Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Vprašanje je: ali se teh +15% prenese tudi na mojo zavarovalno premijo od avtomobila ali ostane samo pri motorju?

Skoraj zagotovo ne, je loceno ... ce ne dobis bonusa ki ga imas na avtomobilski polici potem se za motor - ker pravijo da je "loceno" - potem tudi obratno ne more biti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje, če nisem vsiljiv:

7 let nazaj sem imel Cagivo, ki sem jo imel 6 let. V tem času sem nabral dosti bonusa, vendar so mi rekli, da mi je po treh letih neregistriranja kakšnega drugega motorja ves bonus propadel. OK, ni problema.

Vprašanje: Ali isto velja za 115% premijo? Da ti po treh letih neregistriranja motorja spet resetira na 100% ali ti potem za vedno ostane na 115% oz. manj če motorja vsako leto ne odjaviš (-5%)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje: Ali isto velja za 115% premijo?

115% premija ne obstaja!

bonus: 0-50% gre po 5% (razredi 4-14)

malus: 0-100% gre po 10-30% (razredi 14-20... 10%, 20%, 35%, 50%, 70%, 100%)

Torej: prej 100% plus nesreča -> 135% ! :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

andy: Jeseni odjavi motor in pejt drugo leto k drugi zavarovalnici in reci d animaš stare police ter boš tako plačal 100%. Jebi jih nazaj. Oni tebi ne dajo bonusa po 6 letih ti pa njim ne tistih 15 % (dokler se še da :evil: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje: Ali isto velja za 115% premijo?

115% premija ne obstaja!

bonus: 0-50% gre po 5% (razredi 4-14)

malus: 0-100% gre po 10-30% (razredi 14-20... 10%, 20%, 35%, 50%, 70%, 100%)

Torej: prej 100% plus nesreča -> 135% ! :?

kako no? _naredi_ nesreco-> 135% in po 4 letih je na 115%.... :?: :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

115% premija ne obstaja!

bonus: 0-50% gre po 5% (razredi 4-14)

malus: 0-100% gre po 10-30% (razredi 14-20... 10%, 20%, 35%, 50%, 70%, 100%)

Torej: prej 100% plus nesreča -> 135% ! :?

kako no? _naredi_ nesreco-> 135% in po 4 letih je na 115%.... :?: :idea:

Ajajaj... :?

Po štirih letih je na 95%! :shock:

Iz 135% na ... 120% po enem, 110% po dveh, 100% po treh in končno 95% po štirih letih! 8)

Vsako leto za en razred (ne nujno za 5% :!: )!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ja, samo če bonus zastara po 3. letih, ali potem tudi malus zastara po treh letih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako, a ni tko, da če narediš nesrečo, da gre za 15% gor, ne 35%?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako, a ni tko, da če narediš nesrečo, da gre za 15% gor, ne 35%?

Ob nesreči tri razrede gor (ne nujno 15%)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

andy: Jeseni odjavi motor in pejt drugo leto k drugi zavarovalnici in reci d animaš stare police ter boš tako plačal 100%. Jebi jih nazaj. Oni tebi ne dajo bonusa po 6 letih ti pa njim ne tistih 15 % (dokler se še da :evil: )

Samo ob vecjem zahtevku (ce bi prislo do nesrece) bi sli preverjat tvoje obveznosti in bi kaj kmalu ugotovili, da si nekaj smuglav :idea: :arrow: pol bos pa lahko imel dodatne probleme... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od česa je pa to odvisno? Kako se to določi?

Ali 15% ali 35%...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od česa je pa to odvisno? Kako se to določi?

Po internem pravilniku zavarovalnice :wink:

Ki pa si je med njimi zelo podoben :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kakšni so kriteriji? Vrednost škode?

Verjetno takoj, ko je škoda večja od zneska, ki si ga vplačal kot zavarovalnino...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

115% premija ne obstaja!

bonus: 0-50% gre po 5% (razredi 4-14)

malus: 0-100% gre po 10-30% (razredi 14-20... 10%, 20%, 35%, 50%, 70%, 100%)

Torej: prej 100% plus nesreča -> 135% ! :?

kako no? _naredi_ nesreco-> 135% in po 4 letih je na 115%.... :?: :idea:

Ajajaj... :?

Po štirih letih je na 95%! :shock:

Iz 135% na ... 120% po enem, 110% po dveh, 100% po treh in končno 95% po štirih letih! 8)

Vsako leto za en razred (ne nujno za 5% :!: )!

sorry,glih poznam slovenski sistem :oops: .....mater prej si pa se kruliv,da 115% ne obstaja...... go figure.... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kakšni so kriteriji? Vrednost škode?

Verjetno takoj, ko je škoda večja od zneska, ki si ga vplačal kot zavarovalnino...

Ličanje in barvanje voznikovih vrat na Passat-u. :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

andy: Jeseni odjavi motor in pejt drugo leto k drugi zavarovalnici in reci d animaš stare police ter boš tako plačal 100%. Jebi jih nazaj. Oni tebi ne dajo bonusa po 6 letih ti pa njim ne tistih 15 % (dokler se še da :evil: )

Samo ob vecjem zahtevku (ce bi prislo do nesrece) bi sli preverjat tvoje obveznosti in bi kaj kmalu ugotovili, da si nekaj smuglav :idea: :arrow: pol bos pa lahko imel dodatne probleme... :?

Po mojih že kar starih podatkih se da to še vedno delati tko da moj predlog še vedno velja in jaz bi tud isto naredu.

sem enkrat že neki mučku na zavarovalnici pa niso nič pogruntal kljub hudi škodi(totalka :oops: ) tko da :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

andy: Jeseni odjavi motor in pejt drugo leto k drugi zavarovalnici in reci d animaš stare police ter boš tako plačal 100%. Jebi jih nazaj. Oni tebi ne dajo bonusa po 6 letih ti pa njim ne tistih 15 % (dokler se še da :evil: )

Samo ob vecjem zahtevku (ce bi prislo do nesrece) bi sli preverjat tvoje obveznosti in bi kaj kmalu ugotovili, da si nekaj smuglav :idea: :arrow: pol bos pa lahko imel dodatne probleme... :?

Po mojih že kar starih podatkih se da to še vedno delati tko da moj predlog še vedno velja in jaz bi tud isto naredu.

sem enkrat že neki mučku na zavarovalnici pa niso nič pogruntal kljub hudi škodi(totalka :oops: ) tko da :arrow:

100% se da :wink:

Ne smem povedat kdo, sam se da....je vse 3 kuponcke dal, pol pa odjavis vozilo in sloh ni treba da gres k drugi zavarovalnici...ko na novo registreras gres iz nule... :wink:

LP

Gugo 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Hanziju in Gugiju za nasvet. Mislim, da bom takole naredu:

jesen bom odjavu motor, spomlad pa prijavu pri drugi zavarovalnici.

Danes pa bom skočil do Elise, da bi pogledajo, kaj lahko naredijo glede maske in pogledajo, če so sprednje vilce ravne. Jest sicer, če še tolk napenjam oči, nič ne vidim, brez rok gre naravnost brez problema, samo vseeno hočem, da motor v roke dobijo stučkoti.

Se vilce, če so malenkostno zvite (se ne opazi na uč in pri vožnji brez rok), da poravnati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kakšni so kriteriji? Vrednost škode?

Verjetno takoj, ko je škoda večja od zneska, ki si ga vplačal kot zavarovalnino...

Na Triglavu je zadeva taka:

- Nesreča, ki jo krijejo iz tvojega AO zavarovanja: -3 razredi; ne glede na velikost škode

- Nesreča, ki jo krijejo iz tvojega kasko zavarovanja: -2 razreda; zopet ne glede na velikost škode

Še zanimivost: Porabljeni kupon lahko vedno odkupite od zavarovalnice. Če se npr. zgodi, da je vrednost izplačila zaradi nesreče, ki ste jo povzročili, manjša od izgube zaradi nižjega bonusa pri naslednjem zavarovanju, lahko zavarovalnici povrnete znesek, ki ga je izplačala upravičencu in kupon dobite nazaj. Bonus tako ostane nespremenjen.

Zadeva je zelo uporabna, če se zaletiš v kakega loleka, ki zaradi praskice na odbijaču hoče celo bogastvo. Izročiš mu kupon, izpolniš in podpišeš evropsko poročilo o prometni nesreči, potem pa naj se z njim ukvarja zavarovalnica. Lahko se zgodi, da mu zavarovalnica izplača veliko manj denarja, kot bi mu ga morda plačali vi. Nato zavarovalnici povrnete znesek in kupon je zopet vaš. Še bolje - če se na kraj nesreče pripelje policija in ugotovi, da se "nesrečnik" razburja za prazen nič, vi pa lepo sodelujete v postopku... Zagotovo bo imel izgubo. :twisted:

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poslušajte kaj mi je povedala sodelavka, saj kar težko verjamem, ampak po svoje je pa čisto možno. Baje da (nevem katera) zavarovanico ponuja možnost, da pri obveznem zavarovanju nekaj doplačaš in se s tem zavaruješ pred izgubo bonusa v primeru da povzročiš nesrečo. Mislim kaj se vse ne spomnijo.

Bo treba malo preverit.

Še ena stvar:

Pri Slovenici sem malo spraševal kako je s prenosi bonusov.

Rekli so, da:

-se s podjetja na lastnika lahko prenese brez problema;

-se s podjetja na navadnega zaposlenega v nobenem primeru ne da prenesti;

-se lahko prenaša med zakoncema; (za izvenzakonsko zvezo nisem vprašal, ampak pomoje bi se moralo, ker taka zveza ni kar tako);

-se s staršev na otroke ne more prenesti - ni šans;

-se s starša na otroka lahko prenese, če starš umer in ga otrok podeduje (bonus);

-se med dvema X osebama ne more prenašati - ni šans, tudi razne izjave baje ne pomagajo.

Glede na to, da se s firme lahko prenese na lastnika, sem vprašal kako je, če je lastnikov več. Baje da ni problemov, prenese se na kateregakoli od solastnikov. Pozabil pa sem vprašati, kako je pri delniški družbi, če imaš recimo eno delnico, in si tudi solastnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je s tem prenosom bonusov? To pomeni da bi rad bonus na racun ene druge police? Recimo ... Rude si je uredil, da je bonus z avta dobil za motor.

To se ocitno da ... ampak to pomeni da pri avtu spet prides na 0% ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je s tem prenosom bonusov? To pomeni da bi rad bonus na racun ene druge police? Recimo ... Rude si je uredil, da je bonus z avta dobil za motor.

To se ocitno da ... ampak to pomeni da pri avtu spet prides na 0% ?

To se NE DA. Če je Rude zadevo tako uredil, jo sgurno ni v skladu s poslovanjem zavarovalnic. Najbrž s hudimi vezami, pa ne na nivoju agentov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lojzi gre, včeraj zavaroval motor, pa sem vprašal, če je to še mogoče, pa pravi, da še vedno- s tovornjaka lahko preneseš na avto, z avta pa na motor, nazaj pa pol ne gre več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!