Skoči na vsebino

Čelade - vizirji


Gregs

Priporočene objave

zračunaj si kaj te pride ceneje, tudi TC pošilja na dom, če ti je daleč

ma ja itak da je najbolje,da se odpravim kr tja, bo za par evrov ceneje.....kar je za gorenjko velikooooo :lol:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Še eno vpraŠanje za tiste k imate srebrni oz. metaliziran vizir, kolk se kej vid s tem vizirjem ponoči oz v mraku?

Nisem bral nazaj...

Moja izkuŠnja

Temen vizir je dober le odnevi. Ko te začopati noč, je smrtno nevaren!!

NovejŠe čelade imajo znotraj montiran dodatni preklopen sončni vizir, in to je o.k.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem bral nazaj...

Moja izkuŠnja

Temen vizir je dober le odnevi. Ko te začopati noč, je smrtno nevaren!!

NovejŠe čelade imajo znotraj montiran dodatni preklopen sončni vizir, in to je o.k.

temno zelen vizir ja, samo ta srebrni se mi zdi da se bolŠ vidi zvečer...zato spraŠujem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

temno zelen vizir ja, samo ta srebrni se mi zdi da se bolŠ vidi zvečer...zato spraŠujem :)

aja... Sorry!

Če vidiŠ bolje, potem je dober.

Zgleda, da sem malo v temo brcnil... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

temno zelen vizir ja, samo ta srebrni se mi zdi da se bolŠ vidi zvečer...zato spraŠujem :)

Narobe se ti zdi, vsaj moj na AGVjki, je samo za Šminkirat dober. Temnjen (črn) pa mi je ok. Sem iskal svetlo temnjenega (fuomo) pa ga za moj model čelade v kozini ni :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam AGV, s temnim vizirjem že po mraku ne vidim... Ponoči me je nekajkrat dobilo ko sem bil blizu doma, če nebi poznal ceste je bolj samomor B) . S policijo ni bilo nikol problemov zaradi tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

zanima me kaj se bol splača kupit, zatemnjen vizir ali pinlock? Pinlock se mi zdi bolj priročen, saj ga lahko če se zmrači odstranš (saj kukr sm gledou se to nč ne prlima), ampak me zanima kšna je kei vidljivost če primarjaš zatemnen vizir pa temen pinlock??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

zanima me kaj se bol splača kupit, zatemnjen vizir ali pinlock? Pinlock se mi zdi bolj priročen, saj ga lahko če se zmrači odstranš (saj kukr sm gledou se to nč ne prlima), ampak me zanima kšna je kei vidljivost če primarjaš zatemnen vizir pa temen pinlock??

Zmiraj kupi tako čelado, da ima z notranje strani dodatno temni vizir,ki ga po potrebi daš dol v TUNELU pa gor vizir pa imej vedno prozoren in po možnosti z pinlokom. Npr.Schubertka ima že to vse v originalu, prostor za slušalke in še notranjo podlogo vzameš ven in jo lahko opereš !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sam jes mam nolanovo N63, tko da bom z nakupom nove še mal počakou... Pinlock ti tud zatemni? Pa kuk v primerjavi z vizirjam- več, manj, enako? pa še če se tist rob kei opaz, ker se mi zdi da ni čes ceu vizir?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sam jes mam nolanovo N63, tko da bom z nakupom nove še mal počakou... Pinlock ti tud zatemni? Pa kuk v primerjavi z vizirjam- več, manj, enako? pa še če se tist rob kei opaz, ker se mi zdi da ni čes ceu vizir?

Mane pinlok popolnoma nič neovira in tudi vizir je enako prozoren kot prej. Možnost je da obstajajo tudi kaki zatemnjeni pinloki - meni to ni poznano ! Moraš kupit originalni pinlok za dotično čelado-vizir sicer se pri kakem univerzalnem pinloku res lahko zgodi da te motijo odrobe !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, hvala za odgovor :D

Če maš šport motor in sklonjeno držo te bo pinlock-rob zgoraj motu,ker glih gledaš v rob,če se voziš pokončno je ok,sam na sportivi glih ne gre....taka je izkušnja na moji Shoei xr1000--

pinlock je lahko tud barvn glede na barvo vizirja mora pa biti skladn z vezirjem kot je že bremzer napisu,določen vezir-primeren tip pinlocka...ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Arai čeladi pinlock ne moti v nobeni pozi na motorju in je za daljše izlete zelo priporočljiv samo zatemnitveni pinlock :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta stari modeli od shoei majo res neumno narejen un pinlock kot pravi sand66 in res vidiš glih tisti rob. Zdej te ta nove so pa pinlock konkretno povečali da ni teh problemov. mam pa na ta stari raid II problem zdej pozimi z rosenjem, pa sm zamenjala pin lock ma mi zgleda uni "šraufki" slabo držijo. Na ta novi pa je zaenkrat v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam shoei xr-1100 pa se nobenga roba ne vid, gor mam skos dark smoke zatemnjen vizir (+ prozoren pinlock) in je zakon. Ni šans da dam še kdaj gor prozoren vizir... Morš pa mal pazt da te kšna noč ne ujame, ker ponoč se pa zlo slabo vid, jst če se kdaj pač pelm ponoč tko po mestu mam pač odprt vezir, ampak je to tok malkrat da se mi ne splača dajat gor navadnga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, kje bi lahko dobil črni vizir, za shoei xr-1000 z pin lokom.Sem spraševal v kranju, sam mi je nudu temno zelenga (toniran). Sam ko sem dal čez oči mi ni to to. Rabim črnega naj bo čim bolj temen ker me svetloba moti in se mi sovzijo oči, sem mel slabo izkušnjo zaradi tega. Če kdo pozna kako trgovino magar ime trgovine. In če najdem kar iščem, dobi za :kava: lahko tu za :beer2: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

necky pa a ti ne morejo dark smoke naročit? drugače v gorici (italija) moto pignolo. jst morem tudi za xr-1100 še temen vizir kupit pa bom tam, ker mi je tudi najbližje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, kje bi lahko dobil črni vizir, za shoei xr-1000 z pin lokom.Sem spraševal v kranju, sam mi je nudu temno zelenga (toniran). Sam ko sem dal čez oči mi ni to to. Rabim črnega naj bo čim bolj temen ker me svetloba moti in se mi sovzijo oči, sem mel slabo izkušnjo zaradi tega. Če kdo pozna kako trgovino magar ime trgovine. In če najdem kar iščem, dobi za :kava: lahko tu za :beer2: .

Mislim,da bi se pr Yogiju v Vinski gori dal dobit oz. naročit , drugač pa pr Luisu,sam za ta tip ne vem če bo

vlka izbira zatemnitve, jz sem pred 14dnevi kupil prozorno v Lojzu,komplet z pinlockom cca80e,maš pa spisek v katalogu

kaj se dobi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Necky lahko dobim če rabiš.cena je 50€

Rabim v vsakem primeru. Sam a je to nov, pa črne barve z pin lokom.

CIKADINA- za kolko pa ti dobiš. Ko sm bil v Kranju sm reku če mi lahko naroč črnega, pa je reku da je najbolj temen tistega k je mel tam. Kao temn če primerjaš navadnga skor ni razlike, al pa se mu ni dal z mano ubadat. Pol mi pa pokaže temno zelenga pa reče tale je tok temn, Pa odgovorim da mora bit črni. Pol mi pa reče sej ko spustiš vizer zgleda črni. Jst nevem a se ta mal norca dela, al je pa poklic zgrešu. Haha tud taki morjo živet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za xr-1000 je isti ku ga mam na raid II, a ne? no sicer jst sm to kupovala par let nazaj (ene 3 :? ) je blo pa ene 50€, to ta črn dark smoke, k sicer ni glih po vseh predpisih, ampak kar je manj je itak brez veze. je pa to kar temno, pač ku sončna očala. Res malenkost na zelenkasto vleče če prou pogledaš, ampak je pa konkretna razlika med tem pa prozornim. Je pa fajn da te s tem ne dobi tema, čeprou preverjetno ni panike ponoči z njim po lj vozit, ampak to po osvetljenih ulicah :D

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sm že navajen na temni vizir z njim vozim že 4 sezone ta bo 5 pa sm kupu drugo čelado pa zdej še vizir če mal vleče na zeleno pol ga nerabm vidu pri bratrancu da obstaja prov črni ki ni niti 1 procent zelen.

Bom jst magar v trgovine poklicu če majo oni kar jaz iščem. Če nebo mam pa že rešitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!