Skoči na vsebino

Valjčki


Priporočene objave

polinijevih in malossijevih ni treba mazat. drugace pa nekateri bravijo da je boljse z grafitno mastjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čemu sploh to služi da jih namažeš???

pa še mi lahko gdo razloži kak naj ugotovim ali mam jas notri pretežke valčke?

pa če še mogoče gdo ve kolko gramski valčki so v original paketu za leovinceja zx za aerox-a???? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za pravilne valjcke kupis nekaj razlicnih in jih menjujes:) pol pa vidis s katerimi gre najboljse. Ampak valjcki se lahko prav ulezejo komaj po precej kilometrih, tak da takoj tega tudi ne ugotovis:)

to je en nacin, drugi pa:

kupis en stevec obratov. pol pogledas pr kolko obratih ma masina najvecjo moc in se za avspuh pogledas pol pa das valcke noter pa gledas obrate:)

pa s tem stevcom si nastavis tudi sklopko lahko fajn:>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jas sn že ugotovo kdaj ma mašina največjo moč ---> tudi prek zvoka se da :D

in sicer: na začetku malo rabi da nabere, te puna cukne in potem zelo rahlo spusti zvok, potem pr 70 pa začne spet puna se dret ;)

mislim da bi se moglo dret vedno enako al ne??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...
Zanima me kakšno mast uporabljate za valjčke?

Za podmazovanje originalnih valjčkov naj bi se uporabljala litijeva mast (oznaka NLGI 3). Nevem pa zakaj nej se ne bi podmazovalo polinijevi in malosijevih valjčkov.

Zanima me še, če obstaja kakšna četrta možnost razen zgoraj naštetih (orig.,poli.,malos.)? Ali se dobijo kje kakšni poceni "noname" valjčki? Meni je važna samo prava dimenzija in teža. Potrebujem 19x17 12,2g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa če še mogoče gdo ve kolko gramski valčki so v original paketu za leovinceja zx za aerox-a???? :unsure:

ej jutri ti povem, k grem mal nekaj za mojo rs-ko kupovat, pa sem prejšnič videl da majo tud ZX v izložbi, tko da bi tam mogli vedet....bom probu zvedet

ponavad pa mi s kolegi valjčke mažemo kr z vazelinom, sam itaq vse vn zmeče (tko kot je reko roba)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce ze mazete valjcke, jih mazte vsaj z neko toplotno zeloooo obstojno mastjo, in se to cisto malo.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me še, če obstaja kakšna četrta možnost razen zgoraj naštetih (orig.,poli.,malos.)? Ali se dobijo kje kakšni poceni "noname" valjčki? Meni je važna samo prava dimenzija in teža. Potrebujem 19x17 12,2g.

Ja veliko se uporablja valček RMS. Verjetno si ziher bolj poceni kot pa polini al pa malossi.

A orginal valčki sploh obstajajo? :blink: Npr. jaz še nikol nisem slišal da bi kdo dal npr. v runnera valčke gilera. Verjetno dajejo v tovarni not kakšne od druge firme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa me zanima kje (točno) se dobi RMS roba. Najraje v Sloveniji.

V mariboru se dobi v stupitu, v Kranju pa nebi vedo. Verjetno ga drži kakšna takšna trgovina katera ma dele za prdelave ala stupit, linde mpa .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena od lastnosti "noname" valjčkov naj bi bila tudi nižja cena v primerjavi z "name/firma" valjčki. Če si jih ti drago plačal, že niso ustrezali kriteriju "noname".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm kaj pa ce nimas valckov sploh namazanih ker js jih nimam?Kaka je sploh razlika ce so namazani al pa ne?Ker do zdaj sem namazane valjcke sam na speedfightu vido pa nikjer drugje, tut na nekaterih novih motorjih?

Bo treba Dopler variomat kupit pa nebomo mel problemov!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dal zdaj not Polini valjčke, ki so plastični modre barve v notranjosti so kovinski, pa me zanima če sploh kaj zdržijo. Ali jih lahko namažem s teflonsko mastjo, ker se mi zdi čudn da bi plastiko podmazoval? :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ta speed control kaj pri tem ni vec valckov malo mi razlozite prosim :D

Makova zrnca so not :lol1:

Speed Control= Sportni Variator made by Polini

Na sliki je Evo....

post-18-1077742278.jpg

Popravljeno . Popravil _Roba_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot jaz vem, je vsa finta doplerja to, da ni treba vsega razdirat če bi radi zamenjali valčke. Samo iztakneš in daš nove not... Nič drugega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!