Skoči na vsebino

Bridgestone / Firestone gume


Ice

Priporočene objave

pred 12 urami, ukica pravi:

Sej to sm pravu skos.. sicer se mi zdi da se potem poraba mal upocasni.

Morm pa rect da kokr mi je bla na zacetku bolj tako tako, sem se jo potem kar navadil.

Bi jo kupil se enkrat, ampak bi prej raje dal gor Conti SA4..
 

No mogoce dam pa Mitas zadi.. spredi mam se dve supercorsi.. ce nebom prodal tune?

upam na padec obrabe tudi jaz :P

Res nimam pripombe čez zadnjo S22. Kul radirka 3 slojna kot kaže, bokci čikgumi. 

Ampak

prva, mi je mal lesena, ne bom reku da ne drži, ker drži dobro, le povratnih informacij ne dobim toliko kot ma SF+ od Mitasa. Vem da je drug moped (SX od kawe) ma do sedaj na njem nisem pogrešal fidbeka, zato bi prej rekel, da je od gume odvisno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam nove gume 120-70-17 in 200-55-17

990653C5-7BFD-4745-8CC2-22B88BA0E901.thumb.jpeg.8afcf6b3a71d9a35807e1dbf113095c3.jpeg

B9B56AFA-9EE0-4DA1-A530-442BF69FEBF5.jpeg

B1ADAEA7-96C5-4C4C-9DBA-3105AE827F46.jpeg

Popravljeno . Popravil GHOST RIDER 46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 1/20/2020 at 9:24 PM, kronik said:

motor sam promijenio. 

Do sada je bio S1000R .

Sada idem na nesto "sporije" - S1000XR.

Ali gume jos ne mijenjam - Mitas Sport Force + cekaju toplije dane! 

Do tada cu trositi ove originalne - T30EVO 

 

U medjuvremenu je doslo do male promjene. 

 

Kao prvo nisam izdrzao dugo na T30EVO. 

Cini mi se nekih ca.  500km. Nisam se mogao nikako naviknuti na te gume. 

Vjerujem svima koji kazu da nisu lose. Ali ja niti u jednom trenutku nisam imao onaj potreban osjeca sigurnosti sa njima. 

 

I tako sam u jednom susretu ( prije ovog ? sa Covid-19 ), kod poznatog nam vulkanizera kukao kako me te Bridgestone gume nikako ne mogu zadovoljiti, upoznao direktora prodaje Bridgestone moto guma. Prica je bila sasvim slucajna. Casna pionirska!! 
Da skratim pricu - lik mi je ponudio S22 set po predobroj cijeni! Za probu i da ne gubim vjeru u  Bridgestone. Ali uz uvjet da mu napisem osvrt. Sve dogovoreno. Gume namontirane sljedeci dan. 

Sa prijateljem sam relativno brzo odradio plan - motore u prikolicu i za Senj! 

27.02. smo krenuli prema jugu. 28. i 29.02. smo odradili nemam pojma koliko puta Karlobag - Starigrad! Onaj dio od Senja do Karlobaga je "nuzno zlo". Apartman smo uzeli isto od prosle godine. Mjesta za 5 osoba sa cijenom van sezone od 30,-€. ZA SVE!!! 6,-€ po osobi!! Posto smo bili samo nas dvojica platili smo 20,-€ za noc! 10,-€ po osobi! 

 

S22 - guma je stvarno odlicna. U svim uvjetima. Nema mane. Osim jedne. 

Guma je izdrzala cijelih 1.200km!!! Na bokovima profila nije bilo. Ovaj iz Bridgestona tvrdi da je u pitanju greska u proizvodnoj seriji. Guma je poslata u tvoricu na pregled. Vjerujem da ce biti pozitivan ishod Snecerove teorije o mojoj voznji!

Jedan Bridgestone jednostavno ne grijesi ?

Osvrt na gumu nije zelio u pismenom obliku... nemam pojma zasto! Uzeo je slike i par video uradaka i bez rijeci otisao..... 

Da teoriju od niskim temp. svedemo na nulu. Ta dva dana na jadranskoj magistrali nije bilo hladno. Temp. se kretala izmedju 10°C u ranojutarnjim satima pa do 17°C tokom suncanog popodneva! 

Slike  gume za vrijeme eksploatacije! 

WhatsApp Image 2020-02-29 at 14.23.55.jpeg

IMG_20200229_140107.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 4/12/2020 at 7:10 PM, kronik said:

U medjuvremenu je doslo do male promjene. 

 

Kao prvo nisam izdrzao dugo na T30EVO. 

Cini mi se nekih ca.  500km. Nisam se mogao nikako naviknuti na te gume. 

Vjerujem svima koji kazu da nisu lose. Ali ja niti u jednom trenutku nisam imao onaj potreban osjeca sigurnosti sa njima. 

 

I tako sam u jednom susretu ( prije ovog ? sa Covid-19 ), kod poznatog nam vulkanizera kukao kako me te Bridgestone gume nikako ne mogu zadovoljiti, upoznao direktora prodaje Bridgestone moto guma. Prica je bila sasvim slucajna. Casna pionirska!! 
Da skratim pricu - lik mi je ponudio S22 set po predobroj cijeni! Za probu i da ne gubim vjeru u  Bridgestone. Ali uz uvjet da mu napisem osvrt. Sve dogovoreno. Gume namontirane sljedeci dan. 

Sa prijateljem sam relativno brzo odradio plan - motore u prikolicu i za Senj! 

27.02. smo krenuli prema jugu. 28. i 29.02. smo odradili nemam pojma koliko puta Karlobag - Starigrad! Onaj dio od Senja do Karlobaga je "nuzno zlo". Apartman smo uzeli isto od prosle godine. Mjesta za 5 osoba sa cijenom van sezone od 30,-€. ZA SVE!!! 6,-€ po osobi!! Posto smo bili samo nas dvojica platili smo 20,-€ za noc! 10,-€ po osobi! 

 

S22 - guma je stvarno odlicna. U svim uvjetima. Nema mane. Osim jedne. 

Guma je izdrzala cijelih 1.200km!!! Na bokovima profila nije bilo. Ovaj iz Bridgestona tvrdi da je u pitanju greska u proizvodnoj seriji. Guma je poslata u tvoricu na pregled. Vjerujem da ce biti pozitivan ishod Snecerove teorije o mojoj voznji!

Jedan Bridgestone jednostavno ne grijesi ?

Osvrt na gumu nije zelio u pismenom obliku... nemam pojma zasto! Uzeo je slike i par video uradaka i bez rijeci otisao..... 

Da teoriju od niskim temp. svedemo na nulu. Ta dva dana na jadranskoj magistrali nije bilo hladno. Temp. se kretala izmedju 10°C u ranojutarnjim satima pa do 17°C tokom suncanog popodneva! 

Slike  gume za vrijeme eksploatacije! 

WhatsApp Image 2020-02-29 at 14.23.55.jpeg

IMG_20200229_140107.jpg

Kao sto sam obecao pa da i zavrsim topic - Bridgestone nam salje potpuno nove dvije zadnje gume koje smo nakon dolaska kuci reklamirali.

U sluzbenom pismu nisu niti pokusali navesti razlog ili uzrok tako brzog trosenja bokova guma. Ono sto su napisali je puno rijeci bez znacaja! 

Naravno da drugo nismo niti ocekivali - jer bi u protivnom to bila vrlo negativna reklama koju bismo mogli negdje i objaviti....... 

Kada ce nam gume biti poslate to nam nisu rekli. Nama se ne zuri: on uziva u Michelin Power 5 a ja u SF+. 

Bridgestone ocito smatra kako su sa tom akcijom slanja nove zadnje gume umirili "duhove". 

Vec sam napisao - guma je u tih mojih  ekstremno kratkih 1.200km pokazala stvarno vrhunska svojstva. Steta sto taj uzitak nije trajajo dulje. 
Usprkos svim pokusajima i nastojanjima po meni je to vrlo sramotna prica za tako jednog renomiranog i velikog proizvodzaca pneumatika....... 
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S22 1050km prevoženih.

Zadnja 190/50 poraba 1,8mm (5mm je do senzorja ko je nova) pričakovana življenska doba: komaj 3 jurje :(

Prva: ne kaže nekih znakov izrabe, še vedno lepa enakomerno okrogla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

update na 1600km S22

zadnja: nič kaj bolje pri porabi ne kaže. Še 2,5mm do senzorja od 5mm skupaj. Jo pa lepo obrabljam, ker se velik nažigam po ovinkih, tako da merjena sredina ne prehiteva bokov po obrabi.

Testiranje še v dežju, nenamensko:

pa nije baš nešto. S pusi vožnjo je ok, plava ne tut pr 130km/h, fidbek na mokri podlagi je bolj slab.

To gumo bom imel 3x: prvič, zadnjič in nikol več :P

prva pa ko nova, lepo obrabljena okrog in okrog ampak relativno malo

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da imam rešitev za tvoj problem, dej en zatič ali popust zajlo od gasa, če ne boš mogu dat več ko 50% gasa bo guma sigurno dlje zdržala in z enim tankom boš dosti več kilometrov prevozil :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, smasher pravi:

Mislim da imam rešitev za tvoj problem, dej en zatič ali popust zajlo od gasa, če ne boš mogu dat več ko 50% gasa bo guma sigurno dlje zdržala in z enim tankom boš dosti več kilometrov prevozil :lol1:

350km nardim s tankom. 100% več bom iztržil z S22 kot @kronik, pa še vedno bo čirka 3 jurje. Verjetno ni problem v zatiču, tok se pa že poznam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 5. 2020 ob 15:27, DAMI34 pravi:

update na 1600km S22

zadnja: nič kaj bolje pri porabi ne kaže. Še 2,5mm do senzorja od 5mm skupaj. Jo pa lepo obrabljam, ker se velik nažigam po ovinkih, tako da merjena sredina ne prehiteva bokov po obrabi.

Testiranje še v dežju, nenamensko:

pa nije baš nešto. S pusi vožnjo je ok, plava ne tut pr 130km/h, fidbek na mokri podlagi je bolj slab.

To gumo bom imel 3x: prvič, zadnjič in nikol več :P

prva pa ko nova, lepo obrabljena okrog in okrog ampak relativno malo

 

 

 

Oj, pol če te prov razumem je minus pri gumi (pre)hitra obraba in slab fidbek na mokrem? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, ProdriveR pravi:

Oj, pol če te prov razumem je minus pri gumi (pre)hitra obraba in slab fidbek na mokrem? 

jop

in z ozirom malo voženj v dvoje pa po AC, bi moral doseči še marsikaj več, ker ovinki, kurijo boke. Dosegel sem edino:

enakomerno obrabljeno pnevmatiko (zadnja)

Medtem ko je prva kot nova in zna velik kmjev narediti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@kronikkako je pa prva S22 zdržala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, DAMI34 said:

@kronikkako je pa prva S22 zdržala?

prva niti ne zna da je bila vozena!! 
Ide ovaj tjedan opet gore!!! 

 

Nova zadnja me vec ceka! 

Ne vjerujem da ce izdrzati dulje nego ovaj prvi set. 

Popravljeno . Popravil kronik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, kronik pravi:

prva niti ne zna da je bila vozena!! 
Ide ovaj tjedan opet gore!!! 

 

Nova zadnja me vec ceka! 

Ne vjerujem da ce izdrzati dulje nego ovaj prvi set. 

tako opažam tudi jaz. Kot nova, bom najbrž samo zadnjo menjal(tof), ker mislim, da bo prva naredila najmanj 8kkm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja S22 me ceka - sutra ide na montazu.

Direktor prodaje Bridgestone moto guma ozbiljno tvrdi da ce S22 izdrzati dulje na visim temperaturama.

Slikam sat sa prijadjenim km - postam i zbrajam kilometre .....  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, kronik pravi:

Zadnja S22 me ceka - sutra ide na montazu.

Direktor prodaje Bridgestone moto guma ozbiljno tvrdi da ce S22 izdrzati dulje na visim temperaturama.

 

to verjamem, jaz imam približno jurja razlike med zimsko letno vožnjo na SF+, in 2 na ToF.

S22 zadnja kot kaže bo nekje znesla med 3 do max 4jurje če se bo sedanja obraba znižala.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mali update na novu zadnju S22. 

Guma je montirana na 6612km. I do sada sam odvozio nekih ca. 850 - 900 km. 

Iako nam je direktor prodaje Bridgestone moto guma za Austriju obecao slanje neke "nove" zadnje gume koja je ne znam po cemu bolja. Gume smo dobili ali se pokazalo da guma i nije po neznam cemu bolja.  

S22 smo testirali u prvom krugu na 2 x S1000XR, 1 x R1 i 1 x Fazer 1000. Rezultat je bio skoro pa identican. Prijedjeni kilometri razlikovali su se u 100-200km. Svi  smo imali isti osjecaj sa gumom - sve savrseno do pred kraj. To pocinje vrlo negativna karakteristika gume - "topi" se i leluja po zavoju a pogotovo na izlazu iz zavoja.Sve smo to opisali gore navedenom kolegi. Predlozili smo mu i zajednicku voznju. To se nazalost jos nije dogodilo, ono obaveze na dnevnoj bazi. 

Uglavnom - S22 necu vise definitivno stavljati na motor - preocito je da su u recepturi gume nesto promijenili. Na S1000R je na istom tempu sa istim covjekom guma odradila preko 3tkm. Uz to osjecaj u voznji je bio nepromijenjen od prvog do zadnjeg km. To vise nije slucaj. Uz to se vidi da potrosnja gume nije ravnomjerna. Bokovi su potroseni sredina izgleda kao nova. Debljina korisnog sloja gume ( trecina prema rubovima ) je isto tako ocito smanjenja, sto nam je indirektno i potvrdjeno. 
Moje odusevljenje tom gumom je nazalost vrlo brzo splasnulo!

Prijatelj je isprobao i Power 5 i M9RR. Obje gume ne zaostaju u karakteristici ali prednjace u prijednjeim kilometrima! Cijena odvozenog kilometra im je vrlo niska u usporedbi sa S22. Power 5 je negdje na 0,08€. M9RR izgleda da ce biti isto tu negdje. S22 - prelazi 0,20€!! 

 

Ja razmisljam ili o RS11 ili o Metzeler Roadtec 01 SE - obje su u garazi - pitanje je koja ce doci na red! 


1471649193_HRS222020-05-21at16_55_20.thumb.jpeg.c6e29a45bbca20aa615b75a6fbadf38e.jpeg

 

1_07052020.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo sam oprao motor i pregledao gume jos jednom. 
zadnja ce odraditi jos nekih max 400-500km.
Prednja je vec ispod kraja. Sada mi je jasno cudno ponasanje prednjeg kraja jucer. 

Bokovi prednje gume potroseni! Prednja je izdrzala nekih 2.000km. ?

VR 2020-05-22 at 15.51.27.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

moja "ljubavna" veza sa S22 je zavrsila ne bas dobro. 

kako sam vec jednom negdje napisao moja prva garnitura gdje je zadnja izdrzala samo 1.200km je poznata. Iskoristio sam iz te garniture prednju gumu jer je izgledala odlicno. 
Montaza na novu zadnju na 6.610km. Sada 1.400km kasnije su obje gume na potpuno potrosene. 
Prednja je izgledala jos losije i isto tako se i losije ponasala u zavojima. Zadnja je bila do kraja recimo OK. Obecanje da ce S22 izdrzati vise nego li prethodnice ( S21 i S20 ) se nije pokazalo tocnim. I to ne na jednom motoru vec na 3 razlicita sa tri razlicita vozaca. 
Prednja guma je odradila ( sa onim cudnim osjecajem u trbuhu ) 2.600km - sto je po meni vrlo malo! Porca miseria

 

Nesto slicno ovome smo napisali i vec spomenutom kolegi iz Bridgestona. Dao nam je ideju da ne trosimo ni novce i vrijeme na S22 vec da se okrenemo prema RS11.
I tako ..... 

RS11 je montiran! Cekam koji lijepi dan da ih malo protegnem po Austriji....... 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S22zadnja je naredila 3200km do senzorjev, prva bi mogoče 5kkm. Menjal obe, ker mi ni všeč. Sicer drži, je pa lena (ne pada kot mitas) in relativno slab fidbek.

S20 mi je bila mnogo bolj všeč in sem zlahka 5 jurjev naredil z zadnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, DAMI34 said:

S22zadnja je naredila 3200km do senzorjev, prva bi mogoče 5kkm. Menjal obe, ker mi ni všeč. Sicer drži, je pa lena (ne pada kot mitas) in relativno slab fidbek.

S20 mi je bila mnogo bolj všeč in sem zlahka 5 jurjev naredil z zadnjo.

meni je to bila S21! Predobra guma! Zbog toga sam se i odlucio S22 dati dvije sanse. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, kronik pravi:

meni je to bila S21! Predobra guma! Zbog toga sam se i odlucio S22 dati dvije sanse. 

S21 nisem vozil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Drug teden naj bi tudi jaz končno prišel do motorja in me zanima.če bi slučajno kdo imel čisto nove gume Bridgestone Battlax Hypersport S22,katere bom zamenjal takoj ko damo motor iz boxa.Cena za kolege motosvetovce bo denarnici prijazna in sicer 200€.

https://www.moto-gume.si/pnevmatike-za-motorna-kolesa-bridgestone/s-22-r/190-50-zr-17-73-w-/r-393339

https://www.moto-gume.si/pnevmatike-za-motorna-kolesa-bridgestone/s-22-f/120-70-zr-17-58-w-/r-393328

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
pred 2 urami, Ris pravi:

Po 11000km T31 konec. Nadomestila jo bo Pirelli Angel gt2

20200913_194445.jpg

11 jurjev ne bo vrgla, lahko boš pa bolj zadovoljen. Poskusi ToF (ja vem poceni pa to, pa Mitas, ni pa za preskočit)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, DAMI34 pravi:

11 jurjev ne bo vrgla, lahko boš pa bolj zadovoljen. Poskusi ToF (ja vem poceni pa to, pa Mitas, ni pa 

Če bo zdržala 8-10000km bo vredu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!