Skoči na vsebino

Živel 1.maj !


kekec III

Priporočene objave

INTERNACIONALA

Vstanite v suženjstvo zakleti,

ki jarem vas teži gorja.

Zdaj pravda stara v borbi sveti

vas kliče za prostost sveta.

Ta svet krivičnosti razbijmo,

do tal naj boj ga naš podre;

nato svoj novi svet zgradimo,

bili smo nič, bodimo vse!

Že se ljudstvo je zbralo,

v zadnjo borbo že hiti,

da z internacionalo

prostost si pribori.

Nihče ne da nam odrešenja,

ne carji, kralji in ne bog;

osvoboditev iz trpljenja

bo delo naših lastnih rok.

Sami razbijmo jarem sužnji,

ki tlači nas že tisoč let;

zdaj kujte, bratje, kujte družni

človeštvu boljši, lepši svet.

Že se ljudstvo je zbralo,

v zadnjo borbo že hiti,

da z internacionalo

prostost si pribori.

Mi vse ustvarjamo na svetu,

zato naj vse bo naša last;

zato naj delavcu in kmetu

pripada tudi vsa oblast.

Ko vse lenuhe in tirane

uniči naša trda pest,

krivice podo vse pregnane,

svoboden rod vasi in mest.

Že se ljudstvo je zbralo,

v zadnjo borbo že hiti,

da z internacionalo

prostost si pribori.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvomajski pohod na Hleviške planine :

v četrtek, 1.maja, 2003

Spominska značka, golaž, duo Pino in Tom 8)

Živel 1.maj :!:

p.s.

Prvega ne pozabiš nikoli. Maja. :D 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pozabite, da ta praznik velja samo za nas, delavce. oStali pa marš u kotlo!

Mi smo radni narod crne gore že kar nekaj časa na bolniški. Mislim da bom več v bolniški kot pa bom delal :(

Delavci na Rožnik motoristi pa na 3M :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo enkrat za spremembo manj guzve na 3M  ;)

Za guzvo na 3M sploh ni treba skrbeti, sva bila tam z Vrtnico, ni bilo zive duse :D

Upam pa, da je kriva Sardinija in podobni izleti, ne neki kresi na Rozniku :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem delovnim ljudem,

pa tud tistim, ki so me pravkar zbudil

s pokanjem in navijanjem po naši ulci,

želim en lep, lep, lep 1. maj.

______________________________

Nabrusimo kose.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leta 1889 je II.Internacionala razglasila 1.maj za mednarodni praznik delavcev.

Istega dne istega leta je Bayer (verjetno v predvidevanju posledic splošne žurke :unsure: ) predstavil aspirin v prahu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato, ker se na Rožniku zaradi Kebrovega alko zakona ne sme zjutraj natočiti " tazelen " , sem raje odšel v službo.

ŽIVEL 1. MAJ

praznik delavcev in garačev

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ožniku zaradi Kebrovega alko zakona ne sme zjutraj natočiti " tazelen " , sem raje odšel v službo.ŽIVEL 1. MAJ praznik delavcev in garačev PEPEObjavljeno 1 May 2003 @ 07:01 Leta 1

Omogoči smeške ASPIRIN ?ZDRAVILO 20.STOLETJA

za to objavoAli želite dodati svoj podpis k tej objavi?Izvirna objava za citiranjeUrejate lahko objavo, ki jo citirate tukajLeta 1889 je II.Internacionala razglasila 1.maj za mednarodni praznik delavcev.

Istega dne istega leta je Bayer Že polnih 100 let se v medicini zelo uspešno koristi drobna tabletka z imenom aspirin.V zadnjem času se je njena uporaba zelo razširila in postala moderna, tako ,da nekateri zdravniki 20.stoletje,že poimenovali stoletje aspirina.Izdelava in prodaja aspirina se je začela davnega leta 1899,pravzaprav preparata na osnovi acetil?salicilne kisline.

Vendar pa se je ta spojina,v zdravstvene namene uporabljala že veliko stoletij prej.še stari grški zdravnik Hipokrat,je okoli 400 let pred našim štetjem,zapisal, da sok ,ki ga dobimo iz skorje vrbe,lajša bolečine.V srednjem veku,so zdravniki kuhali vrbino skorjo in tako pridobljen zvarek dajali bolnikom za lajšanje različnih bolezni.Zaradi pretirane uporabe tega zvarka,so posekali nešteto vrbinih dreves,in ji skoraj ogrozili obstanek.Tudi obrtniki ,ki so iz vrb izdelovali različne košare in podobne rokodelske stvari,so prisilili tedanje oblasti,da so prepovedale izkoriščanje vrb in s tem je tudi zdravljenje s skorjo vrbe,prešlo v pozabo.

Leta 1828 so nemški znanstveniki na bavarskem,iz skorje vrbe izločili,gosto,rumeno maso,ki so ji dali ime salicin.Že leto pozneje pa so v Franciji salicin kristalizirali.Leta 1874 se je začelo z industrijsko proizvodnjo salicilne kisline.Vendar je imel preparat zelo grenak in neprijeten okus,pa še zelo agrasivno je deloval na sluznico ust in želodca,tako,da ni prišlo do večje uporabe preparata.

(verjetno v predvidevanju posledic splošne žurke :unsure: ) predstavil aspirin v prahu...Ikone objave                                                                         [ Use None ]   Zadnjih 10 objav Leta 1894 pa se je nemški lekarnar F.Hoffmann (ki je delal za farmacevtsko društvo Bayer) lotil poskusov za izdelavo sredstva s katerim bi lajšal bolečine,ki so pestile njegovega očeta, obolelega za kroničnim artritisom (vnetjem sklepov). Uspelo mu je izdelati čist prašek v stabilni obliki,ki ni mel stranskih učinkov. Skupaj s kemikom Dresserjem mu je uspelo spojiti salicilno kislino s preostankom molekul ocetne kisline in ustvarila sta pripravek,ki je imel grenko kiselkast okus in so ga že po enem samem kliničnem poskusu začeli proizvajati v družbi Bayer,kjer so ga patentirali pod imenom aspirin,leta 1899.Aspirin so sprva proizvajali v obliki praška,potem so prašek začeli stiskati v tablete in tako je postal aspirin prvo zdravilo na svetu,ki so ga izdelali v obliki tablete.S tem je postalo tudi doziranje in uživanje aspirina dosti bolj preprosto.

Leta 1986 je postalo to tako dolgo znano zdravilo, še bolj pomembno,saj so zdravniki odkrili,da preprečuje in zmanjšuje nevarnost srčnega infarkta,tromboze in pljučne embolije,pa še veliko drugih zdravilnih lastnosti.

Naziv "zdravilo stoletja"nosi aspirin popolnoma opravičeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe,a je bil kdo 1.maja okol 05:00 že budn? Zato,k smo mi na Bledu mel budnco,za ostale kraje pa ne vem.Se ns je zbral ene 40 komadov z mopedi(jebiga,ni še keša za motor pa izpit),brez demfrjev gor(eni clo brez auspuhov),pa smo šli lepo počas mal po Bledu in okolci jezne prebivalce zbujat.Pi*da,mi še zej v ušesih zvoni(NaslednLetObveznoŠtoflceSaboPress <_< :D )

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na 1. maja dan skoraj končal v čelnem trčenju, želim, da bi postal 1. maj tudi dan grmade po ljudski volji, predpogoji so že izpoljneni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe,a je bil kdo 1.maja okol 05:00 že budn? Zato,k smo mi na Bledu mel budnco,za ostale kraje pa ne vem.Se ns je zbral ene 40 komadov z mopedi(jebiga,ni še keša za motor pa izpit),brez demfrjev gor(eni clo brez auspuhov),pa smo šli lepo počas mal po Bledu in okolci jezne prebivalce zbujat.Pi*da,mi še zej v ušesih zvoni(NaslednLetObveznoŠtoflceSaboPress <_<  :D )

Lp

Tudi v Zasavju je bilo zaradi budnice, ki se z nekaj prekinitvami odvija vsak 1. maj že od leta 1947, kar nekaj ljudi budnih že pred šesto uro. Zbralo se je vsaj dvesto motorjev. Peljali smo se pa tako čez Zagorje, kot Hrastnik in Trbovlje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe,a je bil kdo 1.maja okol 05:00 že budn? Zato,k smo mi na Bledu mel budnco,za ostale kraje pa ne vem.Se ns je zbral ene 40 komadov z mopedi(jebiga,ni še keša za motor pa izpit),brez demfrjev gor(eni clo brez auspuhov),pa smo šli lepo počas mal po Bledu in okolci jezne prebivalce zbujat.Pi*da,mi še zej v ušesih zvoni(NaslednLetObveznoŠtoflceSaboPress <_<  :D )

Lp

Tudi v Zasavju je bilo zaradi budnice, ki se z nekaj prekinitvami odvija vsak 1. maj že od leta 1947, kar nekaj ljudi budnih že pred šesto uro. Zbralo se je vsaj dvesto motorjev. Peljali smo se pa tako čez Zagorje, kot Hrastnik in Trbovlje.

Jah,vi se mate fajn,k mate motorje,sam so naše prde brez demferjev tud nekej zvoka dale od sebe.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ns je zbral ene 40 komadov z mopedi(jebiga,ni še keša za motor pa izpit),brez demfrjev gor(eni clo brez auspuhov),pa smo šli lepo počas mal po Bledu in okolci jezne prebivalce zbujat.Pi*da,mi še zej v ušesih zvoni(NaslednLetObveznoŠtoflceSaboPress <_<  :D )

-----

Jah,vi se mate fajn,k mate motorje,sam so naše prde brez demferjev tud nekej zvoka dale od sebe.

Da mene kak kreten z mopedom brez izpuha zbudi ob šestih zjutraj - glavo mu strgam z vratu, brez da bi ga prej povprašal, kaj se mu kaj dogaja v njej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi pri nas je bila budnica(postojna) kot vsako leto!Sam jst jo bolj redko slišim...letos sem jo po dolgem času!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ns je zbral ene 40 komadov z mopedi(jebiga,ni še keša za motor pa izpit),brez demfrjev gor(eni clo brez auspuhov),pa smo šli lepo počas mal po Bledu in okolci jezne prebivalce zbujat.Pi*da,mi še zej v ušesih zvoni(NaslednLetObveznoŠtoflceSaboPress <_<  :D )

-----

Jah,vi se mate fajn,k mate motorje,sam so naše prde brez demferjev tud nekej zvoka dale od sebe.

Da mene kak kreten z mopedom brez izpuha zbudi ob šestih zjutraj - glavo mu strgam z vratu, brez da bi ga prej povprašal, kaj se mu kaj dogaja v njej...

Ah,ti si pa itak razred zase :D ;)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ns je zbral ene 40 komadov z mopedi(jebiga,ni še keša za motor pa izpit),brez demfrjev gor(eni clo brez auspuhov),pa smo šli lepo počas mal po Bledu in okolci jezne prebivalce zbujat.Pi*da,mi še zej v ušesih zvoni(NaslednLetObveznoŠtoflceSaboPress <_<  :D )

-----

Jah,vi se mate fajn,k mate motorje,sam so naše prde brez demferjev tud nekej zvoka dale od sebe.

Da mene kak kreten z mopedom brez izpuha zbudi ob šestih zjutraj - glavo mu strgam z vratu, brez da bi ga prej povprašal, kaj se mu kaj dogaja v njej...

Ah,ti si pa itak razred zase :D ;)

Lp

:D

take rabimo SymRu - tako se govori.. zaradi teh idiotov, ki so se namnožili pred leti v Portorožu sploh ne grem več tja..

sem jih s kamni poizkusil ciljat - pa ne pomaga

piiink pa pele naprej

;)

zaradi betonauglau, mislim,

ne pade dol :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

take rabimo SymRu - tako se govori.. zaradi teh idiotov, ki so se namnožili pred leti v Portorožu sploh ne grem več tja..

sem jih s kamni poizkusil ciljat - pa ne pomaga

piiink pa pele naprej

;)

zaradi betonauglau, mislim,

ne pade dol :P

Saj ne gre za drugega, kot to, da sem v življenju že rahlo sit tistih, ki kakovost povedanega kompenzirajo z glasnostjo govorenja... --> tudi to, da nimajo kaj pametnega za povedat, kompenzirajo s tem, da delajo galamo...

In ravno taki se najdejo, da ti na redke dni v letu, ko bi se človek, ki sicer hodi delat zjutraj vsak dan, lahko malo naspal - in ti nažigajo pod pretvezo da "špilajo budnico" - bodisi z mopedom brez rora, ali pa s trobento...

Svet bi bil tako lep in prijetn, če bi bla večina ljudi "normalnih". Ampak zaradi kriz in neenakosti je poudarek današnje družbe na nenormalnosti --- ergo, čimbolj glasen moraš biti, da se te opazi in da se tako lahko umestiš nekam... Jao ---

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!