Skoči na vsebino

Čelade - vizirji


Gregs

Priporočene objave

Aja pa se neki kaj to pomen pin lock :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

To je nolanov (ali pa X-lite) vložek za na notranjo stran vizirja, ki popolnoma odpravi rosenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav gre za izdelek istoimenskega podjetja Pinlock. Vizirje, na katere je mogoče namestiti pinlock, se dobi za vse najbolj razširjene modele čelad.

Lahko ga samo priporočim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo :)

Jaz sem pa vedno mislil, da gre za Nolanovo zadevo.. No še bolje tako, je na voljo za več čelad :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljal sem, da bi si iz temne folije za stekla naredil na vrhu vizirja ozek pas, kot imajo to F1 vozniki, toliko da ublaži tiste najbolj predrzne sončne žarke, ker dodatnega vizirja vlačit s sabo se mi ne da.

Potem imam lahko tega, "celodnevnega", temnega pa samo za po hudem soncu in za kratke fure, ko pridem pred temo domov.

Je že kdo poskušal sam ustvariti kaj takega?

KRHelmet_th000.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo se zanimam za folije k naj bi bile namesto temnega vezirja saj se mi zdi neumnu dajat 60 eur za temen vezir

-kok mi kej priporočate da si to kupim

-a ima sploh kaksn učinek

-kolk se od uzuni vit not v čelado

tke je pa se en lihk

http://www.bolha.com/oglas3271317/folija-za-vizir-srebrna

LP :unsure:

To zadevo poznam, sem ravno tako razmišljal kot ti, zakaj bi dajal 60€ če dobim folijo za 7€.

Ta folija ni vredna pol ku...., uporabil sem jo samo enkrat pa nikoli več. Razlika v vidlivosti med temnim vizirjem in to folijo je 50%. :BUA:

Sama pritrditev je čisto enostavna, na štirih koncih je naliman obojestranski trak odstraniš folijo, pritisneš na vizi. To ni taka folija kot se uporablja za zatemnjitev stekel.

Oglavnem škoda vsakega evra za to sranje. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo eno vprašanje. Kaj je pa narobe s sončnimi očali?? meni ta kombinacija odlično služi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo eno vprašanje. Kaj je pa narobe s sončnimi očali?? meni ta kombinacija odlično služi.

Ja to ni slaba ideja če imaš take očala da se prilegajo čeladi, če pa imaš drugačne obliko očal je pa ceneje vizir kot sončna očala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič bral nazaj. Ker se pogovarjate pa ravno o vizirjih, bi opozoril na nekaj pri Schubert-kah;

Vizir ima na vsaki strani majhen "T" zatič, katerega zatakneš v utor in ga s patentom fiksiraš. Že ob navadnem padcu, če ti čelada pade z rok, (ali se ti zakotali), se ta zatič odlomi (kljub temu, da so vizirji ZELO močni). Midva sva zamenjala že tri vizirje, pa vedno paziva na to. Hudič pa je, če si kje daleč, brez možnosti nakupa novega.

Sicer pa je S1 odlična čelada!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljal sem, da bi si iz temne folije za stekla naredil na vrhu vizirja ozek pas, kot imajo to F1 vozniki, toliko da ublaži tiste najbolj predrzne sončne žarke, ker dodatnega vizirja vlačit s sabo se mi ne da.

Potem imam lahko tega, "celodnevnega", temnega pa samo za po hudem soncu in za kratke fure, ko pridem pred temo domov.

Je že kdo poskušal sam ustvariti kaj takega?

ne. lahko pa to ze gotovo kupis v trgovini. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne. lahko pa to ze gotovo kupis v trgovini. :)

A je skrivnost kje? Al samo na pamet govoriš malo? Ker kolikor jaz vem, se za sharkovo RSR2 dobi dva smoked vizirja, modrega in kromiranega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Folije ki jo dajejo za zatemnitev na avto stekla sploh ne moreš nalimati preko celega vizirja (probaval) potem sem si pa sam izrezal samolepilni neprosojni PVC trak širine 3 cm in ga nalimal na zgornji rob navadnega vizirja, to se mi super obnese, uporabljam že več let :whistle: post-11617-1232635864_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je skrivnost kje? Al samo na pamet govoriš malo? Ker kolikor jaz vem, se za sharkovo RSR2 dobi dva smoked vizirja, modrega in kromiranega.

Ne vem, kako je pri sharku, vem pa da Shoei dela take vizirje, ki je zatemnjen le pri vrhu oz. nekaj cm od vrha samega vizirja, drugače je ˝prozoren˝.

Popravljeno . Popravil dive
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Folije ki jo dajejo za zatemnitev na avto stekla sploh ne moreš nalimati preko celega vizirja (probaval) potem sem si pa sam izrezal samolepilni neprosojni PVC trak širine 3 cm in ga nalimal na zgornji rob navadnega vizirja, to se mi super obnese, uporabljam že več let :whistle: post-11617-1232635864_thumb.jpg

No, nekaj takega, dobro zgleda. Misliš, da bi bilo možno tak trak folije za temnenje nalepit? Kaj je bila težava pri tebi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Folije ki jo dajejo za zatemnitev na avto stekla sploh ne moreš nalimati preko celega vizirja (probaval) potem sem si pa sam izrezal samolepilni neprosojni PVC trak širine 3 cm in ga nalimal na zgornji rob navadnega vizirja, to se mi super obnese, uporabljam že več let :whistle: post-11617-1232635864_thumb.jpg

Kaj pa vidni kot inp?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidni kot je čisto v redu saj je pri tem nalepljenim trakom pogled takšen kot bi imel čelado z šiltom (senčnikom). Folije ki jo limajo na avtostekla pa ne moreš nalimati zato ker je skoraj pri vseh čeladah vizir ukrivljen tako po širini kot po višini zato se te folije ne more nalimat (to mi je rekel tudi mojster ki se ukvarja z avtostekli, pa mu nisem verjel pa mi je dal nekaj ostankov folije, da sem se sam prepričal da ne gre) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Lojzu sem kupil sončno blendo http://www.louis.de/_10cf4eaa6a98be12f4c4c...0&anzeige=0, ki se jo vtakne med čelado in podlogo in zakrije zgornji del vizirja. Deloma pomaga, ker pa ni čez cel vizir pa moram včasih pač nagniti glavo navzdol.

Tole mi deluje kar dobra rešitev za celodnevne vožnje, pa še nič ni treba limat na vizir.

Pri nas se verjetno ne dobi, ne?

Popravljeno . Popravil bass
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Dodal bi samo še komentar na debato izpred nekaj strani da se nebi še kdo nategnil (kot sem se jaz)- glede na to da je vizir že malo spraskan (ne od padca ampak od kamenčkov zunaj in pucanja na obeh stran) sem rekel da se mi ne splača kupit samo pinlocka novega zanj (priloženega sem tudi spraskal ker sem ga pucal z robčki :headbang: ) da se mi ne bo lomila svetloba med obema šipama (praske) ampak bom lepo prišel čez s spreyem proti rošenju, poleti ali jeseni pa pade nov komplet vizir+pinlock.

Jok, pri mestni vožnji kjer se ne ventilira toliko se kapljice kondenzirajo in posušijo...in po pol ure je kot bi gledal skozi ZELO umazano mastno šipo...tko da...kolkor sem dal za spray bi bilo vseeno če bi dodal še par EUR in kupil pinlock (beri: ne se nategnit kot jaz).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Pozdravljeni!

Je imel kdo kdaj težave s policijo zaradi zatemnjenega vizirja??? namreč namen imam kupit srebrnega :)

hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Je imel kdo kdaj težave s policijo zaradi zatemnjenega vizirja??? namreč namen imam kupit srebrnega :)

hvala za odgovore

Uporaba metaliziranih in zelo zatemnjenih vizirjev pravzaprav ni izrecno prepovedana. Pravila govorijo le o tem, da mora imeti motorist zagotovljeno dobro preglednost. No, saj to je pravzaprav logično. Če se boš npr. ponoči vozil (tudi v avtomobilu) s sončnimi očali in te bo ustavil policist, mu boš dal več kot dober razlog za zgago. V sončnem vremenu pa je uporaba sončnih očal povsem običajna.

Torej, zelo zatemnjeni in metalitzirani vizirji so primerni za uporabo samo ob lepem in sončnem vremenu. Zelo zatemnjenih in metalitziranih vizirjev nikoli ne uporabljaj ponoči, v slabem, v deževnem, v meglenem in podobnem vremenu, ker je lahko uporaba takšnih vizirjev, zaradi zmanjšane vidljivosti, izjemno nevarna. In obratno: v primeru dnevne vožnje, v zelo svetlih vremenskih pogojih (zelo močna sončna svetloba) je uporaba zatemnjenih/metaliziranih vizirjev ali očal priporočljiva, če ne že nujna, za zmanjšanje zaslepitve in utrujenosti oči med vožnjo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr jest morm tud kupt črn vizir :slap: .... Ampak za SHARK čelado, najbolj da grem u TC vprašat, tm sm jo kupila...

a se morda da še kje drugje naročit,da mi pošljejo na dom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!