Skoči na vsebino

Shimmy


Thundercat

Priporočene objave

sm se šou večkrat zapeljat ta isti dan in mi je to delal...cesta ziher ni kriva, ker potem, ko bi prijel balanco in jo umiril pa še enkrat izpustil, naj bi mirovala...

po tej cesti k sm to pogruntu, se večkrat zapeljem brez rok (dokaj pregledno pa malce v dolino, asfalt nov), včasih samo iz ljubega mira, največkrat pa ravno zaradi tega, da vidim, če se motor še vedno obnaša kot se mora...vedno je blo vse ql, takrat pa je to nardil...

ne vem, ne bom kompliciral, zdej v glavnem je vse ok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsaj eno stvar si po tem moral spremeniti če je sedaj vse OK, od mira božjega se stvari ne spreminjajo oz. izboljšujejo, najsi bo to guma, tlak v njej, tvoja oprema, karkoli ampak shimmy primarno nastane zaradi ciklistike in gum oz. neposrečene kombinacije obeh - tako laično povedano, verjetno že stotič

LP bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Živjo

Meni se je "shimmy", če je to res, pojavil pred kakim mesecem. Pred tem je bilo vse OK. Zdaj pa se mi zdi, da je vedno huje.

Ko se je pojavil, je imela prednja guma Dunlop Qualifier že 10.000 km, zato sem po kakem mesecu menjal prednjo gumo. Takrat je bil shimmy samo ko sem vozil brez rok. Po menjavi gume je bilo nekaj časa OK, potem pa se mi zdi da je vsakič ko grem na motor huje.

Danes sva nameravala z mojo na Dolenjsko - prišla samo do Logatca, ker me je tresenje že pošteno ustrašilo. Ugotovil sem da pri višjih hitrostih tega skoraj ni opaziti, pri nižjih pa je to že ko spustim levo roko - začne kar fajn tresti (tko da moja že zadaj vsake toliko čuti to tresenje). Opazil sem pa tudi, da zaviranje ni tako kot more. Imam občutek, da se vsakič ko pritisnem zavoro malo bolj (pred ovinki) malo zapelje balanco levo in desno.

Saj se da vozit sam je vseeno kar malo :unsure: :unsure: .

To mi je najbolj zanimivo. Pred menjavo sprednje gume je bilo tresenje (cik-cak balanca) veliko manjše.

Aja, pa tudi ni važno ali je kovček gor ali ne. Je čist isto.

Prosim za kak nasvet kaj naj naredim...

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni shimmy.

Pomoje je to slabo scentrirana guma.

Misliš. Hm, sej sem bil zraven ko mi je centriral gumo, pa še opozoril sem ga, da sem imel prej problem s tresenjem balance levo - desno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misliš. Hm, sej sem bil zraven ko mi je centriral gumo, pa še opozoril sem ga, da sem imel prej problem s tresenjem balance levo - desno.

luft v vilicah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lahko to sam kej ugotovim (luft v vilcah, mogoče kej z diski) ali moram do serviserja. OK, če je treba gumo scentrirat mi je logično da serviser, kaj pa recimo luft v vilcah?

thanks

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lahko to sam kej ugotovim (luft v vilcah, mogoče kej z diski) ali moram do serviserja. OK, če je treba gumo scentrirat mi je logično da serviser, kaj pa recimo luft v vilcah?

thanks

čr imaš centralno stojalo, da je prednje kolo prosto, malo porukaš naprej, nazaj in vidiš če se kje kaj premika..

sicer pa diske preveriš tako da spredaj motor dvigneš, zavrtiš kolo in vidiš ali kdaj kej bl drgne kje..lahko sicer drgne ampak enakomerno in ne preveč..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lahko to sam kej ugotovim (luft v vilcah, mogoče kej z diski) ali moram do serviserja. OK, če je treba gumo scentrirat mi je logično da serviser, kaj pa recimo luft v vilcah?

thanks

Dotegni križe,jaz sem imel to na V-maxu vse živo zamenjal nihče mi ni znal povedat kaj naj še naredim,ko pa sem dotegnil križe je bilo vse OK ravno tako je bilo na ženinem Kawasakiju ER-5 in sem moral vsako leto dotegovat križe,da ni bilo shimmy-ja.Še ti probaj zategnit križe,pa čeprav moraš v delavnico saj to te od vsega najmanj stane ca 10 min.dela OK.

Ps: poročaj,če je bil moj nasvet pravilen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dotegni križe,jaz sem imel to na V-maxu vse živo zamenjal nihče mi ni znal povedat kaj naj še naredim,ko pa sem dotegnil križe je bilo vse OK ravno tako je bilo na ženinem Kawasakiju ER-5 in sem moral vsako leto dotegovat križe,da ni bilo shimmy-ja.Še ti probaj zategnit križe,pa čeprav moraš v delavnico saj to te od vsega najmanj stane ca 10 min.dela OK.

Ps: poročaj,če je bil moj nasvet pravilen.

Ker sem bolj frišen v temu bi te prosil, kako naj to naredim. Vsak info bo dober. Seveda mi pa ni problema it v garažo in kaj postoriti :)..

thanks...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem bolj frišen v temu bi te prosil, kako naj to naredim. Vsak info bo dober. Seveda mi pa ni problema it v garažo in kaj postoriti :)..

thanks...

Sam boš to težko naredil ker je ponavadi potreben posebni ključ (kronska matica) ni pa nujno,samo to treba znat ker če ne narediš pravilni lahko uničiš ležaje raje pojdi 1-vič na servis in boš videl kako bo majster to naredil naslednjič pa potem lahko sam! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam boš to težko naredil ker je ponavadi potreben posebni ključ (kronska matica) ni pa nujno,samo to treba znat ker če ne narediš pravilni lahko uničiš ležaje raje pojdi 1-vič na servis in boš videl kako bo majster to naredil naslednjič pa potem lahko sam! :whistle:

thank you :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 let pozneje...

Eno vprasanje

Na mojo hornetko sem namontiral zadnji kovcek in sedaj se je seveda pojavil nezazeljeni shimmy efekt oziroma tresenje bilance. Ce dam kovcek dol, se stvar normalizira.

Ima mogoce kdo izkusnje ali bi s stabilizatorjem oziroma blazilnikom krmila ta shimmy efekt odpravil?:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, ozzy pravi:

Eno vprasanje

Na mojo hornetko sem namontiral zadnji kovcek in sedaj se je seveda pojavil nezazeljeni shimmy efekt oziroma tresenje bilance. Ce dam kovcek dol, se stvar normalizira.

Ima mogoce kdo izkusnje ali bi s stabilizatorjem oziroma blazilnikom krmila ta shimmy efekt odpravil?:?

pri mojem boniju je to uspelo le delno..se je pa potem pojavilo nihanje spodnjega dela motorja levo desno pri vožnji naravnost.. to nihanje se je sedaj malo ublažilo z ovimi amortizerji - premaknilo nekih 10 km/h višje..če bo tako ostalo bom zadovoljen..

zanimivost - pri polni obtežitvi 2 in prtljaga tega ni bilo nikoli..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, ozzy pravi:

Eno vprasanje

Na mojo hornetko sem namontiral zadnji kovcek in sedaj se je seveda pojavil nezazeljeni shimmy efekt oziroma tresenje bilance. Ce dam kovcek dol, se stvar normalizira.

Ima mogoce kdo izkusnje ali bi s stabilizatorjem oziroma blazilnikom krmila ta shimmy efekt odpravil?:?

v prvi vrsti, za kak klik povečaj prednapetost amortizerja zadaj, pa poskusi. To je najmanj kar lahko narediš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

v prvi vrsti, za kak klik povečaj prednapetost amortizerja zadaj, pa poskusi. To je najmanj kar lahko narediš.

Oboje naj poizkusi prestavljat! Recmo po dva klika...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!