Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

uradna razlaga (verjetno hočejo več € za vzdržecanje, Sava pa noče dati)

http://novice.najdi.si/predogled/novica/4b38a7394389066eb9da01651c1b32b3/Avtomanija-Com/Avtomobilizem/Zavarovalnica-Sava-obupala-nad-aplikacijo-Vigo

»To smo primorani storiti zaradi težav pogodbenega partnerja, ki ne more več zagotavljati delovanja VIGO boxa in asistenčnih storitev, ki jih je le-ta omogočal (SOS klic v sili, napredna analitika vožnje, 24/7 nadzor nad motorjem),« so med drugim zapisali na spletni strani.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da podam še svoje mnenje o Vigotu. Imel sem ga od samega začetka. V tem času so mi menjavali boxe kot po tekočem traku. Ustavil sem se pri šestem! Sama ideja ni bila slaba. Za to ceno, takšna kritja bi bilo super. Seveda, če bi zadeva delovala tako kot se od nje pričakuje. Vendar kolikor sem jaz vse skupaj spremljal, mislim da so se razvijalci spravili v projekt, kateremu niso bili kos. Non stop neke težave. Od začetka so govorili, da mora biti box pod sedežem, potem ko so imeli probleme s signalom, je bil za slabo delovanje kriv motorist, ker je sedel nad boxom. Ja kje hudiča boš pa na motorju sedel? Na tanku? Skratka težave so se kopičile, niso jih znali reševati. Krog nezadovoljnih uporabnikov se je začel večati, suport s strani razvijalcev se je umaknil in zgodilo se je neizbežno. Zavarovalnica je spoznala, da si z nezanesljivim produktom in neresnimi razvijalci meče samo slabo luč. 

So nam pa šli na roko do te mere, da si lahko sami izberemo kaj želimo. Sam sem si naredil vračilo za asistečni klic (caa. 50eur), pustil pa sem si kritje kraje in požara. Tako bo moj motor še naprej zavarovan za ta rizika, kljub temu, da je box romal v smeti. Krajo in požar bom lahko še naprej zavaroval vsa leta (dokler bom imel ta motor), ne glede na to da kaska ne bom imel. Mislim, da je to kar so nam ponudili super in se bom tega držal do konca. Sploh za to ceno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu, so pustili kar rabiš. Če pogledamo pošteno, ko ti sunejo moped, je đabe laufat za kradljivcem. Še na gobec ga ne smeš, ker te lahko toži :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 9. 2021 ob 14:42, DAMI34 pravi:

definitivno je manjkal kasko. Možnost za krajo motorja je zlo mala, da ga boš pa v garaži zvrnil pa precej velika. Sicer ne vem cen za Vigo, kot ideja ni bil slab.

kasko ni manjkal. Kasko je imela v ponudbi Sava in si ga komot sklenil, brez težav. Ideja Vigota je bila kraja, požar in asistenčni klic. In primeren je bil ravno za take, kot sem jaz. Kasko me ni zanimal, me je pa zanimalo zavarovanje kraje. In bre viga, tega nebi mogel zavarovati. Tako da, super stvar je bila. 

@maus je tudi mislil da je mopžnost da ti sunejo motor mala :P

pred 1 uro, J.a.m.e.s pravi:

No, da podam še svoje mnenje o Vigotu. Imel sem ga od samega začetka. V tem času so mi menjavali boxe kot po tekočem traku. Ustavil sem se pri šestem! Sama ideja ni bila slaba. Za to ceno, takšna kritja bi bilo super. Seveda, če bi zadeva delovala tako kot se od nje pričakuje. Vendar kolikor sem jaz vse skupaj spremljal, mislim da so se razvijalci spravili v projekt, kateremu niso bili kos. Non stop neke težave. Od začetka so govorili, da mora biti box pod sedežem, potem ko so imeli probleme s signalom, je bil za slabo delovanje kriv motorist, ker je sedel nad boxom. Ja kje hudiča boš pa na motorju sedel? Na tanku? Skratka težave so se kopičile, niso jih znali reševati. Krog nezadovoljnih uporabnikov se je začel večati, suport s strani razvijalcev se je umaknil in zgodilo se je neizbežno. Zavarovalnica je spoznala, da si z nezanesljivim produktom in neresnimi razvijalci meče samo slabo luč. 

So nam pa šli na roko do te mere, da si lahko sami izberemo kaj želimo. Sam sem si naredil vračilo za asistečni klic (caa. 50eur), pustil pa sem si kritje kraje in požara. Tako bo moj motor še naprej zavarovan za ta rizika, kljub temu, da je box romal v smeti. Krajo in požar bom lahko še naprej zavaroval vsa leta (dokler bom imel ta motor), ne glede na to da kaska ne bom imel. Mislim, da je to kar so nam ponudili super in se bom tega držal do konca. Sploh za to ceno. 

Res zanimimivo, ogromno ljudem je box delal težave. Jaz moram rečt da v slabih 2 letih, niti 1x težave. Ene 2x je zmrznila aplikacija za izris poti, ma je naknadno izrisala. 

Je pa tu Sava odreagirala zelo korektno. Sploh z istimi pogoji. 

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

govorim o % možnosti, da se zgodi škoda, ki jo krije kasko al pa da ga ukradejo..razlika je hudo velika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, motozajebant pravi:

 

@maus je tudi mislil da je mopžnost da ti sunejo motor mala

Če bi jaz to mislil, kar ti misiš, da sem jaz mislil, potem ne bi imel kaska proti kraji  :P

:ras: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi kdo kej mislil, bi vedel v katerih garažah kradejo motorje...ma očitno ni oblasti do tega, da bi kradljivce našli...ni prvi ni zadnji moped odtujen iz taistih garaž. Je to pravilo?

Naj dvigne roko, kdor še ni položil motorja na tla in ga vsaj mal opraskal.

Naj dvigne roko, komur so ukradli motor...

Mislim, da ni problem izračunati "statistike"

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem ga imel sedaj tretje leto, izključno zaradi kraje, ker so mi prejšnji bajk dvakrt otipavali.....no izkušnje podobne, enkrat je vseskozi javljal premike, drugič nič.....nisem se obremenjeval, pomembno mi je bilo, da sem relativno ugodno dobil zavarovanje za krajo motorja. So pa očitno imeli zmedo, ko sem prvič sklenil to zavarovanje sem dvignil box z zastopnikom pri njih na sedežu v bližini Stožic, no potem sem še en box dobil v tednu dni domov in potem še enega naslednje leto, ko sem podaljšal, tko, da jih ima za prodajo ?

Sem pa iz neuradnih zanesljivih virov izvedel, da so bile težave tudi v odnosih med ponudnikom storitev in zavarovalnico, ker so bili pri Savi hudo "zategnjeni" pri izplačilu škode za krajo, časovno in po višini......so nasledniki ZM, ki je bila tudi hudo "zategnjena" pri takih izplačilih, v nasprotju s Tilio, ki sta se sdružili......enim oškodovancem niso izplačali škode za ukraden bajk po 4 mesece in več.....ljudje pa popizdevali in morili ponudnika teh storitev, oz poslovnega partnerja Save, ki v bistvu z izplačilom škode niso imeli nič.......ja in še ena info od inšpektorja s policije.....pri nas se krade vse več bajkov in nihče se ne želi ukvarjat s tem, ker so povezave močne......vse se ve, kdo, samo........pogrešam oštrega Hojsa in JJ, da se naredi red  ?  tudi na tem področju.......v eni najvarnejših držav na svetu.....potem pa nekdo pred enim hotelom v Lj trem avstrijcem zalomi ključavnice na vseh bajkih in jih pripravi za odvoz......samo se ni izšlo na srečo.......

Tudi sam se bom odločil za vračilo plačila asistence, pustil pa ostala kritje ........ in bi podaljaš na tem motorju še to kritje kraje naslenje leto, vendar za kako ceno nam bodo zo ponudili.........imam slab občutek.

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

govorim o % možnosti, da se zgodi škoda, ki jo krije kasko al pa da ga ukradejo..razlika je hudo velika.

Ja saj kasko si imel na voljo. Vigo je bil neodvisen od kaska. 

Zato ne vem od kje ideja, da je kasko manjkal poleg? 

Un ki je hotel sklenit kasko, ga je sklenil. 

Prednost tu je bila, da si lahko samo krajo sklenil, medtem ko drugje je kraja v kompletu s kaskom.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, motozajebant pravi:

Ja saj kasko si imel na voljo. Vigo je bil neodvisen od kaska. 

Zato ne vem od kje ideja, da je kasko manjkal poleg? 

Un ki je hotel sklenit kasko, ga je sklenil. 

Prednost tu je bila, da si lahko samo krajo sklenil, medtem ko drugje je kraja v kompletu s kaskom.

se ne razumeva...kasko je mučo dineros..

v sklopu Vigota bi lahko bil za manj mučo dineros..drgač zakaj bi človek sploh rabil Vigo?

Po moji oceni, ljudi zanima kasko, najprej lastna škoda (lastna krivda) šele potem kraja in požar..vse ostalo naj bi bili bombončki, ki pritegnejo kupca, a kot smo videli niso prav dobro delovali.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

se ne razumeva...kasko je mučo dineros..

v sklopu Vigota bi lahko bil za manj mučo dineros..drgač zakaj bi človek sploh rabil Vigo?

Po moji oceni, ljudi zanima kasko, najprej lastna škoda (lastna krivda) šele potem kraja in požar..vse ostalo naj bi bili bombončki, ki pritegnejo kupca, a kot smo videli niso prav dobro delovali.

 

 

Zakaj bi človek rabil vigo? Saj sem ti zgoraj napisal. Za ljudi, ki ne želijo kaska in želijo samo zavarovanje kraje. Saj temu je bil tudi namenjen. In tu je bila prednost pred ostalimi zavarovalnicami. 

Uni, ki bo hotel kasko, bo plačal tudi mučos dineros. 

Tvoja ocena ze zalomi že pri meni. Ne zanima me kasko za moj motor vreden 5k eur. Zanimala me je izključno kraja. In kot je nekdo zgoraj napisal, je kraj vedno več. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, motozajebant pravi:

Zakaj bi človek rabil vigo? Saj sem ti zgoraj napisal. Za ljudi, ki ne želijo kaska in želijo samo zavarovanje kraje. Saj temu je bil tudi namenjen. In tu je bila prednost pred ostalimi zavarovalnicami. 

Uni, ki bo hotel kasko, bo plačal tudi mučos dineros. 

Tvoja ocena ze zalomi že pri meni. Ne zanima me kasko za moj motor vreden 5k eur. Zanimala me je izključno kraja. In kot je nekdo zgoraj napisal, je kraj vedno več. 

zakaj se nisem odločil za Vigo, sem ti zapisal.. (mam vse pri Savi drgač)

Kaj tebe zanima je tvoj problem, vigota mel več ne boš.

ps. 5 jurjev vrednih motorjev ne kradejo, kdo bo pa šraufal tak šrot :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, DAMI34 pravi:

zakaj se nisem odločil za Vigo, sem ti zapisal.. (mam vse pri Savi drgač)

Kaj tebe zanima je tvoj problem, vigota mel več ne boš.

ps. 5 jurjev vrednih motorjev ne kradejo, kdo bo pa šraufal tak šrot :P

 

 

Ubistvu me niti ne zanima zakaj se nisi odločil za vigota. Vsakemu svoje. 

Vigota ne, bom pa imel krajo brez kaska in to je tisto kar jaz želim.

Jah, jebiga, šrot gor šrot dol. Eni kupujete nove motorje, drugi pa nepremičnine ;) saj veš, vsakemu svoje.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravim, da ne mi razlagat, ker mi je kolikor toliko jasna situacija.

ps. za 5 jurjev nepremičnine? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, DAMI34 pravi:

pravim, da ne mi razlagat, ker mi je kolikor toliko jasna situacija.

ps. za 5 jurjev nepremičnine? :P

 

Ko napiše človek da je za krajo motorja zelo mala možnost... pol sam še gasi bušilicu motaj kablove....

Ja, za 5k kupujem nepremičnine. 

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, maus pravi:

Če bi jaz to mislil, kar ti misiš, da sem jaz mislil, potem ne bi imel kaska proti kraji  :P

:ras: 

 

Jst ne vem kaj nej si mislim, da si ti mislil če bi jaz mislil, da ti to misliš??? ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima mogoče kdo kak pameten predlog za tracker v smislu ex viga? lokacija motorja in izrisi poti bi me zanimali, ne zanimajo me pa čangšlang (kitajski) "izumi" s še več problemi od viga ?

hvala! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, boki brm pravi:

ima mogoče kdo kak pameten predlog za tracker v smislu ex viga? lokacija motorja in izrisi poti bi me zanimali, ne zanimajo me pa čangšlang (kitajski) "izumi" s še več problemi od viga ?

hvala! 

obstaja tema

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No, očitno je vigo dokončno crknil. Meni od včeraj aplikacija javlja napako. Jaz sem Vigo uporabljal predvsem za sledenje.

Zadnja škatla, ki so mi jo poslali (četrta!), ni bila več ista kot prej ampak od litovske Teltonike, model FMB920, čez katero so nalepili nalepko od Viga.

Ta box omogoča obilo nastavitev za sledenje, navodila so na netu, problem zna biti samo, če se PIN ne bo dal ponastaviti. Bom poročal, ko se ga lotim.

Lp

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, KARMEN1 pravi:

VIGO ne obstaja več že najmanj 1 mesec.

Nisi dobil obvestila od zavarovalnice?

Seveda sem, ampak do včeraj je deloval normalno in tudi risal pot. Upam, da niste vsi sledili navodilom zavarovalnice in zabrisali box v kanto.

Popravljeno . Popravil carb
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
17 minutes ago, sentinel said:

Prvič bom zavaroval motor. Kawasaki Z750, vrednost okoli 4k€. Kaj vse mi priporočate ter kakšno mesečno/letno premijo lahko pričakujem. 

Jaz imam osnovno + kolega licarja. :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ao, ao+ in asistenca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!