Skoči na vsebino

Čelade - vizirji


Gregs

Priporočene objave

Ja Gregs, saj si pa že dovolj star, da veš, da na suho ne gre  :wink:  :D ...

... jaz vedno najprej očistim vizir z mokrim papirjem (voda je vedno tam), da mušice popustijo in gre glavna umazanija z vizirja, potem pa s suhim papirjem do popolnega sijaja. Do sedaj brez podobnih težav.

Ehehehehehe... Hotschko, ta je pa dobra!!! Prav fletna fora... 8)

Samo skoda, da je resnicna... :(

Ma ja, jasno,d a sem prej vse lepo z vodo spucal... potem pa pobrisem lepo, nezno s papirjem, pa dobim sranje ven.... Prej sem to tudi delal, pa sedaj, ko gledam prejsnji vizir, vidim, da je isto sranje.... samo da tega nisem opazil, ker je bil pac ze star in bolj zdelan...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs, vzami zobno pasto, daj na kos vate toliko, kot da bi si zobe krtačil, pa probaj. (najprej na enam vogalu, da vidiš če dela). Če dela, torej če ti ne naredi dodatnih prask, kar nebi smelo, ampak pri NZI nikoli ne veš, nadaljuj.

me pa čudi, da ima NZI tak za kurac vizirje...meni je moja čelada dol padla na betonske tlakovce, direktno na vizir, ki se je ob tem zaprl, pa je en čisto majhen ris.

Hmmmm... kaj pa vem... ta novi naj bi bil anti-vse.... pa se vseeno pozna... mogoce pa bo s pasto slo dol...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Gregs, saj si pa že dovolj star, da veš, da na suho ne gre  :wink:  :D ...

... jaz vedno najprej očistim vizir z mokrim papirjem (voda je vedno tam), da mušice popustijo in gre glavna umazanija z vizirja, potem pa s suhim papirjem do popolnega sijaja. Do sedaj brez podobnih težav.

Vazeli..vazelin....al pa dišeča mazila v Venera Shop

Drgaš pa nikol s papirjam ampak z blagom za optiko!

Jst mam doma od aparata za lečo brisat krpico, ki je iz mislim da jelenje kože!Ni šans da s tem opraskaš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neki mora bit (sicer ne vem kaj ) sam pejd k kaksemu zastopniku za okna (tista PVC) vem iz prve roke da se se nevem kako hude praske da fulll dobr zrihtat, sam se mi zdi da je stvar predraga za vizir rihtat, probi vseen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Transalp, ma ti si CAR!

Tista pasta S100 dela (skoraj) cudeze!

Vizir je 90% popravljen... samo res globlje praske se vidijo, ma vse ostalo je poravnano in se vizir spet lepo lesketa in je vidljivost precej boljsa.

HVALA!!!! (pijaca kadarkoli 8) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

Drgač pa v Conradu (trgovina z elektro-materialom) pod Emporiumom v BTC lahko po pošti naročiš eno polir-pasto za mobitele itd. Namažeš plastično šipo ter drgneš s krpico! Pa morem rečt, da kr deluje. Če te zanima, ti lohk mal bl podrobno napišem, kwa je to za ena, pa kako jo dobiš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

pomoje je bols tisti dvojni... spodni je navadn zgorni pa crn. je pa problem ker moras imeti tako celado za ta vizir. drugace je pa baje dobr tist ki je na zunaj srebrn da se nic not ne vid. crn je fajn samo je pa res da ponoci ne vidis res skoraj nic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam zatemnjenega, zelo zadovoljen, samo ponoči ni uporaben, saj se nič ne vidi :doze: .....je pa zelo uporabna kombinacija navaden vizir - sončna očala .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal še poglej. mislm da obstajaju tud neki sam delno zatemnjeni. zunanji učinek je mal slabši, ponoč pa u oblačnem se pa baje dost bolš vid, k s čist zatemnjenim. al pa kakšna druga barva zatemnitve (frend ma temno zelen vizir) sam ne vem pa kku je s tem ponoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam črni in prozorni vizir. Če se imam namen voziti tako, da pridem domov še pred nočjo, potem uporabljam črnega, ker se po soncu zelo zelo dobro vidi, pa tudi ovire na cesti se mi zdi, da se bolje zaznajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut jst uporabljam kombinacijo.. črn (odsevni) vizir - glej fotko v profilu - za podnevi, pod sedežem ali v ruzaku pa navaden, prozorni. Ko je to potrebno pa zamenjam :yes:

Vsekakor ne priporočam samo temnega vizirja, ker je za zvečer neuporaben :trance_33_sleep:

Popravljeno . Popravil maXXXimum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako, tudi sam mam črn vezir... Notr ni videt nč, vn vse....nekje do mraka, pole si slep :blink: :krneki: Sam mam unga dražjega od SHOEI k ma tudi UV zaščito in ni problema glede sonca. Prozoren vezir pa sabo če vem da bo fura trajala več časa ali da nima fixnega prihoda (približno).

Mi pa prozoren vezir in spodej očala ne dopade niti najmajn. Vse neki tišči v ušesa in lobanjo, dostikrat pa se po dalšem nošenju spozabim da jih mam in kar potegnem čelado z glave očala pa :wacko: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam pa si shranjujete navaden vizir, če imaš v mraku namen menjati temnega?

To še nisem pogruntal  :hmm:  . Saj kovčka ne vozim vedno s sabo!

Men gre pod sedez :yes:

oz... je sel do vceraj ko sm koncno nabavu prvo pomoc.. zdej se bo pa treba znajt :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To še nisem pogruntal  :hmm:  . Saj kovčka ne vozim vedno s sabo!

js mam največkrat tak mali rucak, od Dakine (ena skaterska roba) k sploh ne veš d ga maš na hrbtu. Če maš sopotnico zadi itak ma ona :P Notr pa zložim, vezir, denarnico, dokumente, kšno čokolado :P pa kej zapit in je poln. Vezir gre pa tudi v tamale (5-8L) tank torbe (vsaj meni), če pa nimaš hudih prečnih dimenzij, se ga da spravt tudi bod bundo okrog pasu (mal se razpne ma ni sile). Zadnja opcija je najslabš, da pa se...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem govoril o nakupu čelade s temnim-sončnim vizirjem je bilo mišljeno v kombinaciji s prozornim v stilu Schuberth C2. Ko je potrebno, črnega samo dvigneš, pa ti ostane le prozoren .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem govoril o nakupu čelade s temnim-sončnim vizirjem je bilo mišljeno v kombinaciji s prozornim v stilu Schuberth C2. Ko je potrebno, črnega samo dvigneš, pa ti ostane le prozoren .)

Pozdrav od Roberta

Schubert prav zaradi tega izstopa in je zame NR 1 - forewer! :grim :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ki pa dobim do čelado z dvojnim vizirjem??

TC Motoshop prodaja Schuberth, tam sem jo kupil tudi sam, drugače ima podobno tudi Nolan N101, prodaja jo podjetje Compaco. Za druge znamke čelad, pa ne vem.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolko pa te pride ta čelada?? Kaj pa v luisu v avstriji majo to???

Jaz sem jo kupil, ko so bili 20% popusti in me je C2 prišla 65.000 SIT. Zdaj 86.000 SIT. Nolan 101, pa te pride pri podjetju Compaco od 65.000 SIT do 67.000 SIT (no par tolarjev manj, sem napisal kar okrogle cene).

Ko sem jo kupoval je bila cena v Louisu tudi brez popustov dražja kot pri nas .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!