Skoči na vsebino

Honda CB 900 hornet


Dave

Priporočene objave

Vozu ne, sopotnik pa na 60 km in morm povedat d me ni fascinirala ku ninja. če primerjamo isti razred <_<

:blink: Kje imas domaco nalogo????? Sedi, ena :angry: , Hornet in Ninja nista v istem razredu!!!

lp DTW :P

DTW

od kdaj si tak strog.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozu ne, sopotnik pa na 60 km in morm povedat d me ni fascinirala ku ninja. če primerjamo isti razred <_<

:blink: Kje imas domaco nalogo????? Sedi, ena :angry: , Hornet in Ninja nista v istem razredu!!!

lp DTW :P

Aaaa, nisi me razumu :D Poglej mal nazaj, tista izjava se nanaša na R6 :P

Ma kdo bi pa Hornetko z ninjo primerju no??? lepo te prosim :blink: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozu ne, sopotnik pa na 60 km in morm povedat d me ni fascinirala ku ninja. če primerjamo isti razred <_<

No, sey se mi je zdel. <_< <_< Bom nehow. B)

Pa da pridodam temi, wse kul na Horneti, sam če ne bi blo kolesarske balance namontirane gor :P...Smetim, grem wen.

Moja punca vsaj ne sedi na piskotu... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Dave-ovo Hornetko sm podraysal asfalt s tačko! B) B) B) B) B) B) B) B) B)

Kdor zna, zna! ;)

Roby ne se tolk dret te bo Dawe slišu po boš pa meu hudiča :D

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Dave-ovo Hornetko sm podraysal asfalt s tačko! B) B) B) B) B) B) B) B) B)

Kdor zna, zna! ;)

Čestitam ;)

kolk cm ma oddaljeno od tal???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, hvala, he-he... B) B)

Sey to mal v štosu povem, ker z mojo R6-ko ne morem do tačke, pa da se yebem!

Yama ma prewisok postavljene za moj domet (mickeno, mickeno manjka!), Hornetka ma pa tok nižje, da sem dost hitr prdrajsal! B) Ne vem pa kok je to v centimih...Moja ma dva metra. :o ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[

No, sey se mi je zdel. <_<  <_< Bom nehow. B)

Pa da pridodam temi, wse kul na Horneti, sam če ne bi blo kolesarske balance namontirane gor :P...Smetim, grem wen.

Moja punca vsaj ne sedi na piskotu... :P

A maš punco? :blink: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sey to mal v štosu povem, ker z mojo R6-ko ne morem do tačke, pa da se yebem!

Yama ma prewisok postavljene za moj domet (mickeno, mickeno manjka!),

to z yamaho je pa res - tut na thundercatu to velja. Prejšnji lastnik mojga motorja je tut rekel, da ni pršu do tačke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Dave-ovo Hornetko sm podraysal asfalt s tačko! B) B) B) B) B) B) B) B) B)

Kdor zna, zna! ;)

Tudi Dave je z Daveovo horneto prisel do tacke. :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

BTW

nove gume - Dunlop 207RR.

Prevozenih okrog 14.000 kilometrov.

Na zeljo za podat primerjavo - gre za moje osebne vtise, seveda:

Monster M750 ima manj navora/moci vendar boljse fedre in gestel.

Rockster nima nobene prednosti (razen mogoce ABS ce se kdo nad tem navdusuje)

Tuono je precej bolj brutalen in neodpustljiv, kar obenem tudi poveca kolicino adrenalina

Fazerka 1000 ima obcutno vecjo moc, za spoznanje boljse bremze, vendar je precej tezja in prestavno razmerje mi ne disi tako zelo (doooolge prestave).

Bmw 650 CS Don't get me started. Kar dober za po ovinkih premetavat, ampak vse ostalo tako anemicno, da tudi gibcnost nekako zbledi.

Ta hip se ne morem spomnit ali sem lani vozil se kakega nakeda poleg zgoraj nastetih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za primerjave, zdaj me pa zanima še, ?e je ta motor primeren za 187 cm nizkega ?love?njaka, al bi blo bolš pri konkurenci iskat. Gre namre? zato, da se js rad dale? pelem in bi po 500km+ na dan te težave dobile ve?jo utež kot pa druge karakteristike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nove gume - Dunlop 207RR.

Prevozenih okrog 14.000 kilometrov.

Vem da je tole :topic: ampak a se res da naredit 10.000km+ s temi gumami? Če je to res, so naslednja naložba...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da je tole :topic: ampak a se res da naredit 10.000km+ s temi gumami? Če je to res, so naslednja naložba...

Lp

mislm, da si narobe razumel post :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za primerjave, zdaj me pa zanima še, ?e je ta motor primeren za 187 cm nizkega ?love?njaka, al bi blo bolš pri konkurenci iskat. Gre namre? zato, da se js rad dale? pelem in bi po 500km+ na dan te težave dobile ve?jo utež kot pa druge karakteristike.

Hornet se mi ne zdi od zgoraj naštetih motorjev najbolj primeren, za to kar bi ti rad. In tudi visok si precej (sam to se da prebolet in tud navadt) za dimenzije tega motorja.

Drugače pa je odličen motorčič, ki ga odlikuje okretnost, moč motorja, lahkotnost, zanesljivost, zavore,.......

Slabše se obnese samo pri zahtevnejši športni vožnji (če nisi neki dirkač, te to ne bo motilo) ali če bi se vozil v dvoje z obilico prtljage, saj je vzmetenje nekoliko mehko in nenastavljivo (model 2004 naj bi imel nastavljive vilice).

Za tvoje zahteve (višina + km 500+) je veliko bolj primeren Yamaha fazer 1000. Motor ima kompletno nastavljivo vzmetenje, veliko večji je, tudi težji, ima tudi odlične zavore, neomejeno zalogo moči in navora, dolge prestave, smerno stabilnost.........

Fazer pa ni nikakor tako igriv in lahkoten kot pa hornet, ki daje občutek, kot bi se vozil z biciklom.

Če bi rad združil odlično okretnost, lahkotnost, odlično vzmetenje in požrl to, da je na motorju malo prostora, boš moral gledati za evropskimi motorji,..........(ducati, aprilia, triumph,...)

Odličen motor za dinamična križarjenja je tudi bmw r 1150r, ta je do zdaj mene najbolj prepričal v voznih lastnostih po cestah, razočaral pa me je v pomankanju moči.

Med razmerjem kakovosti, velikostjo, novorom, močjo, CENO, je pa zame absolutni zmagovalec Suzuki bandit 1200.

Pri zgoraj naštetih motorji te sigurno nobeden ne bo razočaral.

p.s. prodam motor (rekreativno vožen :kva2: :kva2: :D :rolleyes: )

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislm, da si narobe razumel post 

ups, Mea Culpa :rolleyes:

Zanima me pa, če je kdo vozil oba hornetko 900 in bandita 1200. Kakšne so razlike oz. podobnosti? Direktna primerjava.

Lp

Popravljeno . Popravil RoadKill
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da je tole :topic: ampak a se res da naredit 10.000km+ s temi gumami? Če je to res, so naslednja naložba...

Po mojem ne... Vprasanje ce se da sploh s kakimi, ki bi bile smiselne za tak tip motorja (Sem pa z Michelinkami naredil prib. 10.000). Racunam, da bom z RR nekje od 4.000 do 6.000 naredil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Vprašanje za Dave-a.

Ma kaj se res zvija okvir pd Hornetke pri večjih obremenitvah, kot ja zaviranje, pospeševanje, piljenje ovinkov.

To sem namreč zasledil na nekaj Italijanskih forumih, kjer se Hornetke prodajajo v miljonskih nakladah

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno za hornetko ne vem sem pa to slišal že za več motorjev (če si slučajno mislil da je to neki extra slabo pri hornetki, "ima i drugih takvih", če ne se pa opravičujem za vmešavanje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav za hornet 600 pravijo, da se to dogaja na dirkah v Italiji ( Hornet CUP )

Ker je ima 900 in CBF600 verjetno isti okvir, me zanima, kako je s tem.

Pa tud za videt je okvir malo šibek

Al pa se motim.. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav za hornet 600 pravijo, da se to dogaja na dirkah v Italiji ( Hornet CUP )

Ker je ima 900 in CBF600 verjetno isti okvir, me zanima, kako je s tem.

Pa tud za videt je okvir malo šibek

Al pa se motim.. :hmm:

Moreš si razčistit kaj se dogaja z motorjem na pisti in kaj se dogaja z motorjem na cesti!

Mojo 600 sem po dokaj zahtevni cesti že probal obremenjevat do maximuma pa ni blo opazit nobene anomalije .... prav noro je šla!

Na dirkališču je pa drugo ... tam se pa verjetno kej pozna. Sam tam je dosti drugih faktorjev!

Mene zanima a ti sprašuješ za Hornetko xxx ali za cbf .... a nima cbf precej konjev manj kot hornet 600?? B)

Brez skrbi ... motorček je divji .. fali mu sam trše-nastavljivo vzmetenje in stabilizator krmila!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V resnici me zanima za CBF-ko, katero bom v kratkem dobil. Ker pa teh še ni toliko na cesti, mi edino uporabno informacijo lahko dajo le lastniki Hornetk.

Res je edina stvar, ki me je pri tej CBF-ki malo skrbela ta zadeva z okvirjem.

Ampak, če ti praviš, da z Hornetko , ki ima kar 20 konjičev več nimaš težav, potem jih tudi jaz sigurno ne bom imel. :OK:

Sicer pa pri Hondi zagotovo vejo, kako se naredi okvir, tako da ni problemov.

Hvala ti za informacijo, Dr. MAXXI :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Po mojem ne... Vprasanje ce se da sploh s kakimi, ki bi bile smiselne za tak tip motorja (Sem pa z Michelinkami naredil prib. 10.000). Racunam, da bom z RR nekje od 4.000 do 6.000 naredil.

RR so poginile po 3.500 km. Da ne bo kdo mislil - zlizane po celi sirini zadnje gume in ne samo po sredini. Sprednja bi lahko se kakih 1500 kilometrov funkcionirala. Sem sel nazaj na Michelin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za Dave-a.

Ma kaj se res zvija okvir pd Hornetke pri večjih obremenitvah, kot ja zaviranje, pospeševanje, piljenje ovinkov.

To sem namreč zasledil na nekaj Italijanskih forumih, kjer se Hornetke prodajajo v miljonskih nakladah

:hmm:

Se zvija ja, ampak pri res vecjih hitrostih - nad 160 v ovinku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!