Skoči na vsebino

Moto trgovine - Avstrija


Jasa

Priporočene objave

tud za cca 600 EUR se jim ne da dvignit riti, sploh ne pogleda računa, vsaj Italjani ne, ko ga pa pogledaš unga carinika na okencu za IVO maš pa občutek da je itak skoz zadet ( MP Rožna dolina ).

Če maš kak večji znesek se plača jet na manjše mejne prehode kjer ne delajo tko resno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če maš kak večji znesek se plača jet na manjše mejne prehode kjer ne delajo tko resno

Ma ni lih tko veš ;)

Sm jst tm dol računalo kupavou in sm na več računov ga napisu, pole sm šou potrdit ivo (dobit tisti p***i žig) in na drug maloobmejni.

In glej ga zlomka, iz rožne doline so jim javili moj prihod :blink: :blink: oz. kasneje sm ugotovil, d je bla razpisana "tiralica" na vse obmejne prehode v bližini :angry: :angry:

In kot rezultat uspešnega iskanja ZLOČINCA (mulca k je v italiji kupu računalnik,k je dvakrat bol poceni ku pr nas) sm mogu za kazn pustit robo v Italiji :blink: :blink: :angry:

Dobro d je bil tata še v službi tko d mi je kasnej on čez prpelu, k njega poznajo že vsi cariniki :D

P.S. Zavrnili so me že TULJOTI <_< ne naši cariniki!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nedolgo nazaj smo kupovali v Beljaku v AUT v Hein Gericke in dobili zelo dobro čeladom za 70 eur. Tudi za tank torbo smo vprašali, pa je žal niso imeli. Prodajalka je rekla, da jih še dobijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene bolj nekaj drugega zanima - danes sem slisal od sodelavca, da ce na meji poberes italijanski davek italijanska stran lepo poslje fax nasi strani, cariniki pa se sploh ne sekirajo - ne ustavljajo ne nic, dobis lepo na dom sporocilo da moras placati toliko-in-toliko ... kake so vase izkusnje?

Jaz se ponavadi zmenim, da mi ivo odstejejo ze v trgovini. To je nekje od 10 do 15 %. Vseeno boljse, kot ce ti cariniki posljejo na dom obvestilo. Potem bos poleg DDV-ja oz + carine za izdelke iz drzav, ki niso clanice EU placal se kazen. In oprema te bo svinjsko drago stala.

Je pa vceraj na 3M in OLP padla ideja, da bi septembra naredili eno ekskurijo po trzaskih trgovinah z motoristicno opremo.

Sax a nam bos sel za vodica?

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Mene bolj nekaj drugega zanima - danes sem slisal od sodelavca, da ce na meji poberes italijanski davek italijanska stran lepo poslje fax nasi strani, cariniki pa se sploh ne sekirajo - ne ustavljajo ne nic, dobis lepo na dom sporocilo da moras placati toliko-in-toliko ... kake so vase izkusnje? Je bolje IVO ali kako se imenuje ze italijanski davek lepo pustiti in se nasi carini lepo izogniti ... ali kako?  <_<

A ma kdo od vas obmejno prepustnico?  :rolleyes:  :)

Ravno to se je meni zgodilo.

Citiram dopis Carinske izpostave Sežana.

" Dne 25.09.2003 ste pri italijanskih organih na podlagi priloženega računa št.219 z dne 25.09.2003 izvozno ocarinili blago v vrednosti 547,48 EUR....

Pri preverjanju evidence Izpostave Fernetiči je bilo ugotovljeno, da blago po navadeni fakturi ni bilo predloženo v postopek sprostitve v prost promet, kot to predpisuje 32. čl. Carinskega zakona oziroma, da zanj ni bil obračunan carinski dolg.

Carinski urad Sežana bo, v kolikor ne boste predložili dokazov o izvedenem carinskem postopku - pisno potrdilo o obračunu carinskega dolga ali carinsko deklaracijo za sprostitev blaga v prost promet ali za drug carinski postopek, na podlagi ugotovljenih dejstev v carinsko upravnem postopku naknadno obračunal carinski dolg v smislu določil 154. čl. Carinskega zakona"

Mi lahko kdo razloži kolk bom plaču carine in kakšna bo kazen???

Komaj čakam 1. maj, ko se bodo počasi naši preljubi cariniki preselili na sončno upravo oz. južne prehode.

P.S. Z velikim veseljem bom šel iskat 109 EUR IVE v Planet bike da bom vsaj mal pokril stroške <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ar ce so izdelki made in EU bos placal DDV + kazen.

Ce so izdelki npr. made for Dainese in Poland, bos placal DDV, na sesteti znesek 547 EU + DDV ti bodo nabili se carino. Na koncu pa se kazen. To se je meni zgodilo pred tremi leti.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo, kaj pa če sem si na prehodu med italijo in slo premislil, ter nenadoma ugotovil, da je roba ful grda in da mi ni prav, ter sem jo vrgel v smetnjak med obema mejnima prehodoma? A je to prepovedano?

Kje je tu dokaz, da si robo dejansko pripeljal v SLO?

Dokažejo ti lahko, da si peljal ven iz italije, da si pa pripeljal v SLO, pa ne. Ali pa si recimo naredil uslugo prijatelju italjianu, ki je čakal pri duty freeju, sta premetala vsebino in se je nazaj odpeljal z robo, za katero je v bistvu on dal denar, ti si mu samo omogočil, da je malo državnega popusta dobil. Kar italijanskim carinikom sicer nebi bilo vsec, ampak oni ti ne težijo. In po naši zakonodaji si še vedno, kolikor mi je znano, nedožen, dokler ti krivda ni dokazana.

Sam to redno počnem (mea culpa) z prijatelji z avstrijskim potnim listom.

Cariniki, help!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm.. Barto, če si me že namočil v ta problem z obvestilom na mejl:

1. večina zgornjih navedb je točnih.. slovenska carina res dobiva faxe od italijanov, na avstrijski strani je tega dosti manj. O tem je bilo že dosti napisanega tudi po medijih, tudi o legalnosti le tega; cariniki so le uslužbenci, kmalu jih bo kar nekaj sto moralo za svoj kruh početi še marsikaj druga. Še nedolgo tega so bili Jugoslovanski predpisi dosti manj življenjski, še sreča, da se vas večina ne rabi spominjat tega, motoristi smo bili takrat celo politično neprimerni, da ne omenjam na kake načine so nam vse grenili življenje

2. prvi predlog....počakajte še teh par mesecev in si šele maja 2004 osvežite garderobo ali opremo :)

3. za neučakane pa obstaja kar nekaj načinov, kako lahko legalno, skozi luknjice, špranjice in kanjone v naših zelo dovršenih predpisih spravite večino normalnih zadev ( za lastne potrebe) iz tujine v slovenijo brez tolarja dajatev, potrebno je le malo poznavanja predpisov ali "šankerskega" informiranja. Eni to počno že dolgo, vedno je bilo pametneje skozi okno ali vrata, kot z glavo skozi zid in se pol jokati, da boli.

4. točki 1. in 3. zaradi že 20 letne pripadnosti omenjeni problematični službi ne bi tukaj pisno komentiral, sem vam pa pripravljen razložiti in pravno utemeljiti kar nekaj načinov, kako lahko kolegi motoristi "uvozimo" večino normalne opreme, ki jo potrebujemo zase popolnoma legalno.. in to na primeren način: za šankom :D, pa še za kako rundo dam, saj sem tudi do zdaj vsakemu svetoval, če je le vprašal.

Se vidimo ob pijači.. pisal pa o tem raje ne bom več

Lep pozdrav in vsem, ki ne odjavljamo in konzerviramo svojih motorjev še veliko sončnih zimskih dni :yea2:

Motorex/Saša

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaj 2x letno uveljavljam ,,ivo,, pa še nikoli nisem dobila nobene pošte na dom. Zdej ste me mal zasekiral s temi fax-i carinikov. A mi lohk poveste kolk časa traja,da pride ,,pošta na dom,,?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaj 2x letno uveljavljam ,,ivo,, pa še nikoli nisem dobila nobene pošte na dom. Zdej ste me mal zasekiral s temi fax-i carinikov. A mi lohk poveste kolk časa traja,da pride ,,pošta na dom,,?

Jaz sem prečkal mejo 25.09.03, obvestilo pa sem dobil 18.10.03.

Država poskrbi in hitro pobere denar....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

malo pozno a vseeno. stric dela na carini vlj. velika zivina. med i in slo je meddrzavni sporazum o teh fax sporocilih. z a ga nimamo. kazni ti ni treba placat, ddv tut ne, ker nimajo dokazov, da si pripeljal v slo. ampak vecina tega ne ve in placa.

to je uradna razlaga. me ze ne bi stric okol prnesu. tko da nc se bat, sam odgovorit pametno na dopis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaj 2x letno uveljavljam ,,ivo,, pa še nikoli nisem dobila nobene pošte na dom. Zdej ste me mal zasekiral s temi fax-i carinikov. A mi lohk poveste kolk časa traja,da pride ,,pošta na dom,,?

Ma saj vidiš, če ti Italijan skopira fakturo, pol ti jo bo sigurno poslal našim po faxu, če ne ti nima kaj poslat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem prečkal mejo 25.09.03, obvestilo pa sem dobil 18.10.03.

Država poskrbi in hitro pobere denar....

Do danes nisem dobil še nobenega obvestila.

Osem dni je že mimo in upam da so pozabil. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupuj v tujini. Izkušnje z našimi trgovci so slabe. Moje izkušnje.

Se ne bom strinjal.

Jaz sem iskal opremo zase doma in v tujini. Tako "visokih" trgovcev, kot so avstrijski pa tudi italijanski, pri nas še nisem srečal. Čim vidijo, da si iz "Juge", pazijo nate, kot da si prišel tja krast. Jaz sem imel dve prav ponižujoči izkušnji.

Pa tudi v principu sem proti temu, da "Slovenceljni" tako radi nosimo denar tujcem. Samo, da je iz tujine, pa je boljše...

Ne vem, ali nam bodo tujci tudi plače dajali, potem, ko bodo naše firme spravili na kant???

Pa brez zamere,

LPD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ne bom strinjal.

Jaz sem iskal opremo zase doma in v tujini. Tako "visokih" trgovcev, kot so avstrijski pa tudi italijanski, pri nas še nisem srečal. Čim vidijo, da si iz "Juge", pazijo nate, kot da si prišel tja krast. Jaz sem imel dve prav ponižujoči izkušnji.

Pa tudi v principu sem proti temu, da "Slovenceljni" tako radi nosimo denar tujcem. Samo, da je iz tujine, pa je boljše...

Ne vem, ali nam bodo tujci tudi plače dajali, potem, ko bodo naše firme spravili na kant???

Pa brez zamere,

LPD

za avstrijsko korosko se strinjam. sicer pogojno, ker vsi niso taki, a vendar vecina jih je. so pac travmatizirani. cisto druga zgodba je, vsaj v motoristicnih trgovinah, na avstrijskem stajerskem.

lahko bi pa tudi nastel nekaj primerov obnasanja "dobrih" slovencljev napram tujcem. in ne iz juga. sem bil pri vseh prisoten in se je odnos v hipu spremenil, ko je prodajalec "ugotovil", da ga zelo dobro razumem. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čim vidijo, da si iz "Juge", pazijo nate, kot da si prišel tja krast.

Ja sem bil enkrat v Celovcu v Kroptischu. Pa so na nas gledal kao raja vindischevska. Med seboj so nas trgovci opravljali.

Na sreco sta bila z mano oce in mama, ki aktivno govorita nemsko in sta jih v knjiznji nemscini povedala nekaj krepkih (so jodlari sam gledal). Slisal jih je tudi sef osebno.

Ce grem kdaj slucajo z motorjem v Celovec, se obvezno ustavim pri njih (oblecen ves v Dainese) in jih kao vprasam, ce so ze zaceli prodajati Dainese, pa sam v tla gledajo. Njihova roba je bolj podobna uni z Imota. Cene so pa v visave navite.

Z Wadel reifen prav tako iz Celovca imam pa zelo pozitvne izkusnje. Ko v SLO ni za dobit Dunlopk 205, jih frau Wadel sigurno ima.

No, pa de pozabim omeniti se gospe iz Pikappe iz Trsta. Ona prica po nase in se da vse zmenit. Prodaja pa same ugledne firme.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ne bom strinjal.

Jaz sem iskal opremo zase doma in v tujini. Tako "visokih" trgovcev, kot so avstrijski pa tudi italijanski, pri nas še nisem srečal. Čim vidijo, da si iz "Juge", pazijo nate, kot da si prišel tja krast. Jaz sem imel dve prav ponižujoči izkušnji.

Pa tudi v principu sem proti temu, da "Slovenceljni" tako radi nosimo denar tujcem. Samo, da je iz tujine, pa je boljše...

Ne vem, ali nam bodo tujci tudi plače dajali, potem, ko bodo naše firme spravili na kant???

Pa brez zamere,

LPD

Se strinjam s tabo, mene Avstrija ne vidi več. Sem sel zadnjič gor, med potjo nobene žive duše pridem čez tunel Ljubelj na Avstrijsko stran uletijo ven trije kao frajerji. Brez pojasnila po meni kdo, kaj, zakaj, vsi v en glas. Nekaj časa je trajalo da so mi povedali da sem prehitro peljal čez tunel (90). Zaradi tega tak teror, vzel mi je pasport in zahteval 70 EU. Z mano je bil kolega ki dobro obvlada Nemško, jim je zagrozil da se bova v Celovcu pritožila, češ kakšen odnos imajo do potnikov-mimoidočih. Kmalu je bilo tistih 70 EU le še 5k sit in spustili so naju naprej. Cel dan blodil po Avstriji na koncu grem domov praznih rok in brez 5. jurjev.

V Italiji mi pa ena čefurska prasi... ki kao ne razume ničesar razen polizanih Italov-ciganov ni hotela vzet 100 EU ko sem že robo na blagajno prinesel, so bili kao preveč zmečkani. V enem maho je... mater njej in Vilfanu iz Kranja ki mi jih je prodal.

Po teh dveh primerih me bog več ne naštima da grem po kakšno stvar gor ali gol.

Jeb.. se mi zanje pa za njiho popust.

Lp, Z1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko vam povem, da veliko koroskih motoristov prihaja v graz kupovati robo, katero lahko enako kupijo na koroskem.... mislim, da je vsak komentar odvec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je zdj s temi ivami pa z carinami. Zdj bom sel v italijo v padavo na sejem pa mislm kupit skornje hrbtenicnik pa se kaksno opremo. Zdj zadeva zna bit cez 50,000sit kaj nj zdj nardim. Kok lohk cez mejo nesem ne da bi placu carine kako oz kdaj dubim ivo nazaj ce jo prijavim....djte to mal folk opisat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izkušnje so različne. Mene je zadnjič v Godl Motorcycle v Grazu zelo lepo postregel in si vzel skoraj uro časa, ko sem rabu dele za Trophyja. Zakaj skoraj uro časa, zato ker znam nemščine toliko, da nisem lačen in žejen. Pa še za pult me je povabil, da sva po mikro filmih ugotovila kaj bi rad. trgovci so pač različni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Motorrad Kliniku v Leibnitzu imam slabe izkušnje. Nek pubec in par deklet skupaj ne znajo osnovno angleščino + neprijaznost + sem čakal kot norc.

Dobro, da je bila punca zraven, ki aktivno obvlada nemščino.

Ker ni edini primer (bil tudi v raznih drugih trgovinah) me zanima, kaj hudiča se trgovci učijo za en tuj jezik v šoli. Aja, ker so mogoče malo naprej, že verjetno gulijo Esperanto v šoli, ali kaj?

Pohvalil bi trgovce v Louisu. Prijazni + ustrežljivi + nevsiljivi

Popravljeno . Popravil Denny
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je zdj s temi ivami pa z carinami. Zdj bom sel v italijo v padavo na sejem pa mislm kupit skornje hrbtenicnik pa se kaksno opremo. Zdj zadeva zna bit cez 50,000sit kaj nj zdj nardim. Kok lohk cez mejo nesem ne da bi placu carine kako oz kdaj dubim ivo nazaj ce jo prijavim....djte to mal folk opisat.

IVE sigurno ne boš dobu nazaj, ker ti na sejmu nihče ne bo naredu fakture!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mislim da je nabava poceni motoristične obleke, obutve in čelad v tujini slaba naložba. Izdelki zvenečih imen so dragi, večina ostalih stvari pa je dvomljive kvalitete, kar nas lahko stane kože ob prvem padcu.

Odlične motoristične kombinezone izdeluje g. Borko (firma Racing) iz Miklavža na Dravskem polju. Izdeluje enodelne, dvodelne, športne, touring in choperske, vse tudi po željah kupcev in je eden redkih, ki ponuja povišane hlače z naramnicami – za občutljive ledvice. Usnje je kvalitetno in dovolj debelo, šivi so pravilno narejeni – tako da so zaščiteni pred drgnjenjem pri padcu. Če željene stvari nima na zalogi, te premeri in čez nekaj dni prideš iskat oziroma pošje po pošti. Tako sem kupil hlače, res naredi po meri, pašejo kot ulite.Trenutno je cena minimalna, hlače s ščitniki po standardu EN 1621-1 so 30.000 SIT. Redna cena je okoli 40.000 SIT, jakna je okoli 50.000 SIT, izdelek je primerjiv s Clover-jevim, cena pa je skoraj polovična. Letos ima modernejši design, poleg usnjenih začenja tudi izdelavo oblačil iz tekstila.

Veliko obleke (mislim da bolj v choper stilu) ima Hiša usnja Herman iz Borla pri Ptuju.

Škornje izdeluje firma Safesteps iz Železnikov oziroma Spin, ki jih prodaja v Ljubljani. Niso hit mode, so črni, čista klasika, visoki skoraj do kolen, narejeni so robustno – zanesljivo, usnje je dvakrat debelejše kot pri škornjih zvenečih firm v dirkaških barvah. Cena okoli 25.000 SIT.

Veliko izbiro motorističnih škornjev (in tudi jahalnih, šminkerskih, po željah kupcev...) ima tudi Domine Zupančič iz Sušic pri Dolenjskih Toplicah.

Slovenija je majhna, motoristom, ki nam je bistvo vožnja (in ne samo priti iz kraja A v kraj B kot avtomobilistom), ne bi smel biti problem obiskati proizvajalcev raztresenih po celi Sloveniji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škornje izdeluje firma Safesteps iz Železnikov oziroma Spin, ki jih prodaja v Ljubljani. Niso hit mode, so črni, čista klasika, visoki skoraj do kolen, narejeni so robustno – zanesljivo, usnje je dvakrat debelejše kot pri škornjih zvenečih firm v dirkaških barvah. Cena okoli 25.000 SIT.

Ali lahko poveš kje v Železnikih in v Ljubljani je ta trgovina, da si grem pogledat škornje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!