Skoči na vsebino

Tank torbe - magnetne, klik sistemi itd..


Cegi

Priporočene objave

ker nameravam kupiti eno magnetno torbo (bolj malo, za drobnarije + za zemljevid, tam ene 15 litrov),me zanima a se da dobiti za male pare tudi takšna, ki bi imela npr. fiksno podlogo z magneti in luknjo za tankat, zgornji del bi se pa povezal npr. z zadrgo? Da ne bi za vsako tankanje moral snet celotno torbo, ker se bojim da bi se kaj poznalo na laku s tem drkanjem gor/dol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zio!

Če mas masko odspredi in vedno očistiš s krpo tank in ne odlagaš torb na kakšne jeklene ostružke potem ni panike z lakom. Luknje v dnu torb se verjetno ne da kupit (popravte me če se motim).

Jest sem letos kupu tank torbo in zadnji dve znamke Oxford model Humpback, prpelu sem jih preko vez iz Anglije, kupu preko interneta 15.000sit+15.000sit=30.000sit za vse skupi. Lahk pa jo dobiš pri Habatu, tank torba stane 32.900sit - (menda 10%), seveda nima luknje med magneti, magnetiov je 6 so mal bolj švoh (po mojih izkušnjah), da ne vlečejo svinjarije toda zdržijo do min. 230km/h prazne (tolk sm sprovu)!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Luknje v dnu torb se verjetno ne da kupit (popravte me če se motim)....

Sej tut nima smisla. Ni vazn kolk velika torba je - prides na pumpo, dvignes, naslonis na balanco, natankas, polozis nazaj. NP.

Tudi jaz imam humpback. Francija, Svica, Italija, Dolomiti... tudi s polno gre cez dvesto. Na popolnoma golem motorju.

Tamala Givijeva torba je pa druga pesem (pri okoli 180 magnetki ne drzijo vec, plava na traku okrog balance). Dajem cez elasticno mrezo, drugace jo lahko izgubis med voznjo (BTDT).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker nameravam kupiti eno magnetno torbo (bolj malo, za drobnarije + za zemljevid, tam ene 15 litrov),me zanima a se da dobiti za male pare tudi takšna, ki bi imela npr. fiksno podlogo z magneti in luknjo za tankat, zgornji del bi se pa povezal npr. z zadrgo? Da ne bi za vsako tankanje moral snet celotno torbo, ker se bojim da bi se kaj poznalo na laku s tem drkanjem gor/dol

Imaš pa čudne želje :hmm: ....ponavadi imajo tovrstno rešitev z zadrgo torbe ki so na pasove (ravno zarad tankanja, da ti ni treba vsakič torbe s pasovi vred snemat), pri magnetnih torbah pa po večini ni te potrebe saj je odstranitev dokaj enostavna, lak pa se ti tudi nebo kar tako opraskal, pa tudi tisti del kjer so magneti je ponavadi iz gumiranega materiala (laku prijazen).

Jaz ne vem kaj vsi tako paranoično skrbite za svoj lak :eek: , konec koncev motorji niso narejeni za v oblazinjeno sobo in se tudi ne opraska tako hitro, vsaj ne če malce skrbiš. V skrajnem primeru pa imate na vsaki bencinski gobo in vodo za avtomobilske šipe - operite si tank in še magnete, če vas skrbi da vam je kaj takega prišlo vmes med tankanjem (med samo vožnjo pa itak magneti tolko držijo da ni bojazni). .)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menda si narobe predstavljate...Moj stric je imel na bivsem motorju tako tank torbo. Spodaj je bila le podlaga z magneti, tak kot sem opisal. Luknja je bila v tej podlagi. Ta podlaga je imela samo funkcijo drzanje torbe. Torba se je pripela preko zadrge. V torbi ni bilo nobene luknje. Ko si sel pac tankat si lepo spodnjo yadrgo odprl, dvignil in naslonil torbo na belanco in evo ti...Lepo na fin nacin!

Sem studiral, da bi kesl vseeno polimal s prozorno folijo. Iscem pac cimbolj simpl zadevo.

bLuZoNdEr> menjal sem motor :OK: in sem skoraj zadnji tolar zagonil, tako da ga bom se toliko bolj cuval. Zdaj ves :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pol pa pač kupi navadno torbo na pasove, zakaj potem želiš magnetno če hočeš zraven še zadrgo, da ti ne bo treba magnetov dol jemat (sej ravno zato so, da se jih enostavno sname) :? , ali pa folija kot si sam rekel .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

A mora biti magnetna tank torba popolnoma in cela pod vetrobranskim steklom na super sport motorjih?

Ker bi rad dal kar se da veliko, tako da v njo kot primarni vir shranjevanja stvari nekaj dam, pa se bojim da bo plapolala ipd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mora biti magnetna tank torba popolnoma in cela pod vetrobranskim steklom na super sport motorjih?

Ker bi rad dal kar se da veliko, tako da v njo kot primarni vir shranjevanja stvari nekaj dam, pa se bojim da bo plapolala ipd.

Ne, je pa boljše. Mene ni ovirala pa sem mel full visoko. Samo pazi, da daš težke stvari na dno. Sem enkrat kontra naredu, pa se je zibala levo-desno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mora biti magnetna tank torba popolnoma in cela pod vetrobranskim steklom na super sport motorjih?

Ker bi rad dal kar se da veliko, tako da v njo kot primarni vir shranjevanja stvari nekaj dam, pa se bojim da bo plapolala ipd.

Zarad same drže na ss-u ni ravno okomot met na tanku visoke torbe, ne zarad plapolanja ampak zarad tega, ker potem ne moreš normalno sedet gor. Za krajše poti se meni za najnujnejše najbolš obnese ruzak, za kam dlje pa torba, ki jo s pajki pripneš na zadnji zic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jaz nimam SS, mam ST. Mislim, da če je malo preko šipce, da ne bo nč narobe. Najboljš, da probaš, če maš priliko pa boš vidu, če te moti ali ne. Če nimam velik robe vzamem rukzak al pa torbo navežem na zadnji zic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mora biti magnetna tank torba popolnoma in cela pod vetrobranskim steklom na super sport motorjih?

Ker bi rad dal kar se da veliko, tako da v njo kot primarni vir shranjevanja stvari nekaj dam, pa se bojim da bo plapolala ipd.

Hola mojster,

maš odgovor na PM :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla!

Mene pa zanima sledeče: Imam 2-delno wintex tank torbo (spodnji magnetni del za zemljevid in 2 "normalna" dela- razstavi se na 3 dele);

Problem pa je v tem, da mi je nekdo ukradel :krneki: spodnji , magnetni del in sedaj seveda ne morem uporabljati tank torbe!

Ali mogoče kdo ve, da bi od katerega drugega proizvajalca ustrezal spodnji del, ker se pri winteksu ne da dobit samo tega spodnjega dela.

Pa tudi škoda mi je, da bi sedaj šel kupovat kaj drugega....

Popravljeno . Popravil Žiži
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla!

Mene pa zanima sledeče: Imam 2-delno wintex tank torbo (spodnji magnetni del za zemljevid in 2 "normalna" dela- razstavi se na 3 dele);

Problem pa je v tem, da mi je nekdo ukradel :krneki: spodnji , magnetni del in sedaj seveda ne morem uporabljati tank torbe!

Ali mogoče kdo ve, da bi od katerega drugega proizvajalca ustrezal spodnji del, ker se pri winteksu ne da dobit samo tega spodnjega dela.

Pa tudi škoda mi je, da bi sedaj šel kupovat kaj drugega....

Daj nardit nekomu spodnji del. Če je na magnete, to sploh ni tak problem . Važno da dobiš točno tako zadrgo. Po moje, ti to naredi vsak malo bolj spreten čevljar ali tapetnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mora biti magnetna tank torba popolnoma in cela pod vetrobranskim steklom na super sport motorjih?

Ker bi rad dal kar se da veliko, tako da v njo kot primarni vir shranjevanja stvari nekaj dam, pa se bojim da bo plapolala ipd.

Po moje te ne bo motilo morebitno plapolanje torbe, ampak veliko bolj vrtinčenje zraka, do katerega bi lahko prišlo, če bi bila torba višja od šipe. Poleg tega bo tudi tvoja glava nekoliko višje, zaradi česar se boš pri hitrostih nad 130 km/h počutil kot na nakedu.

A boš že preživel........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla!

Mene pa zanima sledeče: Imam 2-delno wintex tank torbo (spodnji magnetni del za zemljevid in 2 "normalna" dela- razstavi se na 3 dele);

Problem pa je v tem, da mi je nekdo ukradel :krneki: spodnji , magnetni del in sedaj seveda ne morem uporabljati tank torbe!

Ali mogoče kdo ve, da bi od katerega drugega proizvajalca ustrezal spodnji del, ker se pri winteksu ne da dobit samo tega spodnjega dela.

Pa tudi škoda mi je, da bi sedaj šel kupovat kaj drugega....

Tank torbe so tako poceni, da se ti pomoje ne splača sploh ukvarjat s tem.. V Louisu jih imaš od 10eur dalje, za 40 dobiš pa že oreng večnadstopno torbo.

Drugače pa kakšen čevljar..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK najdu. To je FAMSA http://www.bikerworldusa.com/famsa.html .

Zde pa drugo vprašanje: mogoče kdo ve kje se da to kupit? Ali pa vsaj če kdo ima kaj podobnega, da vidim, če bi se to dalo zbasat na moj mutor.

To je italijanska firma (http://www.famsa.it) in se zato njihove izdelke da dobiti skoraj kjerkoli čez mejo. En primer je recimo trgovina Moto Charlie v Trstu zraven nogometnega stadiona (enkrat ko si na tržaški obvoznici, si zmagal - samo še najdeš izhod z nogometno žogo :rolleyes: ). Torba o kateri je govora stane okoli 80€ in jo je potrebno naročiti za točno določen model motorja, saj imajo tipsko izdelane 'nosilce'. Koliko stane s temi stranskimi dodatnimi torbami ne vem..

Sicer pa meni osebno ni všeč, saj so za večino motorjev ti spodnji traki narejeni za pritrditev na okvir motorja. Ta s tvoje slike je skoraj izjema :huh: Preveri na njihovi strani !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

A vam tudi vrtinčenje zraka (zaradi tank torbe) dviga čelado oz. ali se da s kakšno spremembo naklona ipd. to omilit?

(imam bolj touring varianto na SS motorju)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Prosil bi za kakšno mnenje o temle kompletu, namreč za 60€ se mi zdi kar ugoden...

Dal pa bi to na FZ6S občasno, ko bi šel na kakšno večdnevno turo... So kakšne nevarnosti, da se zrisa tank?

KOMPLET TANK TORBE + PAR TEKSTILNIH TORB ZADAJ

ŠE PDF DOKUMENT

Če se ob kliku na povezavo odpre le LOUIS stran, je potrebno še enkrat klikniti na povezavo in odpre se želeni produkt...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej da je zgornja mapa za karto dovolj velika da notri brez težav dobiš dve strani karte. Drugače notri tlačiš ko majmun in prepogibaš karto na vseh vogalčkih dokler je dokončno ne zjebeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosil bi za kakšno mnenje o temle kompletu, namreč za 60€ se mi zdi kar ugoden...

Dal pa bi to na FZ6S občasno, ko bi šel na kakšno večdnevno turo... So kakšne nevarnosti, da se zrisa tank?

KOMPLET TANK TORBE + PAR TEKSTILNIH TORB ZADAJ

ŠE PDF DOKUMENT

Če se ob kliku na povezavo odpre le LOUIS stran, je potrebno še enkrat klikniti na povezavo in odpre se želeni produkt...

Jaz sem z tanktorbo na V-maxu in to takoj na novemu fajn poškodoval pokrov polakiran z prozornim lakom spodaj pa je bil črn metalik, od takrat NIKOLI več nobene tanktorbe.Zato sem takoj pri novem motorju naročil oba zadnja kufra in prtljažnik z torbo ker kufer za moj model neobstaja verjetno zaradi preobremenitve zadnjega podaljška ročic,dovoljena obremenitev prtljažnika je samo ca 5kg.zato dam zadaj samo torbo za najnujnejše kot npr:prvo pomoč,set za krpanje,flurescentni jopič in dežni kombinezon!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosil bi za kakšno mnenje o temle kompletu, namreč za 60€ se mi zdi kar ugoden...

Dal pa bi to na FZ6S občasno, ko bi šel na kakšno večdnevno turo... So kakšne nevarnosti, da se zrisa tank?

KOMPLET TANK TORBE + PAR TEKSTILNIH TORB ZADAJ

ŠE PDF DOKUMENT

Če se ob kliku na povezavo odpre le LOUIS stran, je potrebno še enkrat klikniti na povezavo in odpre se želeni produkt...

tank spraskaš, če se na magnet nalima kak opilk. če torbo lepo spucaš predn jo napopaš gor, je vse okej. dober trik je tudi 2mm podložna pena (tista bela zadeva, ki se jo polaga pod parket ali laminat) saj magneti priejo skoznjo, na rezervarju ne drsi in torba je fiksno pritrjena. za 60€ zelo luštna in smotrna kombinacija. ni kej rečt.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!