Skoči na vsebino

Shimmy


Thundercat

Priporočene objave

Imam Divesna 600s!

Zdaj pred kratkim sem kupil kovček Givi 50l(Maxia)!

Problem nastane v ovinkih, kjer doživljam zelo nemirno vožnjo motorja!

Motor je nemiren in ga v ovinkih premika sem in tja!Pri velikih hitrostih je zibanje toliko večje!

Po ravninah nimam težav!

Kaj mislite da je kovček prevelik in me aerodinamika zajebava?

A je to potencialno nevarno?

Kaj storiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Probej ga kej bolj učvrstit.. npr s kakšno elastiko zaa začetek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko si sam, ne pretiravaj z vožnjo, saj se med tabo in kovčkom vrtinči zrak, ki razbremeni prednje kolo, kar je lahko zelo nevarno.

V Navodilih za kovček tudi piše, da je omejitev pri vožnji samo 120 Km/h.

Če pa boš imel še koga zadej, tega ne boš čutil.

Čao.

P.S. Velikost kovčka ni problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz s kovckom lahko brez tezav tudi polagam ovinke, vendar ga vseeno raje puscam doma, ce ni nujno ga imeti za hrbtom, ker je brez njega se vedno lazje voziti. Nimam pa problemov tudi z vecjimi hitrostmi (180 kmh je slo brez tezav), a se kovcek vseeno cuti, da je za hrbtom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda nisem merodajen,da pokomentiram tale problem.....a vseeno.Pri meni je kovček enake velikosti stalno namontiran tam,kjer mu je mesto.Podobnih problemov nisem imel nikoli......je pa tudi res,da trophy z ogromno vetrno zaščito ni posebno občutljiv na podobne dodatke.

Je pa res,da se pri večjih hitrostih za voznikom ustvari zračni vrtinec,ki te.....vsaj v mojem primeru......pritisne na balanco.Kaj se v tistem trenutku dogaja s kovčkom nimam pojma,samo,do danes še nihče,ki je vozil za mano ni pokomentiral kakšnih posebnih nepravilnosti.

Je pa kovček rahlo neprijetna zadeva v primeru,ko je polno naložen,saj že tako visoko težišče,ki ga ima trophy , samo še zviša in je to tudi močno čutiti.

BTW....pogovarjamo se o hitrostih nad 150(jajaja....tut klimbra včas tok hitr pele)....kar pa je itaq že hitrost,ki je proizvajalci ne priporočajo več.

Nasvet.....preizkusi v istih pogojih Z in BREZ.....pa bo odgovor na dlani!SREČNO :P :P :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz mam diversion 600 in Givi maxia, pa ne opažam podobnih težav. Le pri zelo majhnih hitrostih in ko spustiš belanco včasih postane zadeva zelo nemirna. :evil: :evil:

Drugače pa do 150 km/h s maxio brez težav v vsakem primeru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O tem smo že pisali, in vsi lastniki Diversiona (razen RAF-a?) imamo enake težave. Meni moja Kappa dela enako, tudi Tadej je imel te težave, tako, da izgleda zadeva konstrukcijsko ni najboljša. Močno tresenje (predvsem, če krmilo držim samo z eno roko) se pojavlja nekje med 40 in 90 km/h, potem zadeva postaja znosnejša. Mislim, da ni razloga za pretirano paniko, tako pač na Diversionu JE s kovčkom, in bog pomagaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz bi rad občutil to nestabilnost na diversionki :shock: , pa mam samo kovček brez monoracka. A ma kdo od vas kak monorack s ploščo za givi monokey za prodat. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem šel po obvoznici(Lj.) 150km/h proti Postojni z Viča!Imel sem givija pa punco odzadaj!

Pa potem ko se začne ovink proti levi-tak dolg ovink ga pritisnem do 150 km/h pa mi začne na sredi ovinka motor vijugat kot da bi me vihar ujel!

Pa sem malu premislil da to ni pametno pa sem vprašal za mnenje!

Opažam da je zadeva ista če mam gor punco al pa ne!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahem......si pomislil,da je okvir malo bolj "spagetast"?! kolikor vem XJ 600 nima deltabox ali podobnega okvirja,samo zelezne cevke. :wink: pa se sumirajo obtezitev,hitrost in mogoce se kaksna neravnina v asfaltu. :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O tem smo že pisali, in vsi lastniki Diversiona (razen RAF-a?) imamo enake težave. Meni moja Kappa dela enako, tudi Tadej je imel te težave, tako, da izgleda zadeva konstrukcijsko ni najboljša. Močno tresenje (predvsem, če krmilo držim samo z eno roko) se pojavlja nekje med 40 in 90 km/h, potem zadeva postaja znosnejša. Mislim, da ni razloga za pretirano paniko, tako pač na Diversionu JE s kovčkom, in bog pomagaj!

Mogoče nisem bil dost natančen, tako nekko se dogaja tudi men, Ampak sem se stvari privadil in jo enostavno ignoriram. Vendar gre pri meni za malce manjše hitrosti, kar pa je verjetno vzrok moja višina, ker sem lep vetrobran na motorju :?: :?:

SBN, kufer kot kufer, običajno tovori navlako, ki ne gre v žepe, je pa res da mora bit dober, ker lahk zdrži na SULJU (sej veš vibracije, pa tresenje...) :twisted: :twisted: :twisted:

Kar se pa moje hitrosti tiče sem pa nekje med normalnimi osebami, kar se hitrosti tiče da ne bo pomote, tko da tukaj ne bi smel bit problem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Divesna 600s!

Zdaj pred kratkim sem kupil kovček Givi 50l(Maxia)!

Problem nastane v ovinkih, kjer doživljam zelo nemirno vožnjo motorja!

Motor je nemiren in ga v ovinkih premika sem in tja!Pri velikih hitrostih je zibanje toliko večje!

Po ravninah nimam težav!

Kaj mislite da je kovček prevelik in me aerodinamika zajebava?

A je to potencialno nevarno?

Kaj storiti?

Jest sem imel prej Diversion 600. Tresel je balanco med 60 in 110 km/h. Pa problem ni bil samo v kovcku! Ko sem montiral gor nosilesc za top case je ta nosilec nasponal zadnji del okvirja in je zato zacela balanca opletati. To mi je slo ful na zivce!

Ce se hoces dobro vozit, odmontiraj tudi nosilec in raje uporabljaj tank torbo.

Jaz sem rabil dve leti, da sem ugotovil, da je kriv nosilec, ki naspona okvir. Ko se ga odmontiral, je bilo tako, kot da bi vozil cisto drug motor. Vsi koleg,i ki so imeli, oz se imajo Dovesionke so imeli podobne tezave. Je pac Givi malomarno naredil nosilec.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tundercat,mam eno boljšo idejo zate,ti lepo prodaj motor pa kupi Tundercat in problem bo rešen. :lol: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz mam diversion 600 in Givi maxia, pa ne opažam podobnih težav. Le pri zelo majhnih hitrostih in ko spustiš belanco včasih postane zadeva zelo nemirna. :evil:  :evil:  

Drugače pa do 150 km/h s maxio brez težav v vsakem primeru.

Pri manjših hitrostih - najpogosteje oziroma v večini primerov od 60 do 80 km/h, se zaradi kovčka zadaj pojavi tako imenovani "shimi efekt" pa žal spet ne pri vseh motorjih enako.

Ta "shimi efekt" je zaenkrat še neznanka in ni prave razlage. Poznam problematiko pri hondi Varadero ali pri BMW 650, kjer imajo eni miren, drugi pa nemiren motor s kovčkom zadaj, ko pa kovček odstranijo, pa je vse OK !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Divesna 600s!

Zdaj pred kratkim sem kupil kovček Givi 50l(Maxia)!

Problem nastane v ovinkih, kjer doživljam zelo nemirno vožnjo motorja!

Motor je nemiren in ga v ovinkih premika sem in tja!Pri velikih hitrostih je zibanje toliko večje!

Po ravninah nimam težav!

Kaj mislite da je kovček prevelik in me aerodinamika zajebava?

A je to potencialno nevarno?

Kaj storiti?

Preglej malo tudi ležaje v zadnjem kolesu. Kajti tudi meni se je to dogajalo na ST pri 150 km/h ter navzgor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Živjo!

Ker nujno potrebujem zadnji kovček za FAZER 600, sem si ogledal proizvajalca GIVI in KAPPA.

Toda, glej ga zlomka. Prtlažnik, kamor se pritrdi kovček, je katastrofalno dizajniran, neke dolge "štange" ob strani in še cel zadnji del je potrebno podreti, da lahko "MONORACK" montiraš.

Torej. Ali kdo ve za kratek prtlažnik za FAZER 600, ki bi se montiral samo na rep motorja, tam kjer zadnje držalo za roke. Na to pa bi montiral kovček.

Že v naprej se vam zahvaljujem za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je samo v nosilcu in kovčku. Tresenje balance pri nižjih hitrostih, med 40 in 80, se pojavlja pri skoraj vseh motorjih. (diversion 6,9,ninja 6, 9, XX,... ) in v tem ni diversion nobena izjema. Pri večjih hitrostih pa lahko začne motor opremljen s kovčkom plesati, to je izrazitejše pri motorjih s mehkejšim vzmetenjem, in nižjih kubatur. Če so kovčki trije, pa se zaradi zračnega upora motor lepše pelje če je zraven še sopotnik.

Moja diversion začne rahlo tresti ( res rahlo ) če spustim krmilo pri hitrosti nekje med 50 in 60, drigače pa je mirna. Tudi trije kovčki in pri hitrostih nad 200 se pelje kot po tračnici.

Maksimalna hitrost ki jo priporoča Givi pa je 130 ( in ne 120 )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi povečati dušenje nihanja na zadnji nihajki ...

jaz sem šel na dolgo pot zadaj polno natovorjen in tresenja nisem opazil ... Kasneje sem se vozil s top-caseom z nastavitvojo amortizerja za nenaložen motor in se je čutilo razliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je samo v nosilcu in kovčku. Tresenje balance pri nižjih hitrostih, med 40 in 80, se pojavlja pri skoraj vseh motorjih. (diversion 6,9,ninja 6, 9, XX,... ) in v tem ni diversion nobena izjema. Pri večjih hitrostih pa lahko začne motor opremljen s kovčkom plesati, to je izrazitejše pri motorjih s mehkejšim vzmetenjem, in nižjih kubatur. Če so kovčki trije, pa se zaradi zračnega upora motor lepše pelje če je zraven še sopotnik.

Moja diversion začne rahlo tresti ( res rahlo ) če spustim krmilo pri hitrosti nekje med 50 in 60, drigače pa je mirna. Tudi trije kovčki in pri hitrostih nad 200 se pelje kot po tračnici.

Maksimalna hitrost ki jo priporoča Givi pa je 130 ( in ne 120 )

OK, sej vem da si napisal pri skoraj vseh motorjih, ampak pri kawasakiju (gpz 600r) nisem imel teh problemov. Sploh.

Kako bo pa kej z yamaho bom pa sporočil...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je samo v nosilcu in kovčku. Tresenje balance pri nižjih hitrostih, med 40 in 80, se pojavlja pri skoraj vseh motorjih. (diversion 6,9,ninja 6, 9, XX,... ) in v tem ni diversion nobena izjema. Pri večjih hitrostih pa lahko začne motor opremljen s kovčkom plesati, to je izrazitejše pri motorjih s mehkejšim vzmetenjem, in nižjih kubatur. Če so kovčki trije, pa se zaradi zračnega upora motor lepše pelje če je zraven še sopotnik.

Moja diversion začne rahlo tresti ( res rahlo ) če spustim krmilo pri hitrosti nekje med 50 in 60, drigače pa je mirna. Tudi trije kovčki in pri hitrostih nad 200 se pelje kot po tračnici.

Maksimalna hitrost ki jo priporoča Givi pa je 130 ( in ne 120 )

OK, sej vem da si napisal pri skoraj vseh motorjih, ampak pri kawasakiju (gpz 600r) nisem imel teh problemov. Sploh.

Kako bo pa kej z yamaho bom pa sporočil...

LP

Napisal sem samo tiste, nakaterih sem sam preizkusil. GPZ 600R pa še ni naletel na moje roke. Sploh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!