luka66Povej malo več o tem...bo še komu prišlo prav.

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Rey pravi:

@Luka66Povej malo več o tem...bo še komu prišlo prav.

zlo eniostavno, preberi drobni tisk, večinoma se nanaša na EU

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja sj je bil že linkan Suzuki Bandit 1200

 

Ma 1000 se mi zdi mal preveč za štart. Tam okol 600 mislim, da je dovolj.

 

Kako je pa.pri zavarovanju? Kaj gleda na tehničnem razen zavor pa luči?

Kok sploh stane zavarovanje za motor? Kaj to gledajo kubike, konje/kilowate al tud če ti je prvi motor res nimam pojma kako to gre :hmm:

Popravljeno . Popravil Moto999
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Moto999 said:

Hja sj je bil že linkan Suzuki Bandit 1200

 

Ma 1000 se mi zdi mal preveč za štart. Tam okol 600 mislim, da je dovolj.

 

Kako je pa.pri zavarovanju? Kaj gleda na tehničnem razen zavor pa luči?

Kok sploh stane zavarovanje za motor? Kaj to gledajo kubike, konje/kilowate al tud če ti je prvi motor res nimam pojma kako to gre :hmm:

Luci, zavore, pnevmatike, ce imas sportni lonec bo pogledat se homologacijo(v komp), prva pomoc.. naceloma je to to ;) 

 

Zavarovanje je odvisno od popusta ki ga imas ter kaj vse zavarujes.

Gleda se razmerje moc/teza, kw ter starost voznika(mlajsi si, je drazje za nekaj eurov). Ce imas -50% bonus te bo obvezno na triglavu prislo cca 60-80e(za 600ccm cca 90hp), asistenca okoli 25, ter recimo se 50 ao+.. 

Kasko je pa odvisen od vrednosti novega motorja etc.. 

 

Naceloma je zavarovalnica Sava cenejsa(tudi za 30% ali vec), ampak sam nisem imel dobrih izkusenj z mariborsko in tilia.. je bilo kar nekaj zapletov ko je bilo treba izplacati. 

No pa se asistenca je pri triglavu vredna vsakega centa. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha osnive pač suoer to itak mora štimat.

Se pravi ni tok drago. Imam pa pri Triglavu za avtomobilsko zavarovanje 35% popusta(nevem ker premijski razred) plus triglav komplet še dodatnih 13%.B)

 

Se strinjam triglav asistenca je top boljšega ni. So mi dve leti nazaj prišli po avto sred noči v Gradec. Nič plačal pa še je ostalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3glav premijo  racuna glede na razmerje kw/kg. Za chopperje je drobiz, za ss rakete je precej vec. Asistenca=majka! 

 

Kar se Save tice, ce si krivec, izplacilo ni tvoj problem. Morm pa rect, de so meni material (motor in oremo) posteno placali brez pripomb. Kako bo s poskodbami pa se ne vem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, Kugelschreiber said:

3glav premijo  racuna glede na razmerje kw/kg.

Se dobro, da mi v homologaciji pise, da moj SL ( =sportiva leggera) tehla 297 kg. :lol1:

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Zok said:

Se dobro, da mi v homologaciji pise, da moj SL ( =sportiva leggera) tehla 297 kg. :lol1:

Ker narobe beres. Ni lahka sportna, ampak en malo sportna :D 

 

rekorder u cinizmu je imo guzzi 1200sport. 90 konj pa 230kil suhe teze

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Moto999 pravi:

Hja sj je bil že linkan Suzuki Bandit 1200

 

Ma 1000 se mi zdi mal preveč za štart. Tam okol 600 mislim, da je dovolj.

 

Kako je pa.pri zavarovanju? Kaj gleda na tehničnem razen zavor pa luči?

Kok sploh stane zavarovanje za motor? Kaj to gledajo kubike, konje/kilowate al tud če ti je prvi motor res nimam pojma kako to gre :hmm:

vse o zavarovalnicah je tukaj. Prosim da se postavlja vprašanja v za to namenske teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zadeva je taka: Skode brez dela in brez davka je faking za 6800€ brez da bi odprli masino in preverili kaj se je notri zjebalo ( brez dela nisem zihr, brez davka 100%), vrednost po evrotaksi se vzame sredina med prodajno in nakupno ceno, to je 7700-7800€.... se pravi totalka... kako poteka zdej vse to v avstriji je pa takole.... 

Motor gre na neko posebno internetno stran do katere imajo dostop samo uradni serviserji v principu kdo da vec.... to traja 10 dni baje... 

prvi ki ponudi recimo 1500€ me kontaktira zavarovalnica ce bi ga slucajno sam odkupil po tej ceni.. ce ga nocem dobim teh 1500€ in preostanek od zavarovalnice .. se pravi nekje 7700-7800€ vse skupaj.... 

Kolk sm spusil... prevec... kupil za 10jurckov oktobra,  dal kr neki € nanj, in 2 tedna naredil servis za 1200€... fajn.... 

 

nc se bo za odlocit med 1190 ali 1290... starejsega od 2017 ne kupim...... :( sm kr mal zalostn.... 

  • Žalosten 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, gasperX pravi:

Zadeva je taka: Skode brez dela in brez davka je faking za 6800€ brez da bi odprli masino in preverili kaj se je notri zjebalo ( brez dela nisem zihr, brez davka 100%), vrednost po evrotaksi se vzame sredina med prodajno in nakupno ceno, to je 7700-7800€.... se pravi totalka... kako poteka zdej vse to v avstriji je pa takole.... 

Motor gre na neko posebno internetno stran do katere imajo dostop samo uradni serviserji v principu kdo da vec.... to traja 10 dni baje... 

prvi ki ponudi recimo 1500€ me kontaktira zavarovalnica ce bi ga slucajno sam odkupil po tej ceni.. ce ga nocem dobim teh 1500€ in preostanek od zavarovalnice .. se pravi nekje 7700-7800€ vse skupaj.... 

Kolk sm spusil... prevec... kupil za 10jurckov oktobra,  dal kr neki € nanj, in 2 tedna naredil servis za 1200€... fajn.... 

 

nc se bo za odlocit med 1190 ali 1290... starejsega od 2017 ne kupim...... :( sm kr mal zalostn.... 

@gasperXsem te kar semle premaknil, bo verjetno več debate in več informacij, tako da je že bolje da je tule.

Verjemi, tako v AU kot drugje pogajanja z zavarovalnico niso zacementirana.

Lej meni so za 8 mesecev star moped tudi ponujali nekih 8 jurčkov (nov je bil 13), na koncu sem jih pa 11,5 dobil, ker se nisem strinjal s cenitvijo. (realno nekje toliko je tudi bil vreden) Angažiral sem Snecija (odvetnik) kjer smo navedli, da cenitev ni niti realna niti po nekih normativih itd..za eurotax še niso slišali. Zato sem jim poslal cenitev oziroma dopis nekoga, ki motorje prodaja in preprodaja. (trgovca) in se skliceval na tak dopis.

Na koncu so popustili in priznali.

Če pa gledam, da si nekaj kupil za 10k, pa malo vozil, pa je poteklo cca 1 leto, ja potem boš težko iztržil kaj več kot 8k€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, gasperX pravi:

Zadeva je taka: Skode brez dela in brez davka je faking za 6800€ brez da bi odprli masino in preverili kaj se je notri zjebalo ( brez dela nisem zihr, brez davka 100%), vrednost po evrotaksi se vzame sredina med prodajno in nakupno ceno, to je 7700-7800€.... se pravi totalka... kako poteka zdej vse to v avstriji je pa takole.... 

Motor gre na neko posebno internetno stran do katere imajo dostop samo uradni serviserji v principu kdo da vec.... to traja 10 dni baje... 

prvi ki ponudi recimo 1500€ me kontaktira zavarovalnica ce bi ga slucajno sam odkupil po tej ceni.. ce ga nocem dobim teh 1500€ in preostanek od zavarovalnice .. se pravi nekje 7700-7800€ vse skupaj.... 

Kolk sm spusil... prevec... kupil za 10jurckov oktobra,  dal kr neki € nanj, in 2 tedna naredil servis za 1200€... fajn.... 

 

nc se bo za odlocit med 1190 ali 1290... starejsega od 2017 ne kupim...... :( sm kr mal zalostn.... 

če veš kaj je za zamenjat se mogoče splača mal po eBayu pogledat kaj se da dobit rabljeno in če se splača motor popravit v Slo pri Mihatu recimo. Jst sem rabu en konektor in KTM prodaja samo cel snop kablov za 800 evrov, na eBayu pa sem dobil dva snopa kablov za 70 evrov.  Mogoče se splača odkupit motor in popravit, vsaj men ne zgleda tko hudo zbit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bi bilsamkak konektor... ja nebi blo panike tko pa nvem ce se mi splaca... pa se nimam niti prostora kjer bi lohka sam kaj rihtal.. da bi ga v slovenijo vozu.. hm nevbem za premislt prov velik nimam casa za premislt... 

https://www.motorcyclespareparts.eu/en/ktm-parts/2016-1050-adventure-abs-europe-motorcycles/clutch-cover

https://www.motorcyclespareparts.eu/en/ktm-parts/2016-1050-adventure-abs-europe-motorcycles/clutch

 najman to dvoje je za zrihtat da bi motor zalaufal.... Kaj pa je se dodatno ker je laufal skoraj minuto brez olja.... noja kaj vem kolk casa dokler se jest nism iz tal pobral pa do sape prisel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, gasperX pravi:

bumbar do takrt morm se 5000km zvozt :D 

 

Vzemi denar, na razbitino :) pozabi - ker nisi mehanik, nimaš prostora, so sami hantli in stroški. Do konec sezone furaš bandita. Preko zime pridno delaš in na pomlad greš po drugega. Pa še nekaj zavarovalnine moraš dobiti od nesreče. Moj predlog :).

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eeeee szuki Gsx1250FA.. bendit je gsf1250 :lol1::whistle:;)

Po vsej verjetnosti bom vzel kes.... dal v racun suziko in kupil ktm-a spet 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, ukica pravi:

Za kok evrica bos prodaju takega kot je? :) 

Ce zavarovalnica oceni totalko, potem prodajajo oni, drugace placajo popravilo jest ne placam nic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, gasperX said:

... kupil za 10jurckov oktobra,  dal kr neki € nanj, in 2 tedna naredil servis za 1200€... fajn.... 

 

stari, kr navilo me je ko sm bral....zato oprosti, da še drezam u rano. ampak, a nis tud Yamahe par let nazaj lih drago poservisiral, pa je počlo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

stari, kr navilo me je ko sm bral....zato oprosti, da še drezam u rano. ampak, a nis tud Yamahe par let nazaj lih drago poservisiral, pa je počlo?

....dokaj podobno ja.... na jamahi naredu servis za 700€ slabo leto kasnej Maja 2015 sem se takrat po svoji krivdi zakantal v avto. Dva mesca po tem ko se se odselil v Avstrijo, od motorja ni ostalo nic....

Tokrat vsaj kriv nisem bil :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, gasperX pravi:

Ce bi bilsamkak konektor... ja nebi blo panike tko pa nvem ce se mi splaca... pa se nimam niti prostora kjer bi lohka sam kaj rihtal.. da bi ga v slovenijo vozu.. hm nevbem za premislt prov velik nimam casa za premislt... 

https://www.motorcyclespareparts.eu/en/ktm-parts/2016-1050-adventure-abs-europe-motorcycles/clutch-cover

https://www.motorcyclespareparts.eu/en/ktm-parts/2016-1050-adventure-abs-europe-motorcycles/clutch

 najman to dvoje je za zrihtat da bi motor zalaufal.... Kaj pa je se dodatno ker je laufal skoraj minuto brez olja.... noja kaj vem kolk casa dokler se jest nism iz tal pobral pa do sape prisel.

jst bi kontaktiru Miha, če ga dobiš za male pare in se Mihatu ljubi, ga najbrž lahko čez zimo zrihta tako da še kaj zaslužiš

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, gasperX pravi:

Tokrat vsaj kriv nisem bil :D

a zdj so ti krivdo napisali :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!