Skoči na vsebino

Moto trgovine - Avstrija


Jasa

Priporočene objave

Sm mal razmišljal, pa sm prišel do ideje, da bi šel gor kr z avtom (nimam kovčka), pa bi se frend kr oblekel v kombinezon. Če pa bi na meji spraševali ka dela v opremi, bi pa odgovoril, da mu je motor crknil in da ga je pustil pri enem avstrijskem frendu js sm pa prišel po njega. :unsure: A mislite, da bi nasedli??? :?

Pa še eno vprašanje me muči. Kako je z davkom in carino. Rad bi nabavil pred 1. majem, da dobim povrnjen davek. Se sploh splača reskirat. Koliko procentov je to? A majo oni, ki ti vrnejo davek kakšno navezo z onimi na carini? Carina so isti procenti kot davek?

Morda se moja vprašanja slišijo neumna ampak sem začetnik in nimam nobenih izkušen s tem. :stupid:

Prosim, če mi lahko kdo svetuje.

HVALA ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je z davkom in carino. Rad bi nabavil pred 1. majem, da dobim povrnjen davek. Se sploh splača reskirat. Koliko procentov je to? A majo oni, ki ti vrnejo davek kakšno navezo z onimi na carini? Carina so isti procenti kot davek?

Morda se moja vprašanja slišijo neumna ampak sem začetnik in nimam nobenih izkušen s tem. :stupid:

če si nameravaš letos kupit kombinzon, potem čez mejo pred 1 majem, ker se davek pozna kar fajn!

Glede naveze trgovec-carina pa brez skrbi!

Jakno si oblečeš hlače pa skriješ ipd.

Najboljše pa je izkoristiti ponudbo parasita, če že ponuja pomoč!

Zdaj že tak vsi samo čakajo 1 maj in ni neke posebne kontrole!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar nekaj stvari sem pripeljal čez mejo in nikoli nisem imel problemov. Avstrija in Slovenija nimata sklenjenega sporazuma o medsebojnem obveščanju, zato ne skrbi. Takšne težave se pojavijo na italijansko slovenski meji po prekoračitvi določenega zneska. Zelo udobno je opraviti prehod meje na prehodu Ljubelj, kjer sta rampi na vsak svoji strani tunela tako, da te cariniki ne gledajo kaj počneš na avstrijski strani.

Sicer pa lahko narediš tako, da vas gre čez mejo več v enem avtu. Trgovec ti o nakupu naredi račun na enega za čelado, na drugega za jakno, na tretjega za hlače....... Ob prehodu evropske meje potrdiš tax free papirje in na slovenski strani(običajno Kompas ) dvigneš denar. Pri prehodu avstrijsko slovenske meje(nakup v Avstriji) dobiš povrnjenih 12% vrednosti nakupa.

Naj pa te opozorim na nekaj. Ko se odpravljaš po nakupih v tujino temeljito preglej cene v slovenskih trgovinah. Enaki izdelki(da ne bo pomote:npr. škornji Sidi tip ta in ta)so v slovenskih trgovinah velikokrat cenejši, tudi če upoštevaš vračilo VAT pri nakupu v tujini. Jaz sem tule omenil le škornje, toda vem za več pametnih, ki so šele po nakupu ugotovili, da je povsem enaka čelada v Sloveniji cenejša.

Želim ti ugoden nakup.

LP

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Odvisno kaj potrebuješ. Enduro opreme ima daaaaaleč največ Auner....

auner GMBH VERSAND & GROSSHANDEL

auner GMBH, Versand & Großhandel

(kein Detailkundenverkauf)

A-2511 Pfaffstätten

Traiskirchner Straße 4

Ali prav sklepam, da je tole naslov veleprodaje??! Ali pa lahko tu kupim posamezne kose oblačil (hard enduro)?

Ali delajo v soboto?

Nemščinaminijejakastrana PRESS

P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav sklepaš. Izključno veleprodaja in pošiljanje po pošti.

Nič ne piše o delovnem času.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasel.. GPS dela čudeže :D Cene ima pa tudi zdrave. Sem obletal še Luisa in Gerickeja, a za enduro je Auner res zakon...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosil bi za pomoč, če ima kdo plan kje je točno motorrad klinik v libnizu, prosim čim prej, ker grem zvečer gor, pa imam samo uro časa da sem tam, da nebi preveč iskal in mi zaperejo trgovimo delajo samo do 18.00, jaz pa do 17.00, 45km vožnje!

Lep pozdrav!

Vsem se že v naprej zahvaljujem za morebitne opise ali kakšno slikico, kje je to v lipnici!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce se peljes po stari cesti - za dooooolgo ravnino od rondoja na koncu vogau-straß, kjer je odcep za AC - prides do naslednjega naselja (ce se ne motim je to landscha an der mur) in pri drugem rondoju (ne v prvem takoj po ravnini, kjer je bencinska pumpa) peljes levo na marburgestrasse; po tej cesti cca. 2 km na desni strani (na levi je bencinska crpalka) je motorradklinik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, za rondoje vem točno kje so, ker se večkrat peljem v Graz, pri motorrad klinik pa moram vzeti nek del za kufer, sedaj si že predstavljam kje približno je, hvala ICE! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zdravo,

prosim, a mi lahko kdo pove kje je Louis trgovina v Grazu. Če vtipkam www.loius.at me preusmeri na www.louis.de. Naslov imajo za hamburg in nikjer na strani ne najdem naslova za Graz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Triester Str. 391

A-8055 Graz

Tel. 0043-316-296179

Fax 0043-316-2961794

V pomoč: pod "filialen" so skrite vse njihove lokacije trgovin.Tudi nova izpostava v Beljaku je že zraven.

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Sej vem, da je ta tema za Avstrijo, ampak vseeno, ker se mi mudi in iskalnik ni našel <_< prave teme...a kdo ve za kakšno moto štacuno (kupujem jakno)v Udinah, pa če ma web naslov prosim tudi, hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jutr grem v Celovc mal pogledat pa me zanima do kdaj so v sobotah odprte trgovine pa kje v Celovcu je ksna velika dobra moto trgovina.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
A se splaca hodt po gume za motor v AUT pa kam v kero stacuno?

heh.... glede gum ti lahko jaz povem svojo izkušnjo.

v opevani mottoradklinik pri leibnitzu sem se pozanimal za Pirelli Diablo (predna + zadnja) - cca. 71K sit. To je tu nekje isto kot pri Motor jetu v MB.

Jih pa dobiš pri Claasu v LJ za cca. 55K sit - majo na vse Pirellijeve gume 20% popust :OK: .

seveda pa obstaja en problem - moraš biti včlanjen v Ducati klub :hmm: .

A tudi to se da rešit, če poznaš koga, ki je včlanjen ali ima Duceja - ti jih pač on nabavi. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kaj ti jih pa potem namontirajo? Na Ducatija ali na kaj drugega?

Neee…..mislim, valda da ti jih tam tudi namontirajo, če hočeš.

Ampak lahko jih samo kupiš, pa v kuferaun od avta vržeš, pa odpelješ kam drugam, da ti jih gor dajo.

Recimo jaz sm mel že tako znucane gume da se nisem mogu pelat v LJ :P , pa sem si jih za avtom domov pripelal.

Je pa v redu če jih kake mesec dni prej pokličeš, če hočeš točno določen model Pirelli gum met, ker lahko da traja neka časa, da jih nabavijo oziroma, da jih Motor jet nabavi.

Sam sem čakal na gume okoli tri tedne, vmes pa vsak tedn kar direkt Motor jetu (uvozniku za Pirelli za SLO) gušu, da naj jih že uvozi in pošlje k Claasu.

Kaj vem – mogoče pa sem samo tak cajt trofil. Ampak glede na to da je blo to sredi sezone, bi pričakoval, da bodo na zalogi, ne? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!