Skoči na vsebino

Bridgestone / Firestone gume


Ice

Priporočene objave

  • 3 mesecev pozneje...

Bridgestone je predstavil novo gumo BT-002 Racing Street za športne dni na stezi. Namenjena je še bolj športni vožnji kot BT-014

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bridgestone je predstavil novo gumo BT-002 Racing Street za športne dni na stezi. Namenjena je še bolj športni vožnji kot BT-014

Kar je cestna različica nove BT-002 Racing PRO, ki je namenjena vožnji po stezi in dobavljiva v različnih trdotah, BT-002 Street pa v seveda v eni! Zaenkrat še ni bila dobavljiva Street verzija, bi naj bla v Maju, BT-002 Racing PRO pa so že in osebno sem z njimi zelo zadovoljen :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Na CBF sem že original dobil BT-57. Sklepam, da je to sport-touring guma. Ima kdo kakšne izkušnje s temi gumami in kaj lahko pričakujem od njih.

lp, Pjotr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale bt 002Racing street je bila predstavljena na testu objavljenem v avtomagazinu in je ocenjena kot zelo kvalitetna pnevmatika tako za cestno uporabo kot tudi za na pisto.

Ima mogoče kdo ceno zanjo pa kje jo nabaviti, na štajerskem koncu.(180/55/17)

Popravljeno . Popravil Zx_R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Živijo vsem! Zadnja leta na R1 imam BT 014. Zanima me ali kdo ima izkušnje z BT 002 RS? Večinoma se vozim po cesti in bi zanimalo ali lahko kdo da primerjavo za prej omenjeni gumi? Koliko hitro se ogreje 002 v primerjavi z 014? Lp, Srdjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo vsem! Zadnja leta na R1 imam BT 014. Zanima me ali kdo ima izkušnje z BT 002 RS? Večinoma se vozim po cesti in bi zanimalo ali lahko kdo da primerjavo za prej omenjeni gumi? Koliko hitro se ogreje 002 v primerjavi z 014? Lp, Srdjan

Kolikor vem BT002 spada v že skor racing segment gum. Je sicer homologirana, samo vedi da drži kot prasica in se skuri takoj .)

V tem rangu maš kako Supercorso...

Sicer pa imaš temo o Gumah nasplošno, in v nadaljne uporabljaj ISKALNIK, in ne odpiraj brezveznih tem!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drži kot prasica ko je primerno ogreta.. Kar se pa na navadni cesti ob navadni vožnji ne bo zgodilo. Boš moral res žgat na polno .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

torej, že kake izkušnje s bt 002 RS (se pravi street verzijo, NE pro)

Pro verzijo ne znam prehvalit, zanima pa me kakšna je razlika med RS in PRO, če je kdo vozil obe, seveda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misty iz prve roke ti ne morem rečt je pa en kolega prej skoz radiral bt pro mislim da trdoti 2 zadaj in 3 spredaj zdaj je pa montiral rs, pa pravi da je za odtenek razlike, se pa baje rs še malo prej segreje, saj ima več silike v karkasi, jaz je nebi dal gor rs mislim ker če že dam tolko za gumo pol naj bo res rajcig.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Imam eno uprašnje in sicer:

V čem je razlika med tem pnevmatikam?

Profil je enak cene pa zelo različne.

-Bridgestone BT 014 R 190/50 ZR17 TL 73W

-Bridgestone BT 014 RG 190/50 ZR17 TL 73W

-Bridgestone BT 014 RL 190/50 ZR17 TL 73W

-Bridgestone BT 014 RF 190/50 ZR17 TL 73W

-Bridgestone BT 014 RJ 190/50 ZR17 TL 73W

Ja vem da je razlika v oznakah ampak kaj pomenjo te oznake da so cene tolk različne od 145 do192 EUR.

Popravljeno . Popravil danixxx
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno uprašnje in sicer:

V čem je razlika med tem pnevmatikam?

Profil je enak cene pa zelo različne.

-Bridgestone BT 014 R 190/50 ZR17 TL 73W

-Bridgestone BT 014 RG 190/50 ZR17 TL 73W

-Bridgestone BT 014 RL 190/50 ZR17 TL 73W

-Bridgestone BT 014 RF 190/50 ZR17 TL 73W

-Bridgestone BT 014 RJ 190/50 ZR17 TL 73W

Ja vem da je razlika v oznakah ampak kaj pomenjo te oznake da so cene tolk različne od 145 do192 EUR.

R je standardna specifikacija te gume. Specifikacije RG, RL, RF in RJ pa so bile razvite za posamezne motorje. Pravilno si ugotovil, da so na zunaj enake, razlike pa so v notranji strukturi - karkasi pnevmatike, manj verjetne pa so razlike tudi v zmesi, čeprav je možno tudi to. Če imaš na svojem motorju originalno vgrajeno to gumo, potem poglej v homologacijo, katera specifikacija je prava, saj se bo ta verjetno najbolje obnašala med vožnjo.

Drugače je pa to najbolj pomembno v Nemčiji, kjer imajo tako imenovan >>reifenbindung<< kjer morajo gume ustrezati homologaciji tudi v teh oznakah. Drugače je motor za na cesto nelegalen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Lepo prosim, če lahko nekdo, ki je naredil dovolj km z novo sport touring gumo bt 021, napiše svoje izkušnje in kako primerjavo z drugimi...nisem mogel dobiti Michelin PR2, sedaj pa izbiram med Bridgestone bt-021, Metzeler Z6 ali Conti Road Attack.... :hmm: ...hvala za pomoč...obul pa bom Yamaho FZ1s l.07...

lp

post-2086-1195902682_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil flero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Lepo prosim, če lahko nekdo, ki je naredil dovolj km z novo sport touring gumo bt 021, napiše svoje izkušnje in kako primerjavo z drugimi...nisem mogel dobiti Michelin PR2, sedaj pa izbiram med Bridgestone bt-021, Metzeler Z6 ali Conti Road Attack.... :hmm: ...hvala za pomoč...obul pa bom Yamaho FZ1s l.07...

lp

Jaz imam sedaj gor BT 021, sicer z njo prevozil le nekaj 100 km, vendar zaenkrat dobri občutki. 021 naj bi bila obnovljena 021tka, tko da predvidevam, da je tudi malo naprednejša, boljša, ker je tudi 2 komponentna. Prejsem vozil na dunlop 208 in 220, pa se v primeravi Bridgestonka v vseh pogledih bolje obnese.

Z 021 sam še nimam dovolj izkušenj, tko, da če kdo ve kaj več, naj pove, ker tut mene zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hola!

vem za dvoje BT014, 120/70 in 180/55, nove, zelo ugodno :)

če kdo potrebuje -> PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

vem za dvoje BT014, 120/70 in 180/55, nove, zelo ugodno :)

če kdo potrebuje -> PM

jest pa za dvoje BT015 istih dimezij :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ugodna varianta - Bridgestone:

BT 002 PRO, mešanice po izbiri, komplet z montažo 250 ojrov, 17.februarja na Panonniaringu, če bi se slučajno kdo v bližini vozil :whistle:

V paketu s treningom 269.-, par po izbiri, z montažo, SLICK ali 002.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo prosim, če lahko nekdo, ki je naredil dovolj km z novo sport touring gumo bt 021, napiše svoje izkušnje in kako primerjavo z drugimi...nisem mogel dobiti Michelin PR2, sedaj pa izbiram med Bridgestone bt-021, Metzeler Z6 ali Conti Road Attack.... hvala za pomoč...obul pa bom Yamaho FZ1s l.07...

V jeseni sem zamenjal BT20 z BT21. Takoj sem opazil spremembo v smislu boljše vodljivosti motorja in boljše kontrole v ovinkih (verjetno je bila stara guma obrabljena na "vogale"). Se mi zdi, da jo po sredini pobira manj kot bt20 in da je vožnja v hladnem vremenu bolj zanesljiva.

Po 700 prevoženih kilometrih ocenjujem, da je to najboljša guma kar sem jih imel na tem motorju (preizkusil sem tudi D220).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je obrba bt-014 v primerjavi z dunlop qualifire?

Sem namontiral bt-014 in glede nato da je mrzlo vreme sem jo že kar konkretno peljal.

S kolegom ki ima qualifire sva se prejšni vikend vozila in se je moja guma precej bolj segrela.

Res pa je da sem se sam tudi malo hitreje peljal.

Skrbi me samo da mi jo ne bo pojedl :D

1000ccm V2. Ima kdo kakšne izkušnje.

Za gumo sem se odločil predvsem zato, ker nimam dirkaških ambicij in mi je praktično vseeno katero gumo imam

gor samo da je sport.

LP

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Je že kdo vozil BT015R? Kak komentar bi rabil :blush: Kako se obnese, ogrevanje in podobno... aja, pa kaka je razlika od BT014 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa so na test priromale tudi nove BT-016

http://www.superbike.co.uk/news/Bridgeston...ews_197727.html

Zanimiv je predvsem ta odstavek:

Two final points: these are a totally different tyre to the Original Equipment spec tyres found on some R6, GSX-R600 and GSX-R750s. These are better – much better.

-Namreč Bridži je razvil posebno verzijo 016 za suzuki, pa so te "obične" boljše? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!