Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

pred 17 urami, The Lakl pravi:

Kritika!

Nič novega nisem izvedel, kar mi že pred leti ni razložil lokalni agent!

Glej g. Moderator. Če smo v temi "Nasveti za potovanja" spada tudi moj post zraven.

Veliko delam in veliko potujem. Evo in smo tukaj. Za koliko toliko ažurno spremljanje foruma uporabljam mobilno napravo in  če pritisnem tipko neprebrani prispevki imam solate za metrski zaslon od...dveh uporabnikov in eden je celo modrator, kateri bi naj celo skrbel za red in disciplino.

Za večjo preglednost in urejenost foruma te lepo prosim, da kakšnih štirinajst dni le moderiraš in pustiš tipkovnico pokrito z krpo, da se na njo ne bo naložil prah. Boš videl, da bo forum ravno tako živel naprej?

Spoštovani član, debata je bila okrog zelo resnih zadev, pa si mal zrak premešal. In če te toliko boli, kaj vse sva napisala bo v kratkem preloženo v temo "zavarovalnice".

Če je tebi butasto marsikomu ni, ker ljudje zelo slabo in površno berejo pogoje, pa tudi mislijo da imajo marsikaj zavarovano, potem se pa opečejo. Neglede na diskusijo mene in Motozajebanta. In ne vem zakaj bi tebe ali kogarkoli drugega poslušal, če imam slučajno z določeno zadevo kar nekaj izkušenj in prakse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prevec kompliciranja.

uzames ao+ ter dobro asistenco in dodatno zavarovanje aka coris ter wiz in imas mir.

 

Za 30e razlike pa da morm klicati in iskati po netu kaj je cenejs.. skoda casa za premejhno razliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantjeti in dekletoti,

kako je z opremo voznika+sopotnika pri zavarovanju oziroma uveljavljanju kaska? Čelada, škornji, jakna, hlače, rokavice, ... bi to moralo bit všteto že v osnovi ali je potrebno doplačilo/povišanje zavarovalne vsote? AO/AO+ krije, kasko pa ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Tex pravi:

Fantjeti in dekletoti,

kako je z opremo voznika+sopotnika pri zavarovanju oziroma uveljavljanju kaska? Čelada, škornji, jakna, hlače, rokavice, ... bi to moralo bit všteto že v osnovi ali je potrebno doplačilo/povišanje zavarovalne vsote? AO/AO+ krije, kasko pa ne?

Police za motorje delam zelo malo oz skoraj nič. Ampak, nisem čisto prepričan, da ti AO in AO+ krijeta opremo, prav tako kot tudi kasko ne...

AO ti krije samo škodo, povzročeno DRUGIM udeležencem nezgode (tvoja krivda). AO+ pa je zavarovanje voznika za primer TELESNIH poškod ali SMRTI.

Nevem pa, če obstaja pri kasku kakšna dodatna opcija, zavarovanja opreme (bolj se nagibam k ne kot ja)..

Seveda dopuščam možnost,da se motim... naj me nekdo popravi ali pa potrdi :) 

 

lp,s

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, motozajebant pravi:

Police za motorje delam zelo malo oz skoraj nič. Ampak, nisem čisto prepričan, da ti AO in AO+ krijeta opremo, prav tako kot tudi kasko ne...

AO ti krije samo škodo, povzročeno DRUGIM udeležencem nezgode (tvoja krivda). AO+ pa je zavarovanje voznika za primer TELESNIH poškod ali SMRTI.

Nevem pa, če obstaja pri kasku kakšna dodatna opcija, zavarovanja opreme (bolj se nagibam k ne kot ja)..

Seveda dopuščam možnost,da se motim... naj me nekdo popravi ali pa potrdi :) 

 

lp,s

Obstaja! Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Kmet2 said:

Obstaja! Lp

Za dodatno opremo na motorju doplačaš, da, povišaš "nabavno" vrednost motorja. Verjetno je potrebno enako nardit za opremo potnikov? Ta del me zanima ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Tex pravi:

Za dodatno opremo na motorju doplačaš, da, povišaš "nabavno" vrednost motorja. Verjetno je potrebno enako nardit za opremo potnikov? Ta del me zanima ..

To pa ne vem, ker sem vse svoje prometne nesreče povzročil sam na motorju.

Osebno sem dobil povrnjeno tudi osebno motoristično opremo, katero sem moral poslikati in pridobiti uradno ceno.

Bil sem kriv sam !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 36 minutami, Kmet2 pravi:

Obstaja! Lp

Hvala, nisem vedel.. za AO in AO+ pa sem skoraj siguren, da ne pokrije :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, Tex pravi:

Ok, torej bi AO krilo sopotnikovo opremo (škodo), če sem jaz povzročitelj?

Kaj pa kasko?

AO bi načeloma lahko pokrila, vendar mislim, da bi moral sopotnik proti tebi vložiti zahtevek (ker si bil ti povzroćitelj nesreče). Nevem pa, a bi bil dovolj odškodnisnki zahtevek ali pa civilna tožba....  To samo logično razmišljam, kako naj bi zadeve v zavarovalništvu funkcionirale...

 

lahko, da ima kdo izkušnje s podobnim primerom in bo podal bolj točen odgovor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Kmet2 said:

To pa ne vem, ker sem vse svoje prometne nesreče povzročil sam na motorju.

Osebno sem dobil povrnjeno tudi osebno motoristično opremo, katero sem moral poslikati in pridobiti uradno ceno.

Bil sem kriv sam !

Pa si ob sklenitvi kaj doplačal tudi za zavarovanje te opreme (osebne motoopreme)? Govora je o kasku ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Tex pravi:

Ok, torej bi AO krilo sopotnikovo opremo (škodo), če sem jaz povzročitelj?

Kaj pa kasko?

ona(sopotnica) terja odškodnino z AO povzročitelja, tudi tebe kot voznika (torej poškodbe in obleka, čelada), prav tako ti, če nisi povzročitelj terjaš zavarovalnico povzročitelja nezgode. Kasko ne krije obleke in čelade (kar vem, lahko se motim), lahko pa dodatno opremo na motorju, če je evidentirana 

 

Tako nekako razumem.

Še Moj primer:

po polici povzročitelja, torej AO sem terjal obleko, čelado, rokavice, podobleko (računov nisem imel, smo kar ocenili malo pavšal), motor , ter odškodnino za nematerialno škodo.

Vse sem dobil povrnjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Kmet2 pravi:

To pa ne vem, ker sem vse svoje prometne nesreče povzročil sam na motorju.

Osebno sem dobil povrnjeno tudi osebno motoristično opremo, katero sem moral poslikati in pridobiti uradno ceno.

Bil sem kriv sam !

ampak to (obleka čelada) si jih terjal verjetno po AO+ al po kasku? sprašujem, ker ne vem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

ampak to (obleka čelada) si jih terjal verjetno po AO+?

 

Težko po AO+, ker AO+ krije samo telesne poškodbe in smrt... ne opreme....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, motozajebant pravi:

Težko po AO+, ker AO+ krije samo telesne poškodbe in smrt... ne opreme....

v AO pa je, sem pravkar dopisal moj primer. Sicer pa ima tako kasko kot AO+, torej naj kar vloži zahtevek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

ampak to (obleka čelada) si jih terjal verjetno po AO+?

 

 

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

v AO pa je, sem pravkar dopisal moj primer. Sicer pa ima tako kasko kot AO+, torej naj kar vloži zahtevek.

Pusti AO, ti si AO+ napisal, na to sem repliciral...

No, sam proti sebi verjetno ne moreš odškodninskega zahtevka vložit po AO... ker AO je za primer povzročitve nesreče ostalim udeležencem v prometu in ne vozniku....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, motozajebant pravi:

 

Pusti AO, ti si AO+ napisal, na to sem repliciral...

No, sam proti sebi verjetno ne moreš odškodninskega zahtevka vložit po AO... ker AO je za primer povzročitve nesreče ostalim udeležencem v prometu in ne vozniku....

Seveda ne. Zahtevek podaš proti povzročitelju, proti sebi ne moreš.

Kasko pa običajno zavaruje nekaj natančno opredeljenega, recimo motor in opremo na motorju, ve se nabavna vrednost itd, sedaj kako oprema voznika (obleka čelada) pade zraven pa ne vem, zato me pa zanima.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

Seveda ne. Zahtevek podaš proti povzročitelju, proti sebi ne moreš.

Kasko pa običajno zavaruje nekaj natančno opredeljenega, recimo motor in opremo na motorju, ve se nabavna vrednost itd, sedaj kako oprema voznika (obleka čelada) pade zraven pa ne vem, zato me pa zanima.

 

 

Če si sam kriv, lahko opremo po mojem mnenju dobiš povrnjeno samo iz naslova kaska... AO in AO+ sigurno ne...  Sopotnik pa laahko vloži odškodninski zahtevek po AO zoper tebe.

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, motozajebant pravi:

lahko, da ima kdo izkušnje s podobnim primerom in bo podal bolj točen odgovor...

Menim, da za takšna vprašanja o podrobnosti zavarovanja in opcij,  je res najbolj elegantno zavrtet telefonsko številko in poklicat svojega zav. agenta, danes ga ima skoraj vsak. Težko je na foromu spraševat o takšnih zadevah, saj en napiše to, drugi ono in na koncu še vedno ne veš, kaj je prav in kaj ne, saj se te opcije pri premijah skoraj, ponavljam skoraj, mesečno spreminjajo.

Ne reče, lahko ima kdo izkušnje s tem in bo podal točen odgovor, ampak do takrat je ogromno dvomljivih odgovorov, tako, da človek ne more dejansko izvedet, kaj je prav in kaj ne.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, motozajebant pravi:

 

Če si sam kriv, lahko opremo po mojem mnenju dobiš povrnjeno samo iz naslova kaska... AO in AO+ sigurno ne...  Sopotnik pa laahko vloži odškodninski zahtevek po AO zoper tebe.

Da to se strinjam, bolj me zanima, kako se opredeli v kasku obleka. Ker ostalo motor, in dodatna oprema motorja se natančno zabeleži in ovrednoti že ob sklenitvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

Da to se strinjam, bolj me zanima, kako se opredeli v kasku obleka. Ker ostalo motor, in oprema motorja se natančno zabeleži in ovrednoti že ob sklenitvi.

To bo pa povedal nekdo, ki ima izkušnje s tem... sam žal nimam, niti nikoli nisem delal takšne police :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, motozajebant pravi:

To bo pa povedal nekdo, ki ima izkušnje s tem... sam žal nimam, niti nikoli nisem delal takšne police :)

zato sem pa vprašal Kmeta, če se spomni po kateri zadevi jih je terjal. Verjetno po kasku, ampak bi bilo fajn vedeti, kako je obleka voznika zabeležena v kasku.

Oziroma je imel dober kasko, kjer je zajeta tudi oprema motorista.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Tex pravi:

Pa si ob sklenitvi kaj doplačal tudi za zavarovanje te opreme (osebne motoopreme)? Govora je o kasku ..

Seveda in podkrepil z računi dodatne opreme, drugače mi tega niso hoteli zavarovat. Ni bil Kasko niti AO+ ampak navadno zavarovanje, ki nam ga je sklenila firma z Triglavom.

pred eno uro, DAMI34 pravi:

ampak to (obleka čelada) si jih terjal verjetno po AO+ al po kasku? sprašujem, ker ne vem.

 

Po nobenem od naštetih ampak po zavarovanju na firmi (kolektivno zavarovanje Triglav).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Seveda in podkrepil z računi dodatne opreme, drugače mi tega niso hoteli zavarovat. Ni bil Kasko niti AO+ ampak navadno zavarovanje, ki nam ga je sklenila firma z Triglavom.

me pa čudi, da te sploh še kakšna zavarovalnica hoče zavarovat... k ti si brezupen primer, vse uničiš :lol1::lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • a-lex
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!