Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

pred 1 uro, Tim Š. pravi:

a pri vseh leasingih rabiš full kasko?

jp, dokler te ne pogruntajo pa nč..tako je bilo pri meni, ko sem avto pred leti kupil :D

Mislm full: kraja, pa kake opcije in bo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Pozdravljeni.

Lani sem imel nesrečo z motorjem. Po dolgem času mi je serviser izračunal vrednost popravila (predračun). Motocikel je bil kasko zavarovan. Zavarovalnica mi je poslala poravnalno ponudbo, namesto da bi plačala stroške popravila. Ne razumem zakaj mi je zavarovalnica poslala poravnalno ponudbo, če je strošek popravila nižji od vrednotenja motocikla. Tudi ne razumem, zakaj so računali tako (navajam):

na podlagi cenilnega zapisnika o poškodbi vozila z dne... ter vrednotenja vašega vozila v višini ...EUR in po odbitku rešenih delov 37%, ter po odbiti franšizi v višini ...EUR po polici št. ....., smo vam pripravljeni izplačati zavarovalnino v obliki ekonomska totalke v višini ...EUR z besedo .... EUR.

Pomagajte mi prosim pojasniti kaj pomeni po odbitku rešenih delov?

Zakaj mi s tem znižujejo vrednost povrnjene odškodnine? Je to uveljavljena praksa mi zavarovalnicah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Dunlop pravi:

Pozdravljeni.

Lani sem imel nesrečo z motorjem. Po dolgem času mi je serviser izračunal vrednost popravila (predračun). Motocikel je bil kasko zavarovan. Zavarovalnica mi je poslala poravnalno ponudbo, namesto da bi plačala stroške popravila. Ne razumem zakaj mi je zavarovalnica poslala poravnalno ponudbo, če je strošek popravila nižji od vrednotenja motocikla. Tudi ne razumem, zakaj so računali tako (navajam):

na podlagi cenilnega zapisnika o poškodbi vozila z dne... ter vrednotenja vašega vozila v višini ...EUR in po odbitku rešenih delov 37%, ter po odbiti franšizi v višini ...EUR po polici št. ....., smo vam pripravljeni izplačati zavarovalnino v obliki ekonomska totalke v višini ...EUR z besedo .... EUR.

Pomagajte mi prosim pojasniti kaj pomeni po odbitku rešenih delov?

Zakaj mi s tem znižujejo vrednost povrnjene odškodnine? Je to uveljavljena praksa mi zavarovalnicah?

1.

Osnovno načelo je vzpostavitev prejšnjega stanja (pri kasku ne, ampak povrnitev pogodbene vrednosti, franšiza idr odbitki).

Tu pa nastane problem, saj zaradi dragih delov in dragega popravila, lahko pride do "neupravičene obogatitve", saj se starih delov (enakovrednih) praviloma ne vgrajuje.

In temu se reče ekonomska totalka, ko je popravilo dražje od same vrednosti vozila pred nezgodo. 

Recimo, da pokneš nek starejši motor, ki ima že meglen fokus in še marsikaj drugega je zjahano. Če ti "popravijo" tak motor z novimi deli, ti ga dejansko "restavrirajo".

2.

V tem primeru si zavarovalnica umije roke, izplača vrednost vozila pred nezgodo (eurotax npr.) ter odšteje vrednost rešenih delov ali odkupi "razbitino" (je v polici ali splošnih pogojih).

Preberi si splošne pogoje kaska, je zagotovo vse zapisano.

3.

Tako vrednostno prideš na stanje pred nezgodo (pri kasku pa dobiš povrnjeno zavarovalnino).

4.

Edini nasvet bi bil pregled splošnih pogojev ter "pregled" cenitev, nova cenitev, ker zavarovalnica se potrudi, da je "razbitina" precej vredna, v tvojem primeru 37%.

Možnost angažiranja neodvisnega cenilca (vse je v splošnih pogojih).

5.

V tvojem primeru, ker imaš kasko, tako ne gre za odškodnino, ampak zavarovalnino (podobno, a ni isto).

p.s.

https://www.pf.uni-lj.si/media/mozina.povrnitev.premozenjske.skode.na.motornih.vozilih.pravni.letopis.2014.pdf

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Dunlop pravi:

Pozdravljeni.

Lani sem imel nesrečo z motorjem. Po dolgem času mi je serviser izračunal vrednost popravila (predračun). Motocikel je bil kasko zavarovan. Zavarovalnica mi je poslala poravnalno ponudbo, namesto da bi plačala stroške popravila. Ne razumem zakaj mi je zavarovalnica poslala poravnalno ponudbo, če je strošek popravila nižji od vrednotenja motocikla. Tudi ne razumem, zakaj so računali tako (navajam):

na podlagi cenilnega zapisnika o poškodbi vozila z dne... ter vrednotenja vašega vozila v višini ...EUR in po odbitku rešenih delov 37%, ter po odbiti franšizi v višini ...EUR po polici št. ....., smo vam pripravljeni izplačati zavarovalnino v obliki ekonomska totalke v višini ...EUR z besedo .... EUR.

Pomagajte mi prosim pojasniti kaj pomeni po odbitku rešenih delov?

Zakaj mi s tem znižujejo vrednost povrnjene odškodnine? Je to uveljavljena praksa mi zavarovalnicah?

Velikokrat se zakomplicira tudi pri sami vrednosti totalke. Za zavarovalnico je motor vreden malo, zate je več. Običajno se potem pogajaš. Ne sprejmeš ponudbe, moraš pa dokazovat, da je več vreden.

Da majo neke eurotaxe, vsaj v mojem primeru, niso mel, ker je cenilec kar star letnik na moto.it gledal pa primerjal z mojim. Ker se nisem strinjal z vrednostjo, sem jim poslal (je poslal odvetnik, v tem primeru uni tip ki nad mano pojasnjuje) pritožbo, ter naš predlog. S tem da sem kar na servis, oziroma prodajalca poprosil, da mi napiše en listek, koliko je moj motor vreden.

Bil pa je 10 mesecev star moped in 22kkm. Šlo se je za 2 jurja razlike, ki sem jo izterjal.

Moj predlog, najprej dobro oceni preveri, kaka je realna vrednost bila tvojega motorja, preden si ga razbil, pa mal seštej in odštej, da vidiš za koliko te nategujejo in če ima smisla se bockat. Vsekakor se splača vsaj vrednost rešenih delov "nižat". Ker, jaz zadev pravno ne poznam, vem pa da so šalabajzerji in če smatrajo, da je tko enostavno prodat ali se rešit "rešenih delov", naj si jih sami :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
pred 10 minutami, motozajebant pravi:

no, pa je šel Vigo v kurac..

Jp, tudi jaz sem dobil SMS o prenehanju delovanja...itak je delalo slabo, roko na srce. Meni ni nikoli v dveh letih dobro delal, pošteno povedano. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, skalaprava pravi:

Jp, tudi jaz sem dobil SMS o prenehanju delovanja...itak je delalo slabo, roko na srce. Meni ni nikoli v dveh letih dobro delal, pošteno povedano. 

Enako. Mi kakšen strokovnjak na tem področju pove, če lahko zahtevam povračilo denarja, glede na to, da bi mi Vigo zavarovanje po pogodbi trajalo še nekaj časa? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, skalaprava pravi:

Jp, tudi jaz sem dobil SMS o prenehanju delovanja...itak je delalo slabo, roko na srce. Meni ni nikoli v dveh letih dobro delal, pošteno povedano. 

Sem pri dosti uporabnikih zasledil težave. No, jaz ga imam leto in pol in v tem času niti 1x samkrat kakršnakoli težava. Ene 2x se je zgodilo, da ni poti izrisal, ma jo je naknadno. 

pred 4 minutami, LunaticFringe pravi:

Enako. Mi kakšen strokovnjak na tem področju pove, če lahko zahtevam povračilo denarja, glede na to, da bi mi Vigo zavarovanje po pogodbi trajalo še nekaj časa? 

Vigo ti po pogodbi traja do konca zavarovalnega obdobja. Predvidevam, da bo Sava do takrat krila vse tako kot je trenutno (moje predvidevanje). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, maus pravi:

ni moje .. pobral sem iz FB ... preneha veljati VIGO zavarovanje...

jaz ga nimam 

Morda je slika naslednjega: besedilo, ki pravi »13:05 LTE ZavSava Spostovani, obvescamo vas, da bo zaradi tezav pogodbenega partnerja, ne more vec zagotavljati delovanja VIGO boxa njegovih storitev, 30. 9. 2021 po izteku 24. ure vase VIGO zavarovanje prenehalo veljati. Το ne vpliva na morebitna druga zavarovalna kritja vase zavarovalne police. Prosimo vas, da cimprej oz. najkasneje do 29.9. 2021 kontaktirate svojega zavarovalnega zastopnika ali poklicete na 0801920, kjer smo vam na voljo ob delavnikih med 19. uro. Skupaj bomo poiskali najboljso esitev za vas. Vec informacij na sava.si/adw3 Iskreno se opravicujemo in vas prosimo za razumevanje. Zavarovalnica Sava SMS je brezplacen.«

ne preneha. Dve opciji sta. dobiš keš nazaj za SOS klic, kraja in požar pa ti ostaneta. Ali pa vse dobiš nazaj (neizkoriščen del seveda) in ti vse preneha. Kot sem v postu zgoraj napisal.

  • Povrnemo vam neizkoriščeni del premije VIGO zavarovanja za asistenčni del, ki ga ponudnik ne zagotavlja več (SOS klic v sili), medtem ko ohranite zavarovanje proti kraji in požaru ter obvezno in kasko zavarovanje. V opravičilo vam bomo ob vsakoletni obnovi zavarovanja za motor, ki je predmet vašega obstoječega VIGO zavarovanja, omogočali sklenitev zavarovanja proti kraji, tudi če se ne boste odločili za zavarovanje polnega kaska.
  • Povrnemo vam neizkoriščeni del premije VIGO zavarovanja v celoti (asistenčni del zavarovanja in zavarovanje proti kraji ter požaru), morebitna druga zavarovanja vaše zavarovalne police (npr. obvezno, kasko zavarovanje).
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

ne preneha.

sem samo posredoval, kar je nekdo prilimal .. v vsakem primeru moraš kontaktirat zastopnika do konec meseca

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

sem samo posredoval, kar je nekdo prilimal .. v vsakem primeru moraš kontaktirat zastopnika do konec meseca

 

ja v sms tako piše, sam potem majo pa na spletni strani lepo napisano :) bistvo, da kraja ostane-vsaj zame :)

ps. za vse ki imate vigo. Sem kontaktiral zastopnico, nobenega podatka še nimajo haha 

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo bi bilo ugotoviti, zakaj se zadeva ni obnesla. Kot produkt razen da nimaš kasko tudi škode, je zanimiva, finančno dosegljiva zadeva.

Al je bilo vzdrževanje predrago, al pa premal naročnikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Zanimivo bi bilo ugotoviti, zakaj se zadeva ni obnesla. Kot produkt razen da nimaš kasko tudi škode, je zanimiva, finančno dosegljiva zadeva.

Al je bilo vzdrževanje predrago, al pa premal naročnikov.

po besedah kolega s Save, premalo naročnikov. 

to, da je pa premalo naročnikov, je pa krivda v večini njihova. Zbrisali so telefonsko številko kamor si lahko poklical in prosil za pomoč, na mail se niso oglašali in posledično je padlo zadovoljstvo strank. 

Problem je v temu, ker se v Slo večina podjetij ne zna iti poprodajnih aktivnosti in jih zanemarja. Čeprav je to najpomembnejši dejavnik pri odnosu s stranko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, motozajebant pravi:

Sem pri dosti uporabnikih zasledil težave. No, jaz ga imam leto in pol in v tem času niti 1x samkrat kakršnakoli težava. Ene 2x se je zgodilo, da ni poti izrisal, ma jo je naknadno. 

Vigo ti po pogodbi traja do konca zavarovalnega obdobja. Predvidevam, da bo Sava do takrat krila vse tako kot je trenutno (moje predvidevanje). 

Hvala. Tudi meni je v 2eh letih Vigo deloval bp. Razen kašne neizrisane poti in ravne črte, za kar mi je itak bilo vseeno. 

So imeli pa kolegi težave, pa problem ni bil v Vigu app, ampak nastavitve njihovih telefonov...rešljivo v minuti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snečer pravi:

že v štartu sem bil hudo skeptičen

razen zavarovanja tatvine ni bilo neke dodane vrednosti

ja saj jaz sem ga zaradi zavarovanja tatvine vzel. Ker ni bil potreben splošni kasko, si lahko samo tatvino vzel. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Snečer pravi:

že v štartu sem bil hudo skeptičen

razen zavarovanja tatvine ni bilo neke dodane vrednosti

definitivno je manjkal kasko. Možnost za krajo motorja je zlo mala, da ga boš pa v garaži zvrnil pa precej velika. Sicer ne vem cen za Vigo, kot ideja ni bil slab.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

definitivno je manjkal kasko. Možnost za krajo motorja je zlo mala, da ga boš pa v garaži zvrnil pa precej velika. Sicer ne vem cen za Vigo, kot ideja ni bil slab.

Z900 oktobra lani 129€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, LunaticFringe pravi:

Z900 oktobra lani 129€

dobrih 30 več kot moje (SX), brez Viga.

Dejansko ni drago za krajo..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vigo zavarovanje je imelo izredno ugodno ceno, glede na to, da je kraja na drugih policah le kot dodatek na kasko.

Tistih 130 eur je v primerjavi s tem, zanemarljivo malo, ker je zavarovanje pokrivalo tudi požar in sos klic.

Meni je prvo sezono delal resnično odlično, drugo sezono pa je nastala ena katastrofa.

Nenehno mi je javljal premik motorja, poti sploh ni več izrisal, ali pa je naredil celo štalo. 

Ker sem s tem bila nenehno obremenjena (premik motorja je pomenil krajo in si moral vsakokrat to v aplikaciji preklicati), v drugi sezoni zavarovanja nisem podaljšala.

Mislim, da jim je je prvo leto projekt zrasel čez glavo, naročnikov je bilo absolutno preveč, sistem se jim je začel sesuvati, ker ga niso bili sposobni nadgraditi.

Zaradi tega so začeli izgubljati stranke, za zavarovalnico pa to ni bilo več dovolj zanimivo.

Glede na to, da so isti fantje izumili tudi avtomarski odklop smernikov, kar so oglaševali s tem, da koliko nesreč med motoristi je povzorčenih zaradi neugasnjenih smernikov ( kar prvič slišim), lahko rečem, da so zame popolni amaterji!

Nekaj izumijo, potem pa ne vedo, kako naprej.......

 

No, sedaj lahko svoje motorje zažgete, ker požarno zavarovanje še velja ?????!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaki Vigo. Jaz pustim svoj stari motor sredi Bosne in zjutraj najdem za vizirjem 100 KM. Očitno sem se jim zasmilil in so zbrali “sponzorska sredstva” za reveža z tak starim bajkom ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!