Skoči na vsebino

Bridgestone / Firestone gume


Ice

Priporočene objave

U krasno - Hvala ti!

Sem začel še sam brskati po švabskih testih; zgleda da je res vrhunska cestna guma, no vsaj lani je bila v večini testov No.1

Nekaj se tudi plete Metzeler v sam vrh. Tale naša BT-016, naj bi pa kot prva vgradnja imela tudi 3 cone, aftermarket pa kao 5 komadov zadaj, čeprav golfajo v poimenovanju, saj štejejo vse lejerje. No na nekaterih testih je kao top, na drugih pa bolj spodaj. Po mojem v veliki meri odvisno od motorjev, temperatur, štrek, nebi mogel trditi da je res ena guma pa najboljša osebno zame, tako da lahko le zaupam tujim izkušnjam in testom, pa vidim kje je bila najbolj konsistenčna ocena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ja montiral sem Michelin Pilot Road 2CT in sem zadovoljen, se mi pa res gume veliko bolj grejejo kot recimo kolegu, ki ima Roadtec Metzeler...obraba po 2500 km je komaj vidna...vozim pa tako...8 litrov porabe imam na 100km...vozim FZ1-S...ne pretiravam, če je pa varno do 200 se pač tolk pelemo...

ps: grejejo se tako da bi verjetno v parih krogih gumo na grobniku uničil...:)

Popravljeno . Popravil TignesYMH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No danes sem dal aftemarket BT-016, moram reči, da je guma res boljša od tiste bt016 ki sem jo dobil kot tovarniško prvo vgradnjo - precej boljši občutek; rit več ne pleše in nos je bolj stabilen. :worship:

Popravljeno . Popravil INFINITI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Halo! Na mojem Firebladu pa je prvovgradnja Bridgestone BT 015. Ker imam do zdaj dejanske izkušnje samo s Michelin Pilot Power gumo, bi prosil, če bi lahko kdo, ki ima DEJANSKE izkušnje z BT 015 gumo to tudi napisal. Prednosti, predvsem slabosti, na kaj je dobro paziti...... Ker v tej temi je bore malo napisanega za to gumo. Hvala :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Halo! Na mojem Firebladu pa je prvovgradnja Bridgestone BT 015. Ker imam do zdaj dejanske izkušnje samo s Michelin Pilot Power gumo, bi prosil, če bi lahko kdo, ki ima DEJANSKE izkušnje z BT 015 gumo to tudi napisal. Prednosti, predvsem slabosti, na kaj je dobro paziti...... Ker v tej temi je bore malo napisanega za to gumo. Hvala :worship:

Tudi na moji CBR600RR je bila originalno gor. Naredil 5600 km, potem je bila zadnja fuč, sprednja pa zagotovo še za 3000 km. Za moj relativno počasen tempo vožnje (Grobnik 1.48) oprijema dovolj v vseh pogojih. Edina zamera je, da je sprednja začela spreminjat karakeristiko obnašanja v zavoju (dobivat momente) že po cca 1500 km. Potem se je ta efekt postopoma povečeval in zato sem zamenjal obe hkrati, čeprav kot rečeno je bila sprednja po globini še čisto OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Halo! Na mojem Firebladu pa je prvovgradnja Bridgestone BT 015. Ker imam do zdaj dejanske izkušnje samo s Michelin Pilot Power gumo, bi prosil, če bi lahko kdo, ki ima DEJANSKE izkušnje z BT 015 gumo to tudi napisal. Prednosti, predvsem slabosti, na kaj je dobro paziti...... Ker v tej temi je bore malo napisanega za to gumo. Hvala :worship:

Hola mojster,

tud jst sem jih dobil kot prvo vgradnjo na GSX-R 1000 K7 in K8, pa mi niso bile preveč všeč, niso dajale zanesljivega občutka, kljub oznaki Super (ali Hyper) Sport so na pisti znale kar naenkrat zdrsnit, tud dokaj hitro so se pregrele, zato sem jih na obeh Lubicah predčasno zamenjal z veliko bolj resnimi Pirelli Corsa III (opis nekaj postov višje), ali BT002, ki so tudi edine Bridgestonove gume ki jih upam priporočit za športno vožnjo (po cesti in pisti)

moj vtis: za bolj zmerno vožnjo po cesti so BT015 čist OK, pri agresivnejši vožnji pa hitro pridejo do meje; tudi za na pisto jih ne priporočam nikomur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm..zanimivo..jest imam pa z BT016 same pozitivne izkušnje..na gsx-r 600 in 750..

in to seveda "slabšo" verzijo ki je v prvi vgradnji...

Se popolnoma strinjam... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi na moji CBR600RR je bila originalno gor. Naredil 5600 km, potem je bila zadnja fuč, sprednja pa zagotovo še za 3000 km. Za moj relativno počasen tempo vožnje (Grobnik 1.48) oprijema dovolj v vseh pogojih. Edina zamera je, da je sprednja začela spreminjat karakeristiko obnašanja v zavoju (dobivat momente) že po cca 1500 km. Potem se je ta efekt postopoma povečeval in zato sem zamenjal obe hkrati, čeprav kot rečeno je bila sprednja po globini še čisto OK.

HUH, če so za tvoj "relativno počasen" tempo (1,48 na Grobniku) bile OK, potem bodo ziher za moj VELIKO počasnješi tempo SUPER!! Letos se bom drugič vozil po Grobniku, prvič s 1000 kubičnim cestakom, tako da mislim da bodo moji časi dokaj slabi, tako da bo guma ziher zdržala. Sicer pa tako nebom šel dirkat ampak zgolj za svojo dušo. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

ma mugoče kdo kakšne veze in dobi novo BT015 (180/55 x 17) za mjhn dnar? :P

kupim :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HUH, če so za tvoj "relativno počasen" tempo (1,48 na Grobniku) bile OK, potem bodo ziher za moj VELIKO počasnješi tempo SUPER!! Letos se bom drugič vozil po Grobniku, prvič s 1000 kubičnim cestakom, tako da mislim da bodo moji časi dokaj slabi, tako da bo guma ziher zdržala. Sicer pa tako nebom šel dirkat ampak zgolj za svojo dušo. :whistle:

Hola!

Sploh ni finta v tem kakšen čas boš odpeljal, važno je kolk boš iz ovinka gas odpiral, ker ravno to so šolski primeri, na katerih smo že marsikateri lomili plastike, mopede pa tud kosti...

Tud z superhudimidunlopkami se da pri 1,50 fino highsideriat, sploh z motorjem ki ga voziš... :yes: :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Sploh ni finta v tem kakšen čas boš odpeljal, važno je kolk boš iz ovinka gas odpiral, ker ravno to so šolski primeri, na katerih smo že marsikateri lomili plastike, mopede pa tud kosti...

Tud z superhudimidunlopkami se da pri 1,50 fino highsideriat, sploh z motorjem ki ga voziš... :yes: :yes:

Ja ti verjamem. Bom pazil, saj nebom šel dirkat in vozit na nož, tako da bom lahko nežen z ročko za gas!

Čeprav moram priznat, da zdaj ko je topleje, je občutek veliko boljši na cesti. Prednja zaenkrat drži dobro, pospeševanja iz ovinke zadnja tudi prenese, je pa res, da ne pretiravam. Edino včeraj sem imel manjšo težavo, ko smo na furi malo pognali, pa se je naenkrat začel bližat ovinek, pa pohodim bremzo, tudi zadnjo in mi zadnje kolo blokira... Huh, ima kar agresivno tudi zadnjo bremzo ta fireblade... :rolleyes:

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh, ima kar agresivno tudi zadnjo bremzo ta fireblade... :rolleyes:

Jao, zdej je pa zadsnja bremza 'agresivna'. A ktera ni (če je pač ne znaš uporabit)? :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako da bom lahko nežen z ročko za gas!

gasa ne smeš nikoli na pamet navijat, probaj čutit oprijem. Pa če ti začne driftat gas malo zmanjšat, ne pa čist zapret, da te ne izstreli.

nočem bit pameten, ampak samo povem svoje izkušnje. :ninja:

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao, zdej je pa zadsnja bremza 'agresivna'. A ktera ni (če je pač ne znaš uporabit)? :S

Ti ki pa vse tako perfektno znaš, pa imaš vseeno težavo, pametnega komentarja ne znaš napisat... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gasa ne smeš nikoli na pamet navijat, probaj čutit oprijem. Pa če ti začne driftat gas malo zmanjšat, ne pa čist zapret, da te ne izstreli.

nočem bit pameten, ampak samo povem svoje izkušnje. :ninja:

Ja, saj tudi tako se trudim na cesti. Nič ne navijam na pamet, vsakič ko odpiram gas, ali pa tudi zapiram, se trudim čutiti oprijem gume s cestiščem. To, da ga pa ni pametno takoj zapret če začne drseti pa vem, zato se trudim tudi to kontrolirat, ker nebi rad bil na katapultu. Je pa res, da cesta ni ravno pravo mesto za preizkušat te stvari, ampak na koncu koncev sem vseeno 99% vožnje na cesti, ki ima slabši oprijem kot dirkališče, tako da mi je pomembneje ugotoviti kako se moje gume obnesejo na cesti kot na dirkališču.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Živijo pozdravljeni, ob prebiranju tele teme sem sklenil, da tudi jaz nekaj vprašam, gotovo bo kdo vedel. Menjal sem gume na motorju gor so bile še original. Zdaj so mi dali gor Bridgestone spredaj 110 70 17 BT 021 Batlax zadaj 130 70 17 BT 020 Batlax. Zanima me kakšna bo vožnja glede na to, da sta BT oznaki različni? Vozim bolj umirjeno in se ne nagibam do komolca ( to je hec ). Rad pa vidim, da po potrebi gume tudi držijo kot se reče.

Pozdravček vsem skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Na moyi yamahi so originalne Battlax BT-021 gor. Naredil sem 10200km z njimi od junija in mi zgledajo še čist dobre (profila imajo še veliko) . Na začetku so se mi zdele dobre(oprijem,vodljivost) zadnji mesec pa se mi zdi da zadnja guma hitro zdrsne.Tudi moja vožnja se je malo spremenila. malo bolj agresivna.(imam motor šele 6 mesecev).Kaj je možno da je guma fuč čeprav ima še dovolj profila? Zanima me ko bom menjal gume ali naj ostanem na teh ker zdržijo velik kilometrov ali naj menjam za naprimer Battlax BT-023, glede na to da je moja vožnja sedaj malo bolj agresivna kot na začetku?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temperature so mal padle, ter če si začel še bolj agresivno vozit, potem hitro kdaj zdrsne, BT-021 ne slovi kot nevem kako dobra guma. Lahko pogledaš še pri kakšnem drugem proizvajalcu, npr. dunlop, michelin, metzeler... Sedaj je dunlop dal ven novo roadsmart 2, če pa misliš da ti bo ta prešvoh, pa si poglej še sportsmart. Sedaj ko bo kmalu (če je ni že) konec sezone, maš dosti časa za pregledat forum za mnenja, in se do spomladi odločit za prave gume. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

A kdo vozi  Bridgestone Battlax T30 Sport Touring ? Nikjer nič kaj konkretnega ne najdem o tej gumi.

 

lp

Aleš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!