Skoči na vsebino

Zobniki, verižniki


kasti

Priporočene objave

in kaksen je rezultat? zanima me kako se obnasa glede na obrate

lp Loyo

Popravljeno . Popravil loyo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kaksen je rezultat? zanima me kako se obnasa glede na obrate

lp Loyo

Pri Hornet-u 600 so tovarniško naštimal razmerje (15/42 zobniki) tako, da teoretično lahko motor doseže 275 km/h v šesti prestavi pri ca.12000 obratih...

V praksi je zgledal tako, da si v lahko peti prestavi dosegel maksimalno hitrost 225 km/h, pri prestavljanju v šesto, pa mu je zmanjkal...

Sicer z novimi zobnikom še nisel naredil dost km (60), vendar je razlika občutna. Pospeševanje (še) boljše, sedaj lahko tudi v šesti brez napora (pretikanja navzdol) posepešuješ od 120 km/h dalje, na določenem odseku, kjer sem prej pred zaviranjem lahko dosegel max.160 km/h, sem sedaj peljal 190 km/h, gladko pa potegne do 210 km/h - hitreje še nisem mel šanse zarad prometa (relacija Celje-Velenje) - vendar pričakujem da bo končna nekje 240-245 km/h (po števcu seveda).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
vem da je bilo ze dost pisano o zobnikih in prestavnih razmerjih imam pa eno vprašanje : sedaj imam spredaj 16 zob,zadaj pa 45 ,če zamenjam da bom imel spredaj 14 in zadaj 47 (spredaj-2,zadaj+2)ali se mi spremeni dolžina verige ,ali je enako dolga kot pri prejšnih zobih,če rečemo da so španerji nekje na istem položaju. :shock: :shock: :shock:

Veriga bo isto dovga saj kle oduzames 2 tm pa dodas 2. Prestave pa bodo krajse (hitrrej set bo zvrtel :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veriga bo isto dovga saj kle oduzames 2 tm pa dodas 2. Prestave pa bodo krajse (hitrrej set bo zvrtel :) )

ti pa nisi prebral, kaj smo pisali tukaj do zdaj ... a ne ;) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pot členka verige je pri večjem zadnjem zobniku (za en zob) sigurno daljša, kljub temu da je hkrati sprednji zobmik manjši (za en zob). Teoretično mora biti zato tudi veriga daljša.

Obseg zadnjega zobnika (premer razdelnega valja) in zato tudi pretečena pot verige se poveča bolj, kot pa se zmanjša obseg sprednjega zbnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem menjal sprednji zobnik (dal sem manjšega za 1 zob)...

Kupil sem ga pri Motacc group d.o.o. v Sloveniji. Cena ca. 20 Eur.

PS

Telefon Motacc 041 671 018

v Lj???

sem klical, "zame" pride prednji zobnik 2 jurja :) , samo se čaka 14 dni :( , baje da imajo nek katalog na svoji WWW, ko pa odpreš je le nek oguljen page

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jaz sem na krosu imel prej Renthal zobnike zdej mam pa Raecon al neki tazga. Zadovoljen sem z obema. Itak enkrat na sezono vse skupej zamenjam. Ketno mam pa Regina pa mi tud zaenkrat vredu sluzi. Za cel set sem dal neki cez 20 kSIT. Ce kdo ve za kej cenejsga nej mi prosim pove.

JanezD poj mi pa razlozi zakaj sem moral ene 3x sponat ketno ko sem dal novo gor, zdej mi jo pa ni vec treba. Ne morjo se mi valjcki v eni uri tok znucat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za renthal verige nisem slišal (croos oprema ja, verige ne) So pa Regina verige in DID. katera je pa boljša pa nimam pojma. Original je ponavadi tista gor ki ima najboljše razmerje cena/kvaliteta

Regina koj zarjavi tako da je DID dost bol kvaliteta!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verige D.I.D. so najboljš, RENTHAL zobniki ravn tako, Renthal verige tud niso slabe, REGINA pa nebi namontiru pa če mi plačaš......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Imam eno vprašanje. Opazil sem, da se mi med vrtenjem zadnjega kolesa veriga napenja in nato spet popušča. Približno na vsakih pol obrata zadnjega zobnika se mi zelo močno napne. Veriga je namazana s sprejem in členki lepo gibljejo. Je

možno, da je kako deformirana ? Zanima me, če je možno, da zobnik sčasoma postane rahlo neokrogle oblike ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...... če je možno, da zobnik sčasoma postane rahlo neokrogle oblike ??

ne samo da je mozno, je kar sigurno. zobi veriznika se scasoma obrabijo in postanejo "votli" oz. neenakomerno oblikovani ce pogledas s strani.

veriga naj bi na najbolj "napetem" delu bila napeta toliko, da lahko verigo premikas vertikalno ca. 20 - 30 mm. ce je na enem delu veriga zelo napeta oz. je ne mores vertikalno premikati potem popusti napetost. prenapeta veriga lahko povzroci sekundarne posledice pri lezajih na izhodu iz masine ali na samem izhodu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni nujno, če le niso preveč požrti ali če ni kaka daljša relacija v igri

napetost verige pa je predpisana posebej za motor in se štela na najbolj napetem delu, kokr je izčrpno povedal Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ŽE že, sam ure so ji štete in se bliža svojemu koncu, vsaj jaz imam takšne izkušnje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja itaq, saj se vsaki, tudi frisni, ketni blizajo stete ure. :lol: tako da........ odvisno od se zeljene relacije za prevoziti. bi pa najbrz res bilo najbolj pametno menjati vse skupaj. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kje točno je tista trgovina motacc ? Da bi vprašal za zobnike. Vem samo da je na dolenjski cesti, kje točno pa ne :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti to pa nevem. Vem da je bla k sm biu enkrat notr. Zdej je pa tam trgovina z motornimi olji in avtodeli. Motul 600 je 1700 SIT se mi zdi(približno).

Crownless

Popravljeno . Popravil Crownless
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še neki mam za vprašat, če je kšn poznavalec tukaj. Se vam zdi 25.000 prevelika

cena za komplet verige in obeh zobnikov (gre za firmo DID), da ne bom dnarja

stran metal ?

Pa da še mal zamorim .) : ve kdo poleg motacc še za kšno trgovino (v SLO) z

to robo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!