Skoči na vsebino

Čelade - vizirji


Gregs

Priporočene objave

(tear off-i)

Prožna folija, ki se obesi na zunanji strani vizirja, na čepke. Uporablja se za odstranjevanje mrčesa z vizirja - enostavno, ko je vidljivost že preslaba, med vožnjo odvržeš folijo. Lahko se jih namesti več naenkrat, da se ni potrebno ustavljati za vsak "odmet" posebej.

Jaz sem kupil komplet tear off-ov za X-lite in po razmisleku sem ugotovil, da gre vsakič dol z mrčesom (preračunano) v smeti tudi ca. 900 SIT za tear-off. (Toliko stane npr. pizza margherita.)

Pa mislim da se je ceneje vsakih 100 km ustavit na bencinski in na WC-ju spucat mušice dol.

Bolj jih gledam doma, bolj mi jih je škoda...

Tear-off folije odsvetujejo za nočno vožnjo zaradi pojavljanja dodatnih nezaželenih odbojev svetlobe (dodatni 2 lomni ploskvi). Sploh če imaš še vizir (še 2 ploskvi), pin-lock (dodatni 2 ploskvi) in očala za vid (tudi 2 ploskvi). Ti pride en avto mimo in njegovi 2 luči naredita 16 odbojev. :-( Je sredi noči vse belo, mater.

Popravljeno . Popravil Vivid
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, pa a so zatemnjeni/reflektni vizirji po zakonu v slo sploh dovoljeni? :?

Ker bom mogoče kupil, pa me zanima, da ne bom na koncu plačeval več, samo za to, da bom še kazen plačal  :hmm:

jst sam vem da na zatemnenem vizirju piše: not for road use...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
jap preizkušeno tako v dežju, kot pri temperaturah blizu nule......brez rosenja  :)

živjo

kje se dobi ta pin lock vložek in kolk stane l.p.janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Shoie XR 900 imam rahlo zatemnjen pinlock. Stvar je odlična, ne rosi se niti v dežju,niti pri nizkih temp..ma nikoli. Eni pravite,da vam je pinlock spraskal vizir :hmm: Včeraj sem pogledal, niti ene praske na notranji strani vizira.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

kako to sploh zgleda l.p.janih

ko ga maš gor, ga skoraj ne vidiš, ker je prozoren ... gre za še en vizir, ki se ga vpne na montiran vizir, običajno z dvema čepkoma na obstoječem vizirju... običajno se vizirju tesno prilega, da med njiju ne zablodi kakšna vlaga, ker potem imaš takoj akvarij pred očmi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja hvala za info. me še zanima če to paše na vse čelade( nzi ) l.p.janih

Samo Nolan pa X-Lite

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Moja spletna stran

ko ga maš gor, ga skoraj ne vidiš, ker je prozoren ... gre za še en vizir, ki se ga vpne na montiran vizir, običajno z dvema čepkoma na obstoječem vizirju... običajno se vizirju tesno prilega, da med njiju ne zablodi kakšna vlaga, ker potem imaš takoj akvarij pred očmi...

kje se prilepi z zunanje ali notranje strani ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Folija (kot Pin-Lock), ki se nalepi pa notranjo stran vizirja se dobi v Gorici pri "fašistu". (Trgovina Mauri. Pa še slovensko govorijo).

Odlična je, le pazljivo jo moraš nalepiti. Sprobano! (Pa ne, da bi reklamo delal).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Malo se zanimam za folije k naj bi bile namesto temnega vezirja saj se mi zdi neumnu dajat 60 eur za temen vezir

-kok mi kej priporočate da si to kupim

-a ima sploh kaksn učinek

-kolk se od uzuni vit not v čelado

tke je pa se en lihk

http://www.bolha.com/oglas3271317/folija-za-vizir-srebrna

LP :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj bi ti imel temen vizir? :)

jest?

k mam dost k se mi skos blesci u glavo pa se tut pelat ne da xD :rolleyes: :rolleyes:

Popravljeno . Popravil Pupi13
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem raje zatemnjen vizir. Pri teh folijah je zmeraj sranje z lepljenjem. Pa ti pride not zračni mehurček, pa te moti, pa ti se odlepi, pa pa pa pa ......mah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem raje zatemnjen vizir. Pri teh folijah je zmeraj sranje z lepljenjem. Pa ti pride not zračni mehurček, pa te moti, pa ti se odlepi, pa pa pa pa ......mah.

ja drgac pa kok cajta pa to drzi kej najbl me pa zanima kok je to uredu(glede soncne svetlobe in vidljivosti) poleg tega da je z lepljenjem sranje sam to pr men ni tak problem k poznam enga k mi bo to zrihtu

Hvala za odgovor

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam pojma kolk drži. Kot vsaka "nalepka" po moje.

Sam osebno ne bi tega lepil..... :)

Sicer pa...če te mika, pluneš tistih 7 in nekaj € in probaš :)

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam pojma kolk drži. Kot vsaka "nalepka" po moje.

Sam osebno ne bi tega lepil..... :)

Sicer pa...če te mika, pluneš tistih 7 in nekaj € in probaš :)

tnx za mnenje

Popravljeno . Popravil Pupi13
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporočam temni vizir. Po soncu je zakon, ko pa je manj svetlobe, se ne vidi nič. Če pa imaš še prozornega, pač zamenjaš in se ˝ponoči˝ voziš z njim. Plus tega je še vprašanje, koliko zdržijo in kako se sploh obnesejo tiste nalepke.....

Jaz jih ne bi lepil na vezir, škoda ga je....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!