Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

aja vseved hmm....ja vsak na svojem podrocju :D... Drugace uporabnik cesa :?: a zmaja :D ne ne si se ena zrtev 8)...En nasvet menjaj cim prej :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej fanta kaj se pa gresta,HALLO :? čist tipično za dedce :D menda ja se ne bomo kregali al neki takega :roll:

Sicer so pa te zavarovalnice itak blesave.Prej si kupil motor reg pa je blo zdej ga pa kupiš pa doplačaš zavarovanje in prodajalec dobi nazaj en del ti pa preostali doplačaš no par dni pa je baje tako da kupiš rabljen motor pa ga moreš komplet celga reg z nalepko cestnino v red.Sej ne vejo več kaj bi počeli fplk je pa čist zbegan ker se vsak dan nekaj spremeni al pa podraži in zmeraj naje... mi. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz odjavljam po 15 oktobru, pol ga pa pokrijem, da ga ne gledam da ni skomin. ker imam 50% popusta se mi to mogoče ne izplača ampak tistih 30.000 pride še kako prav, za registracijo avta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pravkar sem glede odstranjevanja nalepke pri odjavi motornega kolesa klical ljubljansko upravno enoto, kjer mi je prijazna gospa posredovala vse informacije. Upam, da bo tole še komu prišlo prav:

1. Za odjavo rabiš odstranjeno nalepko (oz. potrdilo o odstranitvi - beri naprej), če je bila le-ta še veljavna, tablico in dokumente.

2. Veljavno nalepko lahko odstraniš sam, vendar tako, da je z nje mogoče še vedno razbrati vse podrobnosti... :? :?: Ker je narejena tako, da se ob odstranitvi "sfiži", svetujejo, da jo odstranijo pri pooblaščenem izvajalcu tehničnih pregledov, kjer bodo izdali tudi ustrezen atest-potrdilo o odstranitvi (njim se nalepka med odstranjevanjem očitno sme poškodovati do nerazpoznavnosti).

3. Če nalepka ni več veljavna (npr. motorna kolesa, starejša od 12 let - nalepka velja le 1/2 leta), je pri odjavi ne potrebuješ. :D Vsaj nekaj dobrega pri polletni veljavnosti...

4. Tablico je mogoče deponirati za največ 9 mesecev (nekoč je veljalo največ 6 mesecev).

5. Ves postopek odjave z deponiranjem tablice vred je možno opraviti pri kateremkoli pooblaščencu za izvajanje tehničnih pregledov. Spomladi lahko torej opraviš vse na enem mestu - tehnični, nova nalepka in dvig tablice. Nekoč je bilo treba tablico deponirati na upravni enoti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj zvečer sem lepo z fenom pregrel nalepnico, da se je lepo odlepila od podlage. položil sem jo na papir. danes zjutraj nesel tablice na upravno enoto (850 sit upravnih kolekov), kjer so mi na prometno napisali" odjavljeno iz prometa", nato sem šel z nalepko in prometno na sedež tehničnih pregledov kjer so strokovno ugotovili, da je bila nalepka strokovno odstranjena, napisali so mi potrdilo o strokovnosti odstranjevanja. potem sem šel na zavarovalnico s kopijo prometne in zavarovalno polico od katere sem odtrgal kupončke, čez par dni bom dobil zavarovalnino nazaj (kolikor je pač dobiš za pet mesecev).

no toliko o odjavi. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj motor registriran prvič aprila letos - registracijo plačal 1. lastnik,

motor star 1 mesec sem kupil, naredil prepis....normalno tablice ne bom dajal počivat, ali bom prišel na 5% popusta ali najverjetneje ne??

se strinjam z onimom glede zavarovalne vsote odvisne od KM in ne ccm,

še posebej smotano se mi zdi pa to da večinoma terensko vožen motor v recimo v razredu 600 cc plača isto ko vsi cestni uporabniki do 750, ki letijo 270 po cestah

valjda, ciganija reže kruh tam, kjer je za njih najdebelejši

če bo moja regist. slučajno kdaj deponirana se ni za bat da bo motor tut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se motim...A ni nalepka za 1 leto oz.1/2 leta.Nalepka je potrdilo da je vozilo tehnično brezhibno naslednje 1 leto oz.1/2 leta.Zato mi ni jasno zakaj bi jo morali vrniti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nalepka je potrdilo, da je vozilo: tehnično brezhibno + zavarovano (obvezno) + da ima plačano cestnino

Če hočeš od zavarovalnice in od cestnega sklada denar nazaj, potem izgubiš dva od treh pogojev in s tem pravico do nalepke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nato sem šel z nalepko in prometno na sedež tehničnih pregledov kjer so strokovno ugotovili, da je bila nalepka strokovno odstranjena, napisali so mi potrdilo o strokovnosti odstranjevanja. potem sem šel na zavarovalnico s kopijo prometne in zavarovalno polico od katere sem odtrgal kupončke,

Skupni stroški?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A če sem imel med letom kako nesrečo in sem dal kupon, a mi tud zavarovalnica vrne denar, če pred iztekom zavarovanja odjavim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A če sem imel med letom kako nesrečo in sem dal kupon, a mi tud zavarovalnica vrne denar, če pred iztekom zavarovanja odjavim?

Ne. V primeru, če daš kupon ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahh..jaz ga bom kar pustu registriranega...računam na legalno vožnjo pa na ponovne januarske otoplitve na 15st.

DDDRRRRŽŽŽŽŽMMOO PPEESSTI :onfire:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor sem odjavil na AMZS, tam sem tudi deponiral tablico, da mi spomladi ne bo treba na Mačkovo ponjo. Vendar vrli AMZS-jevci poleg takse 850 SIT za deponiranje tablice zaračunajo še "uslugo odjave vozila", kar stane (z DDV) 1350 SIT. :evil: Skupaj torej 2200 SIT. Dobil sem tudi uradno žigosan zanikrn trakec papirja, na katerem je pisalo, da je nalepki potekla polletna veljavnost. Vrsta je bila pa itak taka kot na Mačkovi - čakal pol ure. :? :evil:

Potem sem šel uredit še vračilo denarja na zavarovalnico. Zaradi novega zakona, po katerem se zavarovanje ne prenaša na novega lastnika, so menda zasuti s "papirologijo" okrog vračil denarja. Razliko neporabljenega zavarovanja mi bodo tako v kakem tednu dni nakazali na tekoči račun. Na zavarovalnici so se nekaj čudili tistemu papirčku o izteku veljavnosti nalepke, češ da česa takega še niso videli... Hoteli so vedeti, kje je nalepka, pa sem povedal, da je še na motorju. In potem seveda: :shock: :?: :!: :shock: - razložiti sem moral, da je ni treba odstraniti, ker je potekla itd., potem so bili pa končno srečni...

Pa še tole. Na AMZS so zatežili, da sme biti tablica deponirana le 6 mesecev, kljub temu, da so mi na Mačkovi zagotovili, da je po novem rok deponiranja največ 9 mesecev. "Teta" na AMZS se ni pustila prepričati, češ da "kake spremembe zakona niso dobili"... Pa še "zagrozila" mi je, da če zamudim en sam dan po izteku 6 mesecev, tablice ne bom več dobil. Pa če tistega pildka, na katerem je bilo z roko nakracano "DEP" ne bom imel s sabo, mi tudi ne bodo dali nazaj moje tablice. Očitno imajo računalnike povsod samo za okras, ker moraš itak nositi s sabo en kufer papirnate solate za dokazovanje, da nisi terorist.

Torej - fej. AMZS odsvetujem za odjavo motorja. :evil: :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej - fej. AMZS odsvetujem za odjavo motorja. :evil: :evil: :evil:

Dokler je bil AMZS še zveza društev je nekako še funkcioniral uporabniku prijazno. Sedaj, od kar je delniška družba, se jih na veliko izogibam. So preveč enosmerni postali. Denar od nas teče k njim gladko, usluge od njih k nam pa so bolj tako tako in z nejevoljo. :x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moja štorija na to temo:

15.10. odjavil motor in deponiral tablico za 2200 SIT (vse opravil pri Prigotu na Brezovici - brez potrdila o deponiranju), za preostanek zavarovanja uredil na zavarovalnici, denar bom dobil v desetih dneh.

16.10. ponovno registriral motor (bonus od avta na drugi zavarovalnici), tablico sem dobil samo na osnovi odjavljene prometne - pac vejo, katere imajo deponirane. Dodatni stroški zaradi ponovne registracije (prometna, vloga za registracijo) so bili okli 2300 SIT (prometna in nalepka v isti ceni, zato sem vzel približno pol).

Vsi dodatni stroški zaradi prijave/odjave so torej okli 4500 SIT. Če ponovno odjavim motor za pol leta, dobim nazaj okoli 25.000 SIT, tako da je skupni prihranek 20.000 SIT. A se za 20.000 splača motor zakleniti za pol leta, je pa stvar okusa. V tem času bodo sigurno tudi ugodni dnevi, zato je ta prihranek premajhen. Letos ga ne bom ponovno odjavljal,tudi zato, da vidim, kolk imam prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden sem tud jaz odjavu svojga. Ko berem tu na forumu kok je kateri plačal sem ugotovil, da sem jaz prišel še najceneje skozi. Na Mačkovi sem dal samo 850 sit, da sem odjavu in deponiru tablico, pol pa na zavarovalnici mi niso hotel izplačat ker nisem imel s sabo potrdila o odstranitvi nalepke, pa čeprav sem imel že pretečeno nalepko s sabo. O.K. si rečem grem na AMZS kjer mi izdajo potrdilo-brezplačno in pol še na zavarovalnico po keš. Mal mi je blo žal ker sem ga odjavu, saj so ta isti vikend letel kolegi z motorji do Grobnika in pol še do morja. Bo že.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Sem pobrskal, pa kaksne splosne teme o tem nisem nasel, samo kake podrazitve ipd ...

Torej, kaj me zuli - zavarovalnice, jasno mi je, da ni nobene dobre, zanima me, ce je katera morda manj slaba. Kaksna omembe vredna razlika ...? Recimo, sodelavec s CBR 600 mi je zatrdil, da on kljub odjavi motorja za pol leta (!) dobi naslednje leto bonus. Zavarovan je pri Adriaticu, je pa iz Ilirske Bistrice.

Ne more se mu "narobe zdeti", ker bo letos imel ze 15% bonusa. Bom na Adriatic povprasal, vsekakor. Nekateri na chatu (Zoolo :)) temu recimo sploh ne verjamejo, se mi pa zdi, da bi bilo take reci fino razcistit, ker to ni zanemarljiva prednost.

No - vprasanje se ne nanasa samo na ta bonus, cisto splosno je, priporocila/svarila ...? :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da pri Adriaticu,ti priznajo bonus tudi če po pol leta odjaviš motor.Vem,ker ima kolega tam zavarovanega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut men je kolega razlagov, da obstajajo take variante, vendar mu nisem vrjel :?

men osebno je blo še lani maja, rečeno da ni variante za kaj takega (tilia)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha ... torej le. Bom telefoniral in jih povprasal. Od konca jeseni do zacetka pomladi se itak splaca odjavit - ena tretjina zavarovalnine ni zanemarljiva rec in ce dejansko ni vzroka da ne bi odjavil (bonus je edini razlog ki se ga domislim - ali pa se cesa ne vem?) pac odjavis in pospravis svoj denar :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest imam eno vprašanje.

Če z motorjem povzročiš prometno nesrečo in daš pač kuponček, imam naslednje leto +15% za plačat za zavarovalno premijo. Ok, to vem.

Vprašanje je: ali se teh +15% prenese tudi na mojo zavarovalno premijo od avtomobila ali ostane samo pri motorju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!